Projekt domu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) WOK1020

Cena projektu: 2 450 zł 2 350 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
127,5 m²
Min. szer. działki
20,64 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
113,39 m²
Kubatura
426 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
194,88 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Filadelfia (Atlanta z wykuszem) został stworzony na wzór znanego projektu Atlanta. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Filadelfia (Atlanta z wykuszem) to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,9 m²
2 hall
7,36 m²
3 kuchnia
9,83 m²
4 spiżarnia
2,21 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
30,81 m²
6 wc
1,64 m²
7 pom. gospodarcze
5,15 m²
8 kotłownia
4,86 m²
9 garaż jednostan.
17,68 m²
razem
84,44 m²

Rzut kondygnacji projektu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) - Rzut poddasza

1 korytarz
5,49 m²
2 pokój
15,01 m² (21,64 m²)
3 pokój
16,84 m² (23,36 m²)
4 pokój
13,34 m² (18,19 m²)
5 łazienka
10,06 m² (14,62 m²)
razem
60,74 m² (83,3 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Filadelfia (Atlanta z wykuszem)
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

161 824 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
36 081 zł

stan surowy otwarty
104 083 zł

stan surowy zamknięty
21 660 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Filadelfia (Atlanta z wykuszem)

Zdjęcie profilowe gel13
gel13

Szukając projektu domu obejrzeliśmy ich z mężem naprawdę bardzo dużo. Drogą eliminacji zawężaliśmy krąg tych, które przypadły nam do gustu. Ostateczny wybór padł w naszym przypadku na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Filadelfia (Atlanta z wykuszem) WOK1020, ponieważ odpowiadał nam pod każdym względem.

Budowa naszego domu przebiegła bardzo sprawnie i na szczęście nie mieliśmy w jej trakcie żadnych problemów. W związku z tym, iż zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem, postanowiliśmy wprowadzić do projektu niewielkie zmiany. Zrezygnowaliśmy z pomieszczenia gospodarczego za garażem i przyłączyliśmy jego powierzchnię do kotłowni, która teraz jest naprawdę spora. Aby kurz i dym nie osadzał się w części mieszkalnej, postanowiliśmy zamurować wejście do kotłowni z salonu. Obecnie można do niej wejść przechodząc przez garaż.

Gdybyśmy jeszcze raz realizowali projekt domu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) WOK1020, na pewno zmienilibyśmy lokalizację drzwi do małej łazienki na parterze. Naszym zdaniem byłoby o wiele lepiej, gdyby wejście do niej znajdowało się od strony korytarza. Niestety zgodnie z powiedzeniem „mądry Polak po szkodzie“ wpadliśmy na to, gdy łazienka była już w pełni wykończona. Myślę, że warto rozważyć to rozwiązanie na wcześniejszym etapie budowy.

Dom usytuowany mamy tak, iż garaż znajduje się po stronie północnej, a od południa mamy jadalnię z wykuszem. We wszystkich pomieszczeniach jest wystarczająco jasno, a część dzienna jest bardzo słoneczna. Układ okien w projekcie jest na tyle optymalny, że nie musieliśmy nic w nim zmieniać w celu dodatkowego doświetlenia pokoi.

Jestem bardzo zadowolona z naszego nowego domu i wszystko mi się w nim podoba. Salon i kuchnia świetnie się prezentują. Efektowny wykusz i duża powierzchnia części dziennej pozwalają na wstawienie tam dużego stołu i zaproszenie większej ilości gości. Cieszę się z wyboru projektu domu Filadelfia ( Atlanta z wykuszem ) WOK1020 i śmiało polecam go innym. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Gregory
Gregory
Po podjęciu decyzji o budowie nowego domu, rozpoczęliśmy poszukiwania projektu, który byłby idealny dla naszej czteroosobowej rodziny. Nie mieliśmy ściśle określonych kryteriów - chcieliśmy, żeby dom był po prostu komfortowy w codziennym użytkowaniu. Interesował nas przestronny salon, ustawna kuchnia, dwie łazienki oraz cztery sypialnie, tak aby każde z dwójki dzieci miało swój własny pokój. Oglądając różne propozycje budynków, natknęliśmy się na projekt domu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) WOK1020. W całości przypadł nam do gustu i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Prace budowlane przebiegły jak najbardziej sprawnie. Współpracujący z nami wykonawcy dobrze poradzili sobie z powierzonymi zadaniami i wszystko postępowało po naszej myśli. Budowę rozpoczęliśmy ok. 2,5 roku temu, a do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam jedynie ostatnie, drobne wykończenia.

W kwestii materiałów postanowiliśmy ściśle trzymać się projektu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) WOK1020 i tym samym, do postawienia budynku użyliśmy produktów zalecanych przez architekta. Ściany zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego, strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką. Nie jestem w stanie jednoznacznie określić kosztów związanych z realizacją na etapie stanu surowego zamkniętego, aczkolwiek myślę że była to kwota w granicach 150-200 tys. zł.

Projekt domu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) WOK1020 od początku w całości nam odpowiadał, dlatego nie czuliśmy potrzeby wprowadzania do niego żadnych większych zmian. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z frontowej lukarny, ułatwiając tym samym wykonanie dachu. Innym Inwestorom mógłbym ewentualnie polecić jeszcze rozważenie innego rozwiązania w kwestii wentylacji w kuchni. Zgodnie z sugestiami architekta zastosowałem rurę spiro, jednak przy zmianie temperatur widzę czasem, że woda w tym miejscu się skrapla i uważam, że warto pomyśleć nad zrobieniem tradycyjnego szybu wentylacyjnego.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) WOK1020. Uwzględniono w nim wszystko co potrzebne do w pełni komfortowego użytkowania, a układ pomieszczeń posiada moim zdaniem same zalety. Decyzja o realizacji była dobrze przemyślana, a nowy dom w dalszym ciągu spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Filadelfia (Atlanta z wykuszem)

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Gregory buduje ten dom  18.01.2018 14:56

Projekt domu Filadelfia (Atlanta z wykuszem) należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Filadelfia (Atlanta z wykuszem)

Projekt domu Atlanta BIS -100

Atlanta BIS

115,08 m²

Projekt domu Atlanta -100

Atlanta

124,21 m²

Projekt domu Atlanta Mała -100 3D

Atlanta Mała

117,38 m²

Projekty podobne do Filadelfia (Atlanta z wykuszem) WOK1020

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 34 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL -500 3D iDesigner

Projekt domu Ewa Lux 1A garaż -100 3D iDesigner

Ewa Lux 1A garaż

124,3 m²

Projekt domu Eco 02 -100 3D

Eco 02

129,18 m²

Projekt domu APS 242 iDesigner

APS 242

115,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych