Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
271 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na I kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
67 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
164 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
40 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
109,60 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
182 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
396,10 m³
Powierzchnia dachu
265,20 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,60 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
25 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,30 m
Energooszczędność
Ogrzewanie
Gazowe + solary
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Fabia II został stworzony na wzór popularnego projektu Fabia. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Fabia II jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych.
Projekt Fabia II to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Fabia II
luk1978
Zdecydowaliśmy się na realizację projekt domu Fabia II WRP1562, ponieważ odpowiadał nam właściwie pod każdym względem. Ukazany na rysunkach budynek spodobał się nam wizualnie, a przewidziany w nim układ pomieszczeń uwzględniał interesujące nas rozwiązania. Liczba trzech sypialni jest optymalna dla naszej rodziny, a dodatkowo pokoje mają satysfakcjonujące nas wymiary. Wnętrze zostało bardzo funkcjonalnie przemyślane, a wąskie korytarze nie ujmują miejsca pomieszczeniom mieszkalnym, dzięki czemu przestrzeń jest w pełni wykorzystana. Istotny wpływ na naszą decyzję miały również duże przeszklenia, które w przypadku naszej działki wychodzą na południe i wschód, doskonale oświetlając część dzienną. Oprócz tego, od początku zależało nam na dużym tarasie.Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Współpracowaliśmy z doświadczoną firmą budowlaną, która kompleksowa zajęła się całą realizacją od początku do końca. Wszystkie prace postępowały jak najbardziej sprawnie i zgodnie z planem. Budowę udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie - od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do w pełni wykończonego domu minął w naszym przypadku niecały rok.Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Thermopor, a dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie Fabia II WRP1562 strop wykonaliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Koszty naszej inwestycji przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie, jednak poniekąd wynikało z powodu zastosowania wyższych fundamentów, które musieliśmy zrobić z racji ukształtowania terenu na naszej działce. Oprócz tego, nieco zwiększyliśmy powierzchnię budynku. Koszty budowy na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosły ok. 250-270 tys. zł.Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Fabia II WRP1562 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy w całości wykonać go zgodnie z oryginalną wersją. Zdecydowaliśmy się jednak na powiększenia garażu do wymiarów dwustanowiskowego, a za nim wykonaliśmy garderobę i schowek gospodarczy. Innym Inwestorom poleciłbym również lekkie powiększenie okna w małej łazience.Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego projektu, dokładnie wiedziałem czego chcę, dlatego też decyzja o wyborze projektu Fabia II WRP1562 była bardzo dobrze przemyślana. W nowym domu mieszkam już rok czasu i w dalszym ciągu w pełni mnie satysfakcjonuje. Być może jedynym, małym minusem jest rozchodzenie się dźwięków z racji dużej przestronności wnętrza, aczkolwiek nie przywiązujemy do tego dużej uwagi. Rozkład pomieszczeń jest funkcjonalny i wygodny w codzienntym użytkowaniu. Realizacja projektu domu parterowego z garażem Fabia II WRP1562 okazała się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.
luk1978
Zdecydowaliśmy się na realizację projekt domu Fabia II WRP1562, ponieważ odpowiadał nam właściwie pod każdym względem. Ukazany na rysunkach budynek spodobał się nam wizualnie, a przewidziany w nim układ pomieszczeń uwzględniał interesujące nas rozwiązania. Liczba trzech sypialni jest optymalna dla naszej rodziny, a dodatkowo pokoje mają satysfakcjonujące nas wymiary. Wnętrze zostało bardzo funkcjonalnie przemyślane, a wąskie korytarze nie ujmują miejsca pomieszczeniom mieszkalnym, dzięki czemu przestrzeń jest w pełni wykorzystana. Istotny wpływ na naszą decyzję miały również duże przeszklenia, które w przypadku naszej działki wychodzą na południe i wschód, doskonale oświetlając część dzienną. Oprócz tego, od początku zależało nam na dużym tarasie.Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Współpracowaliśmy z doświadczoną firmą budowlaną, która kompleksowa zajęła się całą realizacją od początku do końca. Wszystkie prace postępowały jak najbardziej sprawnie i zgodnie z planem. Budowę udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie - od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do w pełni wykończonego domu minął w naszym przypadku niecały rok.Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Thermopor, a dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie Fabia II WRP1562 strop wykonaliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Koszty naszej inwestycji przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie, jednak poniekąd wynikało z powodu zastosowania wyższych fundamentów, które musieliśmy zrobić z racji ukształtowania terenu na naszej działce. Oprócz tego, nieco zwiększyliśmy powierzchnię budynku. Koszty budowy na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosły ok. 250-270 tys. zł.Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Fabia II WRP1562 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy w całości wykonać go zgodnie z oryginalną wersją. Zdecydowaliśmy się jednak na powiększenia garażu do wymiarów dwustanowiskowego, a za nim wykonaliśmy garderobę i schowek gospodarczy. Innym Inwestorom poleciłbym również lekkie powiększenie okna w małej łazience.Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego projektu, dokładnie wiedziałem czego chcę, dlatego też decyzja o wyborze projektu Fabia II WRP1562 była bardzo dobrze przemyślana. W nowym domu mieszkam już rok czasu i w dalszym ciągu w pełni mnie satysfakcjonuje. Być może jedynym, małym minusem jest rozchodzenie się dźwięków z racji dużej przestronności wnętrza, aczkolwiek nie przywiązujemy do tego dużej uwagi. Rozkład pomieszczeń jest funkcjonalny i wygodny w codzienntym użytkowaniu. Realizacja projektu domu parterowego z garażem Fabia II WRP1562 okazała się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki