Projekt domu Emanuela WRP1038

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
145 m²
Min. szer. działki
19,38 m
Wysokość budynku
8,8 m
Pow. zabudowy
143,9 m²
Kubatura
521,2 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
231,7 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Emanuela jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada bryłę w kształcie litery L, co jest bardzo funkcjonalne, ze względu na wyraźny podział domu na strefy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Emanuela to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Emanuela - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m²
2 hall
14,2 m²
3 pokój
10 m²
4 kuchnia
11,5 m²
5 spiżarnia
2,9 m²
6 łazienka
3,1 m²
7 pokój dzienny
33,5 m²
8 pom. gospodarcze
5 m²
9 garaż jednostan.
23,2 m²
razem
108 m²

Rzut kondygnacji projektu Emanuela - Rzut poddasza

1 hall
10,2 m²
2 pokój
11,9 m²
3 pokój
15,2 m²
4 pokój
16,7 m²
5 łazienka
3,7 m²
6 łazienka
7,5 m²
razem
65,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Emanuela na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Emanuela
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

229 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Emanuela

Zdjęcie profilowe bart25
bart25

Wybraliśmy projekt domu Emanuela WRP1038, gdyż odpowiadał nam jego wygląd wizualny oraz układ pomieszczeń wewnątrz. Posiadał wiele cech, które wpadły nam w oko i decyzja padła na ten spośród wielu innych projektów. Najbardziej zwracaliśmy uwagę na kotłownię, aby była właśnie w takim miejscu.

Budowa szła bez większych przeszkód. Udało nam się wybudować dom w taki czasie, jaki sobie założyliśmy. Fachowcy przychodzili na czas i dobrze wykonywali swoją pracę. Projekt domu Emanuela WRP1038 był przejrzysty i łatwy do odczytu, wykonawcy nie zgłaszali nam żadnych uwag. Piec mamy tradycyjny- na węgiel i drewno. Jesteśmy zadowoleni z kosztów. Poza tym obsługa nie jest bardzo czasochłonna.

Układ pomieszczeń jest funkcjonalny. Moja rodzina liczy cztery osoby, więc ilość sypialni na górze jest odpowiednia, pokoje są dość obszerne, są też praktycznie ustawione. W poprzednim roku organizowaliśmy sylwestra, miejsca jest dosyć sporo w salonie. Z pewnością to zasługa tego, że jest połączony z kuchnia, dlatego przestrzeń wydaje się jeszcze większa. We wszystkich pomieszczeniach w domu mamy bardzo jasno, dzięki temu, że kuchnia jest od zachodu, a garaż jest na wschodzie.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Emanuela WRP1038. Jedyne czego żałujemy to tego, że nie podnieśliśmy ścianki kolankowej. Chcieliśmy to zrobić, jednak nasi fachowcy nam to odradzili zapewniając, że na poddaszu pokoje będą dość ustawne. Warto wprowadzić tą modyfikację. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Emanuela

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

domin&jolka buduje ten dom  25.10.2016 20:46: Dom jest bardzo funkcjonalny. Przeprowadziliśmy dużo poprawek na naszą kożyść .

domin&jolka buduje ten dom  15.06.2017 20:53: Po zmianach jakie wprowadziliśmy w projekcie (a było ich sporo) dla Nas funkcjonalność domu jest o wiele lepsza i praktyczniejsza 💯%👌😜😋 Podnosząc ścianę kolankową zyskacie większe pomieszczenia,łagodniejsze skosy!! to duże ułatwienie w realizacji pokoi 😊

Projekt domu Emanuela należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Emanuela

Projekt domu Emanuela II

Emanuela II

149,8 m²

Projekty podobne do Emanuela WRP1038

Projekt domu Morfeusz I

Morfeusz I

136,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych