Projekt domu Elektra WRP1079

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
165,1 m²
Min. szer. działki
24,53 m
Wysokość budynku
8 m
Pow. zabudowy
190,5 m²
Kubatura
574,2 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
298,8 m²
Liczba pokoi
4 (2 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Elektra jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Elektra to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia otwarta to rozwiązanie przede wszystkim funkcjonalne, idealne dla wszystkich, którzy chcą mieszkać wygodnie, a zarazem modnie. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Elektra - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,1 m²
2 hall
12,9 m²
3 kuchnia + jadalnia
19,8 m²
4 pokój dzienny
33,3 m²
5 pokój
12,3 m²
6 pokój
13,2 m²
7 łazienka
7,1 m²
8 wc
1,5 m²
9 pom. gospodarcze
7,1 m²
10 garaż dwustan.
32,2 m²
razem
143,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Elektra - Rzut poddasza

1 hall
11,9 m²
2 pokój
16,4 m²
3 garderoba
3,6 m²
4 pokój
16,4 m²
5 łazienka
5,5 m²
razem
53,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Elektra na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Elektra
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

277 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Elektra

Zdjęcie profilowe bogmar
bogmar

Projekt domu Elektra WRP1079 przedstawiał dokładnie takie mieszkanie, jakiego potrzebowaliśmy. Odpowiedniego pomysłu szukaliśmy przez około dwa lata. Doskonale też wiedzieliśmy, jakie cechy nasz przyszły dom powinien posiadać. Zależało nam na dwóch pokojach na dole i dużej otwartej przestrzeni salonu. Miał to być także budynek z poddaszem użytkowym. I dlatego Elektra WRP1079 był właściwy.

Układ pomieszczeń jest dla nas jak najbardziej odpowiedni. Wszystko wydaje się być odpowiednio dostosowane dla naszej czteroosobowej rodziny. Jeden z pokoi na dole pełni, póki co, funkcję biblioteczki-gabinetu, ale kto wie, może w przyszłości się to zmieni. Duża przestrzeń salonu i jadalni zapewnia możliwość organizacji przyjęć okolicznościowych - przy odpowiednim ustawieniu mebli nawet ponad dwadzieścia osób możemy spokojnie zapraszać. Przejście z kuchni do salonu jest całkiem szerokie, więc nawet przy większej liczbie osób nie powinny występować żadne problemy komunikacyjne. Całość jest bardzo dobrze doświetlona. Świetnie udało nam się ustawić dom względem kierunków świata, np. wykusz mamy od południa, więc salon całymi dniami jest jasny.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Elektra WRP1079 wprowadziliśmy kilka drobnych zmian. Zrezygnowaliśmy z okna od północnej strony w narożnej sypialni. Wygospodarowaliśmy też miejsce na spiżarkę. Ważne też dla nas było, aby do kotłowni było oddzielne wejście i dlatego wstawiliśmy drzwi na tył garażu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza przy wybranym przez nas rodzaju paliwa (ekogroszek).

Projekt domu Elektra WRP1079 to był dobry wybór. Ale wiedzieliśmy o tym od początku. Po dwóch latach wertowania kolejnych projektów, wybraliśmy taki, który musiał być odpowiedni. Polecam ten pomysł i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Droopy
Droopy

W projekcie domu Elektra WRP1079 spodobały nam się ułożenie parteru i sama bryła domu. Rozwiązanie, które najbardziej przypadło nam do gustu, to połączenie kominka zewnętrznego z wewnętrznym. Jak również zadaszona część tarasu, wymiary pasujące do naszej działki i oczywiście wygląd zewnętrzny.

Przy budowie projektu domu Elektra WRP1079, nie mieliśmy żadnych większych problemów, po za jakimiś drobnymi ze względu na zmieniające się ekipy budowlane. Projekt był bardzo czytelny, wykonawcy żadnych problemów nie zgłaszali. Zastosowaliśmy typowy piec gazowy z ogrzewaniem podłogowym.

Zostało zaprojektowanych kilka zmian, pierwsza z nich to podniesienie dachu, ponieważ w projekcie nie było ścianki kolankowej, my ją zrobiliśmy na 1m. Faktycznie dach się podniósł, zmieniło to oczywiście trochę wygląd zewnętrzny całej bryły (ale mimo to dom nie stracił na uroku), jednak uznaliśmy tę zmianę za niezbędną. Dlatego, że mamy dwoje dzieci i chcieliśmy, aby miały trochę więcej przestrzeni. Ta modyfikacja wyszła na plus, gdyż mamy przez to dodatkowy pokój i garderobę.

Kolejną dość dużą zmianą, była likwidacja garażu, jako że moja małżonka nie chciała go mieć przy domu. Z pomieszczenia, w którym miał być garaż, zrobiliśmy gabinet, ponieważ moja żona jest lekarzem pediatrą. Teraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, to może przyjmować małych pacjentów będąc w domu, jednak nie wpuszczając ich do niego. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, bowiem pacjenci wchodzą tylko do wiatrołapu a z niego bezpośrednio do gabinetu i chore dzieci nie mają styczności z naszymi (nie zarażą ich). Reszta to takie już kosmetyczne zmiany jak modyfikacja pokoju na dole na pralnię oraz zrobienie z niego wyjścia na zewnątrz.

Rozmieszczenie domu jest idealne w stosunku do stron świata, ponieważ pokoje są od wschodu i południa, dzięki temu zawsze jest jasno. Po zmianach dom jest bardzo praktyczny i wygodny. Jedyne czego nam teraz brakuje, to spiżarki, ale wygospodarowaliśmy sobie na to małe miejsce pod schodami. Dom dla naszej czwórki jest idealny, z pewnością gdyby było nas więcej to też by się wszyscy zmieścili, lecz tak jest w sam raz.

Najbardziej jesteśmy zadowoleni ze zmian adaptacyjnych, gdyż teraz dom jest perfekcyjnie dopasowany do naszych potrzeb. Mamy również miejsce, żeby zaprosić parę osób na jakąś kolację. W miejscu, gdzie jest wykusz, mamy mały okrągły stolik, którego codziennie użytkujemy, a w czasie przyjęcia przesuwamy go na część salonu, rozkładamy i już mamy mnóstwo miejsca. Serdecznie polecam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Elektra WRP1079. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe NIKO76
NIKO76

W projekcie domu Elektra WRP1079 spodobał nam się jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Zawsze marzyłem o domu z poddaszem i ten wydał mi się odpowiedni.

Dokonałem drobnych zmian, ponieważ podniosłem o dwa pustaki poddasze. Zyskałem dzięki temu większe pokoje na poddaszu. Powiększyłem także dom o piwnicę, teraz tam możemy mieć kotłownię i mamy gdzie przechowywać przetwory. Na działce dom jest dobrze umieszczony: na południu jest taras, na północy wejście i na zachodzie garaż. Wszystkie pomieszczenia są bardzo dobrze oświetlone.

Projekt domu Elektra WRP1079 był bardzo czytelny nie było z nim żadnych problemów. Ponieważ sam stawiałem swój dom, wszystko szło w miarę sprawnie i starałem się, aby każdy szczegół był dopracowany. Wybrałem ogrzewanie na ekogroszek i myślę, że wychodzi bardzo korzystnie. Mieszkamy już 3 lata i nie mam żadnych zastrzerzeń.

Układ domu jest bardzo dobry, tylko trochę zmieniłem układ pokoi na górze. Jesteśmy czteroosobową rodziną mamy dużo miejsca, każdy ma swój pokój. W domu mamy sporo miejsca, więc możemy urządzać przyjęcia i zapraszać gości.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Elektra WRP1079. Sądzę, że zmiany jakie można dokonać to te, o których wspomniałem. Mieszka się bardzo dobrze. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Elektra

  – 0 głosów

Projekt domu Elektra należy do kategorii

Projekty podobne do Elektra WRP1079

Projekt domu Naomi G2

Naomi G2

176,41 m²

Projekt domu Retro -182

Retro

152,5 m²

Projekt domu Astrid II G2 energo

Astrid II G2 energo

157,28 m²

Projekt domu Melodia 2 -196

Melodia 2

178,2 m²

Projekt domu Cabernet -250

Cabernet

167,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych