Projekt domu Dzierlatka III bez garażu [B] WRF1229

Cena projektu: 3 600 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
186,8 m²
Min. szer. działki
21,1 m
Wysokość budynku
9,7 m
Pow. zabudowy
143,4 m²
Kubatura
771,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
246,7 m²
Liczba pokoi
6 (4 + 2 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Dzierlatka III bez garażu [B] został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Dzierlatka III z garażem 1-st. [A1]. Jednak nie ma garażu. Projekt domu Dzierlatka III bez garażu [B] jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja jest łatwa. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Dzierlatka III bez garażu [B] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Sześć komfortowych pokoi zaspokoi potrzeby 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dzierlatka III bez garażu [B] - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,6 m²
2 łazienka
6,2 m²
3 hall
7,8 m²
4 schody
4,1 m²
5 kuchnia
11,7 m²
6 jadalnia
5 m²
7 pokój dzienny + jadalnia
40,4 m²
8 pokój
12,7 m²
9 pom. gospodarcze
6,6 m²
10 pokój
12,7 m²
razem
110,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Dzierlatka III bez garażu [B] - Rzut poddasza

11 hall
8,3 m²
12 łazienka
6 m²
13 pokój
22 m² (28,5 m²)
14 łazienka
6,4 m²
15 pokój
11,8 m² (16,3 m²)
16 pokój
14,2 m² (19,2 m²)
17 pokój
14 m² (20,7 m²)
razem
82,7 m² (105,4 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dzierlatka III bez garażu [B] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dzierlatka III bez garażu [B]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

259 883 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm/ cegł.dziurawka. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny, cegła klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Dzierlatka III bez garażu [B]

Zdjęcie profilowe Ksenio
Ksenio
Przeglądając projekty domów natknąłem się na projekt Dzierlatka III bez garażu WRF1229, który wyjątkowo przypadł mi do gustu. Zewnętrzny wygląd budynku ukazanego na wizualizacji spodobał mi się na tyle, iż nie zwlekając długo zdecydowałem się na jego zakup. Realizacja odbyła się sprawnie i bez żadnych problemów. Sam na co dzień zajmuję się budową domów wielorodzinnych o pokaźnych rozmiarach, więc uporanie się z postawieniem takiej konstrukcji nie było dla mnie dużym wyzwaniem. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i w naprawdę krótkim czasie. Cała inwestycja łącznie z wykończeniami zajęła niecały rok i już od 11 miesięcy mieszkam w nowym domu. Do wymurowania ścian użyłem ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonałem systemem Teriva, zaś dach pokryłem dachówką ceramiczną. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym wyniosło ok. 170 tys. zł, przy dosyć dużym nakładzie pracy własnej.

Bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą styropianu, a dom ogrzewam płynnym gazem. Zdecydowałem się na zakup własnej instalacji i zbiornika, co było świetnym pomysłem. Wiele osób korzysta z darmowej instalacji, jednak w takim przypadku konieczne jest nabywanie gazu po cenach jakie oferuje firma, która świadczy taką usługę i niestety są one bardzo wysokie. Ja natomiast mogę wybierać w korzystnych cenowo ofertach i w tamtym roku nabyłem 4000 litrów gazu po 1,50 zł/l, co wystarczyło mi na cały sezon grzewczy + korzystanie z kuchenki gazowej w okresie letnim. Miesięczne koszty ogrzewania w zimie wyniosły więc przy takim systemie ok. 445 zł, co myślę jest dosyć niską kwotą. W tym roku nabyliśmy gaz w cenie 1,20 zł/l., w związku z czym podejrzewam, że koszty nie wyniosą więcej niż 350 zł/mies. (łącznie z gotowaniem), tym bardziej iż w zeszłym roku budynek nie był jeszcze dostatecznie wygrzany.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dzierlatka III bez garażu WRF1229 naniosłem nieduże, aczkolwiek efektowne zmiany. Na etapie adaptacji główna belka stropowa została przeprojektowana w ten sposób, iż mogliśmy zrezygnować ze słupów podtrzymujących na obu kondygnacjach - zamiast tego pod sufitem znajduje się podciąg. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł, gdyż wnętrze bez słupów znacznie lepiej się prezentuje i uważam, że warto to rozważyć. Dodatkowo, podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość 2-3 pustaków, dzięki czemu pomieszczenia na poddaszu są teraz bardziej przestronne. Tą zmianę również szczerze polecam innym Inwestorom, tym bardziej iż budynek po tej modyfikacji w ogóle nie stracił na uroku.

Jestem zadowolony z wyboru projektu Dzierlatka III bez garażu WRF1229 - spełnił on w całości wszystkie moje oczekiwania. Nowy dom podoba mi się na tyle, iż na chwilę obecną nic więcej bym w nim nie zmieniał. Układ pomieszczeń jest rewelacyjny i jak dla mnie nie posiada żadnych słabszych punktów. Część mieszkalna podzielona jest właściwie na trzy strefy - dzienną/wypoczynkową z salonem, gościnno/sypialnianą (pokój i łazienka na parterze) oraz prywatną/nocną - na poddaszu. Takie rozmieszczenie jest bardzo funkcjonalne. Pomieszczeń jest naprawdę sporo, więc nie mamy żadnych problemów z przenocowaniem większej ilość gości. Myślę, że taki metraż będzie w pełny komfortowy, jak to przewidział architekt, nawet dla 7-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dzierlatka III bez garażu [B]

  – 0 głosów

Projekt domu Dzierlatka III bez garażu [B] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dzierlatka III bez garażu [B]

Projekt domu Dzierlatka III z garażem 1-st. [A1]

Projekt domu Dzierlatka III z garażem 2-st. [A]

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych