Projekt domu Cztery kąty 2 WAH1473

Cena projektu: 2 950 zł 2 360 zł Oszczędzasz 590 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
100,73 m²
Min. szer. działki
22,78 m
Wysokość budynku
5,85 m
Pow. zabudowy
154,25 m²
Kubatura
458 m³
Kąt nach. dachu
24°
Pow. dachu
211,9 m²
EUco
64,47 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Cztery kąty 2 został stworzony na wzór popularnego projektu Cztery kąty. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, mniej stanowisk garażowych. Projekt domu Cztery kąty 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Cztery kąty 2 to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Autor uwzględnił możliwość zagospodarowania poddasza, a dodatkowy metraż możemy wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie przewidziano jedną łazienkę oraz osobną ubikację na parterze. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Cztery kąty 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,86 m²
2 hall
10,02 m²
3 łazienka
6,48 m²
4 pokój
11,97 m²
5 korytarz
2,06 m²
6 pokój
11,63 m²
7 pokój
12,1 m²
8 pokój dzienny + jadalnia
32,1 m²
9 kuchnia
9,64 m²
10 wc
1,87 m²
11 pom. gospodarcze
8,81 m²
12 garaż jednostan.
19,77 m²
razem
129,31 m²

Rzut kondygnacji projektu Cztery kąty 2 - Rzut poddasza

1 strych
15,98 m²
razem
15,98 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Cztery kąty 2 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

155 196 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

135 248 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
46 338 zł

stan surowy otwarty
89 896 zł

stan surowy zamknięty
18 962 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: ławy betonowe, ściany z bloczków. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe: gazobeton + styropian Ściany wewnętrzne gazobeton. Strop: wiązary kratownicowe drewniane + częściowo. Strop:. Elewacje: tynk cienkowarstwowy. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Cztery kąty 2

Zdjęcie profilowe renatacichowska
renatacichowska

Od początku wiedzieliśmy, że nasz dom będzie parterowy z garażem. Nawet nie rzucilismy okiem na projekty piętrowe czy z poddaszem użytkowym. Projekt domu Cztery kąty II WAH1473 bardzo odpowiadał nam pod względem układu pomieszczeń i wyglądu zewnętrznego. Naszym zdaniem, to naprawdę atrakcyjny dom.

Mieszkamy w domu już pięć miesięcy i, co prawda, zima nie była jakaś sroga, to może dlatego koszt ogrzewania nie były wysokie. Uważam, jednak że dodatkowe ocieplenie (zamiast 10cm styropianu mamy 15cm) i całkiem wydajny piec na ekogroszek zapewnią nam niskie koszty także w latach następnych. Mieszkamy w domu we dwoje i taka ilość pokoi bardzo nam odpowiada. Oprócz sypialni mamy także pokój dla gości i siłownię męża. Duży salon zapewnia możliwość organizowania imprez okolicznościowych. Wystarczy rozłożyć stół i nawet piętnaście osób może wygodnie się przy nim rozsiąść. Najbardziej zadowolona chyba jestem ze spiżarni, która powstała w miejscu WC przy kuchni. Lubię się relaksować w sypialni, urządzonej całkowicie pod moje dyktando. Mąż natomiast cieszy się z posiadania domowej siłowni.

W czasie realizacji projektu domu Cztery kąty II WAH1473 zdecydowaliśmy się na kilka własnych rozwiązań. O spiżarni już wspomniałam - dodam tylko, że była to świetna zmiana, takiego typu pomieszczenie jest bardzo praktyczne. W miejscu murowanych schodów mamy sporą szafę wnękową - schody na strych są teraz wysuwane i na co dzień schowane. Nie ma tez kominka, którego stwierdziliśmy, że nie będziemy potrzebować.

Domu Cztery kąty II WAH1473 jest bardzo dobrym wyborem. Na dzień dzisiejszy, jestem całkowicie z niego zadowolona i nic w nim nie zmienię. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Cztery kąty 2

  – 0 głosów

Projekt domu Cztery kąty 2 należy do kategorii

Projekty podobne do Cztery kąty 2 WAH1473

Projekt domu Franczi II G1 (wersja B) economic

Projekt domu Franczi II G1 (wersja A) economic

Projekt domu Franczi III G1 (wersja A) bianco economic

Projekt domu Dom w Luizjanie 3 z garażem -300

Projekt domu Dom w Luizjanie 2 z garażem -300

Projekt domu Murator C74b Bliski - wariant II -500

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych