Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

Projekt Domek Sosnowy+G (008 MR) SLF1019

Cena projektu: 2 100 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
117,17 m²
Min. szer. działki
22,4 m
Wysokość budynku
5,84 m
Pow. zabudowy
174,05 m²
Kubatura
600,47 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
245,9 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Domek Sosnowy+G (008 MR) jest inną propozycją popularnego projektu Domek Sosnowy (008 DE RM). W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma więcej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Domek Sosnowy+G (008 MR) to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co jest bardzo funkcjonalne, ze względu na wyraźny podział domu na strefy. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem wielospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Domek Sosnowy+G (008 MR) to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. W domu znajduje się komfortowa łazienka oraz dodatkowa toaleta, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Domek Sosnowy+G (008 MR) nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Domek Sosnowy+G (008 MR) - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,01 m²
2 hall
5,31 m²
3 korytarz
5,34 m²
4 kuchnia
14,88 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
33,82 m²
6 pokój
11,05 m²
7 pokój
15,22 m²
8 pokój
12,38 m²
9 łazienka
6,86 m²
10 wc
1,35 m²
11 kotłownia
3,95 m²
12 garaż jednostan.
25,5 m²
razem
142,67 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Domek Sosnowy+G (008 MR) na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Domek Sosnowy+G (008 MR)
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

169 765 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
50 960 zł

stan surowy otwarty
98 464 zł

stan surowy zamknięty
20 341 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe - beton C16/20. Ściany fundamentowe - beton C16/20. Płyta fundamentowa - beton C16/20. Podłoga parteru - wylewka cement. Ściany zewn. parter - bet. kom. (porotherm) 25cm + 10cm ociepl. Ściany wewn. parter - bet. kom. (porotherm) 25cm. Ściany wewn. parter - bet. kom.(porotherm) 12cm. Elewacja - tynk mineralny. Strop - drewniany (5.4 m3). Konstrukcja dachu – drewniana. Pokrycie dachu - gonty bitumiczne (dachówka).

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Domek

Opinie mieszkańców domu Domek Sosnowy+G (008 MR)

Zdjęcie profilowe kryspin1313
kryspin1313

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Domek Sosnowy+G (008 MR) SLF1019 głównie dlatego, że zależało nam na budynku parterowym. Dodatkowo satysfakcjonowała mnie jego powierzchnia oraz duża ilość okien.

Budowa naszego domu przebiegła na szczęście bez żadnych problemów. Do jego postawienia użyliśmy cegły ceramicznej Porotherm, a mury z zewnątrz ociepliliśmy styropianem. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę.

W kotłowni zainstalowaliśmy piecyk gazowy, a dodatkowo w salonie mamy jeszcze kominek. Nie ma on jednak rozprowadzenia do innych pomieszczeń, więc używamy go bardziej w celach rekreacyjnych. Gdy decydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, wiedzieliśmy z jakimi kosztami można się liczyć, tym bardziej ze w dużej mierze zależą one od powierzchni domu. Okazuje się jednak, że rachunki za gaz ziemny nie są aż tak bardzo wysokie, a wszyscy nasi znajomi twierdzą, że płacimy dosyć mało.

Zaproponowany przez architekta układ pomieszczeń całkowicie nam odpowiadał, więc postanowiliśmy nie modyfikować go. Kosmetyczną zmianą było tylko przesunięcie drzwi od kuchni w stronę pokoju dziennego oraz rezygnacja z okna w garażu. Dodatkowo odrobinę powiększyliśmy taras, a na chwilę obecną nieco nawet żałujemy, iż nie zrobiliśmy go jeszcze większego. Na pewno byłby wtedy bardziej praktyczny i myślę, że warto to rozważyć. Może zastanowiłabym się również nad zrobieniem przesuwnych drzwi między kuchnią i jadalnią. Podczas gotowania odgłosy obijających się garnków i naczyń są słyszalne w salonie i trochę przeszkadza to w np. oglądaniu telewizji. Co prawda drzwi załatwiłyby sprawę, ale z drugiej strony nie wiem czy dobrze by to wyglądało i czy wnętrze nie straciłoby klimatu. Poza tym wejście z posiłkiem z kuchni do jadalni byłoby utrudnione. Wszystko zależy więc od tego na czym zależy nam najbardziej.

Nasz dom usytuowany jest w ten sposób, iż po stronie północnej znajduje się sypialnia z wnęką na szafę przy łazience. Najciemniejszym pokojem jest jednak ten najmniejszy, ponieważ okno jest w nim zasłonięte przez dach nad tarasem. Oszklenia w części dziennej z kolei znajdują się na południu i zachodzie, więc jest tam bardzo jasno przez cały dzień. Lekko wydłużone połacie sprawiają, iż w lecie słońce nie nagrzewa tych pomieszczeń, więc w salonie mamy wtedy przyjemnie chłodno.

W naszym nowym domu cieszy mnie właściwie wszystko. Jestem szczególnie zadowolona z przestronnej i słonecznej strefy wypoczynkowej oraz z największej sypialni. Wybór projektu domu parterowego Domek Sosnowy+G (008 MR) SLF1019 był dla nas naprawdę trafną decyzją i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe brusiu
brusiu

Szukając projektu zależało mi na budynku parterowym. Projekt domu Domek Sosnowy+G SLF1019 przewiduje jedną kondygnację i posiada bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń. Dodatkowo jego rozmieszczenie pokoi świetnie pasuje do naszej działki pod względem kierunków świata.

Podczas realizacji nie mieliśmy żadnych znaczących kłopotów. Gdy pojawiały się drobne problemy, natychmiast rozwiązywał je kierownik budowy. Projekt był czytelny i nie było potrzeby konsultowania się w trakcie z architektem. Ściany zewnętrzne naszego domu zostały wybudowane z gazobetonu. Dach pokryliśmy dachówką cementową, a całą bryłę ociepliliśmy białym styropianem. Warstwa izolacyjna została wykonana metodą „lekką-mokrą”.

Projekt domu Domek Sosnowy+G SLF1019 przewidywał ogrzewanie gazem, jednak w naszej miejscowości nie ma do niego dostępu. Zdecydowaliśmy się więc na instalację pieca węglowego z podajnikiem na ekogroszek. Myślę, że jest to najmniej obsługowy sposób grzania z innych, które były dla nas dostępne.

Jedyna zmiana, którą wprowadziliśmy w projekcie wynikała z warunków zabudowy w naszej miejscowości. Określają one, iż główna kalenica musi być równoległa do drogi gminnej, więc aby uzyskać pozwolenie na budowę musieliśmy zmienić konstrukcję dachu. Nie chcieliśmy z racji tego przekształcać bryły budynku, więc postanowiliśmy nieco zmodyfikować układ pomieszczeń. Jedna ze ścian salonu musiała zostać przesunięta o 60cm. W związku z tym część dzienna zwiększyła się kosztem sypialni o ok. 1,5m2.

Nasz dom usytuowany jest na działce tak, iż strefa wypoczynkowa wraz z kuchnią znajdują się po stronie południowej. Tym samym salon i taras mamy po stronie zachodniej, co bardzo nam odpowiada. Dzięki takiemu ułożeniu budynku, część dzienna jest świetnie oświetlona cały dzień, a w sypialniach jest ciemniej. Świetnym rozwiązaniem jest duża liczba okien w salonie, gdyż wpuszczają one do pomieszczenia wiele słońca niezależnie od pory dnia.

Cieszę się z wyboru projektu domu parterowego Domek Sosnowy+G SLF1019. Jedyne, czego mi w nim brakuje to pomieszczenie gospodarcze, w którym można składować różne rzeczy. Poradziłem sobie z tym jednak i obok domu wybudowałem oddzielny budynek gospodarczy do przechowywania sprzętu ogrodowego i opału. Jestem natomiast bardzo zadowolony z bardzo przestronnego salonu i jadalni. Duża część wypoczynkowa to niewątpliwie największy atut tego domu. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Domek Sosnowy+G (008 MR)

  – 0 głosów

Projekt Domek Sosnowy+G (008 MR) należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Domek Sosnowy+G (008 MR)

Projekt domu Domek Sosnowy (008 ET)

Projekt domu Domek Sosnowy (008 DE RM)

Projekty podobne do Domek Sosnowy+G (008 MR) SLF1019

Projekt domu Parterowy 3D iDesigner

Parterowy

118,23 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych