Projekt Domek Mały (004 BK V3) SLF1018

Cena projektu: 2 000 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
77,5 m²
Min. szer. działki
14,08 m
Wysokość budynku
7,76 m
Pow. zabudowy
62,52 m²
Kubatura
212,88 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
123,4 m²
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Projekt domu Domek Mały (004 BK V3) to idealna propozycja dla osób posiadających wąską działkę, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Domek Mały (004 BK V3) to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Dzięki zamkniętej kuchni, unikniemy ciekawskich spojrzeń gości, co szczególnie sprawdzi się podczas przyjęć, w trakcie których nie zawsze mamy w niej idealny porządek. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie dwie przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Domek Mały (004 BK V3) - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,26 m²
2 hall + schody
7,12 m²
3 łazienka
3,64 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
24,72 m²
5 kuchnia
9,08 m²
razem
46,82 m²

Rzut kondygnacji projektu Domek Mały (004 BK V3) - Rzut poddasza

1 korytarz
2,36 m²
2 pokój
7,37 m² (11,13 m²)
3 pokój
17,18 m² (25,25 m²)
4 łazienka
3,83 m² (5,6 m²)
razem
30,74 m² (44,34 m²)
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Domek Mały (004 BK V3) na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Domek Mały (004 BK V3)
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany fundamentowe betonowe. Ściany zewn. i wewn., murowane. Strop: żelbetowy. Pokrycie dachu: gonty bitumiczne lub dachówka. Konstrukcja dachu: drewniana.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Domek

Opinie mieszkańców domu Domek Mały (004 BK V3)

Zdjęcie profilowe mwmika
mwmika

Szukając odpowiedniego projektu domu mieliśmy na uwadze to, iż będą go zamieszkiwać moi rodzice. Dlatego też zależało nam na nie za dużym budynku, który będzie tani w utrzymaniu. Jego wymiary były ważne również ze względu na dosyć wąską działkę. Gdybyśmy chcieli zamówić dopasowany do niej projekt indywidualny, jego koszt byłby 3-4 razy droższy od gotowego, więc zdecydowaliśmy się na zakup projektu Domek Mały (004 BK V3) SLF1018. Jego wygląd od razu bardzo przypadł nam do gustu, a w dodatku spełniał wszystkie warunki techniczne wymagane w naszej gminie.

Cala realizacja trwała stosunkowo niedługo. Zaczęliśmy w marcu, w sierpniu budynek został postawiony w stanie surowym otwartym, a w grudniu zamknęliśmy go poprzez wstawienie stolarki otworowej. Podczas budowy nie mieliśmy żadnych problemów i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Wykonawcy nie skarżyli się na projekt, aczkolwiek sami popełnili jeden mały błąd, który może wystąpić przy realizacji każdego domu. Na etapie instalacji elektrycznych pociągnęli kable przy pustakach, nie robiąc w nich przeznaczonych na to wyżłobień. Co prawda, tynkarz przy swoich pracach nie miał z tym kłopotu, ale teraz gdy zapali się światło przewody odznaczają się na ścianie. Warto zwrócić na to uwagę i przypilnować, aby wykonano to estetycznie.

Fundamenty domu zostały wypełnione piaskiem, gdyż kierownik budowy stwierdził, iż jest on o wiele bezpieczniejszy w porównaniu z niekiedy stosowanym gruzem. Budynek został wykonany z gazobetonowych bloczków. Do postawienia kominów użyliśmy tradycyjnej cegły oraz gotowych, prefabrykowanych elementów. Ściany z zewnątrz pokryliśmy 15 cm warstwą styropianu, a fachowiec od ociepleń polecił nam pokrycie ich tynkiem akrylowym. W całym domu wstawiliśmy energooszczędne trzyszybowe okna.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, budynek doskonale utrzymuje temperaturę. Nawet teraz pod koniec września, gdy rodzice jeszcze nie grzeją, w pomieszczeniach jest ciepło. Co prawda w łazience zainstalowany jest piecyk gazowy, jednak do ogrzewania głównie służy im kominek w salonie. Posiada on rozprowadzenie do dwóch górnych pokoi, a za radą wykonawcy obudowaliśmy jego wkład cegłami szamotowymi, które dłużej oddają ciepło. Koszty takiego rozwiązania są całkiem niskie. Gdy rodzice kupują drewno za kwotę 1200 zł, wystarcza ono z zapasem na cały sezon grzewczy. Jedyne pomieszczenie, w którym w tym przypadku jest nieco zimniej to łazienka na parterze. W czasie jednej zimy dom ogrzewany był gazem, gdyż chcieliśmy sprawdzić jak działa piec. Rachunki były porównywalne, gdyż wynosiły ok. 400zł na 2 miesiące, ale kocioł często się wyłączał i kaloryfery stygły. Ciepło z rozpalonego kominka jest jednak o wiele przyjemniejsze.

Do projektu Domek Mały (004 BK V3) SLF1018 nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. Co prawda, budowlańcy doradzali nam podniesienie ścianki kolankowej, aby pomieszczenia na poddaszu były wygodniejsze, aczkolwiek zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Nie żałujemy tej decyzji, ponieważ górne pomieszczenia mimo to są ustawne. Skosy nie przeszkadzają i zostały wykorzystane na zrobienie przy nich zabudowanej szafy. Cały dom jest naprawdę funkcjonalny. Jedyne czego w nim brakuje to dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, gdyż piec i instalacja wodna przy tym układzie znajdują się w łazience. Niestety z racji rozmiarów działki, nie mogliśmy zrobić dobudówki. Myślę również, że wiatrołap mógłby być jednak nieco większy.

Dla dwójki moich rodziców powierzchnia domu jest wystarczająca. Większy pokój na poddaszu jest naprawdę spory i przestronny, więc jeśli na tym metrażu chciałaby zamieszkać większa rodzina, to pomieszczenie spokojnie można przedzielić na pół tworząc tym samym dwie sypialnie.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Domek Mały (004 BK V3) SLF1018 był dobrą decyzją. Na pewno na duży plus zasługuje przytulny salon z kominkiem. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe gagija
gagija

Wybrałem projekt domu Domek Mały (004 BK V3) SLF1018, ponieważ zależało mi na niedużym budynku o metrażu optymalnym dla dwóch osób. Uwzględnione w nim wewnętrzne rozwiązania przypadły mi do gustu i ten projekt najbardziej spodobał mi się pod względem wizualnym. Oprócz tego świetnie pasował na naszą wąską działkę i nie zajmuje na niej wiele miejsca.

Postanowiliśmy zmienić zalecaną technologię budowy i zrealizować budynek w konstrukcji szkieletowej. Ściany powstały przy użyciu płyt OSB oraz konstrukcji z drewnianych belek. Pomiędzy nimi zastosowaliśmy 20 cm wełny mineralnej. Z zewnątrz bryłę ociepliliśmy styropianem 8cm, a następnie pokryliśmy go tynkiem akrylowym. Warstwę wewnętrzną tworzą płyty gipsowe.

Na całym parterze zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, a w pomieszczeniach na poddaszu zamontowałem kaloryfery. Do kotłowni wstawiliśmy gazowy piecyk marki De Dietrich i w naszym przypadku opłaty za to rozwiązanie są bardzo niskie. Najwyższy rachunek jaki do tej pory zapłaciłem wynosił 300 zł za miesiąc w sezonie zimowym, a oprócz ogrzewania pomieszczeń gaz służy nam również do gotowania i ogrzania wody użytkowej. W lecie wynosi to nas ok. 50 zł.

Obecnie jestem na etapie robienia kominka. Jesienią czy wiosną zdarzają się chłodniejsze dni, więc w tym okresie będzie on bardzo przydatny. Piec z regulatorem włącza się, gdy temperatura w salonie wynosi mniej niż 21 °C, a „podłogówka” potrzebuje ok. 4 godzin, aby wszystko działało tak jak powinno. W efekcie przez ten czas na dole mamy chłodniej, podczas gdy pomieszczenia na górze, w których są grzejniki są już dość mocno nagrzane. Bywa też tak, że nazajutrz wychodzi słońce, a kafelki w salonie (mimo wyłączonego pieca) nadal oddają ciepło i wtedy mamy tam już zbyt wysoką temperaturę. Kominek z pewnością wyeliminuje ten problem.

Projekt Domek Mały (004 BK V3) SLF1018 przewiduje zrobienie klatki schodowej, jednak ja postanowiłem z niej zrezygnować, a jej powierzchnię przeznaczyłem na pomieszczenie gospodarcze. Schody natomiast zrobiłem w salonie. Oprócz tego, w dużej sypialni na poddaszu wydzieliłem praktyczną garderobę, a jedne drzwi tarasowe w tym miejscu zamieniłem na zwykłe okno.

Zdecydowałem się na zakup projektu w wersji lustrzanego odbicia i dzięki temu usytuowanie naszego domu na działce jest dokładnie takie, na jakim mi zależało. Wejście znajduje się po stronie zachodniej i tym samym okna w kuchni oraz salonie wychodzą na południe. Dzięki temu w całej części dziennej mamy przyjemnie jasno. Zdecydowałem się nawet na zainstalowanie zewnętrznych rolet, więc gdy słońce latem świeci zbyt mocno wystarczy je zasłonić i pomieszczenia się nie nagrzewają.

W naszym nowym domu najbardziej podoba mi się duży, przestronny salon. Lubimy przestrzeń dlatego zrezygnowaliśmy z meblościanek w pokoju dziennym. W jednej jego części mamy komplet wypoczynkowy, natomiast w drugiej- duży stół z krzesłami na 8 osób. Gdy odwiedza nas rodzina mamy miejsce, aby wygodnie usiąść, zjeść i porozmawiać.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Domek Mały (004 BK V3) SLF1018. Oprócz zmian, które wprowadziłem, nic więcej już bym w nim nie poprawiał. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Domek Mały (004 BK V3)

  – 0 głosów

Projekt Domek Mały (004 BK V3) należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Domek Mały (004 BK V3)

Projekt domu Domek Mały (004 ES)

Projekty podobne do Domek Mały (004 BK V3) SLF1018

Projekt domu Dom przy Waniliowej 2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34

Projekt domu Smyk

Smyk

75,58 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35

Projekt domu Dom przy Jałowcowej

Projekt domu Dom przy Waniliowej