Projekt Dom przy Przyjaznej 9 KRK1316

Cena projektu: 3 040 zł 2 690 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 15 czerwca 2020 r.

Minimum 300zł rabatu na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
124,78 m²
Min. szer. działki
23,05 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
117,52 m²
Kubatura
666,67 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
202,5 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Dom przy Przyjaznej 9 jest inną propozycją znanego projektu Dom przy Przyjaznej. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Przyjaznej 9 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Dom przy Przyjaznej 9 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Część nocna składa się z pięciu sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 9 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,7 m²
2 kotłownia
5,81 m²
3 garaż jednostan.
32,07 m²
4 łazienka
3,08 m²
5 korytarz
2,5 m²
6 pokój
8,99 m²
7 pokój dzienny
22,64 m²
8 kuchnia
8,88 m²
9 spiżarnia
0,88 m²
razem
87,55 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Przyjaznej 9 - Rzut poddasza

10 korytarz + schody
9,96 m²
11 łazienka
5,5 m² (6,64 m²)
12 garderoba
2,25 m² (3,69 m²)
13 pokój
16,72 m² (20,64 m²)
14 łazienka
4,26 m² (5,7 m²)
15 pokój
10,69 m² (12,23 m²)
16 pokój
14,58 m² (16,17 m²)
17 pokój
11,15 m² (12,97 m²)
razem
75,11 m² (88 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Przyjaznej 9 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Przyjaznej 9
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
48 300 zł

stan surowy otwarty
150 282 zł

stan surowy zamknięty
30 498 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

229 080 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: pustak 25 cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 42°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: GALERIADOMOW.PL

Opinie mieszkańców domu Dom przy Przyjaznej 9

Zdjęcie profilowe igos
igos
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu Dom przy Przyjaznej 9 KRK1316, ponieważ autor uwzględnił w nim wszystkie rozwiązania na jakich nam zależało. Układ pomieszczeń odpowiadał naszym wyobrażeniom o idealnym domu, a ilość sypialni na poddaszu jest świetnie dopasowana do wielkości naszej rodziny. Przy wyborze zwracaliśmy również uwagę na to, aby na parterze znajdował się jeszcze jeden dodatkowy pokój, który jak się później okazało przydał nam się bardziej niż sądziliśmy. Ponadto, interesował nas duży garaż oraz możliwość wykonania w jego tylnej części pomieszczenia gospodarczego. W projekcie Dom przy Przyjaznej 9 KRK1316 bardzo spodobało mi się również to, iż architekt w maksymalny sposób wykorzystał jego metraż. Wiatrołap, hole, korytarze i klatka schodowa są na tyle duże, iż komunikacja jest wygodna i spokojnie można wnieść przez nie meble, a jednocześnie nie ujmują one powierzchni pomieszczeniom typowo użytkowym.

Nasza budowa odbyła się naprawdę sprawnie i jesteśmy zadowoleni z jej przebiegu. Jedynym etapem, który wymagał od fachowców większego nakładu pracy było wykonanie schodków z części mieszkalnej do garażu, gdyż pomiędzy nimi jest mała różnica poziomów. Wykonawcy nie zauważyli w porę, że projekt nie uwzględnia tego elementu i musieli obmyślić jak to poprawnie wykonać, co zajęło trochę czasu. Projekt nabyliśmy w 2013 r., a z tego co widziałam na stronie, w jego zaktualizowanej wersji jest to już rozwiązane, więc jego przyszli Inwestorzy mogą być o to spokojni, tym bardziej że dokumentacja techniczna została sporządzona odpowiednio.

Od „pierwszego wbicia łopaty” do zamieszkania w wykończonym domu minęło w naszym przypadku ok. 2,5 roku. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm łączonych tradycyjną zaprawą murarską, zaś ścianki działowe na poddaszu wykonaliśmy z gazobetonowych bloczków. Zamiast zalecanej w projekcie żelbetowej konstrukcji stropu, zrobiliśmy go systemem Teriva. Dach pokryliśmy dachówką. Staraliśmy się, aby użyte przez nas materiały odznaczały się wysoką jakością i tym samym koszty naszej budowy znacznie przekroczyły oszacowane w kosztorysie. Myślę, że można się w nim zmieścić decydując się na własny nakład pracy i stosując tańsze zamienniki. Uważam jednak, że dom buduje się dla własnej rodziny i jest to inwestycja na lata, dlatego też lepiej skorzystać z wysokogatunkowych materiałów i założyć wyższe koszty.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Dom przy Przyjaznej 9 KRK1316 został świetnie przemyślany i od początku w całości nam odpowiadał. Postanowiliśmy więc nie wprowadzać w tej kwestii żadnych zmian, co było bardzo dobrą decyzją. Za radą architekt adaptującej, zdecydowaliśmy się na poszerzenie bryły o 80 cm, a także zleciliśmy doprojektowanie pomieszczenia gospodarczego za garażem. Mieszkamy na wsi, więc praktyczny schowek z wejściem od strony ogrodu bardzo się przydaje. Zauważyliśmy, że w innych wersjach projektu Dom przy Przyjaznej między hallem, a kuchnią znajduje się przejście. Postanowiliśmy wykorzystać ten pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom. Przychodząc z zakupów, możemy od razu zanieść je do kuchni i nie musimy przechodzić przez salon.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Przyjaznej 9 KRK1316 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Po zaledwie drobnych zmianach, nowy dom w 100% odpowiada naszym oczekiwaniom.. Jest on dokładnie taki o jakim marzyłam, a jego metraż w pełni nas zadowala. Mamy z mężem dwójkę dzieci, a przy tym układzie każdy z nas ma swoją własną przestrzeń. Dodatkowo, mieszka z nami jeszcze moja teściowa. Mama męża jest starszą osobą, dlatego przeznaczyliśmy dla niej sypialnię na dole - nie musi wchodzić po schodach, co jest dla niej bardzo komfortowe. Ilość pokoi uwzględnionych w projekcie domu Dom przy Przyjaznej 9 KRK1316 sprawia, iż jeden z nich jest w naszym przypadku wolny i przydaje się podczas odwiedzin gości. Myślę więc, że projekt będzie odpowiedni również dla większej liczby domowników. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Przyjaznej 9

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Przyjaznej 9 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Przyjaznej 9

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 11 -350

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 3 -350

Projekt domu Dom przy Przyjaznej -350

Dom przy Przyjaznej

101,87 m²

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 2 -350

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 12 -350

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 8 -350

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 10 -350

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 5 -350

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 6 -350

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 4 -350

Projekt domu Dom przy Przyjaznej 7 -350

Projekty podobne do Dom przy Przyjaznej 9 KRK1316

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 60 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29 -350

Projekt domu APS 209 NEW dwulokalowy

Projekt domu Miły 3

Miły 3

131,2 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30 -350

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych