Projekt Dom przy Cyprysowej 18 KRK1238

Cena projektu: 3 240 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
141,5 m²
Min. szer. działki
23,25 m
Wysokość budynku
8,29 m
Pow. zabudowy
129,1 m²
Kubatura
710 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
222,1 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Dom przy Cyprysowej 18 jest modyfikacją znanego projektu Dom przy Cyprysowej. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, garaż. Projekt domu Dom przy Cyprysowej 18 odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Dom przy Cyprysowej 18 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. W domu znajduje się pięć wygodnych sypialni, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 18 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
5,9 m²
3 spiżarnia
1,2 m²
4 kuchnia
11,3 m²
5 pokój dzienny
24,2 m²
6 pokój
12,5 m²
7 pom. gospodarcze
2,2 m²
8 łazienka
4,4 m²
9 kotłownia
5 m²
10 garaż jednostan.
32,7 m²
razem
102,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Dom przy Cyprysowej 18 - Rzut poddasza

11 korytarz + schody
8,6 m²
12 pokój
16,5 m² (21,6 m²)
13 garderoba
2,5 m² (4,8 m²)
14 łazienka
2,8 m² (5,4 m²)
15 łazienka
10,6 m² (12,5 m²)
16 pokój
13,7 m² (17,5 m²)
17 pokój
13,1 m² (18,5 m²)
18 pokój
10,8 m² (13,8 m²)
razem
78,6 m² (102,7 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dom przy Cyprysowej 18 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dom przy Cyprysowej 18
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
45 101 zł

stan surowy otwarty
150 178 zł

stan surowy zamknięty
32 725 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

228 004 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: technologia murowana 25 cm, styropian 15 cm. Ściany nośne: technologia murowana 25cm. Strop: monolityczny żelbetowy. Dach: kąt nachylenia 40°, pokrycie - dachówka ceramiczna lub betonowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Galeria Domów arch. Paweł Boduch

Opinie mieszkańców domu Dom przy Cyprysowej 18

Zdjęcie profilowe marek.scyja
marek.scyja
Zdecydowaliśmy na projekt Dom przy Cyprysowej 18 KRK1238, ponieważ odpowiadał nam pod wieloma względami. Ilość przewidzianych w nim sypialni była dokładnie taka, na jakiej nam zależało, a oprócz tego posiadają one spore rozmiary, co również było dla nas ważne. Dodatkowo, spodobało nam się usytuowanie łazienek. Kolejnym istotnym czynnikiem mającym wpływ na naszą decyzję był układ ścianek działowych, który pozwalał na bezproblemowe zaadaptowanie wnętrza zgodnie z wszystkimi naszymi oczekiwaniami.

Nasza budowa odbyła się sprawnie i w bardzo krótkim czasie, gdyż łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń trwała zaledwie rok. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych pustaków 25 cm marki Wienerberger, strop zrobiliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką firmy Koramic. Zwiększyliśmy sugerowaną warstwę izolacyjną i do ocieplenia bryły zastosowaliśmy styropian grafitowy 15 cm o wskaźniku lambda = 0,032. Koszty naszej inwestycji przekroczyły te oszacowane przez architekta. Wpływ miało na to m. in. to, iż zdecydowaliśmy się na materiały lepszej jakości oraz dodatkowe rozwiązania, których nie przewidywał projekt. Myślę, że stosując materiały niższej klasy można zmieścić się w podanej kwocie, aczkolwiek jestem zdania, iż lepiej wydać trochę więcej decydując się na produkty wysokiej klasy, niż potem dokładać do ewentualnego remontu.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Dom przy Cyprysowej 18 KRK1238 przewiduje ogrzewanie gazowe i w takim przypadku wymiary kotłowni byłyby idealne. My natomiast postanowiliśmy wstawić do niej dosyć duży piec na paliwo stałe, dlatego też konieczne było jej powiększenie - zrobiliśmy to kosztem połowy powierzchni znajdującej się obok łazienki. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z uwzględnionego przez architekta systemu ogrzewania podłogowego na parterze i zarówno na dole, jak i na górze zamontowaliśmy tradycyjne grzejniki. Dom oraz wodę użytkową w sezonie zimowym ogrzewamy pelletem, a zeszłej zimy zużyliśmy go ok. 4,5 tony. Oprócz tego, mamy jeszcze pompę ciepła typu „powietrze-powietrze”, która ogrzewa wodę w okresie letnim.

Oryginalnie wysokość dolnej kondygnacji wynosiła 2,55 m, jednak ze względu na to, iż jesteśmy dosyć wysokimi osobami, postanowiliśmy zwiększyć ją o dodatkowe 25 cm. Zlikwidowaliśmy pokój na parterze, dzięki czemu część wypoczynkowa stała się o wiele większa. Dodatkowo, w salonie, w miejscu tradycyjnego okna z parapetem wstawiliśmy duże drzwi tarasowe. Przewidzianą w salonie garderobę powiększyliśmy kosztem części znajdującej się obok łazienki, zaś jej pierwotną powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie pralni. Zmieniliśmy również formę tarasu i zrezygnowaliśmy z wykonywania go od bocznej strony domu. Tylna jego część posiada wymiary 3x5 m, a oprócz tego zadaszyliśmy go w całości osobnym, jednospadowym daszkiem. Dzięki temu z tarasu możemy korzystać nawet podczas deszczu, co bardzo nas cieszy.

Przyszłym Inwestorom, którzy tak jak my zechcą ogrzewać paliwem stałym mogę również polecić, aby zastanowili się nad innym układem komina głównego, który jest dosyć nisko w stosunku do kalenicy. W kwestii odprowadzenia dymu z paleniska nie mamy problemu, aczkolwiek zauważyliśmy iż przy wiejących na naszym terenie wiatrach mamy kłopot z wentylacją. W takim przypadku, warto więc odwrócić komin lub wykonać go wyżej, chyba ze ktoś zdecyduje się na system wentylacji wymuszonej, co również jest dobrym pomysłem. Dodatkowo można pomyśleć nad tym, aby drewniane słupy podtrzymujące zastąpić metalowymi, aby potem nie musieć obawiać się o ewentualne pęknięcia.

Na ta chwilę w domu mieszkamy w cztery osoby, a metraż uwzględniony w projekcie Dom przy Cyprysowej 18 KRK1238 jest dla nas w pełni komfortowy. Docelowo ma z nami zamieszkać jeszcze jedna starsza osoba i jestem przekonany, że nawet przy piątce domowników wszystkim będzie bardzo wygodnie, gdyż powierzchnia jest naprawdę spora. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dom przy Cyprysowej 18

  – 0 głosów

Projekt Dom przy Cyprysowej 18 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dom przy Cyprysowej 18

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K4 3D iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 57 -700

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 42

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 P

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 iDesigner

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 12 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 19

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 20 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 50

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 26 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 36

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 35

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 32

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 28

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 24

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 10

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 2 bis

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S1

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S2

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 17

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 52 N

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 9

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 44

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 7

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 47

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 30

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 6

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 55

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 41

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 45

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 23

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 S3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 54

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 38

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K3

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 DN

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 40

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 31

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 8

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 21

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 11

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 5

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 25

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 4

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 46

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 16

Projekt domu Dom przy Cyprysowej

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 56

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 22

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 37

Projekty podobne do Dom przy Cyprysowej 18 KRK1238

Projekt domu APS 209 NEW dwulokalowy

Projekt domu Miły 3

Miły 3

131,2 m²

Projekt domu BS-10 dwulokalowy

Projekt domu Murator M234a Prawidłowy - wariant I

Projekt domu Murator M234 Prawidłowy

Projekt domu Baset 4 z garażem -100 3D

Baset 4 z garażem

138,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych