Projekt domu letniskowego DL-9 SZA1006

Cena projektu: 2 390 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
47,9 m²
Wysokość budynku
4,4 m
Pow. zabudowy
66,7 m²
Kąt nach. dachu
17°

Opis projektu

Niewielki drewniany dom letniskowy, parterowy z kominkiem i zadaszonym tarasem zlokalizowanym w narożniku. Taka lokalizacja pozwala korzystać mieszkańcom z tarasu w wietrzne i deszczowe dni. Domek letniskowy jest zaprojektowany w ekonomicznej konstrukcji szkieletowej (kanadyjskiej). Ze względu na brak wewnętrznych ścian konstrukcyjnych możliwa dowolna aranżacja wnętrza na etapie adaptacji projektu. Zgodę na zmiany udzielamy w pakiecie. Domek jest ocieplony i przystosowany do użytku całorocznego. W projekcie przewidziano lekkie pokrycie dachu. Do wyboru kąt dachu 17 i 30 stopni.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu DL-9 - Rzut parteru

1 wiatrołap
1,71 m²
2 korytarz
8,69 m²
3 pokój dzienny
17,4 m²
4 łazienka
2,84 m²
5 pokój
9,05 m²
6 pokój
8,2 m²
7 taras
9,76 m²
razem
47,89 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

107 800 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: PRO ARCH

Opinie mieszkańców domu DL-9

Zdjęcie profilowe Tygrys1006
Tygrys1006

Wybrałam projekt domu DL-9 SZA1006, ponieważ po prostu w całości mi się spodobał. Jego powierzchnia po wprowadzonej przez nas modyfikacji jest odpowiednia dla naszej 4-osobowej rodziny.

Aby dostosować dom do warunków całorocznych, postanowiliśmy postawić go metodą kanadyjską. Konstrukcję właściwą tworzy drewniany szkielet, który został ocieplony watą szklaną. Na zewnątrz zastosowaliśmy izolacyjną warstwę styropianu, a ściany od środka zrobione są z płyt gipsowo-kartonowych.

Nie mieliśmy żadnych problemów podczas realizacji, a nasz dom został postawiony naprawdę bardzo szybko. Koszty budowy nie były wysokie mimo, iż zmieniliśmy technologię wykonania ścian. Uważam, że inni inwestorzy tego projektu spokojnie mogą sugerować się przewidzianą przez architekta wyceną.

Zrezygnowaliśmy z przewidzianego ogrzewania elektrycznego. Zamiast tego mamy w salonie postawiony kominek z rozprowadzeniem nawiewu ciepłego powietrza do wszystkich pomieszczeń. Przy metrażu naszego domu taki sposób ogrzewania sprawdza się bardzo dobrze. W przeciągu zaledwie pół godziny od rozpalenia kominka w całym domu jest ciepło i przyjemnie.

Salon w pierwotnej wersji projektu DL-9 SZA1006 świetnie sprawdziłby się przy sezonowym użytkowaniu, jednak do funkcjonowania na co dzień jest on trochę za mały. Postanowiliśmy zrezygnować z zadaszonego tarasu, a jego powierzchnię przyłączyliśmy do pokoju dziennego. Dzięki tej zmianie mogliśmy wstawić tam regał, większy stół czy dużą choinkę na święta . Absolutnie nie żałujemy swojej decyzji, gdyż uważam, że taras nie musi być ogrodzony. Wystarczy, że podłoże będzie utwardzone, aby stolik i krzesła stały solidnie, a zacienić można je po prostu dużym parasolem.

Z racji tego, iż domek z założenia projektanta miał służyć jako letniskowy, mieszkanie w nim ma jednak swoje małe minusy, np. pralkę musiałam wstawić do kuchni, gdyż w łazience nie ma na nią miejsca. Na chwilę obecną widzę, że warto byłoby pomyśleć nad powiększeniem wiatrołapu. Gdy w okresie zimowo- jesiennym 3 osoby chcą wyjść na zewnątrz, ubranie kurtek i butów w tym samym czasie jest mało wygodne i trzeba robić to po kolei. Oprócz tych małych mankamentów, cały nasz dom bardzo nam się podoba.

Jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego DL-9 SZA1006. Jako dom letniskowy były naprawdę komfortowy nawet bez wprowadzonych przeze mnie zmian. Po naszych modyfikacjach, budynek świetnie sprawdza się również do codziennego mieszkania. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu DL-9

  – 0 głosów

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych