Projekt domu letniskowego DL-1 SZA1000

Cena projektu: 2 590 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
46,62 m²
Wysokość budynku
6,22 m
Pow. zabudowy
38,64 m²
Kubatura
181 m³
Kąt nach. dachu
45°

Opis projektu

Drewniany dom letniskowy DL-1 to dom z poddaszem użytkowym dla 4-6 osób. Dom posiada bardzo duży taras, który sprzyjał będzie przyjemnemu spędzaniu czasu czy spożywaniu posiłków na powietrzu. Dom zaprojektowano w konstrukcji szkieletowej - jesteśmy specjalistami w tej technologii. Budynek zaprojektowano tak, aby możliwa nyła dowolna aranżacja wnętrza na etapie adaptacji projektu. Macie Państwo naszą zgodę na dowolne zmiany w projekcie. Budynek jest ocieplony i wyposażony w kominek co pozwala również na korzystania z niego w okresie zimowym. Taras, w przeważającej części zadaszony, umożliwia też organizowanie imprez rodzinnych nawet przy niepogodzie. Zaprojektowaliśmy pokrycie dachu typu lekkiego, polecamy blachę Ruukki. Do Państwa wyboru pozostaje kąt spadku dachu 45º lub 50º.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu DL-1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,9 m²
2 łazienka
3,86 m²
3 pom. gospodarcze
3,17 m²
4 pokój dzienny
21,53 m²
5 schody
1,48 m²
6 taras
37,67 m²
razem
32,94 m²

Rzut kondygnacji projektu DL-1 - Rzut poddasza

1 schody
1,15 m²
2 hall
0,85 m²
3 pokój
4,38 m²
4 pokój
7,3 m²
5 taras
4,3 m²
razem
13,68 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

105 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Pokrycie dachu stanowi gont bitumiczny lub papa termozgrzewalna kolorowa na płycie OSB-3 lub deskowaniu pełnym. Dowolne kolory ścian. Drewno jest zaimpregnowane przed działaniem szkodników, grzybów i ognia.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: PRO ARCH

Opinie mieszkańców domu DL-1

Zdjęcie profilowe sebekxx1
sebekxx1

Projekt domu DL-1 SZA1000 wybrałem, ponieważ wydawał on się odpowiedni dla naszych turystów. Mieszkamy nad morzem i prowadzimy niewielką działalność, wynajmując turystom domki na wakacje.

Dwa pokoje na dole i cały dół spokojnie mieści sześć osób, a my jesteśmy także przygotowani na dostawkę do siódemki. Także uważam, że grupa przyjaciół czy dwie zaprzyjaźnione rodziny mogą spokojnie w takim domku się zakwaterować. Na dole jest też aneks kuchenny, także spokojnie można przygotować sobie posiłki. Własna łazienka i stały dostęp ciepłej wody na pewno pozwalą gościom czuć się w nim komfortowo. Przewidziane jest też ogrzewanie elektryczne, gdyby któraś z nocy zapowiadała się na zimną.

Do projektu domu DL-1 SZA1000 wprowadziłem jednak kilka zmian. Zrezygnowałem z tarasu oraz balkonu - przez to powiększyłem sypialnię i teraz jest rozmiarów normalnych sypialni w domach jednorodzinnych. Drzwi wejściowe zdecydowałem się przesunąć do boku, aby jak najlepiej wykorzystać całą przestrzeń na parterze. Innym polecam dobrze zakonserwować drewno w tego typu domach. Dwa malowania zdecydowanie nie wystarczą. Po pierwszym malowaniu środkiem grzybo- i owadobójczym, należy jeszcze przynajmniej trzy razy pomalować je lakierem czy lakierobejcą.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym DL-1 SZA1000 to odpowiedni wybór do takich przedsięwzięć. Jest jak najbardziej fukncjonalny, a zarazem całkiem wygodny. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu DL-1

  – 0 głosów

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych