Projekt domu Dino z garażem 1-st. [A] WRF1511

Cena projektu: 2 500 zł 2 390 zł Oszczędzasz 110 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
88,7 m²
Min. szer. działki
24,4 m
Wysokość budynku
6 m
Pow. zabudowy
150,8 m²
Kubatura
303 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
224,5 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Dino z garażem 1-st. [A] zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Dino z garażem 1-st. [A] to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Projekt uwzględnia dwie łazienki, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dino z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m²
2 hall
3,7 m²
3 korytarz
5,9 m²
4 łazienka
5,2 m²
5 pokój
13,7 m²
6 pom. gospodarcze
4 m²
7 pokój
9,5 m²
8 pokój
9,4 m²
9 łazienka
2,4 m²
10 pokój dzienny
24,9 m²
11 kuchnia
9,4 m²
12 kotłownia
7,3 m²
13 garaż jednostan.
19,3 m²
razem
119,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dino z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dino z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

137 999 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

182 025 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
40 980 zł

stan surowy otwarty
80 367 zł

stan surowy zamknięty
16 652 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: pustak ceram. porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: pustak porotherm. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny/okł. kamienna/klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Dino z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe Siwy65
Siwy65
Gdy wraz z żoną zdecydowaliśmy się na budowę własnego domu wiedzieliśmy, że na stałe będziemy mieszkać w nim tylko we dwójkę, dlatego też szukaliśmy czegoś o niezbyt dużym metrażu. Ponadto interesował nas budynek parterowy, gdyż zdajemy sobie sprawę, że wchodzenie po schodach stanie się w przyszłości mało komfortowe. Spośród propozycji spełniających powyższe kryteria ostatecznie wybraliśmy projekt domu Dino z garażem 1-st. [A] WRF1511. Jego wymiary idealnie wkomponowały się w naszą działkę, a zewnętrzny wygląd domu bardzo przypadł nam do gustu.

Cała inwestycja przebiegła bardzo sprawnie. Dokumentacja techniczna została poprawnie sporządzona, a uwzględnione w niej rozwiązania konstrukcyjne były jak najbardziej trafione. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym, dlatego też realizacja nieco się przeciągnęła, ale i tak jestem zadowolony z jej przebiegu. Postawienie oraz wykończenie domu zajęło nam ok. 2,5 roku, natomiast myślę, że przy zgromadzeniu odpowiedniej ilości środków finansowych projekt domu Dino z garażem 1-st. [A] WRF1511 można zrealizować znacznie szybciej.

Uważam, iż architekt dobrze oszacował kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego i myślę, że korzystając ze standardowych materiałów spokojnie można zmieścić się w sugerowanej kwocie. My postanowiliśmy jednak w tej kwestii nie oszczędzać i wszystkie zastosowane przez nas materiały odznaczają się wysoką jakością. Co prawda, przez to nieco przekroczyliśmy kwotę uwzględnioną w kosztorysie, aczkolwiek lepsze produkty wiążą się z niższymi kosztami eksploatacji domu, co dla nas było najważniejsze. Ściany wymurowaliśmy z bloczków Ytong, dach w całości odeskowaliśmy, a następnie przykryliśmy dachówką ceramiczną. Zmieniliśmy konstrukcję stropu i zamiast systemem Teriva wykonaliśmy go w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Dużą wagę przywiązywaliśmy również do odpowiedniego ocieplenia budynku i tym samym zastosowane przez nas materiały izolacyjne cechują się świetnymi parametrami. Dom ogrzewamy pelletem, a obecnie jesteśmy w trakcie pierwszej zimy od włączenia pieca. Z tego względu na chwilę obecną trudno ocenić mi faktyczne koszty ogrzewania, aczkolwiek przypuszczam, że w sezonie zimowym będzie to maksymalnie 300 zł miesięcznie łącznie z grzaniem wody użytkowej.

Projekt domu Dino z garażem 1-st. [A] WRF1511 od początku spełniał nasze oczekiwania, dlatego w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie przenieść wejście na strych do garażu i chwili obecnej w dalszym ciągu nowy dom posiada dla mnie same plusy. Wszystko jest w nim dokładnie takie jak chcieliśmy, jednak jeśli przyszli Inwestorzy mieliby potrzebę zwiększenia powierzchni domu mogę polecić podniesienie ścianki kolankowej o wys. dwóch pustaków i adaptację poddasza. Dodatkowo, jeśli ktoś nie potrzebowałby na parterze dwóch łazienek, mniejszą z nich można przerobić na garderobę.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Dino z garażem 1-st. [A] WRF1511 - jego wybór okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Wnętrze nowego domu jest funkcjonalne i w pełni komfortowe. Pralnia, będąca jednocześnie przejściem do garażu to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Metraż jest idealny dla naszej dwójki, a jednocześnie gdy na wakacje przyjadą do nas wnuki, również mamy dla nich miejsce. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dino z garażem 1-st. [A]

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Siwy65 18.01.2017 09:24

Projekt domu Dino z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Projekty podobne do Dino z garażem 1-st. [A] WRF1511

Projekt domu Bastek z garażem 1-st. [A] -110

Projekt domu APS 259

APS 259

83,9 m²

Projekt domu D90 - Leon Bis

D90 - Leon Bis

87,9 m²

Projekt domu Piotr II z garażem 1-st. [A] -60

Projekt domu Aspen III LMB67b -350

Aspen III LMB67b

95,84 m²

Projekt domu Aurora Midi II -150

Aurora Midi II

85,25 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych