Projekt domu Delfin WRP1062

Cena projektu: 2 688 zł

Projekt wymaga aktualizacji, termin realizacji zamówienia może zostać wydłużony. Zadzwoń w celu ustalenia szczegółów.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
121,1 m²
Min. szer. działki
19,73 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
109,7 m²
Kubatura
405,2 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
201,3 m²
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)

Opis projektu

Zwarty i foremny proejkt domu Delfin skrywa przestronne wnętrza rozplanowane na parterze i poddaszu użytkowym. Ten średniej wielkości dom jednorodzinny pomieści od 4-ech do 6-ściu lokatorów. Jego bryła jest bardzo proporcjonalna, utrzymana w tradycyjnym stylu. Wieńczy ją dach namiotowy, który rozbudowano o lukarnę i zadaszenia nad wykuszem oraz niewielkim, wysuniętym przed ścianę frontową podcieniem. Niemal kwadratowy plan nie zawiera garażu, dzięki czemu budynek zmieści się na średniej wielkości działce. Trzonem parteru jest centralnie położona, zabudowana łazienka. To ona dzieli strefę dzienną na mniejsze obszary i porządkuje przestrzeń. Przede wszystkim oddziela pomieszczenia wspólne od nieco bardziej prywatnego hallu. Duży pokój dzienny z jadalnią przylega do dwóch ścian zewnętrznych, a w okolicy kuchni poszerzony jest o powierzchnię wykusza. Na osłoniętej ścianie łazienki znalazł się atrakcyjny kominek grzewczy. W narożu od ogrodu cofnięto obrys budynku, wydzielając zadaszenie nad fragmentem dużego tarasu. Z salonem łączą go drzwi balkonowe na bocznej ścianie. Od strony ulicy znalazła się pół-zamknięta, spora kuchnia ze spiżarnią, do której można wejść bezpośrednio z hallu. Przy elewacji frontowej zgromadzono ciąg pomieszczeń uzupełniających strefę wejściową. Zaraz za wyposażonym we wnękę wiatrołapem znajdują się drzwi do dużej, połączonej z pomieszczeniem gospodarczym garderoby. W ich przestrzeni można ustawić liczne szafy i regały do magazynowania odzieży czy sprzętów. Strefa nocna została podzielona na dwa ustawne pokoje na poddaszu i jeden małżeński w przyziemiu. Ten ostatni ma własne wyjście na taras, a wchodzi się do niego przez drzwi pod wyższym biegiem schodów. Podobnie jak centralna łazienka, otwiera się on na hall, który tworzy półprywatny, przenikający się z komunikacją obszar. Otwarte, dwubiegowe schody z duszą prowadzą na poddasze. Obydwa wspomniane wyżej pokoje mają dostęp do wspólnego balkonu i doświetlone są oknami połaciowymi. Obsługuje je duża, dostępna z hallu łazienka. Dodatkowym pomieszczeniem jest zaopatrzona w okno połaciowe i dojście do pionu wentylacyjnego suszarnia. Delfin jest wygodnym domem, który zapewni mnóstwo przestrzeni nawet dużej rodzinie. Otwarte wnętrze na parterze zostało uporządkowane dzięki zlokalizowaniu łazienki w centrum. Plusem może okazać się też rozdzielenie strefy nocnej na dwie kondygnacje. Zapewni to więcej prywatności i spokoju zarówno mieszkańcom poddasza jak i parteru. Harmonijna i wyważona forma zewnętrzna budynku zaprezentuje się dobrze na każdej działce i w każdej okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Delfin - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,7 m²
2 hall
9,4 m²
3 kuchnia
8,8 m²
4 spiżarnia
1,3 m²
5 jadalnia
9,2 m²
6 pokój dzienny
27,8 m²
7 wc
3,4 m²
8 pokój
11,9 m²
9 garderoba
4,6 m²
10 pom. gospodarcze
4,5 m²
razem
83,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Delfin - Rzut poddasza

1 hall
5,9 m²
2 pom. gospodarcze
3,1 m²
3 łazienka
5,7 m²
4 pokój
11,2 m²
5 pokój
11,6 m²
razem
37,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Delfin na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Delfin

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

169 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Delfin

Zdjęcie profilowe beaćka
beaćka

W zasadzie projekt domu Delfin WRP1062 wybrałam od razu, a potem wszystkie oglądane projekty porównywałam do niego. Jednak już żaden inny nie okazał się moim zdaniem tak dobry. Podobał mi się w nim układ pomieszczeń zaproponowany przez projektanta (chociaż trochę ta łazienka umieszczona centralnie mnie nie przekonywała) oraz pasował do naszej działki.

Nie mieliśmy żadnych trudności podczas budowy, a wykonawcy nie mieli problemów z projektem - wszystko było poprawnie i jasno podane. W domu mieszkamy już około roku i raczej nie narzekamy na koszty eksploatacyjne. Dom jest całkiem energooszczędny i bardzo wolno się wychładza. Cieszę się też, że mieliśmy możliwość przeniesienia kotłowni do budynku obok, dzięki czemu zyskaliśmy w domu kolejny pokój. Ogrzewamy się ekogroszkiem i jest to całkiem porównywalne (jeżeli chodzi o koszty) rozwiązanie do innych, a jednocześnie praktycznie bezobsługowe.

Nie mam w sumie zastrzeżeń do układu pomieszczeń w projekcie domu Delfin WRP1062. Dolna łazienka, o którą się tak obawiałam, jest bardzo dobrze zakamuflowana, więc w zasadzie już w ogóle nie przeszkadza nam jej położenie. Żałuję trochę jednak, że posłuchałam męskiej strony i nie zdecydowałam się ostatecznie podnieść ściankę kolankową o przynajmniej jeden pustak. Bardzo dobrze oceniam sporą przestrzeń na dole. Powiem szczerze, że dla trzech osób w domu jest w zupełności wystarczająca ilość pomieszczeń, zobaczymy jednak, jak będzie wszystko wyglądać jak pojawią się dzieci. W układzie okien zmieniliśmy zaledwie to, że po pojawieniu się nowego pokoju na dole (z kotłowni i garderoby na dole) w nim pojawiło się zamiast dwóch jedno okno identyczne z tym kuchennym, co sprawiło, że dom wygląda teraz bardzo symetrycznie. Tym bardziej, że okno dachowe w łazience także pojawiło się z przodu domu. Całość wnętrza jest bardzo dobrze doświetlona - zwłaszcza salon i jadalnia ustawione od strony południowo-wschodniej.

Do projektu domu Delfin WRP1062 wprowadziliśmy jeszcze kilka innych zmian. Wykonawca dachu doradził mi likwidację wykuszu (na co też się zdecydowałam) ze względu na koszty, o jakie podniosłaby się cena dachu, gdyby wykusz został. W pomieszczeniu gospodarczym na górze zdecydowaliśmy się zrobić garderobę, a i nie ma ścianki między kuchnią a jadalnią - został tylko niewielki barek.

Zdecydowanie polecam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Delfin WRP1062. My jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Na tą chwilę byśmy się na inny nie zamienili. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe remik 81
remik 81

Przeglądaliśmy wiele różnych projektów domów, jednak to Delfin WRP1062 wpadł nam w oko. Odpowiadał nam pod względem metrażu, wielkości i kształtu bryły. A że działkę mamy szeroką na dwadzieścia pięć metrów to mogliśmy sobie pozwolić na dom o takich gabarytach.

Realizacja projektu domu przebiegła raczej sprawnie (mieliśmy w miarę dobra i fachową ekipę, a projekt nie zawierał żadnych błędów) i już prawie dwa i pół roku cieszymy się naszym domem. Chociaż ludzie straszyli nas wysokimi rachunkami za gaz to zdecydowaliśmy się na właśnie taki piec i jak na razie nie żałujemy. Przy zwyczajnej grubości izolacji termicznej i od czasu do czasu uruchamianym kominku płacimy naprawdę niskie rachunki, co zawsze cieszy.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Delfin WRP1062 oceniam pozytywnie. Zrezygnowaliśmy jednak z zamykanej spiżarni i pozostawiliśmy tylko wnękę. Podnieśliśmy też ściankę kolankową i na poddaszu uzyskaliśmy bardzo przestronne pomieszczenia. Póki co, w domu mieszkamy we dwójkę (ja i żona) i w zasadzie dół nam w zupełności wystarcza - tam mamy swoją sypialnię, łazienkę i wielką część dzienną, która zawsze robi na gościach wrażenie. Mówią, że może i z zewnątrz dom nie wygląda na największy, jednak już po wejściu doń pozytywnie zaskakuje swoją przestrzenią. Ja myślę, że cztery czy nawet pięć osób mogłoby razem w takim domu spokojnie mieszkać. Poza tym, wnętrza są bardzo jasne - ustawienie domu względem stron świata i układ okien są dobrze dobrane.

W sumie to jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Delfin WRP1062. Na razie nic bym w nim nie zmienił. Cieszymy się, że tak dobrze i szybko udało nam się wszystko zrobić. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe kasiac20
kasiac20

Projekt domu Delfin WRP1062 wybraliśmy, ponieważ zaimponował nam jego wygląd zewnętrzny. Poza tym, uznaliśmy, że będzie on świetnie komponował się z resztą domów na naszym osiedlu. Zawsze chcieliśmy zamieszkać w domu parterowym z użytkowym poddaszem, w którym układ pomieszczeń będzie tak dobrze dopasowany do nas.

Delfin WRP1062 jest bardzo ciepłym domem - założyliśmy piec na węgiel i drewno, a ciepło jest przekazywane przez kaloryfery. Nie zakładaliśmy ogrzewania podłogowego i nie był to błąd. Temperatura w domu jest odpowiednia i bardzo przyjemnie w nim się żyje. Przeprowadziliśmy się cztery miesiące temu i na razie niewiele mogę powiedzieć o kosztach ogrzewania, natomiast są mniejsze niż zakładaliśmy (oczywiście, zobaczymy jak to będzie wyglądać przy ostrzejszych zimach). Układ pomieszczeń sprawdza się fantastycznie - jesteśmy na razie dwuosobową rodziną i cieszymy się, że póki co możemy swobodnie mieszkać na jednym poziomie. Osobiście uważam, że dom świetnie sprawdzi się dla rodzin typu 2+2 lub 2+3. Na górze są dwie sypialnie, które, mam nadzieję, w przyszłości skutecznie spełnią rolę pokoi dziecięcych. Ogromny salon ze specjalnymi kanapami, których ustawienie można dopasować do bieżących potrzeb, idealnie nadaje się do organizowania imprez rodzinnych i dla znajomych. Przy dobrym ułożeniu jadalnia i stół mogą pomieścić nawet 12 osób, co też jest dużym plusem tego projektu domu. Założenia tego projektu świetnie zapewniają jasność wnętrza. Układ i rozmiar okien są odpowiednie, tak jak poziom doświetlenia. Niezwykle cieszymy się, że udało nam się zrealizować własne rozwiązania przy aranżacji wnętrza. Całość wygląda naprawdę przyjemnie i napawa optymizmem.

Projekt domu Delfin WRP1062 zmieniliśmy w niewielkim stopniu. Likwidując garderobę na dole, powiększyliśmy kotłownię i dodaliśmy w niej dodatkowe drzwi na zewnątrz. Zrezygnowaliśmy z drzwi na taras z dolnej sypialni i wstawiliśmy tam zwykłe okna. Garderoba powstała na górze w miejsce pomieszczenia gospodarczego.

Innym zainteresowanym danym projektem nie polecam podwyższania ściany kolankowej - dom na pewno straci wtedy na wyglądzie, a poddasze jest na tyle duże, że wydaje się to naprawdę zbędne. Projekt domu, moim zdaniem, jest na tyle dobry, że nie wymaga większych poprawek. To naprawdę trafny wybór. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe AgnieszkaKB
AgnieszkaKB

Szukając odpowiedniego projektu, największą uwagę zwracałam na funkcjonalność domu. Dla mnie projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Delfin WRP1062 spełniał to wymaganie, szczególnie pod względem rozkładu pomieszczeń na parterze. Spodobało mi się to, iż architekt przewidział w nim małą ilość drzwi i tym samym jak najwięcej otwartej przestrzeni. Pomysł z rozmieszczeniem łazienki na środku części dziennej wydał mi się nietypowy i tym samym ciekawy.

Cały dom został w naszym przypadku wybudowany z pustaków Suporex, a na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Wszystko udało nam się zrealizować bez żadnych problemów, a w dodatku zrobiliśmy to przy niższym nakładzie finansowym niż przewidywał kosztorys. Zalecane w wytycznych materiały były na tamte czasy najdroższe z możliwych. Postanowliśmy więc zastąpić większość z nich tańszymi zamiennikami i dzięki temu udało nam się nieco zejść ze spodziewanych kosztów.

W salonie mamy postawiony kominek z płaszczem wodnym, który całkowicie wystarcza do ogrzania całego domu. Gdyby ewentualnie coś się z nim stało, mamy jeszcze zsynchronizowany z nim piecyk gazowy. Póki co, nic złego się nie dzieje i nawet bez użycia gazu wszędzie mamy bardzo ciepło, gdyż kominek posiada rozprowadzenie na wszystkie pomieszczenia.

Po stronie południowej mamy klatkę schodową, a na północy znajduje się jadalnia. Front domu usytuowany jest na zachód i tym samym salon wychodzi na wschód. We wszystkich pomieszczeniach jest wystarczająco jasno, ponieważ słońce operuje wewnątrz właściwie przez cały dzień. Nie mieliśmy potrzeby, aby dokładać dodatkowe okna, a nawet zrezygnowaliśmy z jednego przy klatce schodowej, które było przewidziane w projekcie domu Delfin WRP1062.

Mamy z mężem jedno dziecko i taki metraż domu całkowicie nam wystarcza. Rodzina z większą liczbą dzieci również mieszkałaby wygodnie na takiej powierzchni i myślę, że nawet przy piątce domowników, każdy z nich znalazłby tu swoje własne miejsce.

Najbardziej w naszym domu jestem zadowolona z kuchni, która jest przestronna i bardzo funkcjonalna. Muszę jednak przyznać, że gdybym miała budować się jeszcze raz, to powiększyłabym ją jeszcze kosztem spiżarni. Nieco żałuję, iż nie pomyślałam o tym wcześniej… Co prawda teraz, gdy już mieszkamy, można byłoby to jakoś zmienić, ale na razie nie planujemy remontu. Myślę, że warto również pomyśleć o powiększeniu łazienki na parterze.

Z perspektywy czasu stwierdzam, że teraz wybralibyśmy budynek parterowy z garażem. Mimo to jestem zadowolona z naszej decyzji, gdyż dom wybudowany według projektu domu Delfin WRP1062 jest komfortowy i bardzo funkcjonalny. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Delfin

  – 0 głosów

Projekt domu Delfin należy do kategorii

Projekty podobne do Delfin WRP1062

Projekt domu Galaktyka III

Galaktyka III

131,5 m²

Projekt domu Kristal -250

Kristal

128,5 m²

Projekt domu Alinka bez garażu [B]

Projekt domu Tereska II bez garażu [B]

Projekt domu Bell 1A

Bell 1A

124,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych