Rabat -200 zł na wszytkie projekty domów! Tylko dla pierwszych 350 zamówień.  Sprawdź

Projekt domu Dariusz Mały WRP1512

Cena projektu: 2 709 zł 2 509 zł Oszczędzasz 200 zł Oferta ważna do 22 października 2019 r.

Cena zawiera dodatkowy
rabat 200 zł.
W obniżonej cenie
pozostało projektów:

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
95,6 m²
Min. szer. działki
19,1 m
Wysokość budynku
8,1 m
Pow. zabudowy
97,1 m²
Kubatura
394,6 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
175,7 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Niewielki dom z poddaszem użytkowym Dariusz Mały to idealna propozycja dla rodziny typu 2+2. Prosty wygląd budynku, obejmującego również garaż, prezentuje się stylowo, ze względu na subtelne klinkierowe elementy. Strefa dzienna doświetlana jest z trzech stron, ale głównie przez duże, przeszklone, wychodzące na znajdujący się od południa taras drzwi. Jego oryginalna forma świetnie komponuje się z bryłą budynku, stwarzając zarazem wyjatkowe miejsce do relaksu. Połączona z pokojem dziennym kuchnia, powiększona dodatkowo o przylegającą do niej spiżarnię, sprzyjać będzie najodważniejszym, kulinarnym przygodom. By jak najlepiej wykorzystać dostępne miejsce, pod schodami na poddasze przewidziano toaletę, a wiatrołap przygotowano do zabudowania wysokimi i pojemnymi szafami. Z wiatrołapu przechodzimy do garażu, przy którym zaplanowano pomieszczenie gospodarcze z odrębnym wejściem od ogrodu, idealne by pełnić funkcję schowka na ogrodowe narzędzia. Część prywatna mieszkańców, ulokowana w całości na poddaszu, składa się z dużej odrębnej łazienki, dwóch mniejszych sypialni oraz jednej większej z własną łazienką. Taki układ pozwala na zapewnienie mieszkańcom wysokiego komfortu oraz prywatności. Podstawową zaletą projektu Dariusz Mały jest świetne rozplanowanie i wykorzystanie przestrzeni domu. Każdy z mieszkańców dysponuje przestronną i wygodną strefą prywatną na poddaszu oraz przeznaczoną do spędzenia wspólnego czasu częścią na parterze.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dariusz Mały - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,9 m²
2 hall
6 m²
3 spiżarnia
1,9 m²
4 kuchnia
8,2 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
23,6 m²
6 wc
1,5 m²
7 pom. gospodarcze
6,1 m²
8 garaż jednostan.
18,8 m²
razem
70 m²

Rzut kondygnacji projektu Dariusz Mały - Rzut poddasza

1 hall
4,3 m²
2 pokój
10 m²
3 pokój
8,9 m²
4 łazienka
8,5 m²
5 łazienka
3,6 m²
6 pokój
15,2 m²
razem
50,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dariusz Mały na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

128 458 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

165 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
29 791 zł

stan surowy otwarty
82 586 zł

stan surowy zamknięty
16 081 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków silikatowych. ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Dariusz Mały

Zdjęcie profilowe Piotrek z pomorskiego
Piotrek z pomorskiego
Spośród wszystkich oglądanych propozycji, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Dariusz Mały WRP1512. Główny wpływ na nasz wybór miał świetnie przemyślany układ wnętrza. Mimo iż budynek posiada dosyć nieduży metraż, wszystko zostało w nim funkcjonalnie przemyślane i wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać do niego wielu zmian. Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Nowy dom budowałem systemem gospodarczym i tym samym właściwie wszystkie prace wykonałem własnymi siłami. Stawianiem i wykańczaniem budynku zajmowałem się po godzinach pracy, w dni wolne i weekendy. Oczywiście przy takiej metodzie inwestycja przebiegała nieco wolniej niż przy zatrudnieniu firmy deweloperskiej, jednakże i tak udało mi się to zrobić w całkiem krótkim czasie. Pierwsze prace rozpocząłem we wrześniu 2016 r., a obecnie (maj 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały mi ostatnie drobne wykończenia.

Do wymurowania ścian użyłem gazobetonowych bloczków Ytong. Strop wykonałem w tradycyjnej żelbetowej konstrukcji, a dach pokryłem betonową lakierowaną dachówką marki Braas. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący realizacji projektu domu Dariusz Mały WRP1512 na etapie stanu surowego zamkniętego. Z racji budowy systemem gospodarczym sporo zaoszczędziłem na wynagrodzeniu fachowców. Profesjonalnych wykonawców zatrudniałem jedynie do prac wymagających specjalistycznego sprzętu jak np. tynki czy wylewki i tym samym z łatwością udało mi się zejść poniżej sugerowanej kwoty.

Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie Dariusz Mały WRP1512 od początku mi się podobał, a wprowadzenie w nim kilku pomysłowych zmian w całości dopasowały go do wszystkich naszych oczekiwań. Powierzchnię spiżarki przyłączyłem do kuchni, dzięki czemu uzyskaliśmy w niej sporo więcej miejsca. Jednocześnie od frontu zrezygnowaliśmy z okrągłego okna. Praktyczny schowek na przetwory udało nam się wygospodarować pod schodami za toaletą. Co prawa pomieszczenie to jest dosyć niskie, ale jako spiżarka w zupełności wystarczające. Świetnym pomysłem było podniesienie ścianki kolankowej o 0,5 m, co pozwoliło złagodzić skosy na poddaszu. Dzięki temu górne pokoje stały się przestronniejsze i bardziej ustawne. Przy 4-osobowej rodzinie dwie łazienki na wyższej kondygnacji nie były nam potrzebne, dlatego postanowiliśmy zrezygnować z uwzględnionej w sypialni. Wejście do niej zrobiliśmy od strony większej łazienki, a jej powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie praktycznej pralnio-suszarni. Aby słupy na poddaszu nie wystawały lub nie trzeba było ich specjalnie obrabiać, postanowiliśmy zmienić ich wymiary na 12x14 cm. Tym samym zamiast kwadratowych są w kształcie prostokąta i mogliśmy zlicować je ze ściankami działowymi o grubości 12 cm, więc wszystko wygląda estetycznie. Oprócz tego, główny komin wmurowaliśmy w ścianę nośną dzięki czemu nie nachodzi na przestrzeń łazienki i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Dodatkowo uważam, że warto pomyśleć o przeniesieniu drzwi do kotłowni na ścianę szczytową, co znacznie ułatwi jej aranżację.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Dariusz Mały WRP1512, a decyzja o jego realizacji była dobrze przemyślana. Projekt pod względem konstrukcyjnym został poprawnie i czytelnie opracowany, a jego realizacja jest naprawdę łatwa. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny, a metraż w zupełności wystarczający. Jesteśmy 4-osobową rodziną i taki dom jest dla nas jak najbardziej w porządku. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dariusz Mały

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Piotrek z pomorskiego buduje ten dom  02.06.2017 09:29

Projekt domu Dariusz Mały należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Dariusz Mały

Projekt domu Dariusz II -200

Dariusz II

108,4 m²

Projekt domu Dariusz -200

Dariusz

107,9 m²

Projekty podobne do Dariusz Mały WRP1512

Projekt domu Como -325

Como

99,9 m²

Projekt domu Inka II z garażem 1-st. [A] -500 3D

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 -450 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 33 -450

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 38 -450

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 23 -450

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych