Projekt domu Dafne WRP1168

Cena projektu: 2 625 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
135,3 m²
Min. szer. działki
24,42 m
Wysokość budynku
7 m
Pow. zabudowy
219,3 m²
Kubatura
469,1 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
317 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Dafne to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Dafne to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Dafne - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,4 m²
2 hall
14,7 m²
3 kuchnia
12,8 m²
4 spiżarnia
4 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
36 m²
6 łazienka
6 m²
7 łazienka
3,6 m²
8 pokój
16,1 m²
9 pokój
11,6 m²
10 pokój
15,3 m²
11 korytarz
8,4 m²
12 wc
2,4 m²
13 pom. gospodarcze
4,6 m²
14 garaż dwustan.
31,8 m²
razem
171,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Dafne na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Dafne
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

247 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Dafne

Zdjęcie profilowe Szymon1168
Szymon1168
Od początku zależało nam na tym, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji, a spośród propozycji budynków parterowych finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Dafne WRP1168. Jego metraż odpowiadał naszym oczekiwaniom, a kształt bryły świetnie wkomponował się w formę naszej działki i wyjątkowo przypadł nam do gustu.

Budowa odbyła się sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Na szczęście w jej trakcie nie natrafiliśmy na żadne komplikacje, a fachowcy nie zgłaszali zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Zrealizowanie całej inwestycji łącznie z wykonaniem wszelkich prac wykończeniowych zajęło nam 2 lata. Myślę, że można było zakończyć ją już po upływie 1,5 roku, aczkolwiek postanowiliśmy się nie śpieszyć. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, zaś dach pokryliśmy dachówką Titania marki Creaton. Strop wykonaliśmy w komorowym systemie Teriva przy zastosowaniu gotowych bloczków firmy Czemaninek. Koszty budowy na etapie stanu surowego zamkniętego były w naszym przypadku zbliżone do oszacowanych w kosztorysie, więc myślę że można sugerować się wyliczeniami architekta. Ważnym czynnikiem decydującym o cenie inwestycji jest stolarka otworowa. Jej koszty różnią się w zależności od rejonu kraju, więc warto poświęcić nieco czasu na znalezienie odpowiednich ofert. Na naszym lokalnym rynku (Malbork i okolice) ceny okien są wysokie, a ich rozpiętość wręcz ogromna - wahają się one w kwotach 25 tys. do 40 tys. zł. Postanowiliśmy poszukać nieco dalej, bliżej Gdańska i udało nam się nabyć okna w podwyższonym standardzie za 18 tys. zł.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 12 cm warstwą styropianu, a w domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Zeszłej zimy budynek co prawda był już postawiony, ale trwały w nim jeszcze prace wykończeniowe. Piec był w fazie regulacji, ściany zimne, a wewnątrz panowała wilgoć z tynków i wylewek. Przez trzymiesięczny okres grzewczy koszty zużycia gazu wyniosły ok. tysiąca złotych, jednak to dopiero następna zima będzie w pełni miarodajna.

Ogólnodostępną oraz prywatną łazienkę połączyliśmy w jedną osobistą, przy czym jednocześnie nieco zmniejszyliśmy jej rozmiary na rzecz powiększenia największego pokoju. Drzwi do naszego sypialniano-łazienkowego aneksu przesunęliśmy do linii korytarza. Oprócz tego przesunęliśmy o 80 cm ściankę działową oddzielającą największą sypialnię od pozostałych i tym samym nieco zmniejszyliśmy środkowy pokój na rzecz zrobienia wnęki na szafę pod zabudowę. Aby usprawnić prace wykończeniowe i uniknąć ryzyka błędu podczas ich wykonania, postanowiliśmy zrezygnować z dwóch małych okienek przy głównym wejściu - zamiast tego poszerzyliśmy drzwi frontowe. Nie wstawialiśmy także narożnego okna w kuchni, a dwa mniejsze w tym pomieszczeniu zamieniliśmy na jedno o sporych rozmiarach.

Powyższe drobne zmiany wystarczyły, aby dopasować projekt domu Dafne WRP1168 do wszystkich naszych oczekiwań. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku był właściwie taki, jak zaplanowaliśmy to sobie przed podjęciem decyzji o jego realizacji. Nowy dom jest więc obecnie dokładnie taki o jakim marzyliśmy. Zależało nam na przestronnym wnętrzu i dużej powierzchni części dziennej, więc sporych rozmiarów salon z otwartą na niego kuchnią jak najbardziej spełnia nasze potrzeby. Praktycznym rozwiązaniem jest także uwzględniona w pobliżu spiżarka, w której części mogliśmy wykonać zaplecze kuchenne. Lodówka i piekarnik wmurowane są w ścianę - od strony kuchni znajdują się jedynie drzwiczki piekarnika, a cały sprzęt schowany jest w spiżarni, dzięki czemu mamy więcej miejsca. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Dafne

  – 0 głosów

Projekt domu Dafne należy do kategorii

Projekty podobne do Dafne WRP1168

Projekt domu Alan IV G2 -495

Alan IV G2

136,97 m²

Projekt domu Alan IV G2 multi-comfort -495

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych