Projekt domu Bogna bez garażu WRX1052

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
162,8 m²
Min. szer. działki
26,8 m
Wysokość budynku
6,6 m
Pow. zabudowy
237,6 m²
Kubatura
490 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
315 m²
Liczba pokoi
4

Opis projektu

Projekt domu Bogna to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Bogna to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu Bogna bez garażu - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,8 m²
2 hall
13 m²
3 jadalnia
13,2 m²
4 pokój dzienny
25,9 m²
5 kuchnia
13,4 m²
6 spiżarnia
3,8 m²
7 kotłownia
8 m²
8 pokój
10 m²
9 wc
2,2 m²
10 korytarz
10,6 m²
11 pokój
16,3 m²
12 pokój
16,3 m²
13 pokój
20,5 m²
14 łazienka
12 m²
razem
170 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bogna bez garażu na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bogna bez garażu

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

208 770 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

fundamenty: betonowe; ściany zewnętrzne: warstwowe, bloczki z bet. komórkowego + docieplenie (styropian), możliwość adaptacji na inną technologię. Ściany wewnętrzne: nośne -bloczki bet. komórkowy, działowe; bloczki z bet. komórkowego; strop: drewniany; elewacje: tynk strukturalny, kamień cięty lub płytki klinkierowe; pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa lub każde lżejsze.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Opinie mieszkańców domu Bogna bez garażu

Zdjęcie profilowe Norbert029
Norbert029
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Bogna WRX1052, ponieważ odpowiadał wszystkim kryteriom, jakie założyliśmy sobie na samym początku. Przede wszystkim interesował nas budynek parterowy o przestronnym wnętrzu oraz w całości zadaszony taras. Oprócz tego uwzględniona w nim liczba pokoi jest dokładnie taka, jak chcieliśmy.

Cała inwestycja przebiegła całkiem sprawnie. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była dobrze opracowana, a wszystkie prace udało się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Od rozpoczęcia budowy, do wprowadzenia się do wykończonego domu minęło w naszym przypadku 1,5 roku. Ściany zostały wymurowane z gazobetonowych bloczków, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zmieniliśmy zalecaną w projekcie metodę wykonywania stropu i w całości zrobiliśmy go w gęstożebrowej konstrukcji Teriva. Nie jestem w stanie dokładnie odnieść się do poprawności kosztorysu, gdyż nie zatrudnialiśmy jednej firmy deweloperskiej zajmującej się inwestycją od początku do końca. Wydaje mi się jednak, że korzystając z takich usług można sugerować się kwotą oszacowaną przez architekta. My zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym, a duży nakład własnej pracy pozwolił nam na znacznie obniżenie kosztów.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego Bogna WRX1052 od początku wydał się nam funkcjonalnie przemyślany, dlatego wprowadzone przez nas zmiany były naprawdę niewielkie. Zrezygnowaliśmy z pralni na rzecz powiększenia garderoby, a ubikację lekko wydłużyliśmy kosztem głównego hallu. Wnęki w dwóch pokojach nieco zmniejszyliśmy, tak aby w korytarzu między nimi uzyskać jeszcze jedną wnękę na szafę.

Projekt domu Bogna WRX1052 przeznaczony jest do ogrzewania gazowego, aczkolwiek nie mieliśmy możliwości podłączenia działki do takiej instalacji i musieliśmy zdecydować się na ogrzewanie paliwem stałym. Na szczęście udało nam się zmieścić kocioł, jednak po jego montażu w kotłowni pozostało niewiele miejsca. Myślę więc, że warto już wcześniej wziąć to pod uwagę i w przypadku konieczności korzystania z pieca węglowego pomyśleć nad rozwiązaniem pozwalającym na powiększenie kotłowni.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Bogna WRX1052. Pomieszczenie zostały funkcjonalnie rozplanowane i wszystkie są naprawdę przestronne. Sypialnie są na tyle duże, że jeśli ktoś miałby taką potrzebę, przy kilku przesunięciach ścianek działowych można z łatwością zwiększyć ich ilość. Oryginalny układ jest moim zdaniem optymalny dla 6-osobowej rodziny. Projekt Bogna WRX1052 od początku bardzo mi się spodobał i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy.
Nowy dom jest w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Bogna bez garażu

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Norbert029 buduje ten dom  01.08.2017 13:10

Projekt domu Bogna bez garażu należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych