Projekt domu Bilbo B – ze ścianką kolankową WRD1307

Cena projektu: 2 890 zł 2 340 zł Oszczędzasz 550 złOferta ważna do 23 lipca 2019 r.

Cena uwzględnia dodatkowy rabat 250 zł i przysługuje Ci, jeśli zgodzisz się na telefoniczny kontakt z Doradcą Ytong.
W obniżonej cenie
pozostało projektów:
Zyskaj dodatkowo aż do 750zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
163,2 m²
Min. szer. działki
21,4 m
Wysokość budynku
7,7 m
Pow. zabudowy
182,4 m²
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Bilbo wersja B - z ścianką kolankową jest modyfikacją popularnego projektu Bilbo wersja A - bez ścianki kolankowej. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Bilbo wersja B - z ścianką kolankową jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Bilbo wersja B - z ścianką kolankową to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Miłośników otwartych przestrzeni bez wątpienia usatysfakcjonuje efektowna antresola. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Bilbo B – ze ścianką kolankową - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,2 m²
2 kotłownia
5,9 m²
3 hall
7,9 m²
4 kuchnia + jadalnia
25 m²
5 pokój dzienny
33,1 m²
6 pokój
14,3 m²
7 łazienka
6,1 m²
8 wc
1,6 m²
9 garaż dwustan.
31,3 m²
razem
130,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Bilbo B – ze ścianką kolankową - Rzut poddasza

1 hall + schody
13,8 m²
2 pokój
12,6 m²
3 łazienka
8,2 m²
4 pokój
10,9 m²
5 pokój
24,5 m²
razem
70 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Płatne dodatki do projektu

Do tego projektu możesz zamówieć dodatki,
zadzwoń do naszego konsultanta i zapytaj o szczegóły
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bilbo B – ze ścianką kolankową na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bilbo B – ze ścianką kolankową
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

214 996 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

232 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
51 853 zł

stan surowy otwarty
138 317 zł

stan surowy zamknięty
24 826 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 12cm. Ściany wewnętrzne: bloczki gazobetonowe 24cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Bilbo B – ze ścianką kolankową

Zdjęcie profilowe Artur Ostrów Mazowiecka
Artur Ostrów Mazowiecka

Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na projekt Bilbo wersja B - ze ścianką kolankową WRD1307, ponieważ w całości przypadł nam do gustu. Zewnętrzny wygląd budynku bardzo nam się spodobał, a przewidziany w nim układ pomieszczeń odpowiadał naszym potrzebom.

Nasza budowa trwała 2 lata i na szczęście w jej trakcie nie natrafiliśmy na żadne problemy. Fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie, a wszystko odbyło się zgodnie z planem. Budynek został wymurowany z gazobetonowych bloczków, dach przykryliśmy blachodachówką, a ściany z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek i w poprzednim sezonie grzewczym zużywaliśmy ok. 25 kg opału na dobę. Była to jednak pierwsza zima w nowym domu, więc mury musiały się jeszcze dobrze dogrzać, tym bardziej że wprowadziliśmy się w listopadzie.

Nie mieliśmy potrzeby nanoszenia wielu zmian do projektu Bilbo wersja B - z ścianką kolankową WRD1307. Jedyną modyfikacją była rezygnacja z wejścia z wiatrołapu do kotłowni i jednoczesne wstawienie drzwi między nią a garażem. Dzięki temu w korytarzu uzyskaliśmy wnękę idealną do umieszczenia w niej szafy, a zapachy z pieca nie dostają się bezpośrednio do części mieszkalnej. To rozwiązanie naprawdę dobrze się sprawdza i warto je rozważyć budując dom według tego projektu. Myślę, że oprócz tej jednej poprawki, nic już bym w nim nie zmieniał.

Rozmieszczenie naszego domu względem stron świata nie jest do końca dobre, jednak wynika to z ułożenia działki. Najwięcej przeszkleń w salonie wychodzi na północny-wschód, więc nie mamy zbyt dużo słońca w części dziennej. Okna połaciowe w sypialniach są zaś wystarczające, tym bardziej że w tych pokojach nie musi być bardzo jasno.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Bilbo wersja B - z ścianką kolankową WRD1307. Jego powierzchnia jest optymalna dla naszej 4-osobowej rodziny i myślę, że nawet 5 domownikom mieszkałoby się komfortowo. W domu bardzo podoba mi się antresola nad salonem. Co prawda przez ten element czasem słychać odgłosy dobiegające z innej kondygnacji, jednak dzięki niej wnętrze doskonale się prezentuje i jak dla mnie ma ona więcej zalet niż wad. Na takim rozwiązaniu zależało nam z żoną od samego początku. Świetnym elementem dekoracyjnym jest również duże, okrągłe okno. Wygląda zdumiewająco i sądzę, że mogłoby być nawet nieco większe. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Bilbo B – ze ścianką kolankową

  – 0 głosów

Projekt domu Bilbo B – ze ścianką kolankową należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Bilbo B – ze ścianką kolankową

Projekt domu Bilbo A - bez ścianki kolankowej -550

Projekty podobne do Bilbo B – ze ścianką kolankową WRD1307

Projekt domu HomeKoncept-49 -990

HomeKoncept-49

172,02 m²

Projekt domu Lawenda 2 energo+ B -550

Projekt domu Trynidad -250

Trynidad

156,17 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych