Projekt domu Bilbo B 2 garaże WRD1307

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
163,2 m²
Min. szer. działki
21,4 m
Wysokość budynku
7,7 m
Pow. zabudowy
182,4 m²
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Bilbo wersja B - z ścianką kolankową jest modyfikacją popularnego projektu Bilbo wersja A - bez ścianki kolankowej. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Bilbo wersja B - z ścianką kolankową jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Bilbo wersja B - z ścianką kolankową to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Miłośników otwartych przestrzeni bez wątpienia usatysfakcjonuje efektowna antresola. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu Bilbo B 2 garaże - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,2 m²
2 kotłownia
5,9 m²
3 hall
7,9 m²
4 kuchnia + jadalnia
25 m²
5 pokój dzienny
33,1 m²
6 pokój
14,3 m²
7 łazienka
6,1 m²
8 wc
1,6 m²
9 garaż dwustan.
31,3 m²
razem
130,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Bilbo B 2 garaże - Rzut poddasza

1 hall + schody
13,8 m²
2 pokój
12,6 m²
3 łazienka
8,2 m²
4 pokój
10,9 m²
5 pokój
24,5 m²
razem
70 m²

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bilbo B 2 garaże na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bilbo B 2 garaże

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

237 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz. Okna połaciowe: Velux.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Bilbo B 2 garaże

Zdjęcie profilowe Artur Ostrów Mazowiecka
Artur Ostrów Mazowiecka

Wraz z żoną zdecydowaliśmy się na projekt Bilbo wersja B - ze ścianką kolankową WRD1307, ponieważ w całości przypadł nam do gustu. Zewnętrzny wygląd budynku bardzo nam się spodobał, a przewidziany w nim układ pomieszczeń odpowiadał naszym potrzebom.

Nasza budowa trwała 2 lata i na szczęście w jej trakcie nie natrafiliśmy na żadne problemy. Fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie, a wszystko odbyło się zgodnie z planem. Budynek został wymurowany z gazobetonowych bloczków, dach przykryliśmy blachodachówką, a ściany z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek i w poprzednim sezonie grzewczym zużywaliśmy ok. 25 kg opału na dobę. Była to jednak pierwsza zima w nowym domu, więc mury musiały się jeszcze dobrze dogrzać, tym bardziej że wprowadziliśmy się w listopadzie.

Nie mieliśmy potrzeby nanoszenia wielu zmian do projektu Bilbo wersja B - z ścianką kolankową WRD1307. Jedyną modyfikacją była rezygnacja z wejścia z wiatrołapu do kotłowni i jednoczesne wstawienie drzwi między nią a garażem. Dzięki temu w korytarzu uzyskaliśmy wnękę idealną do umieszczenia w niej szafy, a zapachy z pieca nie dostają się bezpośrednio do części mieszkalnej. To rozwiązanie naprawdę dobrze się sprawdza i warto je rozważyć budując dom według tego projektu. Myślę, że oprócz tej jednej poprawki, nic już bym w nim nie zmieniał.

Rozmieszczenie naszego domu względem stron świata nie jest do końca dobre, jednak wynika to z ułożenia działki. Najwięcej przeszkleń w salonie wychodzi na północny-wschód, więc nie mamy zbyt dużo słońca w części dziennej. Okna połaciowe w sypialniach są zaś wystarczające, tym bardziej że w tych pokojach nie musi być bardzo jasno.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Bilbo wersja B - z ścianką kolankową WRD1307. Jego powierzchnia jest optymalna dla naszej 4-osobowej rodziny i myślę, że nawet 5 domownikom mieszkałoby się komfortowo. W domu bardzo podoba mi się antresola nad salonem. Co prawda przez ten element czasem słychać odgłosy dobiegające z innej kondygnacji, jednak dzięki niej wnętrze doskonale się prezentuje i jak dla mnie ma ona więcej zalet niż wad. Na takim rozwiązaniu zależało nam z żoną od samego początku. Świetnym elementem dekoracyjnym jest również duże, okrągłe okno. Wygląda zdumiewająco i sądzę, że mogłoby być nawet nieco większe. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Bilbo B 2 garaże

  – 0 głosów

Projekt domu Bilbo B 2 garaże należy do kategorii

Projekty podobne do Bilbo B 2 garaże WRD1307

Projekt domu HomeKoncept-49

HomeKoncept-49

172,02 m²

Projekt domu Lawenda 2B E

Lawenda 2B E

159,4 m²

Projekt domu Trynidad

Trynidad

156,17 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych