Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
299 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na I kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
83 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
172 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
44 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
114,50 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
226,60 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
454,80 m³
Powierzchnia dachu
308 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,70 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,66 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
27,26 m
Energooszczędność
Ogrzewanie
Gazowe + solary
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.
Zobacz wnętrze tego domu z bezpłatną aplikacją iDesigner
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Obszerne i wygodne wnętrze domu parterowego Bianka zostało ujęte w rozłożysta bryłę o nowoczesnym wyglądzie. Podłużny kształt budynku, spowodowany wysuniętym do przodu garażem, wymaga większej działki. Sama forma domu jest raczej klasyczna, bo przekryta dachem kopertowym, jednak klinkierowe i drewniane akcenty na elewacji wprowadzają go we współczesną estetykę.
Pokój dzienny otwarto całkowicie na hall, potęgując odczucie przestronności wnętrza. W narożniku zaplanowano kominek, gwarantujący wyjątkowość miejsca, tuż obok z kolei zaproponowano część jadalnianą. Salon otwiera się na wielopoziomowy taras, świetnie uzupełniający formę domu, a ze względu na częściowe zadaszenie, umożliwiający wypoczynek nawet przy złej pogodzie. Obok zaplanowano kuchnię wyposażoną w niewielką, ale poręczną spiżarnię.
Korytarz, przy którym rozplanowano pokoje sypialne rozpoczyna się od łazienki, celowo umiejscowionej przy hallu, by i goście mieli do niej swobodny dostęp. Dalej przewidziano trzy sypialnie, w tym jedną z garderobą i łazienką. Sam korytarz pomiędzy pomieszczeniami jest na tyle szeroki, że z łatwością zmieści się w nim duża, zabudowana szafa, rekompensująca brak garderoby.
Wystarczy przejść przez wiatrołap, by szybko i komfortowo dostać się do części gospodarczej, gdzie zaplanowano miejsce na dwa samochody oraz odrębne pomieszczenie gospodarcze.
Elegancko prezentujący się dom Bianka przyciąga nie tylko atrakcyjną fasadą, ale przede wszystkim jasnym i przestronnym wnętrzem spełniającym nawet wygórowane wymagania mieszkańców. Jedną z zalet jest idealne usytuowanie sypialni w oddaleniu od pokoju dziennego, by moc oddzielić odpoczynek od dziennej aktywności. Z drugiej strony taki układ, jest na tyle komfortowy, że zapewnia sprawną komunikację
w domu.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Czy buduje ten dom ktoś w województwie małopolskim?
MACKENSEN
26.11.2018 r.
Witam. Buduję Biankę w Warmińsko - Mazurskim,jestem na etapie pokrycia dachu
(dachówka Roben typ Esówka antracyt).Do tej pory koszt budowy wyniósł mnie z robocizną ok 210tyś. A końca nie widać.Naniosłem zmiany takie jak:
- strop teriva
- zmniejszenie pokoju na rzecz pralni
- wejście do łazienki i garderoby z mniejszego pokoju
- wielkość i układ okien itp
Jeżeli ktoś chce zobaczyć budowę to zapraszam do Lidzbarka Warmińskiego,chętnie podzielę się informacjami.
Projekt fajny dużo cierpliwości dla budujących.Pozdrawiam.
Marzena20783
15.05.2018 r.
Witam, czy ktos juz jest szczesliwym posiadaczem domku w lubuskim? Bardzo chcialabym zobaczyc dom na zywo.pozdrawiam
zeus2005
04.12.2017 r.
Witam. Jak czytam co niektórych wypowiedzi na temat kosztów budowy to mi ręce opadają. Jak można pisać że systemem gospodarczym budowa domu bianka WRP1456 to koszt 400tyś. Dla mnie to bzdura. Zgodzę się na te 400 tyś jak dom został zbudowany Przez firmę. oczywiście standard wykończenia ma duże znaczenie. Uważam że dużo osób zawyża ceny budowy swoich domów tylko nie rozumiem po co. Proszę się nie zniechęcać do budowy domu. Będę budował ten dom w 2018r systemem gospodarczym i postaram się wszystko udokumentować. To będzie moja druga budowa. Pierwsza budowa wyniosła mnie 350tyś w tym jest wliczona działka 45tyś. budynek nie miał zrobionej elewacji ale miałem cały dół zrobiony czyli, kuchnia ,salon, pokój, łazienka schody, drzwi. A na poddaszu panele. Zabrakło tylko na drzwi i meble. Powierzchnia domu to 122m2. Pozdrawiam i polecam ten projekt
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Bianka
krasia
Od początku poszukiwań mieliśmy już pewną wizję tego, jak powinien wyglądać nasz wymarzony dom. Oglądając propozycje różnych budynków natrafiliśmy na projekt Bianka WRP1456. Ukazany na rysunkach dom wydał się doskonale dopasowany do naszych pierwotnych ustaleń - ilość i rozmieszczenie pokoi są dokładnie takie jak chcieliśmy. Oprócz tego od początku zależało nam na pomieszczeniach zlokalizowanych na jednej kondygnacji. Nasza budowa przebiegła naprawdę sprawnie. Prace postępowały po naszej myśli i udało się wykonać je z łatwością. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została poprawnie sporządzona i w dalszym ciągu nie dostrzegamy nigdzie żadnych pęknięć czy niedociągnięć - wszystko zrobione jest jak najbardziej prawidłowo, a cała konstrukcja jest naprawdę solidna. Czas inwestycji również nas satysfakcjonuje. Rozpoczęliśmy ją wiosną 2015 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się na Święta Bożego Narodzenia 2016 r. Budynek został postawiony z komorowych pustaków Keraterm. Zmieniliśmy określoną przez architekta metodę wykonania stropu i zamiast drewnianego, zrobiliśmy go systemem Teriva, który wydaje się być jednak bardziej trwały. Dach pokryliśmy blachówką modułową Venecja. Cała realizacja łącznie z wewnętrznymi wykończeniami „pod klucz”, białym montażem, trawnikiem oraz ogrodzeniem (bez umeblowania pomieszczeń) wyniosła ok. 450 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 16 cm warstwą styropianu i przy domu o takim metrażu jest to wystarczająca grubość izolacji. Póki co trudno jest mi ocenić realne koszty ogrzewania, ponieważ za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy, a piec rozpaliliśmy już w lecie. W tym czasie budynek musiał się dobrze nagrzać, wylewki i tynki wyschnąć, a dodatkowo kocioł był jeszcze w fazie regulacji. Przez cały ten okres zużyliśmy 3 tony ekogroszku i najprawdopodobniej w następnych latach zużycie opału będzie jeszcze niższe.Projekt domu Bianka WRP1456 przewiduje wykonanie w sypialni garderoby, aczkolwiek my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Jej powierzchnię przyłączyliśmy do znajdującej się obok łazienki, która teraz jest naprawdę spora i mogliśmy zmieścić w niej dużą, komfortową wannę. Brak garderoby w żaden sposób nam nie doskwiera, ponieważ zgodnie z projektem w korytarzu przy sypialni znajduje się długa i bardzo pojemna szafa wnękowa. Świetnym pomysłem było również przedzielenie na pół drugiej z łazienek. W pierwszej części zamontowaliśmy ubikację, umywalkę i prysznic, z których mogą korzystać goście, zaś w drugiej wygospodarowaliśmy praktyczną pralnio-suszarnię. Jedno z przeszkleń w salonie zamieniliśmy na dwa okna pionowe, zaś w miejscu małego okna w największej sypialni zrobiliśmy wyjście na taras.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Bianka WRP1456. Decyzja o realizacji budynku parterowego była rewelacyjna. Komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna i wszystko mamy „pod ręką”. Układ składający się z przestronnego salonu z kuchnią i strefy nocnej dla domowników doskonale się sprawdza. Dom wykonany według projektu Bianka jest funkcjonalny i w pełni komfortowy, co również dostrzegają nasi znajomi, chwaląc jednocześnie jego całokształt. Pozdrawiam.
KarolaaB.
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu Bianka WRP1456, ponieważ uwzględniał wszystkie kryteria jakie założyliśmy sobie na samym początku. Priorytetem był dla nas dom parterowy o niezbyt dużym metrażu - do 115 m². Nasza działka jest długa i wąska, dlatego ważne były również dopasowane do niej wymiary budynku. Oprócz tego zależało nam na dużym garażu dwustanowiskowym, zadaszonym tarasie oraz dwóch łazienkach. Istotny wpływ na decyzję o zakupie projektu Bianka WRP1456 miał także przewidziany w nim układ pomieszczeń, który był bardzo zbliżony do naszych pierwotnych wyobrażeń o idealnym domu.Jestem naprawdę zadowolona z przebiegu realizacji. Projekt pod względem technicznym był dobrze opracowany, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy. Wszystkie prace udało się zakończyć w korzystnym czasie i już po dwóch latach od ich rozpoczęcia wprowadziliśmy się do nowego, w całości wykończonego domu. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, zaś dach pokryliśmy dachówką marki Röben w kolorze antracyt. Uważam, że architekt dokładnie i poprawnie oszacował kosztorys dotyczący projektu domu Bianka WRP1456 na etapie stanu surowego zamkniętego. Koszty naszej inwestycji były bardzo zbliżone do podanej w nim kwoty i myślę, że inni Inwestorzy również śmiało mogą się nim sugerować.Rozmieszczenie wnętrza w projekcie domu parterowego Bianka WRP1456 zostało bardzo funkcjonalnie przemyślane, jednak aby dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań postanowiliśmy wprowadzić pewne zmiany w układzie strefy nocnej. Łazienkę przy garażu przedzieliliśmy na pół uzyskując tym sposobem małą łazienkę dla gości oraz garderobę z wejściem od strony pokoju, z którego korzystamy z mężem. Obok tej sypialni wykonaliśmy łazienkę dla domowników, zaś za nią znajdują się dwa, podobnej wielkości pokoje dziecięce.Wybór projektu domu z garażem dwustanowiskowym Bianka WRP1456 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Układ pomieszczeń jest wyjątkowo praktyczny, a lekkie zmiany pozwoliły w całości przystosować go do potrzeb naszej rodziny. Wnętrze jest przestronne, a spore wymiary salonu bardzo nas satysfakcjonują. Doskonałym rozwiązaniem jest także duży, zadaszony taras, dzięki któremu możemy spędzać czas na świeżym powietrzu nawet podczas niepogody, a dodatkowo, nawet przebywając podczas deszczu w domu nie musimy pamiętać o zabezpieczeniu mebli ogrodowych. Nowy dom jest jest w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
steffo216
Podczas poszukiwań odpowiedniego projektu domu, priorytetem był dla nas układ pomieszczeń zlokalizowany tylko na jednym poziomie. Oprócz tego, zależało nam na wkomponowanym w bryłę garażu dwustanowiskowym. Spośród propozycji spełniających powyższe kryteria, zdecydowaliśmy się na realizację projektu Bianka WRP1456. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany i bardzo przypadł nam do gustu - wiedzieliśmy, że wystarczą jedynie drobne zmiany, aby w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań.Projekt Bianka WRP1456 nabyliśmy w 2015 r. roku, a następnie musieliśmy załatwić wszelkie niezbędne formalności. Pod koniec tego roku wykonaliśmy fundamenty, które zostawiliśmy do odstania na parę miesięcy. W 2016 r. budynek został przykryty dachem, a rok 2017 r. przeznaczyliśmy na wykończenia. Obecnie (marzec 2018 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie prace aranżacyjne.Budowa przebiegła całkiem sprawnie, a projekt pod względem technicznym był dobrze sporządzony. Jedyną niejasnością jest słup znajdujący się przy wejściu do największej sypialni. Ciężki betonowy filar na zbrojeniach, przywodzi na myśl podtrzymujący strop konstrukcyjny, jednak w tym przypadku nic się na nim nie opiera. Współpracujący z nami fachowcy uznali, że element ten jest właściwie zbędny, więc myślę że warto zwrócić na to uwagę i rozważyć ewentualną likwidację.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm P+W. Więźbę oraz strop wykonałem zgodnie z zaleceniami architekta - w drewnianej konstrukcji na wiązarach. Dach pokryliśmy dachówką cementową Euronit. Pustaki zakupiliśmy za kwotę ok. 10 tys. zł, zaś dach z pokryciem wyniósł nas ok. 60 tys. zł. Uważam, że przyszli Inwestorzy spokojnie mogą sugerować się podanym na stronie kosztorysem. Moim zdaniem, zmieszczenie się w tej kwocie jest w pełni realne. Projekt domu Bianka WRP1456 został świetnie przemyślany pod względem układu pomieszczeń, jednak zależało nam na wygospodarowaniu w nim dodatkowego, małego pokoju. Połączyliśmy więc prywatną łazienkę z garderobą i lekko powiększyliśmy je kosztem kilku centymetrów ujętych z pokoju obok. Powierzchnię tą przeznaczyliśmy na zrobienie gabinetu z wejściem od strony sypialni. Garderoba w pokoju nie jest w tym przypadku konieczna, ponieważ szeroki korytarz uwzględnia wstawienie dużej, pojemnej szafy. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie pompą ciepła. Nie zajmuje ona wiele miejsca, więc mogliśmy swobodnie zainstalować ją w garażu. Tym samym postanowiliśmy inaczej wykorzystać kotłownię. Wydłużyliśmy ją do wiatrołapu, a następnie jej powierzchnię podzieliliśmy wykonując niedużą łazienkę oraz spiżarkę. Łazienkę główną poszerzyliśmy o 40 cm kosztem sypialni, a dodatkowo postanowiliśmy powiększyć taras. Wybór projektu domu parterowego z garażem dwustanowiskowym Bianka WRP1456 był dobrze przemyślaną decyzją i w dalszym ciągu jesteśmy z niej zadowoleni. Jedynie kilka małych modyfikacji wystarczyło, aby dopasować pomysł autora do wszystkich potrzeb naszej rodziny. Pozdrawiam.
krasia
Od początku poszukiwań mieliśmy już pewną wizję tego, jak powinien wyglądać nasz wymarzony dom. Oglądając propozycje różnych budynków natrafiliśmy na projekt Bianka WRP1456. Ukazany na rysunkach dom wydał się doskonale dopasowany do naszych pierwotnych ustaleń - ilość i rozmieszczenie pokoi są dokładnie takie jak chcieliśmy. Oprócz tego od początku zależało nam na pomieszczeniach zlokalizowanych na jednej kondygnacji. Nasza budowa przebiegła naprawdę sprawnie. Prace postępowały po naszej myśli i udało się wykonać je z łatwością. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została poprawnie sporządzona i w dalszym ciągu nie dostrzegamy nigdzie żadnych pęknięć czy niedociągnięć - wszystko zrobione jest jak najbardziej prawidłowo, a cała konstrukcja jest naprawdę solidna. Czas inwestycji również nas satysfakcjonuje. Rozpoczęliśmy ją wiosną 2015 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się na Święta Bożego Narodzenia 2016 r. Budynek został postawiony z komorowych pustaków Keraterm. Zmieniliśmy określoną przez architekta metodę wykonania stropu i zamiast drewnianego, zrobiliśmy go systemem Teriva, który wydaje się być jednak bardziej trwały. Dach pokryliśmy blachówką modułową Venecja. Cała realizacja łącznie z wewnętrznymi wykończeniami „pod klucz”, białym montażem, trawnikiem oraz ogrodzeniem (bez umeblowania pomieszczeń) wyniosła ok. 450 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 16 cm warstwą styropianu i przy domu o takim metrażu jest to wystarczająca grubość izolacji. Póki co trudno jest mi ocenić realne koszty ogrzewania, ponieważ za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy, a piec rozpaliliśmy już w lecie. W tym czasie budynek musiał się dobrze nagrzać, wylewki i tynki wyschnąć, a dodatkowo kocioł był jeszcze w fazie regulacji. Przez cały ten okres zużyliśmy 3 tony ekogroszku i najprawdopodobniej w następnych latach zużycie opału będzie jeszcze niższe.Projekt domu Bianka WRP1456 przewiduje wykonanie w sypialni garderoby, aczkolwiek my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Jej powierzchnię przyłączyliśmy do znajdującej się obok łazienki, która teraz jest naprawdę spora i mogliśmy zmieścić w niej dużą, komfortową wannę. Brak garderoby w żaden sposób nam nie doskwiera, ponieważ zgodnie z projektem w korytarzu przy sypialni znajduje się długa i bardzo pojemna szafa wnękowa. Świetnym pomysłem było również przedzielenie na pół drugiej z łazienek. W pierwszej części zamontowaliśmy ubikację, umywalkę i prysznic, z których mogą korzystać goście, zaś w drugiej wygospodarowaliśmy praktyczną pralnio-suszarnię. Jedno z przeszkleń w salonie zamieniliśmy na dwa okna pionowe, zaś w miejscu małego okna w największej sypialni zrobiliśmy wyjście na taras.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Bianka WRP1456. Decyzja o realizacji budynku parterowego była rewelacyjna. Komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna i wszystko mamy „pod ręką”. Układ składający się z przestronnego salonu z kuchnią i strefy nocnej dla domowników doskonale się sprawdza. Dom wykonany według projektu Bianka jest funkcjonalny i w pełni komfortowy, co również dostrzegają nasi znajomi, chwaląc jednocześnie jego całokształt. Pozdrawiam.
KarolaaB.
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu Bianka WRP1456, ponieważ uwzględniał wszystkie kryteria jakie założyliśmy sobie na samym początku. Priorytetem był dla nas dom parterowy o niezbyt dużym metrażu - do 115 m². Nasza działka jest długa i wąska, dlatego ważne były również dopasowane do niej wymiary budynku. Oprócz tego zależało nam na dużym garażu dwustanowiskowym, zadaszonym tarasie oraz dwóch łazienkach. Istotny wpływ na decyzję o zakupie projektu Bianka WRP1456 miał także przewidziany w nim układ pomieszczeń, który był bardzo zbliżony do naszych pierwotnych wyobrażeń o idealnym domu.Jestem naprawdę zadowolona z przebiegu realizacji. Projekt pod względem technicznym był dobrze opracowany, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy. Wszystkie prace udało się zakończyć w korzystnym czasie i już po dwóch latach od ich rozpoczęcia wprowadziliśmy się do nowego, w całości wykończonego domu. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, zaś dach pokryliśmy dachówką marki Röben w kolorze antracyt. Uważam, że architekt dokładnie i poprawnie oszacował kosztorys dotyczący projektu domu Bianka WRP1456 na etapie stanu surowego zamkniętego. Koszty naszej inwestycji były bardzo zbliżone do podanej w nim kwoty i myślę, że inni Inwestorzy również śmiało mogą się nim sugerować.Rozmieszczenie wnętrza w projekcie domu parterowego Bianka WRP1456 zostało bardzo funkcjonalnie przemyślane, jednak aby dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań postanowiliśmy wprowadzić pewne zmiany w układzie strefy nocnej. Łazienkę przy garażu przedzieliliśmy na pół uzyskując tym sposobem małą łazienkę dla gości oraz garderobę z wejściem od strony pokoju, z którego korzystamy z mężem. Obok tej sypialni wykonaliśmy łazienkę dla domowników, zaś za nią znajdują się dwa, podobnej wielkości pokoje dziecięce.Wybór projektu domu z garażem dwustanowiskowym Bianka WRP1456 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Układ pomieszczeń jest wyjątkowo praktyczny, a lekkie zmiany pozwoliły w całości przystosować go do potrzeb naszej rodziny. Wnętrze jest przestronne, a spore wymiary salonu bardzo nas satysfakcjonują. Doskonałym rozwiązaniem jest także duży, zadaszony taras, dzięki któremu możemy spędzać czas na świeżym powietrzu nawet podczas niepogody, a dodatkowo, nawet przebywając podczas deszczu w domu nie musimy pamiętać o zabezpieczeniu mebli ogrodowych. Nowy dom jest jest w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
steffo216
Podczas poszukiwań odpowiedniego projektu domu, priorytetem był dla nas układ pomieszczeń zlokalizowany tylko na jednym poziomie. Oprócz tego, zależało nam na wkomponowanym w bryłę garażu dwustanowiskowym. Spośród propozycji spełniających powyższe kryteria, zdecydowaliśmy się na realizację projektu Bianka WRP1456. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany i bardzo przypadł nam do gustu - wiedzieliśmy, że wystarczą jedynie drobne zmiany, aby w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań.Projekt Bianka WRP1456 nabyliśmy w 2015 r. roku, a następnie musieliśmy załatwić wszelkie niezbędne formalności. Pod koniec tego roku wykonaliśmy fundamenty, które zostawiliśmy do odstania na parę miesięcy. W 2016 r. budynek został przykryty dachem, a rok 2017 r. przeznaczyliśmy na wykończenia. Obecnie (marzec 2018 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie prace aranżacyjne.Budowa przebiegła całkiem sprawnie, a projekt pod względem technicznym był dobrze sporządzony. Jedyną niejasnością jest słup znajdujący się przy wejściu do największej sypialni. Ciężki betonowy filar na zbrojeniach, przywodzi na myśl podtrzymujący strop konstrukcyjny, jednak w tym przypadku nic się na nim nie opiera. Współpracujący z nami fachowcy uznali, że element ten jest właściwie zbędny, więc myślę że warto zwrócić na to uwagę i rozważyć ewentualną likwidację.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm P+W. Więźbę oraz strop wykonałem zgodnie z zaleceniami architekta - w drewnianej konstrukcji na wiązarach. Dach pokryliśmy dachówką cementową Euronit. Pustaki zakupiliśmy za kwotę ok. 10 tys. zł, zaś dach z pokryciem wyniósł nas ok. 60 tys. zł. Uważam, że przyszli Inwestorzy spokojnie mogą sugerować się podanym na stronie kosztorysem. Moim zdaniem, zmieszczenie się w tej kwocie jest w pełni realne. Projekt domu Bianka WRP1456 został świetnie przemyślany pod względem układu pomieszczeń, jednak zależało nam na wygospodarowaniu w nim dodatkowego, małego pokoju. Połączyliśmy więc prywatną łazienkę z garderobą i lekko powiększyliśmy je kosztem kilku centymetrów ujętych z pokoju obok. Powierzchnię tą przeznaczyliśmy na zrobienie gabinetu z wejściem od strony sypialni. Garderoba w pokoju nie jest w tym przypadku konieczna, ponieważ szeroki korytarz uwzględnia wstawienie dużej, pojemnej szafy. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie pompą ciepła. Nie zajmuje ona wiele miejsca, więc mogliśmy swobodnie zainstalować ją w garażu. Tym samym postanowiliśmy inaczej wykorzystać kotłownię. Wydłużyliśmy ją do wiatrołapu, a następnie jej powierzchnię podzieliliśmy wykonując niedużą łazienkę oraz spiżarkę. Łazienkę główną poszerzyliśmy o 40 cm kosztem sypialni, a dodatkowo postanowiliśmy powiększyć taras. Wybór projektu domu parterowego z garażem dwustanowiskowym Bianka WRP1456 był dobrze przemyślaną decyzją i w dalszym ciągu jesteśmy z niej zadowoleni. Jedynie kilka małych modyfikacji wystarczyło, aby dopasować pomysł autora do wszystkich potrzeb naszej rodziny. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki