Projekt domu Bianka WRP1456

Cena projektu: 3 198 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
114,5 m²
Min. szer. działki
20,66 m
Wysokość budynku
6,7 m
Pow. zabudowy
226,6 m²
Kubatura
454,8 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
308 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Obszerne i wygodne wnętrze domu parterowego Bianka zostało ujęte w rozłożysta bryłę o nowoczesnym wyglądzie. Podłużny kształt budynku, spowodowany wysuniętym do przodu garażem, wymaga większej działki. Sama forma domu jest raczej klasyczna, bo przekryta dachem kopertowym, jednak klinkierowe i drewniane akcenty na elewacji wprowadzają go we współczesną estetykę. Pokój dzienny otwarto całkowicie na hall, potęgując odczucie przestronności wnętrza. W narożniku zaplanowano kominek, gwarantujący wyjątkowość miejsca, tuż obok z kolei zaproponowano część jadalnianą. Salon otwiera się na wielopoziomowy taras, świetnie uzupełniający formę domu, a ze względu na częściowe zadaszenie, umożliwiający wypoczynek nawet przy złej pogodzie. Obok zaplanowano kuchnię wyposażoną w niewielką, ale poręczną spiżarnię. Korytarz, przy którym rozplanowano pokoje sypialne rozpoczyna się od łazienki, celowo umiejscowionej przy hallu, by i goście mieli do niej swobodny dostęp. Dalej przewidziano trzy sypialnie, w tym jedną z garderobą i łazienką. Sam korytarz pomiędzy pomieszczeniami jest na tyle szeroki, że z łatwością zmieści się w nim duża, zabudowana szafa, rekompensująca brak garderoby. Wystarczy przejść przez wiatrołap, by szybko i komfortowo dostać się do części gospodarczej, gdzie zaplanowano miejsce na dwa samochody oraz odrębne pomieszczenie gospodarcze. Elegancko prezentujący się dom Bianka przyciąga nie tylko atrakcyjną fasadą, ale przede wszystkim jasnym i przestronnym wnętrzem spełniającym nawet wygórowane wymagania mieszkańców. Jedną z zalet jest idealne usytuowanie sypialni w oddaleniu od pokoju dziennego, by moc oddzielić odpoczynek od dziennej aktywności. Z drugiej strony taki układ, jest na tyle komfortowy, że zapewnia sprawną komunikację w domu.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Bianka - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m²
2 hall
7,6 m²
3 spiżarnia
1,3 m²
4 kuchnia
8,1 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
32,4 m²
6 korytarz
8,2 m²
7 pokój
14,5 m²
8 garderoba
3,6 m²
9 łazienka
4,7 m²
10 pokój
11,5 m²
11 pokój
11,5 m²
12 łazienka
6,5 m²
13 pom. gospodarcze
4,4 m²
14 garaż dwustan.
36 m²
razem
154,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Zobacz i zaaranżuj wnętrza tego domu w 3D Tylko teraz w iDesigner bezpłatnie

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Bianka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Bianka
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

207 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną drewnianą oraz klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Bianka

Zdjęcie profilowe krasia
krasia
Od początku poszukiwań mieliśmy już pewną wizję tego, jak powinien wyglądać nasz wymarzony dom. Oglądając propozycje różnych budynków natrafiliśmy na projekt Bianka WRP1456. Ukazany na rysunkach dom wydał się doskonale dopasowany do naszych pierwotnych ustaleń - ilość i rozmieszczenie pokoi są dokładnie takie jak chcieliśmy. Oprócz tego od początku zależało nam na pomieszczeniach zlokalizowanych na jednej kondygnacji. Nasza budowa przebiegła naprawdę sprawnie. Prace postępowały po naszej myśli i udało się wykonać je z łatwością. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została poprawnie sporządzona i w dalszym ciągu nie dostrzegamy nigdzie żadnych pęknięć czy niedociągnięć - wszystko zrobione jest jak najbardziej prawidłowo, a cała konstrukcja jest naprawdę solidna. Czas inwestycji również nas satysfakcjonuje. Rozpoczęliśmy ją wiosną 2015 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się na Święta Bożego Narodzenia 2016 r. Budynek został postawiony z komorowych pustaków Keraterm. Zmieniliśmy określoną przez architekta metodę wykonania stropu i zamiast drewnianego, zrobiliśmy go systemem Teriva, który wydaje się być jednak bardziej trwały. Dach pokryliśmy blachówką modułową Venecja. Cała realizacja łącznie z wewnętrznymi wykończeniami „pod klucz”, białym montażem, trawnikiem oraz ogrodzeniem (bez umeblowania pomieszczeń) wyniosła ok. 450 tys. zł. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 16 cm warstwą styropianu i przy domu o takim metrażu jest to wystarczająca grubość izolacji. Póki co trudno jest mi ocenić realne koszty ogrzewania, ponieważ za nami dopiero pierwszy sezon grzewczy, a piec rozpaliliśmy już w lecie. W tym czasie budynek musiał się dobrze nagrzać, wylewki i tynki wyschnąć, a dodatkowo kocioł był jeszcze w fazie regulacji. Przez cały ten okres zużyliśmy 3 tony ekogroszku i najprawdopodobniej w następnych latach zużycie opału będzie jeszcze niższe.

Projekt domu Bianka WRP1456 przewiduje wykonanie w sypialni garderoby, aczkolwiek my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Jej powierzchnię przyłączyliśmy do znajdującej się obok łazienki, która teraz jest naprawdę spora i mogliśmy zmieścić w niej dużą, komfortową wannę. Brak garderoby w żaden sposób nam nie doskwiera, ponieważ zgodnie z projektem w korytarzu przy sypialni znajduje się długa i bardzo pojemna szafa wnękowa. Świetnym pomysłem było również przedzielenie na pół drugiej z łazienek. W pierwszej części zamontowaliśmy ubikację, umywalkę i prysznic, z których mogą korzystać goście, zaś w drugiej wygospodarowaliśmy praktyczną pralnio-suszarnię. Jedno z przeszkleń w salonie zamieniliśmy na dwa okna pionowe, zaś w miejscu małego okna w największej sypialni zrobiliśmy wyjście na taras.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Bianka WRP1456. Decyzja o realizacji budynku parterowego była rewelacyjna. Komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna i wszystko mamy „pod ręką”. Układ składający się z przestronnego salonu z kuchnią i strefy nocnej dla domowników doskonale się sprawdza. Dom wykonany według projektu Bianka jest funkcjonalny i w pełni komfortowy, co również dostrzegają nasi znajomi, chwaląc jednocześnie jego całokształt. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe KarolaaB.
KarolaaB.
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu Bianka WRP1456, ponieważ uwzględniał wszystkie kryteria jakie założyliśmy sobie na samym początku. Priorytetem był dla nas dom parterowy o niezbyt dużym metrażu - do 115 m². Nasza działka jest długa i wąska, dlatego ważne były również dopasowane do niej wymiary budynku. Oprócz tego zależało nam na dużym garażu dwustanowiskowym, zadaszonym tarasie oraz dwóch łazienkach. Istotny wpływ na decyzję o zakupie projektu Bianka WRP1456 miał także przewidziany w nim układ pomieszczeń, który był bardzo zbliżony do naszych pierwotnych wyobrażeń o idealnym domu.

Jestem naprawdę zadowolona z przebiegu realizacji. Projekt pod względem technicznym był dobrze opracowany, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy. Wszystkie prace udało się zakończyć w korzystnym czasie i już po dwóch latach od ich rozpoczęcia wprowadziliśmy się do nowego, w całości wykończonego domu. Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, zaś dach pokryliśmy dachówką marki Röben w kolorze antracyt. Uważam, że architekt dokładnie i poprawnie oszacował kosztorys dotyczący projektu domu Bianka WRP1456 na etapie stanu surowego zamkniętego. Koszty naszej inwestycji były bardzo zbliżone do podanej w nim kwoty i myślę, że inni Inwestorzy również śmiało mogą się nim sugerować.

Rozmieszczenie wnętrza w projekcie domu parterowego Bianka WRP1456 zostało bardzo funkcjonalnie przemyślane, jednak aby dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań postanowiliśmy wprowadzić pewne zmiany w układzie strefy nocnej. Łazienkę przy garażu przedzieliliśmy na pół uzyskując tym sposobem małą łazienkę dla gości oraz garderobę z wejściem od strony pokoju, z którego korzystamy z mężem. Obok tej sypialni wykonaliśmy łazienkę dla domowników, zaś za nią znajdują się dwa, podobnej wielkości pokoje dziecięce.

Wybór projektu domu z garażem dwustanowiskowym Bianka WRP1456 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Układ pomieszczeń jest wyjątkowo praktyczny, a lekkie zmiany pozwoliły w całości przystosować go do potrzeb naszej rodziny. Wnętrze jest przestronne, a spore wymiary salonu bardzo nas satysfakcjonują. Doskonałym rozwiązaniem jest także duży, zadaszony taras, dzięki któremu możemy spędzać czas na świeżym powietrzu nawet podczas niepogody, a dodatkowo, nawet przebywając podczas deszczu w domu nie musimy pamiętać o zabezpieczeniu mebli ogrodowych. Nowy dom jest jest w pełni komfortowy w codziennym użytkowaniu i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe steffo216
steffo216
Podczas poszukiwań odpowiedniego projektu domu, priorytetem był dla nas układ pomieszczeń zlokalizowany tylko na jednym poziomie. Oprócz tego, zależało nam na wkomponowanym w bryłę garażu dwustanowiskowym. Spośród propozycji spełniających powyższe kryteria, zdecydowaliśmy się na realizację projektu Bianka WRP1456. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany i bardzo przypadł nam do gustu - wiedzieliśmy, że wystarczą jedynie drobne zmiany, aby w całości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań.

Projekt Bianka WRP1456 nabyliśmy w 2015 r. roku, a następnie musieliśmy załatwić wszelkie niezbędne formalności. Pod koniec tego roku wykonaliśmy fundamenty, które zostawiliśmy do odstania na parę miesięcy. W 2016 r. budynek został przykryty dachem, a rok 2017 r. przeznaczyliśmy na wykończenia. Obecnie (marzec 2018 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie prace aranżacyjne.

Budowa przebiegła całkiem sprawnie, a projekt pod względem technicznym był dobrze sporządzony. Jedyną niejasnością jest słup znajdujący się przy wejściu do największej sypialni. Ciężki betonowy filar na zbrojeniach, przywodzi na myśl podtrzymujący strop konstrukcyjny, jednak w tym przypadku nic się na nim nie opiera. Współpracujący z nami fachowcy uznali, że element ten jest właściwie zbędny, więc myślę że warto zwrócić na to uwagę i rozważyć ewentualną likwidację.

Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm P+W. Więźbę oraz strop wykonałem zgodnie z zaleceniami architekta - w drewnianej konstrukcji na wiązarach. Dach pokryliśmy dachówką cementową Euronit. Pustaki zakupiliśmy za kwotę ok. 10 tys. zł, zaś dach z pokryciem wyniósł nas ok. 60 tys. zł. Uważam, że przyszli Inwestorzy spokojnie mogą sugerować się podanym na stronie kosztorysem. Moim zdaniem, zmieszczenie się w tej kwocie jest w pełni realne. Projekt domu Bianka WRP1456 został świetnie przemyślany pod względem układu pomieszczeń, jednak zależało nam na wygospodarowaniu w nim dodatkowego, małego pokoju. Połączyliśmy więc prywatną łazienkę z garderobą i lekko powiększyliśmy je kosztem kilku centymetrów ujętych z pokoju obok. Powierzchnię tą przeznaczyliśmy na zrobienie gabinetu z wejściem od strony sypialni. Garderoba w pokoju nie jest w tym przypadku konieczna, ponieważ szeroki korytarz uwzględnia wstawienie dużej, pojemnej szafy. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie pompą ciepła. Nie zajmuje ona wiele miejsca, więc mogliśmy swobodnie zainstalować ją w garażu. Tym samym postanowiliśmy inaczej wykorzystać kotłownię. Wydłużyliśmy ją do wiatrołapu, a następnie jej powierzchnię podzieliliśmy wykonując niedużą łazienkę oraz spiżarkę. Łazienkę główną poszerzyliśmy o 40 cm kosztem sypialni, a dodatkowo postanowiliśmy powiększyć taras. Wybór projektu domu parterowego z garażem dwustanowiskowym Bianka WRP1456 był dobrze przemyślaną decyzją i w dalszym ciągu jesteśmy z niej zadowoleni. Jedynie kilka małych modyfikacji wystarczyło, aby dopasować pomysł autora do wszystkich potrzeb naszej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Bianka

  4,9 – 10 głosów

5
90%
4
10%
3
0%
2
0%
1
0%

zeus2005 03.12.2017 23:50: Witam. Jak czytam co niektórych wypowiedzi na temat kosztów budowy to mi ręce opadają. Jak można pisać że systemem gospodarczym budowa domu bianka WRP1456 to koszt 400tyś. Dla mnie to bzdura. Zgodzę się na te 400 tyś jak dom został zbudowany Przez firmę. oczywiście standard wykończenia ma duże znaczenie. Uważam że dużo osób zawyża ceny budowy swoich domów tylko nie rozumiem po co. Proszę się nie zniechęcać do budowy domu. Będę budował ten dom w 2018r systemem gospodarczym i postaram się wszystko udokumentować. To będzie moja druga budowa. Pierwsza budowa wyniosła mnie 350tyś w tym jest wliczona działka 45tyś. budynek nie miał zrobionej elewacji ale miałem cały dół zrobiony czyli, kuchnia ,salon, pokój, łazienka schody, drzwi. A na poddaszu panele. Zabrakło tylko na drzwi i meble. Powierzchnia domu to 122m2. Pozdrawiam i polecam ten projekt

Marzena20783 15.05.2018 17:18: Witam, czy ktos juz jest szczesliwym posiadaczem domku w lubuskim? Bardzo chcialabym zobaczyc dom na zywo.pozdrawiam

MACKENSEN buduje ten dom  26.11.2018 11:00: Witam. Buduję Biankę w Warmińsko - Mazurskim,jestem na etapie pokrycia dachu (dachówka Roben typ Esówka antracyt).Do tej pory koszt budowy wyniósł mnie z robocizną ok 210tyś. A końca nie widać.Naniosłem zmiany takie jak: - strop teriva - zmniejszenie pokoju na rzecz pralni - wejście do łazienki i garderoby z mniejszego pokoju - wielkość i układ okien itp Jeżeli ktoś chce zobaczyć budowę to zapraszam do Lidzbarka Warmińskiego,chętnie podzielę się informacjami. Projekt fajny dużo cierpliwości dla budujących.Pozdrawiam.

krasia buduje ten dom  11.08.2017 11:09

KarolaaB. buduje ten dom  11.08.2017 11:13

Iza8755 buduje ten dom  29.08.2017 19:57

renatka69 07.04.2017 08:36

maryo8001 buduje ten dom  02.11.2017 17:16: Zbudowałem ten domek systemem gospodarczym, wyszukiwałem promocji na materiały i co mi sie nasuwa w pierwszej kolejnosci to poprawa szacowania kosztow wykonania domu. Stan do wprowadzenia sie bez mebli to ok 400 tys zł i nie ma opcji aby taniej wyszło, poza tym sa konieczne pewne zmiany np wyjscie na taras z sypialni. Poza tym projekt bajka

grzzz buduje ten dom  29.11.2017 11:22: buduje ten dom

Projekt domu Bianka należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Bianka

Projekt domu Bianka II

Bianka II

108,9 m²

Projekty podobne do Bianka WRP1456

Projekt domu Eco 31 -100

Eco 31

111,93 m²

Projekt domu Morgan II -250 3D iDesigner

Morgan II

107,05 m²

Projekt domu Dom przy Pastelowej 10

Projekt domu Murator M172a Wiosenny powiew - wariant I

Projekt domu Dom przy Pastelowej 5

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych