Projekt domu Aurelia WRP1462

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
122,6 m²
Min. szer. działki
20,52 m
Wysokość budynku
8,2 m
Pow. zabudowy
123,3 m²
Kubatura
496,1 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
206,8 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Aurelia to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Aurelia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Aurelia nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Aurelia - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,9 m²
2 hall
7,7 m²
3 kuchnia
10,7 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
28,6 m²
5 pokój
11,8 m²
6 łazienka
3,1 m²
7 pom. gospodarcze
5,6 m²
8 pom. gospodarcze
5,7 m²
9 garaż jednostan.
18,8 m²
razem
95,9 m²

Rzut kondygnacji projektu Aurelia - Rzut poddasza

1 korytarz
5,6 m²
2 łazienka
7,3 m²
3 pokój
10,5 m²
4 garderoba
2,4 m²
5 pokój
12 m²
6 pokój
13,4 m²
7 strych
15,5 m²
razem
66,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Aurelia na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Aurelia
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

221 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz płyta monolityczna. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Aurelia

Zdjęcie profilowe grb
grb
Wybierając odpowiedni projekt domu, największe znaczenie miał dla nas jego metraż. Od początku byliśmy zainteresowani budynkiem o powierzchni do 130 m². Oprócz tego, istotną kwestią były dla nas walory wizualne. Spośród propozycji o optymalnych gabarytach, finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu Aurelia WRP1462, który wyjątkowo przypadł do gustu mojej żonie.

Wszystkie prace związane z postawieniem i wykończeniem nowego domu odbyły się naprawdę sprawnie. Fachowcy świetnie poradzili sobie na każdym etapie budowy, a zrealizowanie całej inwestycji zajęło w naszym przypadku zaledwie 1,5 roku. Postanowiliśmy nie zmieniać zalecanej w projekcie technologii budowy i wszystkie zastosowane przez nas materiały są zgodnie z wytycznymi określonymi przez architekta. Uważam jednak, iż decydując się na projekt domu Aurelia WRP1462 bezpieczniej jest założyć nieco wyższe koszty budowy w stosunku do oszacowanych w kosztorysie.

Dom przystosowany jest do ogrzewania gazowego, aczkolwiek póki co nie korzystamy z tego rozwiązania. Na razie do ogrzania wnętrza służy nam usytuowany w salonie kominek, który w tej kwestii świetnie się sprawdza. W sezonie zimowym, w przeciągu jednego miesiąca zużywamy ok. 2-3 kubiki drewna. Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Aurelia WRP1462 w wersji lustrzanego odbicia. Nasz dom usytuowany jest w ten sposób, iż front znajduje się po stronie wschodniej, zaś taras wychodzi na zachód. Ilość oraz wielkość przeszkleń jest moim zdaniem wystarczająca, a przy takim ułożeniu wszystkie pomieszczenia są odpowiednio oświetlone.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Aurelia WRP1462 został funkcjonalnie przemyślany. Zastosowaliśmy tylko jedna modyfikację, a mianowicie zrezygnowaliśmy ze ścianki działowej między salonem i znajdującym się pierwotnie obok pokojem. Dzięki temu część wypoczynkowa jest naprawdę duża i przestronna, co w całości spełnia nasze oczekiwania.

Wybór projektu domu Aurelia WRP1462 okazał się dla nas trafioną decyzją. Wnętrze nowego domu w pełni nas satysfakcjonuje i na chwilę obecną nie wprowadzałbym w nim już żadnych innych zmian. Duży salon z otwartą kuchnią to atrakcyjne i bardzo praktyczne rozwiązanie. Oprócz tego jesteśmy zadowoleni z wymiarów sypialni na poddaszu, ponieważ wszystkie mają bardzo zbliżony metraż. Jesteśmy 5-osobową rodziną i na takiej powierzchni mieszka się nam naprawdę komfortowo. Myślę nawet, że przy szóstce domowników wszystkim byłoby równie wygodnie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Aurelia

  – 0 głosów

Projekt domu Aurelia należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Aurelia

Projekt domu Aurelia III

Aurelia III

119,3 m²

Projekt domu Aurelia II

Aurelia II

121,3 m²

Projekty podobne do Aurelia WRP1462

Projekt domu Tulio

Tulio

133,7 m²

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 NH -350

Projekt domu Juliusz Nowy

Juliusz Nowy

128,8 m²

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 -350

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 N -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2 -350

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych