Projekt domu Atreusz Mały WRP1484

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
126,5 m²
Min. szer. działki
21,85 m
Wysokość budynku
8,6 m
Pow. zabudowy
125,6 m²
Kubatura
498 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
223 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Atreusz Mały to średniej wielkości dom jednorodzinny, który pomieści od 4 do nawet 7 członków rodziny. Parter i poddasze użytkowe uzupełnia duży, możliwy do zaadaptowania w dowolny sposób strych. Przekryty klasycznym dwuspadowym dachem budynek zróżnicowany jest przez podział na główną bryłę oraz mniejszą, ustawioną w linii budynku część, zawierającą jednostanowiskowy garaż. Zwarty rzut ogranicza powierzchnię obiektu, dzięki czemu można go dopasować do średnich a nawet małych działek. Od strony ogrodu zaprojektowano duży taras, natomiast drzwi wejściowe osłania umieszczony w lukarnie balkon. Klasyczna forma urozmaicona jest o nadające sielskiego charakteru detale z drewna i ceramiki. Rozmieszczona w całości na parterze strefa dzienna, rozciąga się wzdłuż całej ściany szczytowej. Na osi drzwi wejściowych zlokalizowane jest wyjście łączące rozległy taras z pokojem dziennym. Jasne wnętrze jest dobrze doświetlone dzięki dużym oknom i wykuszowi. Półotwarta kuchnia, jadalnia i pokój dzienny połączone są w jedno duże wnętrze, które od hallu oddziela tylko kominek. To właśnie on wyznacza symboliczną granicę między pomieszczeniami do wypoczynku, a strefą wejściową. Za nim znajduje się niewielki hall, który łączy wiatrołap, kuchnię, pokoje stricte gospodarcze i klatkę schodową. Tę ostatnią zlokalizowano na skraju salonu przy dodatkowej sypialni (można ją też wykorzystać jako pokój gościnny, bądź gabinet). Tworzy to ciąg oddzielający część dzienną od garażu. Między nim a wiatrołapem rozmieszczono niewielkie techniczne pomieszczenia: wnęki na szafy, spiżarnię i łazienkę. Garaż łączy się z ustawnym pomieszczeniem gospodarczym, z osobnym wyjściem na zewnątrz, w którym można podłączyć inne urządzenia grzewcze, a także urządzić pralnię i suszarnię. Na uwagę zasługuje dostępny z półpiętra, zlokalizowany nad garażem strych, który może być zaadaptować na przestronną salę rekreacyjną lub sypialnię. Poddasze podzielono na trzy ustawne, wyposażone w balkony pokoje. Największy z nich ma także własną garderobę. Tuż przy schodach znajduje się duża, wspólna łazienka; zarówno ona jak i wszystkie sypialnie posiadają okna połaciowe, co gwarantuje dobre doświetlenie i przewietrzanie wnętrz. Niewielki Atreusz Mały skrywa w sobie otwarte i funkcjonalnie rozplanowane wnętrze. Rozmieszczenie poszczególnych stref i dobrze zaprojektowana, otwarta komunikacja, ułatwiają użytkowanie tego przytulnego domu. Wielkim plusem jest swoboda w zagospodarowaniu aż dwóch pomieszczeń: pokoju na parterze i strychu. Mieszkańcy mogą wedle uznania stworzyć w nich komfortowe przestrzenie do pracy i odpoczynku lub dostosować je do potrzeb wieloosobowej rodziny. Budynek przystosowany jest do podłączenia dwóch systemów grzewczych (jednym z nich jest zlokalizowany w salonie kominek), które będą ze sobą współpracować. Niewielki rozmiar pomoże dopasować dom do niemal każdej działki, a klasyczny wygląd dość dobrze wpasuje się w krajobraz niemal każdego osiedla wolnostojących domków jednorodzinnych.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Atreusz Mały - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
6,8 m²
3 kuchnia
9,8 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
33,2 m²
5 pokój
10,1 m²
6 łazienka
4,7 m²
7 spiżarnia
2,6 m²
8 pom. gospodarcze
6 m²
9 garaż jednostan.
19,2 m²
razem
96,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Atreusz Mały - Rzut poddasza

1 hall
6,6 m²
2 pokój
13,2 m²
3 pokój
12,7 m²
4 pokój
12,8 m²
5 garderoba
4,7 m²
6 łazienka
5 m²
7 strych
13,4 m²
razem
68,4 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Atreusz Mały na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Atreusz Mały
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

215 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Atreusz Mały

Zdjęcie profilowe tomcio198904
tomcio198904
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Atreusz Mały WRP1484, ponieważ spełniał on wszystkie nasze oczekiwania. Budynek posiada nieskomplikowaną konstrukcję, więc wiedzieliśmy że jego budowa będzie ekonomiczna i dopasowana do naszych możliwości finansowych. Oprócz tego przewidziane wnętrze w całości przypadło nam do gustu ze względu na funkcjonalność. Dom uwzględnia sporą liczbę przestronnych i ustawnych sypialni, a duży salon z otwartą na niego kuchnią to rozwiązanie, na którym od początku nam zależało. Duży wpływ na nasz wybór miał również dwuspadowy dach, ponieważ mała ilość skosów gwarantuje lepsze wykorzystanie przestrzeni na poddaszu. Dodatkowo, budynek ukazany na rysunkach bardzo spodobał się nam w kwestii wizualnej.

Inwestycja odbyła się sprawnie i jestem naprawdę zadowolony z przebiegu wszystkich prac - część z nich wykonałem nawet samodzielnie. Projektowa dokumentacja techniczna została dobrze opracowana, a fachowcy świetnie poradzili sobie z całą realizacją. Co prawda, nie byli do końca przekonani co do konieczności użycia tak sporej ilości drewna do wykonania więźby dachowej, ale ostatecznie postanowiliśmy zrobić ją zgodnie z zaleceniami. Budowę rozpoczęliśmy w lutym 2015 r., a już w styczniu 2017 r. dom był gotowy do zamieszkania. Wszystko odbyło się więc naprawdę szybko, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, iż pod całym budynkiem zrobiliśmy podpiwniczenie.

Ściany postawiliśmy przy użyciu gazobetonowych bloczków Ytong kl. 450. Zmieniliśmy sugerowaną metodę wykonania stropu i zamiast systemu Teriva zastosowaliśmy tradycyjną, monolityczną konstrukcję. Dach pokryliśmy Bałtycką dachówką cementową marki Braas. Kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego jest moim zdaniem dobrze wyliczony i można się nim sugerować. Budując systemem gospodarczym z łatwością udało nam się zmieścić w podanej kwocie, łącznie z wykonaniem piwnicy pod całym domem. Myślę natomiast, że bezpieczniej będzie założyć wyższe koszty w stosunku do kosztorysu stanu ,,pod klucz”. Opiewa on na kwotę ok. 370 tys., jednak przy metodzie gospodarczej nas wyniosło to ok. 450 tys. zł.

Projekt domu Atreusz Mały WRP1484 uwzględnia bardzo funkcjonalny układ pomieszczeń, dlatego też wykonaliśmy go właściwie w całości zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z garderoby w sypialni, a dużą garderobę wraz z praktyczną pralnią zrobiliśmy w pomieszczeniu nad garażem. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z wnęki w hallu, otwierając tym samym klatkę schodową. Schody obłożyliśmy drewnem, dzięki czemu świetnie się prezentują i nadają części dziennej wiele uroku. Ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość jednego, 24 cm pustaka. Zwiększyliśmy w ten sposób przestronność poddasza, a budynek z zewnątrz prezentuje się jeszcze lepiej. Dodatkowo postanowiliśmy zrezygnować z okien połaciowych we wszystkich sypialniach, a półokrągłe okna balkonowe zamieniliśmy na prostokątne, co wiązało się z oszczędnością ok. 1400 zł na każdym z nich.

Innym Inwestorom projektu domu Atreusz Mały WRP1484 mogę poradzić również wykonanie kanału wentylacyjnego w pionie, w którym znajdują się obie łazienki. Tradycyjny komin jest najlepszym rozwiązaniem w kwestii odpowiedniej wentylacji tych pomieszczeń, dlatego warto rozważyć to już na etapie adaptacji. Uważam także, że przyszli Inwestorzy powinni zastanowić się nad innym rozwiązaniem dotyczącym wejścia do garażu. O wiele wygodniej byłoby gdyby drzwi otwierały się właśnie na garaż, ponieważ oryginalnie zmniejszają ustawność spiżarni, tym bardziej iż znajduje się ona pod skosem schodów. Z drugiej jednak strony nie jest to możliwe, ponieważ w takim wypadku drzwi nachodziłyby na bramę garażową. My wpadliśmy na pomysł wstawienia w tym miejscu drzwi przesuwnych.

Wnętrze nowego domu jest bardzo funkcjonalne, a rozkład przewidzianych w nim pomieszczeń sprawia, iż komunikacja jest naprawdę wygodna. Sypialnie i część dzienna mają doskonałe wymiary, a dodatkowy pokój na dole bardzo się przydaje, szczególnie przy małym dziecku. Gdy żona gotuje przebywając w kuchni, nasza pociecha śpi spokojnie w pobliskim pokoju. Tym samym małżonka wszystko słyszy i może szybko podejść do dziecka, zaś ono nie musi spać w salonie wdychając opary przygotowywanych potraw. Świetnym pomysłem okazał się wybór domu z dwuspadowym dachem. Przestrzeń poddasza jest przestronna, a znajdujące się na tej kondygnacji pokoje są ustawne i łatwe w aranżacji. Oprócz tego, taki dach w połączeniu z prostą bryłą sprawiają, że dom jest stosunkowo niedrogi w realizacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Atreusz Mały WRP1484. W całości spełnia nasze oczekiwania i wybralibyśmy go ponownie, gdybyśmy mieli budować po raz drugi. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Katarzyna9292
Katarzyna9292
Gdy zdecydowałem się na budowę własnego domu, nie miałem ściśle sprecyzowanych kryteriów jakie musiałby spełniać. Przeglądając różne propozycje natrafiłem na projekt domu Atreusz Mały WRP1484, który wyjątkowo przypadł mi do gustu szczególnie ze względu na wizualne walory budynku. Na moją decyzję o jego wyborze wpływ miał również metraż, ponieważ od początku zależało mi na domu o takich gabarytach.

Wszystkie prace związane z postawieniem i wykończeniem domu przebiegły stosunkowo sprawnie. Całą inwestycję udało nam się zakończyć w dosyć krótkim czasie, gdyż budynek był gotowy do zamieszkania już po 1,5 roku od rozpoczęcia budowy. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Suporex, a dach pokryliśmy blachodachówką. Zgodnie z zaleceniami zawartymi w projekcie domu Atreusz Mały WRP1484 strop wykonaliśmy systemem Teriva. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys. Podana w nim kwota jest naprawdę realna i na etapie stanu surowego spokojnie można się w niej zmieścić. Budynek z zewnątrz został ocieplony 12 cm warstwą styropianu, a dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. Taka warstwa izolacji jest w tym przypadku w zupełności wystarczajaca. Dom jest ciepły, a koszty jego eksploatacji całkiem przyzwoite.

Przed zakupem projektu domu Atreusz Mały WRP1484 dokładnie przeanalizowałem uwzględniony w nim układ pomieszczeń i doszedłem do wniosku, że spełnia moje oczekiwania. Postanowiłem więc w całości wykonać go zgodnie z wizją projektanta, a wnętrze nowego domu w dalszym ciągu mi odpowiada. Zdecydowałem się jedynie na zmniejszenie okna w kuchni i jednego okna połaciowego. Uważam, że przy ilości pomieszczeń jaką oferuje projekt domu Atreusz Mały WRP1484 jest to idealna propozycja nawet dla 5-6 osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Atreusz Mały

  4,5 – 2 głosy

5
50%
4
50%
3
0%
2
0%
1
0%

madziulka1197 02.03.2017 18:13

Katarzyna9292 20.03.2017 11:08

Projekt domu Atreusz Mały należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Atreusz Mały

Projekt domu Atreusz Nowy

Atreusz Nowy

132,6 m²

Projekt domu Atreusz Mały II

Atreusz Mały II

126,5 m²

Projekt domu Atreusz Nowy III

Projekt domu Atreusz III

Atreusz III

128,8 m²

Projekt domu Atreusz

Atreusz

128,8 m²

Projekt domu Atreusz II

Atreusz II

128,8 m²

Projekt domu Atreusz Nowy II

Atreusz Nowy II

132,6 m²

Projekt domu Atreusz Mały III

Atreusz Mały III

123,8 m²

Projekty podobne do Atreusz Mały WRP1484

Projekt domu Kendra Mała -100 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Dom Dla Ciebie 1 z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Dom Dla Ciebie 2 z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 3

Projekt domu Iwo

Iwo

132,66 m²

Projekt domu Trypolis 3 3D iDesigner

Trypolis 3

119,17 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych