Projekt domu Atreusz III WRP1411

Cena projektu: 2 730 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
128,8 m²
Min. szer. działki
18,77 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
95,7 m²
Kubatura
405,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
168 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Dom Atreusz III jest alternatywą popularnego projektu Atreusz. Jednak nie posiada garażu. Projekt domu Atreusz III jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Atreusz III to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Atreusz III jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Atreusz III - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,4 m²
2 hall
4,9 m²
3 spiżarnia
1,8 m²
4 kuchnia
7,7 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
33,4 m²
6 pokój
12,5 m²
7 korytarz
2 m²
8 łazienka
2,8 m²
9 pom. gospodarcze
5,3 m²
razem
72,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Atreusz III - Rzut poddasza

1 hall
5,5 m²
2 pokój
15,5 m²
3 pokój
14,5 m²
4 łazienka
5,9 m²
5 pokój
14,6 m²
razem
56 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Atreusz III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Atreusz III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

157 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Atreusz III

Zdjęcie profilowe Krzyś1411
Krzyś1411
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Atreusz III WRP1411, ponieważ spośród wszystkich które oglądaliśmy, wydał się być najbardziej odpowiedni względem naszych oczekiwań. Duże znaczenie miał fakt, iż architekt przewidział wykonanie balkonów przy każdej z trzech sypialni, gdyż na takim rozwiązaniu od początku nam zależało.

Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Cała realizacja przebiegła w naprawdę krótkim czasie - postawienie oraz wykończenie budynku zajęło nam zaledwie jeden rok. Ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy dachówką. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonania stropu i zamiast lekkiego, gęstożebrowego, zrobiliśmy go w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Ścianki działowe na poddaszu z karton-gipsu nie wydały mi się praktycznym rozwiązaniem, dlatego też postanowiłem postawić je przy użyciu cegieł. Myślę, że przy odpowiednim gospodarowaniu środkami finansowymi taką inwestycję można zrealizować w kosztach przybliżonych do tych, które oszacował projektant.

Do oryginalnej wersji projektu Atreusz III WRP1411 postanowiliśmy nanieść pewne zmiany. Zdecydowaliśmy się ogrzewać dom za pomocą pieca na paliwo stałe, jednak po wstawieniu go do kotłowni mogłoby się okazać iż jest w niej niewiele miejsca. Z tego względu powiększyliśmy jej wymiary przyłączając do niej powierzchnię korytarza z przewidzianą w nim wnęką na szafę. Tym samym musieliśmy również zmienić układ wejść i obecnie drzwi prowadzące do łazienki i kotłowni znajdują się obok siebie w tej samej linii od strony hallu. Z racji zastosowanego przez nas systemu ogrzewania, rewelacyjnym pomysłem było także wykonanie bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Dzięki temu, przynosząc opał z dworu nie musimy przechodzić przez część mieszkalną co jest wygodne i bardzo praktyczne. Myślę więc, że naprawdę warto rozważyć to rozwiązanie. Dodatkowo, celem powiększenia kuchni, postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarni. Oprócz tego dokonaliśmy kosmetycznych przesunięć w kwestii układu ścianek działowych na poddaszu.

Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek można byłoby pomyśleć również nad lekkim podniesieniem ścianki kolankowej - poddasze stanie się wtedy bardziej przestronne. Dobrym pomysłem będzie także powiększenie drzwi tarasowych w salonie, tak aby był on bardziej przeszklony. Do układu pomieszczeń nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń i póki co dostrzegam w nim same plusy. Projekt Atreusz III WRP1411 spełnił nasze oczekiwania i jesteśmy zadowoleni ze swojego wyboru. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Atreusz4
Atreusz4
Oglądając wiele różnych propozycji natrafiliśmy na projekt domu Atreusz III WRP1411. Wyjątkowo przypadł do gustu mojej żonie i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Od początku, zależało nam na klasycznym budynku o prostej konstrukcji, który jednocześnie atrakcyjnie prezentowałby się z zewnątrz. Dodatkowo, zarówno w kwestii wizualnej jak i praktycznej, interesował nas wykusz jadalniany oraz balkon w każdej sypialni.

Cała inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie. Wszystkie prace postępowały zgodnie z planem, a dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona. Fachowcy dziwili się jedynie małą ilością stóp podtrzymujących na fundamentach, których zdaniem wykonawców powinno być nieco więcej. Finalnie wykonali wszystko zgodnie z zaleceniami architekta, aczkolwiek można zwrócić na to uwagę. Budowę udało nam się zakończyć w bardzo krótkim czasie. Od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minął w naszym przypadku rok i trzy miesiące.

Budynek został postawiony z gazobetonowych bloczków Termalica 400, a strop tworzy tradycyjna, lana betonem konstrukcja. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę karpiówkę i muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł. Taki rodzaj pokrycia sprawił, iż dom z zewnątrz prezentuje się naprawdę pięknie. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został realnie wyliczony i można sugerować się podaną w nim kwotą. Koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniosły ok. 160 tys. zł.

Przy użytych bloczkach z betonu komórkowego wystarczyłoby jedynie 5 cm warstwy izolacyjnej, aczkolwiek postawiliśmy na zwiększenie ekonomiczności domu i ociepliliśmy go styropianem o grubości 12 cm. Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. W zeszłym sezonie grzewczym zużyliśmy 2,8 t. opału łącznie z grzaniem wody użytkowej.

Rozkład pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Atreusz III WRP1411 wydał się nam praktycznie przemyślany, dlatego wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jednak nieco zmodyfikować układ klatki schodowej, tak aby była szersza i tym samym bardziej komfortowa w użytkowaniu. Oprócz tego wykonaliśmy je w drewnianej konstrukcji. Na ścianie w salonie chcieliśmy umieścić duży, 85” telewizor, jednak pierwotnie kolidowałby z wejściem do gabinetu. Drzwi do pokoju przenieśliśmy więc pod schody i automatycznie salon stał się bardziej ustawny. Dodatkowo wszystkie przeszklenia powiększyłem do 180 cm. Pozostałe rozwiązania wykonaliśmy zgodnie z wizją architekta, jednak obecnie rozważyłbym zrobienie łazienek na obu kondygnacjach w jednym pionie, co znacznie ułatwiłoby wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Oprócz tego, innym Inwestorom projektu domu Atreusz III WRP1411 polecam wstawienie okna połaciowego w sypialni nad wykuszem. Pomieszczenia zostały funkcjonalnie rozmieszczone i w tej kwestii wszystko jak najbardziej nam odpowiada. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Atreusz III

  4,5 – 2 głosy

5
50%
4
50%
3
0%
2
0%
1
0%

Marcinek123 09.11.2016 23:34

Atreusz4 buduje ten dom  03.07.2017 11:49

Projekt domu Atreusz III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Atreusz III

Projekt domu Atreusz Mały

Atreusz Mały

126,5 m²

Projekt domu Atreusz Nowy

Atreusz Nowy

132,6 m²

Projekt domu Atreusz Mały II

Atreusz Mały II

126,5 m²

Projekt domu Atreusz Nowy III

Projekt domu Atreusz

Atreusz

128,8 m²

Projekt domu Atreusz II

Atreusz II

128,8 m²

Projekt domu Atreusz Nowy II

Atreusz Nowy II

132,6 m²

Projekt domu Atreusz Mały III

Atreusz Mały III

123,8 m²

Projekty podobne do Atreusz III WRP1411

Projekt domu Armanda Mała -300 3D iDesigner

Armanda Mała

117,01 m²

Projekt domu Amor -200 3D iDesigner

Amor

117,31 m²

Projekt domu Armanda -300 3D iDesigner

Armanda

133,85 m²

Projekt domu Armanda BIS -100 3D

Armanda BIS

131,41 m²

Projekt domu Amor Bis -200

Amor Bis

136,43 m²

Projekt domu Aosta II Termo -300 3D

Aosta II Termo

130,27 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych