Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
🎈Kup projekt taniej nawet o 1 200 zł, odbierz prezenty, weź udział w konkursie!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
128,80 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
95,70 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura netto
405,50 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
168 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
40°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
8,50 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
18,77 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
17,52 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
Gazowe + solary
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. W projekcie zastosowano stolarkę okienną marki Velux. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.
Nowy aktualny
Szacunkowy koszt budowy
Stan surowy zamknięty
Koszt aktualny na II kwartał 2022
253 000 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
31 000 zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
185 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
37 000 zł
Czy da się obniżyć koszty budowy?
Oczywiście. Wyceniaj materiały budowlane w kilku miejsach (skorzystaj z gotowego zestawienia materiałów), szukaj promocji, negocjuj. Zobacz nasz film jak obniżyć koszt budowy.
Darmowe
Zestawienie materiałów budowlanych
Projekt nawet za 1zł
Weź kredyt hipoteczny z NOTUS Finanse i odbierz zwrot kosztów projektu
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią (Sprawdź, jak otrzymać za darmo)
644 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Dom Atreusz III jest alternatywą popularnego projektu Atreusz. Jednak nie posiada garażu. Projekt domu Atreusz III jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Atreusz III to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Atreusz III jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Atreusz III
Krzyś1411
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Atreusz III WRP1411, ponieważ spośród wszystkich które oglądaliśmy, wydał się być najbardziej odpowiedni względem naszych oczekiwań. Duże znaczenie miał fakt, iż architekt przewidział wykonanie balkonów przy każdej z trzech sypialni, gdyż na takim rozwiązaniu od początku nam zależało.Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Cała realizacja przebiegła w naprawdę krótkim czasie - postawienie oraz wykończenie budynku zajęło nam zaledwie jeden rok. Ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy dachówką. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonania stropu i zamiast lekkiego, gęstożebrowego, zrobiliśmy go w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Ścianki działowe na poddaszu z karton-gipsu nie wydały mi się praktycznym rozwiązaniem, dlatego też postanowiłem postawić je przy użyciu cegieł. Myślę, że przy odpowiednim gospodarowaniu środkami finansowymi taką inwestycję można zrealizować w kosztach przybliżonych do tych, które oszacował projektant.Do oryginalnej wersji projektu Atreusz III WRP1411 postanowiliśmy nanieść pewne zmiany. Zdecydowaliśmy się ogrzewać dom za pomocą pieca na paliwo stałe, jednak po wstawieniu go do kotłowni mogłoby się okazać iż jest w niej niewiele miejsca. Z tego względu powiększyliśmy jej wymiary przyłączając do niej powierzchnię korytarza z przewidzianą w nim wnęką na szafę. Tym samym musieliśmy również zmienić układ wejść i obecnie drzwi prowadzące do łazienki i kotłowni znajdują się obok siebie w tej samej linii od strony hallu. Z racji zastosowanego przez nas systemu ogrzewania, rewelacyjnym pomysłem było także wykonanie bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Dzięki temu, przynosząc opał z dworu nie musimy przechodzić przez część mieszkalną co jest wygodne i bardzo praktyczne. Myślę więc, że naprawdę warto rozważyć to rozwiązanie. Dodatkowo, celem powiększenia kuchni, postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarni. Oprócz tego dokonaliśmy kosmetycznych przesunięć w kwestii układu ścianek działowych na poddaszu.Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek można byłoby pomyśleć również nad lekkim podniesieniem ścianki kolankowej - poddasze stanie się wtedy bardziej przestronne. Dobrym pomysłem będzie także powiększenie drzwi tarasowych w salonie, tak aby był on bardziej przeszklony. Do układu pomieszczeń nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń i póki co dostrzegam w nim same plusy. Projekt Atreusz III WRP1411 spełnił nasze oczekiwania i jesteśmy zadowoleni ze swojego wyboru. Pozdrawiam.
Atreusz4
Oglądając wiele różnych propozycji natrafiliśmy na projekt domu Atreusz III WRP1411. Wyjątkowo przypadł do gustu mojej żonie i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Od początku, zależało nam na klasycznym budynku o prostej konstrukcji, który jednocześnie atrakcyjnie prezentowałby się z zewnątrz. Dodatkowo, zarówno w kwestii wizualnej jak i praktycznej, interesował nas wykusz jadalniany oraz balkon w każdej sypialni.Cała inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie. Wszystkie prace postępowały zgodnie z planem, a dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona. Fachowcy dziwili się jedynie małą ilością stóp podtrzymujących na fundamentach, których zdaniem wykonawców powinno być nieco więcej. Finalnie wykonali wszystko zgodnie z zaleceniami architekta, aczkolwiek można zwrócić na to uwagę. Budowę udało nam się zakończyć w bardzo krótkim czasie. Od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minął w naszym przypadku rok i trzy miesiące.Budynek został postawiony z gazobetonowych bloczków Termalica 400, a strop tworzy tradycyjna, lana betonem konstrukcja. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę karpiówkę i muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł. Taki rodzaj pokrycia sprawił, iż dom z zewnątrz prezentuje się naprawdę pięknie. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został realnie wyliczony i można sugerować się podaną w nim kwotą. Koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniosły ok. 160 tys. zł.Przy użytych bloczkach z betonu komórkowego wystarczyłoby jedynie 5 cm warstwy izolacyjnej, aczkolwiek postawiliśmy na zwiększenie ekonomiczności domu i ociepliliśmy go styropianem o grubości 12 cm. Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. W zeszłym sezonie grzewczym zużyliśmy 2,8 t. opału łącznie z grzaniem wody użytkowej.Rozkład pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Atreusz III WRP1411 wydał się nam praktycznie przemyślany, dlatego wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jednak nieco zmodyfikować układ klatki schodowej, tak aby była szersza i tym samym bardziej komfortowa w użytkowaniu. Oprócz tego wykonaliśmy je w drewnianej konstrukcji. Na ścianie w salonie chcieliśmy umieścić duży, 85” telewizor, jednak pierwotnie kolidowałby z wejściem do gabinetu. Drzwi do pokoju przenieśliśmy więc pod schody i automatycznie salon stał się bardziej ustawny. Dodatkowo wszystkie przeszklenia powiększyłem do 180 cm. Pozostałe rozwiązania wykonaliśmy zgodnie z wizją architekta, jednak obecnie rozważyłbym zrobienie łazienek na obu kondygnacjach w jednym pionie, co znacznie ułatwiłoby wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Oprócz tego, innym Inwestorom projektu domu Atreusz III WRP1411 polecam wstawienie okna połaciowego w sypialni nad wykuszem. Pomieszczenia zostały funkcjonalnie rozmieszczone i w tej kwestii wszystko jak najbardziej nam odpowiada. Pozdrawiam.
Krzyś1411
Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Atreusz III WRP1411, ponieważ spośród wszystkich które oglądaliśmy, wydał się być najbardziej odpowiedni względem naszych oczekiwań. Duże znaczenie miał fakt, iż architekt przewidział wykonanie balkonów przy każdej z trzech sypialni, gdyż na takim rozwiązaniu od początku nam zależało.Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Cała realizacja przebiegła w naprawdę krótkim czasie - postawienie oraz wykończenie budynku zajęło nam zaledwie jeden rok. Ściany wymurowaliśmy z bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy dachówką. Zmieniliśmy zalecaną metodę wykonania stropu i zamiast lekkiego, gęstożebrowego, zrobiliśmy go w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Ścianki działowe na poddaszu z karton-gipsu nie wydały mi się praktycznym rozwiązaniem, dlatego też postanowiłem postawić je przy użyciu cegieł. Myślę, że przy odpowiednim gospodarowaniu środkami finansowymi taką inwestycję można zrealizować w kosztach przybliżonych do tych, które oszacował projektant.Do oryginalnej wersji projektu Atreusz III WRP1411 postanowiliśmy nanieść pewne zmiany. Zdecydowaliśmy się ogrzewać dom za pomocą pieca na paliwo stałe, jednak po wstawieniu go do kotłowni mogłoby się okazać iż jest w niej niewiele miejsca. Z tego względu powiększyliśmy jej wymiary przyłączając do niej powierzchnię korytarza z przewidzianą w nim wnęką na szafę. Tym samym musieliśmy również zmienić układ wejść i obecnie drzwi prowadzące do łazienki i kotłowni znajdują się obok siebie w tej samej linii od strony hallu. Z racji zastosowanego przez nas systemu ogrzewania, rewelacyjnym pomysłem było także wykonanie bezpośredniego wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Dzięki temu, przynosząc opał z dworu nie musimy przechodzić przez część mieszkalną co jest wygodne i bardzo praktyczne. Myślę więc, że naprawdę warto rozważyć to rozwiązanie. Dodatkowo, celem powiększenia kuchni, postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarni. Oprócz tego dokonaliśmy kosmetycznych przesunięć w kwestii układu ścianek działowych na poddaszu.Innych modyfikacji nie wprowadzałem, aczkolwiek można byłoby pomyśleć również nad lekkim podniesieniem ścianki kolankowej - poddasze stanie się wtedy bardziej przestronne. Dobrym pomysłem będzie także powiększenie drzwi tarasowych w salonie, tak aby był on bardziej przeszklony. Do układu pomieszczeń nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń i póki co dostrzegam w nim same plusy. Projekt Atreusz III WRP1411 spełnił nasze oczekiwania i jesteśmy zadowoleni ze swojego wyboru. Pozdrawiam.
Atreusz4
Oglądając wiele różnych propozycji natrafiliśmy na projekt domu Atreusz III WRP1411. Wyjątkowo przypadł do gustu mojej żonie i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację. Od początku, zależało nam na klasycznym budynku o prostej konstrukcji, który jednocześnie atrakcyjnie prezentowałby się z zewnątrz. Dodatkowo, zarówno w kwestii wizualnej jak i praktycznej, interesował nas wykusz jadalniany oraz balkon w każdej sypialni.Cała inwestycja przebiegła naprawdę sprawnie. Wszystkie prace postępowały zgodnie z planem, a dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona. Fachowcy dziwili się jedynie małą ilością stóp podtrzymujących na fundamentach, których zdaniem wykonawców powinno być nieco więcej. Finalnie wykonali wszystko zgodnie z zaleceniami architekta, aczkolwiek można zwrócić na to uwagę. Budowę udało nam się zakończyć w bardzo krótkim czasie. Od jej rozpoczęcia, do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minął w naszym przypadku rok i trzy miesiące.Budynek został postawiony z gazobetonowych bloczków Termalica 400, a strop tworzy tradycyjna, lana betonem konstrukcja. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę karpiówkę i muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł. Taki rodzaj pokrycia sprawił, iż dom z zewnątrz prezentuje się naprawdę pięknie. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys został realnie wyliczony i można sugerować się podaną w nim kwotą. Koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniosły ok. 160 tys. zł.Przy użytych bloczkach z betonu komórkowego wystarczyłoby jedynie 5 cm warstwy izolacyjnej, aczkolwiek postawiliśmy na zwiększenie ekonomiczności domu i ociepliliśmy go styropianem o grubości 12 cm. Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. W zeszłym sezonie grzewczym zużyliśmy 2,8 t. opału łącznie z grzaniem wody użytkowej.Rozkład pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Atreusz III WRP1411 wydał się nam praktycznie przemyślany, dlatego wykonaliśmy go zgodnie z oryginałem. Postanowiliśmy jednak nieco zmodyfikować układ klatki schodowej, tak aby była szersza i tym samym bardziej komfortowa w użytkowaniu. Oprócz tego wykonaliśmy je w drewnianej konstrukcji. Na ścianie w salonie chcieliśmy umieścić duży, 85” telewizor, jednak pierwotnie kolidowałby z wejściem do gabinetu. Drzwi do pokoju przenieśliśmy więc pod schody i automatycznie salon stał się bardziej ustawny. Dodatkowo wszystkie przeszklenia powiększyłem do 180 cm. Pozostałe rozwiązania wykonaliśmy zgodnie z wizją architekta, jednak obecnie rozważyłbym zrobienie łazienek na obu kondygnacjach w jednym pionie, co znacznie ułatwiłoby wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Oprócz tego, innym Inwestorom projektu domu Atreusz III WRP1411 polecam wstawienie okna połaciowego w sypialni nad wykuszem. Pomieszczenia zostały funkcjonalnie rozmieszczone i w tej kwestii wszystko jak najbardziej nam odpowiada. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki