Projekt domu Atlas II Multi-Comfort WRP1437

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
151,3 m²
Min. szer. działki
23,6 m
Wysokość budynku
9 m
Pow. zabudowy
179,3 m²
Kubatura
587,3 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
284,8 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Atlas II Multi-Comfort został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Atlas. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Atlas II Multi-Comfort jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Atlas II Multi-Comfort to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Atlas II Multi-Comfort - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 garderoba
3,9 m²
3 hall
9,8 m²
4 kuchnia
8,4 m²
5 spiżarnia
2 m²
6 jadalnia
11,6 m²
7 pokój dzienny
24,2 m²
8 pokój
12,6 m²
9 łazienka
3 m²
10 pom. gospodarcze
4,6 m²
11 garaż dwustan.
34,4 m²
razem
118,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Atlas II Multi-Comfort - Rzut poddasza

1 hall
8,6 m²
2 łazienka
8 m²
3 pokój
14,7 m²
4 pokój
16,2 m²
5 pokój
15,5 m²
6 garderoba
3,9 m²
razem
66,9 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Atlas II Multi-Comfort na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Atlas II Multi-Comfort

Koszt budowy domu

stan zerowy
69 414 zł

stan surowy otwarty
178 572 zł

stan surowy zamknięty
36 846 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

284 832 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych, ocieplone wełną mineralną, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z pustaków ceramicznych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop żelbetowy monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Atlas II Multi-Comfort

Zdjęcie profilowe celina30
celina30
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Atlas II Multi-Comfort WRP1437, ponieważ w całości spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał się nam pod względem wizualnym, a ponadto od początku szukaliśmy domu o metrażu bliskim 150 m². Oprócz tego zależało nam na dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle oraz otwartej przestrzeni na parterze łączącej w sobie duży salon, jadalnię i otwartą kuchnię

Inwestycja przebiegła po naszej myśli. Fachowcy świetnie sobie poradzili na każdym etapie i wszystko udało się wykonać naprawdę sprawnie. Projekt domu Atlas II Multi-Comfort WRP1437 nabyliśmy pod koniec 2014 r., a w maju następnego roku rozpoczęliśmy wykopy fundamentowe. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym trwało wyjątkowo krótko - łącznie z pokryciem zajęło nam zaledwie 3 miesiące. Następnie ruszyliśmy z wykończeniami, z którymi nie musieliśmy się za bardzo spieszyć. Obecnie (wrzesień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie prace.

Ściany naszego domu zostały wykonane z białych pustaków z betonu komórkowego murowanych na klej. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Przyznam, że trudno jest mi jednoznacznie ocenić poprawność kosztów oszacowanych w Extra Indexie (206 tys. zł), ponieważ zdecydowaliśmy się na zrobienie podpiwniczenie pod całą powierzchnią domu. Łącznie z wykonaniem piwnicy, wydatki na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosły ok. 240 tys. zł.

Oprócz doprojektowania najniższej kondygnacji, do projektu domu Atlas II Multi-Comfort WRP1437 nie wprowadzaliśmy już innych większych zmian. Drobną modyfikacją była natomiast zamiana drzwi tarasowych w gabinecie na okno o standardowych wymiarach. Przyszłym Inwestorom mogę również poradzić poprawkę w kwestii okna przy klatce schodowej. Oryginalnie znajduje się w dachu i jest dosyć wysoko, co utrudnia jego mycie i otwieranie. Myślę więc, że dobrym pomysłem byłaby rezygnacja z połaciowego na poczet wstawienia przeszklenia na ścianie szczytowej.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Atlas II Multi-Comfort WRP1437. Został naprawdę funkcjonalnie przemyślany i w całości mnie satysfakcjonuje. Być może jednym małym minusem jest brak możliwości wstawienia w salonie przesuwnej witryny, ale oprócz tego w nowym domu dostrzegam same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Atlas II Multi-Comfort

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

celina30 buduje ten dom  15.09.2017 08:46

Projekt domu Atlas II Multi-Comfort należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Atlas II Multi-Comfort

Projekt domu Atlas

Atlas

153,2 m²

Projekt domu Atlas II

Atlas II

152,7 m²

Projekt domu Atlas III

Atlas III

169,8 m²

Projekty podobne do Atlas II Multi-Comfort WRP1437

Projekt domu Opałek II N 2G -350 3D iDesigner

Opałek II N 2G

141,75 m²

Projekt domu Opałek X 2G -350

Opałek X 2G

149,84 m²

Projekt domu Opałek III N 2G+ -350

Opałek III N 2G+

139,8 m²

Projekt domu Nowa II z garażem 2-st. [A] -300

Projekt domu Nowa z garażem 2-st. [A] -300

Projekt domu KLARA -300 3D iDesigner

KLARA

159,3 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych