Projekt domu Atlas II WRP1226

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
152,7 m²
Min. szer. działki
23,38 m
Wysokość budynku
9 m
Pow. zabudowy
172,8 m²
Kubatura
620 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
290 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Atlas II jest modyfikacją popularnego projektu Atlas. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Atlas II jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem namiotowym, który świetniesię prezentuje. Projekt Atlas II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Z pewnością każda Pani domu doceni zalety przewidzianej w projekcie garderoby. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Atlas II jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Atlas II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 garderoba
3,9 m²
3 hall
9,8 m²
4 spiżarnia
2 m²
5 kuchnia
8,4 m²
6 jadalnia
11,6 m²
7 pokój dzienny
24,2 m²
8 łazienka
3 m²
9 pokój
12,6 m²
10 pom. gospodarcze
4,6 m²
11 garaż dwustan.
34,4 m²
razem
118,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Atlas II - Rzut poddasza

1 hall
8,6 m²
2 łazienka
8,2 m²
3 pokój
15 m²
4 pokój
16,9 m²
5 pokój
15,8 m²
6 garderoba
3,8 m²
razem
68,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Atlas II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Atlas II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

255 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych, ocieplone, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z pustaków ceramicznych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop żelbetowy monolityczny. Więźba drewniana typu namiotowego. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Atlas II

Zdjęcie profilowe sywka
sywka
Na początku byliśmy zainteresowani projektem Zeus WRP1124, jednak ostatecznie doszliśmy do wniosku, iż jego metraż jest dla nas zbyt duży. Znaleźliśmy bardzo podobny - projekt Atlas II WRP1226. Budynek z zewnątrz prezentuje się równie dobrze, a dodatkowo jego powierzchnia jest bardziej dostosowana do potrzeb naszej rodziny. Przewidziany w nim układ pomieszczeń w całości przypadł nam do gustu, a szczególnie spodobała mi się duża przestronność wnętrza.

Nasza realizacja odbyła się bez żadnych większych problemów. Postawienie budynku oraz jego całościowe wykończenie zajęło nam 2 lata - po tym czasie mogliśmy wprowadzić się już do nowego domu. Na pewnym etapie inwestycji przestaliśmy kontrolować koszty - staraliśmy się jednak używać materiałów odznaczających się wysoką jakością i wydaje mi się, iż nieco przekroczyliśmy kwotę oszacowaną przez architekta.

Dużą uwagę przywiązaliśmy do zastosowania odpowiedniej izolacji domu. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, aczkolwiek jeszcze nie jestem w stanie ocenić faktycznych kosztów tego rozwiązania. Nie mniej jednak, budynek jest naprawdę ekonomiczny - szybko się nagrzewa i dobrze utrzymuje ciepło.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Atlas II WRP1226 spodobał nam się na tyle, że nie czuliśmy potrzeby, aby cokolwiek w nim poprawiać. Wszystko zostało więc wykonane zgodnie z oryginalną wersją. Dodatkowo, w dalszym ciągu nie widzę w naszym domu nic co wymagałoby zastosowania zmian - być może teraz zastanowiłabym się nad innym umeblowaniem pokoi, ale to już inna kwestia :-)

Jesteśmy 4-osobową rodziną i powierzchnia domu odpowiada naszym potrzebom, a nawet sądzę, iż jest ona nieco za duża. Ja z mężem mamy własną sypialnię, a dwójka naszych dzieci - osobne pokoje. Na dole mamy jeszcze jedno pomieszczenie, które funkcjonuje jako gabinet, więc gdybyśmy zdecydowali się na jeszcze jedno dziecko każdy z domowników nadal miałby miejsce dla siebie. Moim zdaniem taki metraż będzie w pełni komfortowy dla 5 osób.

Trzeba przyznać, że domy piętrowe mają swoje plusy, jak i minusy. Posiadając dwie kondygnacje konieczne są schody, a wchodzenie po nich z wiekiem może stać się kłopotliwe. Z drugiej jednak strony takie rozwiązanie pozwala na oddzielenie strefy dziennej, ogólnodostępnej od prywatnej. Mając dwójkę dzieci w sypialniach nie zawsze panuje idealny ład, jednak gości przyjmujemy w dużym salonie, w którym znacznie łatwiej utrzymać porządek.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu Atlas II WRP1226. W nowym domu mieszka nam się bardzo wygodnie i spełnia on nasze oczekiwania. Najbardziej cieszy mnie otwarta przestrzeń na parterze - w strefie dziennej nie mamy praktycznie żadnych ścianek działowych, a w tak przestronnych pomieszczeniach czuję się naprawdę komfortowo. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe klihu
klihu
Od samego początku miałem sprecyzowane kryteria odnośnie tego jak mój przyszły dom powinien wyglądać - zarówno w kwestii wizualnej, jak i wewnętrznego układu. Widziałem wiele interesujących projektów, jednak spośród nich do gustu najbardziej przypadł mi projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Atlas II WRP1226, który spełniał moje oczekiwania właściwie pod każdym względem. Ukazany na wizualizacji budynek doskonale się prezentował, a przewidziany w nim układ pomieszczeń odpowiadał moim potrzebom na tyle, iż nie musiałem wprowadzać do niego żadnych zmian.

Na co dzień zajmuję się prowadzeniem firmy budowlanej w Niemczech, więc w temacie budownictwa mam spore doświadczenie. Jedyny mankament, który zauważyłem w dokumentacji technicznej dotyczył kilku nieścisłości w wymiarach elementów tworzących konstrukcję dachu. Były to drobne pomyłki liczbowe, które na szczęście nie wpłynęły drastycznie na przebieg inwestycji. Zwróciłem jednak na to uwagę na wczesnym etapie realizacji, a następnie poinformowałem głównego projektanta, więc możliwe że poprawki zostały już naniesione. Błędów typowo konstrukcyjnych nie dostrzegłem i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Uważam, że projekt domu Atlas II WRP1226 został świetnie opracowany. Jego autorzy zaprojektowali go w standardach technologii zachodniej, co sprawia, iż realizując go zgodnie z zaleceniami mamy pewność, że budynek będzie bardzo solidny. Co prawda ze względu na jeszcze niestandardowe w Polsce zastosowane w nim rozwiązania, fachowcy natrafili na pewne trudności podczas ich wykonania. Mówili też, że uwzględnione w projekcie zbrojenia są dosyć przesadzone, aczkolwiek ja nie zgodziłem się z ich opinią i chciałem, aby wszystko było wykonane zgodnie z wytycznymi. Na szczęście ostatecznie wykonawcy ze wszystkim sobie poradzili i już po roku od rozpoczęcia budowy mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu. Sądzę jednak, że przy współpracy z firmą zapoznaną z zachodnimi metodami, taki dom można postawić nawet w trzy miesiące.

Projekt domu Atlas II WRP1226 jest wizualnie atrakcyjny, funkcjonalny wewnątrz i bardzo solidny, ale także kosztowny w realizacji. Decydując się na jego zakup należy liczyć się z tym, że chcąc wykonać go w 100% tak jak zaplanował to architekt, koszty inwestycji mogą być o ponad połowę wyższe niż oszacowane. Projekt uwzględnia bardzo solidną konstrukcję nośną, której zrobienie wymaga użycia materiałów wysokiej jakości oraz dużej ilości stali zbrojeniowej i betonu. Dzięki temu jednak, budynek można postawić nawet w miejscach, gdzie występują drobne trzęsienia ziemi. Chcąc zbliżyć się do sugerowanej w kosztorysie kwoty należałoby mocno zredukować ilości zastosowanych materiałów zbrojeniowych. Widziałem wiele realizacji tego projektu i w znaczniej większości przypadków Inwestorzy decydowali się na to rozwiązanie stosując mniejsze ilości stali i betonu, a także rezygnując ze słupów konstrukcyjnych łączących fundamenty z wieńcem. Ja postanowiłem ściśle trzymać się zaleceń i mimo, że inwestycja była dużo droższa, nie żałuję swojej decyzji. Gdyby ktoś jednak miał potrzebę zaoszczędzenia na którymś etapie budowy, mogę polecić zmianę struktury więźby dachowej. Oryginalnie tworzy ją konstrukcja samonośna, a co za tym idzie w jej skład wchodzi dużo szerokich belek oraz stalowych elementów, więc jej wykonanie może stanowić trudność dla wielu fachowców, co wiąże się z dodatkowym kosztem. Więźbę można więc zmodyfikować i wykonać lżejszą podpierając ją słupami na stropie, które następnie można dla estetyki schować w ściankach tworzących pokoje. Myślę, że takie rozwiązanie pozwoli na obniżenie kosztów zrobienia dachu o ¼.

Do projektu domu Atlas II WRP1226 postanowiłem nie wprowadzać żadnych zmian. Jego oryginalna wersja w całości spełniała wszystkie moje oczekiwania, więc nie było nawet takiej potrzeby i na szczęście się nie zawiodłem. Wnętrze nowego domu jest takie jak chciałem od samego początku, a jego zewnętrzny wygląd w żadnych stopniu nie odbiega od ukazanego na wizualizacji, co bardzo mnie satysfakcjonuje. Budynek doskonale się prezentuje i naprawdę cieszy oko. Niestety, z tego co zauważyłem, wielu Inwestorów decyduje się na podniesienie ścianki kolankowej, co moim zdaniem odbiera mu wiele uroku. Wewnętrzne ścianki przy skosach to zdecydowanie lepszy pomysł, za sprawą którego z aranżacją pokoi nie ma najmniejszego problemu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Atlas II

  – 0 głosów

Projekt domu Atlas II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Atlas II

Projekt domu Atlas

Atlas

153,2 m²

Projekt domu Atlas III

Atlas III

169,8 m²

Projekty podobne do Atlas II WRP1226

Projekt domu Opałek II N 2G -350 3D iDesigner

Opałek II N 2G

141,75 m²

Projekt domu Opałek X 2G -350

Opałek X 2G

149,84 m²

Projekt domu Opałek III N 2G+ -350

Opałek III N 2G+

139,8 m²

Projekt domu Nowa II z garażem 2-st. [A]

Projekt domu Nowa z garażem 2-st. [A]

Projekt domu KLARA 3D iDesigner

KLARA

159,3 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych