Projekt domu Atlas WRP1058

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
153,2 m²
Min. szer. działki
20,93 m
Wysokość budynku
9 m
Pow. zabudowy
152,9 m²
Kubatura
519,1 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
240,6 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Atlas jest doskonały na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Atlas to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wewnętrzny układ przewiduje miejsce na garderobę, dzięki której utrzymanie porządku w pokojach stanie się o wiele łatwiejsze. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Atlas - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 garderoba
3,9 m²
3 hall
9,7 m²
4 spiżarnia
2 m²
5 kuchnia
9,9 m²
6 jadalnia
10 m²
7 pokój dzienny
23,6 m²
8 łazienka
2,9 m²
9 pokój
12,6 m²
10 pom. gospodarcze
4,6 m²
11 garaż jednostan.
19,1 m²
razem
102,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Atlas - Rzut poddasza

1 hall
8,6 m²
2 łazienka
8,3 m²
3 pokój
15,1 m²
4 pokój
16,9 m²
5 pokój
15,6 m²
6 garderoba
3,9 m²
razem
68,4 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Atlas na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Atlas
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

240 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Atlas

Zdjęcie profilowe Agata P
Agata P

W projekcie domu Atlas WRP1058 spodobały nam się zaproponowane rozwiązania w układzie pomieszczeń. Poza tym, bardzo dobre wrażenie zrobił na nas wygląd zewnętrzny - ciekawa bryła i czterospadowy dach.

Budowa trwała około półtora roku, więc wszystko poszło całkiem sprawnie. Projekt nie zawierał żadnych błędów konstrukcyjnych czy wymiarowych, jednak zastanawiam się, czy nie można jakoś lepiej rozwiązać tematu komina, który na poddaszu wychodzi prawie na środek pokoju. Zrezygnowałam z garażu w bryle domu, na rzecz większej łazienki i miejsca na skład opału przy kotłowni. Nie ma też spiżarni - w jej miejscu stoi szafa narożna. Na poddaszu podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak, aby zyskać tam jak najwięcej przestrzeni.

Dom został ocieplony 12cm styropianem oraz zamontowaliśmy piec na ekogroszek. Koszty nie są wielkie, ale porównując wyniki z siostrą (która ogrzewa się gazem), to są tylko niewiele niższe. Dlatego myślę też o zmianie na ogrzewanie gazowe. Wygoda jest nieporównywalna, gdyż jest to rozwiązanie bezobsługowe.

Bardzo podoba nam się układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Atlas WRP1058. Nawet na dole łatwo można dostrzec podział na część gościnną i osobistą. Na razie tam mam sypialnię i uważam, że jest ona świetnie oddzielona od reszty. W domu jest bardzo jasno. Ilość okien jest w zupełności wystarczająca. Duże okno w salonie plus te z wykuszu pięknie doświetlają otwartą przestrzeń na dole. Jedyne, co zmieniłam w układzie okien to przeniesienie okna z dodatkowego pokoju na dole na drugą ścianę. Chodziło przede wszystkim o ustawność tego pomieszczenia.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Atlas WRP1058. Chociaż jak to kobieta, co chwilę coś bym w nim zmieniała. Sam projekt zdecydowanie polecam - można go nawet realizować na raty, tak jak my (najpierw dół, potem poddasze). Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe lukasz&aga
lukasz&aga

Wybraliśmy projekt domu Atlas WRP1058, ponieważ spodobał nam się jego wygląd zewnętrzny, układ pomieszczeń oraz gabaryty.

Budowa przebiegła dosyć sprawnie, nie było kłopotów z wykonawcami. Projekt domu Atlas WRP1058 był bardzo czytelny i przejrzysty. Jest to bardzo drogi dom i przewyższa kosztorysy, ale tego można się było spodziewać, choćby ze względu na dach. Zawsze, gdy dach jest bardziej skomplikowany, czy też ma jaskółki, to koszty wzrastają. Piec mamy na gaz, jednak na temat kosztów jeszcze nie możemy się wypowiedzieć, bo pierwsza zima dopiero przed nami.

Pomieszczenia są bardzo jasne w ciągu dnia. Jest przytulnie i miło. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny, jednak brakuje pomieszczenia gospodarczego. Sytuację tutaj ratuje spiżarnia obok kuchni oraz piec na gaz, bo wtedy nie trzeba składować opału.

Zmiany wprowadzaliśmy, jednak dokładnie nie pamiętam ile ich było, gdyż mieszkamy już jakiś czas. Na pewno podnieśliśmy ściankę kolankową, aby pokoje na poddaszu były bardziej ustawne.

Moja rodzina liczy cztery osoby. Sądzę, że dom jest dla takiej właśnie rodziny. Są trzy sypialnie na poddaszu i sprawdza się wszystko idealnie. Mamy wystarczającą ilość miejsca, do wspólnego spędzania czasu. Naturalnie, mamy także sporo miejsca na przyjmowanie gości, gdyż salon z jadalnią jest bardzo duży.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Atlas WRP1058. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe szumacher
szumacher

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Atlas WRP1058, ponieważ wizualnie bardzo nam się podobał. Co muszę powiedzieć, to ciężko jest znaleźć dom, który ma ładną bryłę i odpowiedni układ wewnętrzny. Ten dom jest bardzo ładny z zewnątrz, jak i rozwiązania wewnątrz są znakomite. Dlatego decyzja o tym wyborze była oczywista.

Wprowadzałem kilka zmian. Jedna z nich to podpiwniczenie ⅓ domu. Piwnica jest pod garażem, tam znajduje się duża kotłownia z miejscem na składownie opału, a pod pokojem jest przestronna spiżarnia. Napotkałem tutaj problem z wyjściem na zewnątrz. Rozwiązałem go w taki sposób, że przedłużyłem klatkę schodową tak, jak była w projekcie oraz w połowie zejścia zrobiłem wyjście na zewnątrz. Jednak to też nie jest do końca dobre, gdyż muszę zrobić dodatkowe drzwi, aby nie było zimno w salonie. Mogłem też zrobić taki ganek, ale to byłyby jeszcze większe koszty. Podniosłem także ściankę kolankową o 54 cm (o 2 pustaki), dzięki temu poddasze mam nawet większe od parteru. Aby przez ten zabieg bryła nie zmieniła swojego wyglądu, to wydłużyłem nieco krokwie i proporcje zostały zachowane. Natomiast z podniesieniem piwnicy poradziłem sobie tak, że ze strony gdzie nie mam piwnicy, nasypałem 3-4m płaszczyznę 30cm poniżej zera ziemi i mam taką wysepkę bardzo ładnie to się prezentuje. Tym sposobem została zachowana proporcja domu.

Uważam, że powinno być przewidziane w tym projekcie pomieszczenie przeznaczone na pralnię. Gdy mamy to pomieszczenie, nie musimy się martwić o czystość. Gdy pralni nie ma, musimy pranie rozwieszać po domu, aby wyschło, nieestetycznie to wygląda. Kiedy zapraszamy gości jest to bardzo nieefektowne. Mając pomieszczenie gospodarcze o takim przeznaczeniu zamykamy drzwi i problem znika. Ja to pomieszczenie mam oddzielone w górnej łazience, będzie małe, ale bardzo funkcjonalne.

Myślę, że schody 100 cm to jest za mało, jednak nie ma jeszcze tragedii, ale stopnie miały ponad 18 cm, a to jest za dużo jeśli chodzi o domki jednorodzinne. Więźbę dachową wykonałem sam, dach był wieszakowy ciężki do zrobienia. Poradziłem sobie z tym, a wykonawcy, którzy byli na budowie czyli dekarze, trochę zaniemówili, że poradziłem sobie z tak skomplikowaną konstrukcją. Ale przez to dach jest tak oryginalny i wyjątkowy. Buduję dom systemem gospodarczym ile mogę, tyle robię. Staram się, aby każdy szczegół był dokładnie przemyślany kilka razy. Zajmuję się zawodowo budownictwem, więc gdyby wszystkie projekty były wykonane jak projekt domu Atlas WRP1058, to moja praca byłaby łatwiejsza- rzetelnie i czytelnie.

Piec mam z podajnikiem tłokowym, na terenach wiejskich, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do gazu, to najlepsze rozwiązanie według mnie. Koszty są zadowalające i nie ma przy tym, zbyt dużego nakładu pracy. Myślę, że podłogówka jest najlepszym rozwiązaniem w domkach jednorodzinnych (grzejniki też będą, ale jako awaryjne ogrzewanie).

W domu mamy ogrom miejsca dla naszej trzyosobowej, jest aż za dużo. Połączenie jadalni z kuchnią i salonem jest świetne, ponieważ zbliża rodzinę. To otwarta przestrzeń, więc można swobodnie rozmawiać. Nie lubię, gdy każdy zamknie się w swoim pokoju i nie ma kontaktu z innymi domownikami. A tutaj jest spora ilość miejsca na przyjęcie gości i przebywanie ze sobą. Bardzo mi się to podoba. Projekt domu jednorodzinnego parterowego z poddaszem użytkowym Atlas WRP1058 był bardzo dobrym wyborem. Na chwilę obecną już nic więcej bym nie zmienił. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe majki
majki

Projekt domu Atlas WRP1058 spodobał nam się wizualnie, nie musiał mieć żadnych cech na które szczególnie zwracaliśmy uwagę.

Budowa poszła sprawnie, projekt domu Atlas WRP1058 był czytelny. jednak były małe wątpliwości odnośnie wykuszu. Ścianki w projekcie były trochę nierówne, jednak wykonawcy ze wszystkim sobie poradzili.

Obecnie palimy piecem na węgiel, z kosztów jesteśmy zadowoleni, jednakże mamy przystosowanie do gazu, które w przyszłości z pewnością wykorzystamy.

Modyfikacji nie wprowadzaliśmy za dużo, ponieważ była to likwidacja okna w salonie, żeby było miejsce na telewizor oraz umieszczenie okna z kuchni po stronie południowej. Jeszcze powiększyliśmy kotłownie kosztem pomieszczenia gospodarczego, które jest zamiast garażu.

Jesteśmy trzyosobową rodziną i w tym momencie dom jest jak najbardziej wystarczający. W projekcie domu parterowego jednorodzinnego z poddaszem użytkowym Atlas WRP1058 najbardziej mnie zachwyca rozmieszczenie parteru: połączenia kuchni z salonem i jadalnią. Przestrzeń robi wrażenie, ponieważ wszystko jest połączone. Mamy dużo miejsca, aby urządzać przyjęcia.

Obniżyliśmy dół o jeden suporek i teraz góra jest wyższa, a parter nie stracił na funkcjonalności. To była ogromna zmiana na plus. Jestem bardzo zadowolona z tego wyboru, serdecznie polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe grzes3939
grzes3939

Wybraliśmy projekt domu Atlas WRP1058, ponieważ spodobał nam się jego wygląd zewnętrzny. Inne cechy, takie jak ilość pokoi czy ich rozmieszczenie schodziły na dalszy plan.

Budowa szła bardzo szybko, w ciągu trzech miesięcy dom już stał. Projekt domu Atlas WRP1058 był łatwy do odczytania. Piec mamy na gaz i na chwilę obecną nie wyobrażam sobie innego ogrzewania. Jest łatwy w obsłudze, nie wymaga dużego nadmiaru pracy.

Garaż mamy od północy i muszę powiedzieć, że przy takim umieszczeniu domu na działce jest bardzo jasno w całym domu. Salon od południa powoduje, że strefa dzienna jest dobrze doświetlona.

Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Uważam jednak, że brama garażowa jest za wąska i nie wjedzie się wyższej klasy samochodem (nie zmieści się). Po za tym nic bym nie zmienił. Jak na razie mieszkamy w dwójkę. Jednak, aby dom był wykorzystany w pełni, musiałaby w nim zamieszkać czteroosobowa rodzina. Na chwilę obecną miejsca mamy aż za dużo. Mamy przestronny salon z jadalnią, bo ponad 30 m2. Dzieki temu możemy pomieścić gości na większych przyjęciach.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Atlas WRP1058. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Atlas

  – 0 głosów

Projekt domu Atlas należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Atlas

Projekt domu Atlas II

Atlas II

152,7 m²

Projekt domu Atlas III

Atlas III

169,8 m²

Projekty podobne do Atlas WRP1058

Projekt domu Wiosna -175

Wiosna

153,1 m²

Projekt domu Luka -658

Luka

149,15 m²

Projekt domu APS 104

APS 104

156,9 m²

Projekt domu APS 168

APS 168

139,4 m²

Projekt domu Skowronek 2 -250

Skowronek 2

168,3 m²

Projekt domu Amfilada 2 -189

Amfilada 2

153,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych