Projekt domu Atlanta WRP1344

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
132,2 m²
Min. szer. działki
22,37 m
Wysokość budynku
8,4 m
Pow. zabudowy
135,1 m²
Kubatura
557,8 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
222,5 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Atlanta odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Atlanta to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Atlanta - Rzut parteru

1 wiatrołap
4 m²
2 hall
6,1 m²
3 kuchnia
12 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
31,7 m²
5 pokój
13,4 m²
6 łazienka
5 m²
7 spiżarnia
2,4 m²
8 kotłownia
6,8 m²
9 garaż jednostan.
20,7 m²
razem
102,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Atlanta - Rzut poddasza

1 hall
5,8 m²
2 pokój
14,6 m²
3 pokój
14,8 m²
4 pokój
13,9 m²
5 łazienka
8,5 m²
6 strych
19,3 m²
razem
76,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Atlanta na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Atlanta
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

205 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe, z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i okładziną kamienna. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Atlanta

Zdjęcie profilowe trebor1970
trebor1970

Zdecydowałem się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Atlanta WRP1344, ponieważ był adekwatny do moich potrzeb i możliwości. Spodobał mi się również klasyczny wygląd jego bryły i dwuspadowy dach, który również miał duże znaczenie przy moim wyborze.

Całą realizację mogę uznać za naprawdę duży sukces, ponieważ udało mi się zorganizować to przedsięwzięcie w błyskawicznym tempie. Nasz dom został wybudowany w niespełna rok i odbyło się to bez żadnych problemów. Widziałem wiele różnych rozwiązań związanych z budowlanką i to wraz z moim życiowym doświadczeniem pozwoliło mi uniknąć większych pomyłek. Cieszę się również, iż potrafiłem znaleźć dobrych fachowców. Trzeba przyznać, że ekipa budowlana, która postawiła nasz dom świetnie się spisała. W naszym przypadku ściany zostały wykonane z pustaków Ytong, a następnie pokryte 15cm warstwą izolacyjną styropianu. Zamiast stropu Teriva, który przewidywał projekt, zdecydowaliśmy się na tradycyjny monolityczny strop lany. Dach pokryliśmy blacho-dachówką.

Miejscowość, w której położony jest nasz dom, znajduje się co prawda w bezpośrednim sąsiedztwie miasta, jednak nie ma tam możliwości podłączenia się do źródła ciepła z elektrociepłowni. Postanowiliśmy więc ogrzewać dom gazem ziemnym. Póki co, nie mogę właściwie ocenić kosztów gazu, gdyż do rozliczenia rocznego zostało jeszcze kilka miesięcy. Myślę, jednak że z pewnością będą one mniejsze niż w przypadku naszego poprzedniego mieszkania.

Do projektu domu Atlanta WRP1344 wprowadziłem tylko jedną, kosmetyczną poprawkę, a mianowicie przesunąłem nieco część ściany przy kominku, aby jego bryła lepiej się prezentowała. Jedyne, co zmieniłbym na chwilę obecną, to wylanie wylewki pod wanną w inny sposób. Posłuchałem fachowca, który mi to robił, ale niestety nie przewidziałem, że w codziennym użytkowaniu będzie to niewygodne. Innym budującym mógłbym poradzić, aby przy wykończeniu wnętrza zwracali szczególną uwagę na użytkowe rozwiązania.

Na chwilę obecną w domu mieszkam z żoną i dwójką naszych dzieci. W czwórkę spokojnie się mieścimy i nie zawadzamy sobie wzajemnie. Myślę, że taka liczba domowników jest optymalna przy tej ilości pomieszczeń pod względem komfortu życia. W przypadku tego projektu przy rodzinie 5-osobowej mogłoby być już za ciasno. Wybierając projekt domu Atlanta WRP1344 zwracałem uwagę na moje możliwości, ale przede wszystkim na potrzeby bieżące i te, które pojawią się w najbliższym czasie. Myślę, że gdy nasze dzieci się wyprowadzą, będziemy w stanie utrzymać dom o takim metrażu.

Jestem zadowolony ze swojej decyzji o wyborze właśnie tego projektu. Cały budynek i pięknie zagospodarowany teren wokół niego, świetnie się prezentują. W poprzednim mieszkaniu nie miałem kominka i się cieszę, iż architekt przewidział go w tym projekcie. Bardzo lubię widok i ciepło, jakie daje rozpalony kominek. Przy nim w naturalny sposób wyciszam się i relaksuję. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe faza37
faza37

Podczas szukania projektu największą uwagę zwracaliśmy na wygląd zewnętrzny domu. Zależało nam również na tym, aby nie trzeba było wprowadzać w nim zbyt wielu zmian. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Atlanta WRP1344 szczególnie przypadł do gustu mojej żonie, więc zdecydowaliśmy się na jego zakup, a następnie realizację.

Cały nasz dom został zbudowany z bloczków Silka. Muszę przyznać, że ich użycie kosztowało nas dość dużo, jednak mimo to nie żałujemy swojej decyzji. Jest to materiał twardszy i wytrzymalszy niż Ytong, a pod względem akustyki jest nie do porówniania lepszy. Do ocieplenia bryły wykorzystałem 15cm warstwę białego styropianu o niskiej i tym samym korzystnej lambdzie, a przy fundamentach dałem warstwę 20cm.

Postanowiłem zmienić konstrukcję podpierającą dach. Przewidziane w projekcie 4 drewniane słupy przy ścianach działowych na poddaszu były według mnie nieestetyczne, a w dodatku zmniejszałyby funkcjonalność górnych pomieszczeń. Z racji tego, iż całość budowałem z Silki mogłem zrobić podporę dachu na ścianie dzielącej powierzchnię nad garażem z resztą pomieszczeń. W tym celu zrobiliśmy na niej betonowy wieniec i podparliśmy cały szczyt.

Na chwilę obecną żałuję, iż zrobiliśmy lany strop betonowy. Zrobienie go systemem Teriva byłoby równie solidne i wyszłoby to o wiele taniej. Potężny strop z dużą ilością stali i wylanego betonu kosztował nas bardzo drogo. Niestety nie orientuję się za bardzo w budowlance, a mój murarz był młody i też nie miał dużego doświadczenia, dlatego zostało to przeoczone. Warto jednak nie popełniać tego błędu i na całej powierzchni zastosować strop Teriva.

Ze względu na rodzaj ogrzewania na jaki się zdecydowaliśmy, zrezygnowaliśmy z komina w kotłowni i w salonie. Postanowiliśmy ogrzewać dom pompą ciepła z odwiertami pionowymi. Jest to naprawdę ekonomiczne i bezobsługowe rozwiązanie, gdyż pompa wszystko sama ustawia. We wszystkich pomieszczeniach na parterze i poddaszu zainstalowałem ogrzewanie podłogowe i sprawdza się to doskonale. Ponadto, w kotłowni posiadam jeszcze własną małą 6kW elektrownię. W całym domu zastosowałem system wentylacji mechanicznej z rekuperacją firmy Pro-vent.

Projekt domu Atlanta WRP1344 przewidywał, iż pomieszczenie nad garażem jest o 20cm niżej od górnej kondygnacji, jednak my postanowiliśmy zrównać je z poziomem poddasza. Tą powierzchnię zaaranżowaliśmy na strych. Aby instalacja sanitarna była łatwiejsza do wykonania, zdecydowałem się zrobić obie łazienki w jednym pionie. Tym samym musieliśmy zamienić miejscami górną łazienkę z sypialnią po drugiej stronie klatki schodowej. Nie wstawialiśmy drzwi w miejscu pomiędzy szafami wnękowymi naprzeciwko dolnej łazienki. Dzięki temu powstał jeden długi korytarz. Wejście między kotłownią a garażem zrobiliśmy otwarte, gdyż z racji ogrzewania pompą nie mamy dymu, kurzu i nic się nie brudzi. Mimo iż okno w łazience na parterze bardzo ładnie prezentowało się na zewnątrz, postanowiliśmy je zmniejszyć, aby móc wstawić tam kabinę prysznicową.

Okna przy drzwiach balkonowych są naszym zdaniem troszeczkę za krótkie. Ze względu na ich niestandardową wysokość mieliśmy mały kłopot z dobraniem rolet, jednak moja żona znalazła plus tej sytuacji i zrobiła sobie przy nich półki. Gdybym miał budować się jeszcze raz, zrezygnowałbym z wnęki obok wykuszu przeznaczonej na taras. Mojej żonie nie za bardzo podoba się ta wnęka, gdyż przez nią salon traci powierzchnię. Myślę, ze dobrym pomysłem byłoby przeciągnięcie ścian części dziennej do lokalizacji filaru za budynkiem.

W naszym nowym domu mieszkamy już prawie rok i jesteśmy bardzo zadowoleni. Świetnym rozwiązaniem w projekcie domu Atlanta WRP1344 jest otwarta i przestronna część dzienna. Całe życie rodzinne rozgrywa się właśnie w salonie, który połączony jest z kuchnią i jadalnią. Polecam i pozdrawiam.

Projekt Atlanta WRP1344 pod wszystkimi względami bardzo nam się spodobał, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Zewnętrzny wygląd bryły wyjątkowo przypadł nam do gustu, a zaproponowany układ pomieszczeń również spełniał nasze oczekiwania. Architekt świetnie zaplanował zagospodarowanie przestrzeni - mimo, iż kubatura domu nie jest bardzo duża, wewnątrz jest naprawdę sporo miejsca. Zastosowane rozwiązania sprawiają, iż każdy metr powierzchni został w pełni funkcjonalnie wykorzystany, co od razu zwróciło naszą uwagę.

Podczas realizacji nie natrafiliśmy na żadne, nawet najmniejsze problemy. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z planem - muszę przyznać, że naprawdę dobrze wspominam okres budowy. Cała inwestycja zajęła nam łącznie 1,5 roku, aczkolwiek w tym czasie przez pół roku nie wykonywaliśmy żadnych prac. Przed zimą budynek stanął w stanie surowym otwartym, a następnie przeczekaliśmy kilka miesięcy, aby ściany dobrze wyschły. Budowa została ponownie zaczęta wiosną 2014 r., a już w grudniu tego samego roku mogliśmy wprowadzić się do nowego domu.

Budynek powstał przy użyciu pustaków Poroton, a dach pokryliśmy ceramiczną dachówką firmy Tondach. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu, zaś na poddaszu zastosowaliśmy 23 cm wełny mineralnej. Moim zdaniem kosztorys oszacowany przez architekta jest nieco przesadzony. Mimo, iż nie budowaliśmy systemem oszczędnościowym i wszystkie prace związane z budową wykonała nam doświadczona firma, cena inwestycji była niższa niż przewidziana.

Dom ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek, aczkolwiek obecnie zastanawiamy się nad zmianą tego sposobu. Rozważamy skorzystanie z programu Prosument i być może w niedługim czasie przejdziemy na ogrzewanie elektryczne. Póki co, korzystamy jednak z opału, a w całym sezonie grzewczym zużywamy ok. 3 ton ekogroszku dobrej klasy, który w naszym rejonie kosztuje 850 zł za tonę.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Atlanta WRP1344 wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Otworzyliśmy zamkniętą pierwotnie klatkę schodową poprzez rezygnację ze ścianki działowej w tym miejscu - dało to wrażenie większej przestronności na parterze. Dodatkowo zmniejszyliśmy nieco jedno okno w salonie - oba przeszklenia mają obecnie jednakowe wymiary. Pomieszczenie nad garażem przedzieliliśmy na dwie części - jedna z nich funkcjonuje jako pralnio-suszarnia, zaś drugą przeznaczyliśmy na zrobienie garderoby.

Jestem zadowolony z wyboru projektu Atlanta WRP1344, aczkolwiek gdybym budował się po raz drugi, pewnie zdecydowałbym się na dom o mniejszej powierzchni. Jesteśmy 3-osobową rodziną, więc metraż jest dla nas nieco za duży - na tą chwilę wykorzystujemy zaledwie dwie sypialnie. Myślę, że przy tej ilości pomieszczeń, w tym domu w pełni komfortowo czułaby się nawet 5-osobowa rodzina, a każdy z domowników miałby swój własny pokój.

Nasz dom w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom. Uwzględnione w nim rozwiązania są bardzo funkcjonalne, budynek z zewnątrz efektownie się prezentuje, a układ pomieszczeń w całości nas satysfakcjonuje. Dodatkowo, dom idealnie wpasował się w położenie naszej działki. Przebywając na tarasie mamy piękny widok na jezioro, a wjazd od drogi prowadzi prosto do garażu. Wybór projektu Atlanta WRP1344 był dla nas strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Atlanta

  – 0 głosów

Projekt domu Atlanta należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Atlanta

Projekt domu Atlanta Nowa III

Atlanta Nowa III

134,4 m²

Projekt domu Atlanta II

Atlanta II

132,2 m²

Projekt domu Atlanta Nowa

Atlanta Nowa

134,4 m²

Projekt domu Atlanta III

Atlanta III

131,3 m²

Projekty podobne do Atlanta WRP1344

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 NH -350

Projekt domu Tulio

Tulio

133,7 m²

Projekt domu Juliusz Nowy

Juliusz Nowy

128,8 m²

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 -350

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 N -350

Projekt domu APS 209 NEW dwulokalowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych