Projekt domu Atena WRP1057

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
120,5 m²
Min. szer. działki
20,58 m
Wysokość budynku
7,4 m
Pow. zabudowy
198,5 m²
Kubatura
389,3 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
285,1 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Atena jest średniej wielkości, parterowym domem jednorodzinnym, który doskonale nadaje się dla czteroosobowej rodziny. Tradycyjna, rozłożysta bryła została dosyć mocno rozrzeźbiona. Część mieszkalną rozmieszczono na planie litery L, a jej dłuższe skrzydło przedłużono o jednostanowiskowy, wysunięty przed fasadę garaż. Nad drzwiami wejściowymi pojawiło się wsparte na dwóch masywnych słupach zadaszenie. Podcień wydzielono również w tylnej części, osłaniając fragment wielkiego tarasu. Lico jednej z bocznych ścian wysunięto, tworząc płytki ryzalit. Wszystkie tektoniczne elementy łączy jeden, wielospadowy dach o niewielkim nachyleniu. Dom wymagać będzie dużej działki. Bryłę podzielono na główną, podłużną część, w skład której wchodzi część nocna, pomieszczenia techniczne i garaż oraz na przylegające do niej płytkie skrzydło ze strefą dzienną. Otwarte pomieszczenie przez przeszklone drzwi łączy się z obszernym tarasem. Służy on jako letnie przedłużenie salonu (znalazł się na nim nawet zewnętrzny kominek). Mimo braku pełnych przegród, we wnętrzu wydzielono optycznie nieco bardziej kameralny pokój dzienny z kominkiem (od strony ogrodu) i półotwartą kuchnię z jadalnią, które znalazły się w minimalnie wysuniętym ryzalicie. Na granicy dwóch obszarów rozpoczyna się hall, który łączy strefę dzienną z nocną. Ta druga została zaplanowana jako ciąg pomieszczeń przylegający do podłużnej, pełniącej rolę korytarza garderoby. W głębi zlokalizowano duży i jasny pokój małżeński, który posiada własną łazienkę i garderobę. Wzdłuż bocznej ściany rozmieszczono dwa średniej wielkości pokoje oraz znajdującą się na osi hallu łazienkę. Stanowi ona wspólny element części prywatnej i wspólnej. Od strony ulicy znalazł się spory wiatrołap, dostępne z niego pomieszczenie gospodarcze oraz osobny garaż z dużą, funkcjonalną wnęką. Projekt domu Atena stanowi komfortowe rozwiązanie dla niewielkiej rodziny. Bardzo duży taras pozwala otworzyć przestronną część dzienną na ogród, do czego zachęca dodatkowo dwustronny kominek. Część prywatną oddzielono od ulicy i głośnych oraz “brudnych” pomieszczeń. W obrębie komunikacji udało się wydzielić liczne przestrzenie do magazynowania odzieży oraz sprzętów. Również garaż wyposażony został we wnękę na regały. Tektonika budynku pozwoliła wydzielić atrakcyjne i funkcjonalne miejsca zarówno w obejściu, jak i we wnętrzach.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Atena - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,2 m²
2 hall
8,3 m²
3 kuchnia
10,6 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
33,6 m²
5 garderoba
8,9 m²
6 pokój
13,1 m²
7 garderoba
3,5 m²
8 łazienka
4,6 m²
9 pokój
11,2 m²
10 pokój
10,5 m²
11 łazienka
5,8 m²
12 pom. gospodarcze
5,2 m²
13 garaż jednostan.
23,7 m²
razem
144,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Atena na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Atena
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

210 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Atena

Zdjęcie profilowe toszowski
toszowski

Wybraliśmy projekt domu Atena WRP1057, ponieważ bardzo nam się spodobała jego bryła, a układ pomieszczeń był dopasowany do naszych potrzeb.

Oczywiście, jak chyba na każdej budowie, pojawiły się problemy z fachowcami. Przez nich były problemy z laniem wieńca, źle to wykonali. Z tego co pamiętam, długo też czekałem na okna (są trzy szybowe, plastikowe). Projekt domu Atena WRP1057 był bardzo czytelny. Na początku były trudności z kominem, ale przyszedł mądry kierownik budowy i nie miał z nim najmniejszego problemu. Piec mamy na każdego rodzaju opał: węgiel, drewno i jestem naprawdę zadowolony. W ubiegłą zimę paliłem drewnem i zapłaciłem jakieś 1100zł to naprawdę niewiele. Dałem troszkę grubsze ściany, ociepliłem je 15cm styropianu i na dach dałem wełnę 40cm.

Wprowadziliśmy kilka zmian. Pomniejszyliśmy okna, co nie było dobrym rozwiązaniem, ponieważ teraz przez to korytarz mamy mało doświetlony. Jeszcze powiększyłem garaż kosztem kotłowni i z garażu mam wejście do kotłowni. Było to bardzo dobre posunięcie, bo nie muszę biegać z garażu dookoła tylko mam wejście bezpośrednio. Brakuje mi jeszcze przy garażu wiaty (na drewno, rowery czy jakieś inne narzędzia) oraz tradycyjnego wyjścia, aby nie otwierać całej bramy. Na wiosnę planuję postawić wiatę i wtedy też będę wykuwał drzwi od strony wschodniej. Jak dla nas salon jest trochę za duży, jest bardzo przestronny i sądzę, że nawet cały dom można pomniejszyć o jakieś 20m2.

Na wschód wychodzą pokoje oraz garaż, natomiast na zachód salon, taras jest od południa. Takie umieszczenie domu na działce, ponieważ w pomieszczeniach jest jasno, a latem nie jest za gorąco. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny dlatego go wybraliśmy. Moja rodzina teraz liczy pięć osób, mamy trójkę dzieci. W tej chwili starszy syn mieszka z młodszym i im to odpowiada, ale teraz urodziła nam się córeczka. Nie wiemy jak to rozwiązać, bo starszy musi mieć pokój, bo to już nastolatek. Ale myślimy, że jest duża różnica wieku między starszym a młodszym, więc najstarszy będzie miał sam pokój. A młodsi razem, a gdy starszy pójdzie na studia, to już młodsi podzielą się pokojami.

Na pewno moim sukcesem przy realizacji jest salon. To serce domu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Poza tym cała bryła domu jest zachwycająca Dom pochłania dużo pieniędzy, ale jest piękny. Oczywiście mamy także dużo miejsca na przyjmowanie gości, jak już wspomniałem, dom jest bardzo duży. Naturalnie, jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z garażem jednostanowiskowym Atena WRP1057, nic bym w nim nie zmienił i nie zamieniłbym go na inny. Niedaleko nas budował się projekt domu Atena WRP1057, ale dla nas byłby za duży. Nasza Atena jest przytulna i bardzo rodzinna. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe beacia25
beacia25

Wybrałam projekt domu Atena WRP1057, ponieważ spodobał mi się jego układ wewnętrzny i oczywiście sama bryła budynku. Przekonał mnie pokój z garderobą i łazienką, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie, na szczęście nie miałam problemów z fachowcami, a oni nie mieli kłopotów z odczytem projektu domu Atena WRP1057 i wszystko poszło po mojej myśli. Jedyny problem, jaki mieli fachowcy, to złapanie kąta prostego w słupach, ale na szczęście sobie poradzili. Piec mam na ekogroszek i jestem z niego bardzo zadowolona. Wprowadziłam zmiany w projekcie. Zrobiłam łazienkę w pomieszczeniu gospodarczym i tym samym zrezygnowałam z planowej łazienki, powiększając dwa pokoje obok niej.

Na wschodzie mam kuchnię, a od zachodu taras. Takie ułożenie domu na działce jest odpowiednie, gdyż mamy bardzo jasno w pomieszczeniach w ciągu dnia. Jak dla mnie ten układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny. W codziennych czynnościach sprawdza się znakomicie. Na stałe w domu mieszkają dwie osoby, więc miejsca jest naprawdę dużo. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zapraszać gości.

Sądzę, że moim sukcesem jest cała realizacja tego domu. Tym bardziej, że ze względu na jego bryłę i wygląd zewnętrzny jest dość kosztowny. Bardzo duże pieniądze zostały włożone w tarasy oraz dach.. Faktycznie, efekt jest piorunujący, ale swoje to kosztowało. Teraz każdy, kto nas odwiedza, zazdrości nam tego, że wszystko mamy na parterze oraz końcowego rezultatu. Oczywiście, jeśli ktoś chce, można także zagospodarować poddasze na użytkowe, ponieważ jest tam jeszcze bardzo dużo miejsca. Jestem zadowolona z wyboru projekt domu parterowego Atena WRP1057. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe wichlacz
wichlacz

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Atena WRP1057, ponieważ wydał nam się funkcjonalny. A tą cechę wyznaczyliśmy sobie jako najważniejszą. Miał to też być dom parterowy podzielony na strefę dzienną i nocną.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie. Projekt domu Atena WRP1057 był czytelny, jednak jest w nim pewna niedoskonałość, a mianowicie przekroje więźby są za słabe pod dachówkę. Piec mamy na ekogroszek, jesteśmy z niego zadowoleni. Cieszą nas zarówno koszty eksploatacyjne, jak i samo użytkowanie.

Niestety zauważyliśmy, że pomieszczenia w naszym domu nie są dostatecznie jasne i z pewnością, gdybyśmy budowali się drugi raz, to zrobilibyśmy większe okna. Żadnych innych zmian byśmy nie wprowadzili.

Moja rodzina liczy cztery osoby i przy takiej ilości domowników dom bardzo dobrze spełnia wszystkie swoje funkcje. Bardzo mi się podoba cały dom, zarówno jego układ pomieszczeń, jak i wygląd zewnętrzny. Oczywiście, mamy miejsce na przyjęcie gości, na przyjęcia przy stole i jeśli zajdzie taka potrzeba, to także mamy możliwość przenocowania kogoś.

Uważamy, że wybór projekt domu parterowego Atena WRP1057 był trafiony w dziesiątkę. Jedyna rad,a jaką mógłbym dać innym budującym to warto oddzielić kotłownię od części dziennej, gdyż zachowamy wtedy czystość. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe tralalala
tralalala

Wybraliśmy projekt domu Atena WRP1057, ponieważ odpowiadał nam jego wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń.

Budowa szła sprawnie, wykonawcy nie mieli żadnych problemów z odczytem projektu domu Atena WRP1057. Zastosowaliśmy ogrzewanie gazowe, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Warunkiem, który postawiliśmy to fakt, aby w ciągu dnia było cały czas słonecznie. Ważne w tym przypadku było, żeby tarasy znajdowały się od strony południowej. Udało nam się to osiągnąć wybierając odbicie lustrzane i zakładany cel został zrealizowany.

Zmiany, których dokonaliśmy, były niewielkie, ponieważ tylko pomniejszyliśmy trochę przedsionek na korzyść salonu i pomieszczenia gospodarczego. Podwyższyliśmy również ściankę kolankową, aby zrobić poddasze użytkowe, a schody umieściłem obok głównej ściany działowej.

Jesteśmy czteroosobową rodziną, każdy ma swój pokój i bardzo wygodnie się mieszka. Salon w połączeniu z kuchnią wspaniale się sprawdza. Możemy zapraszać gości, mamy to już przećwiczone. Mieszkamy już trzy lata, więc wielokrotnie urządzaliśmy przyjęcia. Dom jest bardzo wygodny pod tym względem.

Mimo, że to był już drugi wybudowany dom przeze mnie, to drobnych błędów się nie ustrzegłem. Z pewnością trzeci dom byłby idealny, ale nie zamierzam go budować. Projekt domu parterowego z garażem Atena WRP1057 spełnił moje oczekiwania pod względem wizulanym na zewnątrz i wewnątrz. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Atena

  – 0 głosów

Projekt domu Atena należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Atena

Projekt domu Atena II

Atena II

170,3 m²

Projekt domu Atena II Nowa

Atena II Nowa

176,9 m²

Projekty podobne do Atena WRP1057

Projekt domu Imbir PS (paliwo stałe) -300

Projekt domu Imbir -300

Imbir

110,49 m²

Projekt domu Kometa

Kometa

114,1 m²

Projekt domu Falko -200

Falko

115,85 m²

Projekt domu Rufus

Rufus

126,84 m²

Projekt domu Kamila

Kamila

112,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych