Projekt domu Astra WRP1132

Cena projektu: 2 730 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
149,3 m²
Min. szer. działki
25,42 m
Wysokość budynku
7,4 m
Pow. zabudowy
252,8 m²
Kubatura
530,7 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
361,7 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Astra jest doskonały na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że oryginalnie się prezentuje. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Astra to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia dwie łazienki, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderoby. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest zlokalizowana w sypialni garderoba, która z pewnością zadowoli osoby ceniące sobie ład i dobrą organizację. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu Astra - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,7 m²
2 hall
6 m²
3 kuchnia
10,5 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
44,6 m²
5 korytarz
12,1 m²
6 pokój + garderoba
22,1 m²
7 łazienka
7,1 m²
8 pokój
14,4 m²
9 pokój
14,4 m²
10 łazienka
5,3 m²
11 pom. gospodarcze
9,1 m²
12 garaż dwustan.
35,9 m²
razem
185,2 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Astra na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Astra
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
102 104 zł

stan surowy otwarty
117 615 zł

stan surowy zamknięty
24 617 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 231 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Astra

Zdjęcie profilowe Michu77
Michu77

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Astra WRP1132, ponieważ wydał mi się najbardziej funkcjonalny.

Niestety na budowie nie obyło się bez problemów. Bardzo ciężko jest znaleźć uczciwych i dobrych wykonawców. Radzę innym budującym, żeby nie dawali zaliczek majstrom, bo mogą źle na tym wyjść. Projekt domu Astra WRP1132 był czytelny. Piec mamy na gaz z ogrzewaniem podłogowym oraz kominek. Na chwilę obecną koszty nie są mi jeszcze znane.

Na południe mamy salon, na wschód okno kuchenne, a na zachód okno tarasowe. Przy takim umieszczeniu domu na działce pomieszczenia są bardzo doświetlone w ciągu dnia. Nasze jedyne zmiany w projekcie to przesunięcie ścianki w kuchni, aby zmieściła się większa lodówka.

Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Uważam, że dom idealnie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ cały dom jest podzielony na dwie strefy: dzienną i nocną. To bardzo dobre rozwiązanie, gdyż wtedy sypialnie zostają taką częścią intymna dla domowników. W domu na razie mieszkają dwie osoby, więc miejsca jest za dużo. Jednak myślę, że aby dom był wykorzystany w 100% to musiałby w nim mieszkać czteroosobowa rodzina. Oczywiście salon z jadalnią jest bardzo przestronny, co nie stoi na przeszkodzie, aby zapraszać gości.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Astra WRP1132. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Astra

  – 0 głosów

Projekt domu Astra należy do kategorii

Projekty podobne do Astra WRP1132

Projekt domu Murator M176b Nowe możliwości - wariant II

Projekt domu Arizona

Arizona

151,6 m²

Projekt domu Murator M146 Błękitna rapsodia

Projekt domu Megan G2

Megan G2

135,96 m²

Projekt domu Afrodyta

Afrodyta

139,5 m²

Projekt domu Ala

Ala

143,61 m²