Projekt domu Artur WRP1358

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
138,9 m²
Min. szer. działki
22,67 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
152,8 m²
Kubatura
558,7 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
259,8 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Artur jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Artur to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Dużym plusem kuchni zamkniętej na salon jest wyraźny podział pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy w spokoju mogą realizować swoją kucharską pasję. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Artur - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,8 m²
2 hall
12,1 m²
3 spiżarnia
1,4 m²
4 pokój
9,6 m²
5 kuchnia + jadalnia
21,2 m²
6 pokój dzienny
26,3 m²
7 łazienka
3,4 m²
8 pom. gospodarcze
5,8 m²
9 garaż jednostan.
19,8 m²
razem
104,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Artur - Rzut poddasza

1 hall
6,2 m²
2 pokój
16,2 m²
3 pokój
14,6 m²
4 pokój
15,5 m²
5 łazienka
7,6 m²
6 strych
9,8 m²
razem
69,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Artur na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Artur
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

186 010 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

237 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
44 760 zł

stan surowy otwarty
117 502 zł

stan surowy zamknięty
23 748 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Artur

Zdjęcie profilowe sylwro
sylwro
Szukając odpowiedniego projektu domu, największą uwagę skupiłem na układzie dolnej kondygnacji. Priorytetem był dla mnie dodatkowy pokój, ponieważ takie rozwiązanie umożliwia zamieszkanie w domu już po wykończeniu samego parteru i aranżację poddasza w późniejszym czasie. Spośród propozycji spełniających te wymagania, najbardziej do gustu przypadł nam projekt Artur WRP1358 i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Projekt był dobrze opracowany, a jedyne wprowadzone zmiany wynikały z naszych indywidualnych preferencji i nie miały wpływu na ogólną konstrukcję. Budowa przebiegła sprawnie i po naszej myśli, a większość prac z nią związanych wykonałem samodzielnie. Wszystko udało się zakończyć w naprawdę korzystnym czasie. Cała inwestycja łącznie z wszelkimi wykończeniami zajęła ok. 2 lat.

Zgodnie z zaleceniami autora projektu Artur WRP1358 do wymurowania ścian wykorzystałem bloczki wapienno-piaskowe Silka. Strop tworzy konstrukcja żelbetowa, a dach pokryliśmy dachówką. Koszty realizacji w zdecydowanej mierze zależą od sposobu budowy. Myślę, że zatrudniając profesjonalną firmę zajmującą się wszystkim kompleksowo warto sugerować się kosztorysem, aczkolwiek my postawiliśmy na system gospodarczy. Dzięki dużemu nakładowi pracy własnej sporo zaoszczędziłem na robociźnie i tym samym koszty naszej inwestycji były zdecydowanie mniejsze od wyliczonej przez architekta kwoty. W kwocie oszacowanej na sam stan surowy zamknięty, właściwie udało nam się wykończyć cały dom.

Rozkład pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Artur WRP1358 od początku wydał się nam funkcjonalnie przemyślany, dlatego w przeważającej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie powiększyć wiatrołap kosztem spiżarki. Pewne modyfikacje wprowadziliśmy w układzie przeszkleń - w kuchni wstawiliśmy dodatkowe okno, zaś w jadalni zrezygnowaliśmy z wyjścia na taras. Oprócz tego kaloryfer w kotłowni uznaliśmy za zbędny. Projekt nie przewiduje pełnego komina wentylacyjnego w kuchni, jednak my zdecydowaliśmy się go postawić. Przyszłym Inwestorom radzę jednak dokładne przemyślenie usytuowania tego elementu, ponieważ w naszym przypadku niestety nachodzi on na pokój na górze.

Wnętrze nowego domu w pełni mnie satysfakcjonuje. Rozmieszczenie jest funkcjonalne i spełnia nasze oczekiwania, a szczególnie zadowala mnie duży, przestronny salon. Mamy z żoną dwójkę dzieci, a metraż domu jest dla nas w pełni komfortowy. Myślę nawet, że taka powierzchnia byłaby optymalna dla rodziny z 3-4 pociechami. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Artur WRP1358, aczkolwiek nie wiem czy teraz nie zdecydowałbym się na budynek parterowy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Artur

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

sylwro buduje ten dom  18.08.2017 09:22

Projekt domu Artur należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Artur

Projekt domu Artur II Multi-Comfort

Projekt domu Artur II

Artur II

139,8 m²

Projekty podobne do Artur WRP1358

Projekt domu Dandys 1

Dandys 1

147,3 m²

Projekt domu Tyberiusz

Tyberiusz

140,1 m²

Projekt domu E-242

E-242

128,9 m²

Projekt domu Ariadna I

Ariadna I

135,9 m²

Projekt domu Delos

Delos

135,49 m²

Projekt domu Dandys

Dandys

132,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych