Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

Projekt domu Arkadia WRP1118

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
130,7 m²
Min. szer. działki
23,57 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
136 m²
Kubatura
452 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
236,7 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Średniej wielkości Arkadia to jednorodzinny dom wyposażony w poddasze użytkowe i jednostanowiskowy garaż w linii zabudowy. Budynek zaprojektowano z myślą o 4-5 osobowej rodzinie. Równomierną, rozciągniętą wzdłuż ulicy bryłę wieńczy kopertowy dach, który z trzech stron posiada lukarny z balkonami - dach nad garażem także stanowi jego wysunięty fragment. Do bocznej ściany przylega zakończony balkonem wykusz, a cofnięte naroże umożliwiło stworzenie podcienia nad tarasem. Forma jest zatem zdecydowanie tradycyjna i sprawia wrażenie stabilnej. Dom będzie wymagał szerokiej działki, ale niekoniecznie głębokiej. Duża, prawie całkiem otwarta część dzienna zajęła ponad połowę parteru. Połączone ze sobą pomieszczenia ułożono wzdłuż bocznej elewacji. Przestronny pokój dzienny zlokalizowano wzdłuż tylnej ściany, a poprzez przeszklone drzwi w ścianie naroża połączono go z zadaszonym tarasem. Ów wbijający się we wnętrze podcień optycznie oddziela od niego część kuchenno-jadalną. Powiększona o przeszklony wykusz, znalazła się w przednim narożu budynku płynnie łącząc się z hallem. Półotwartą kuchnię powiększono o wygodną spiżarnię, która graniczy z wiatrołapem. Wzdłuż fasady rozmieszczono ciąg drobnych pomieszczeń o identycznej głębokości - poza wspomnianymi wyżej dwoma, znalazła się w nim niewielka ogólnodostępna łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Między nimi a otwartym na pokój dzienny wolnostojącym kominkiem utworzono szeroki hall. Garaż został przesunięty na peryferia domu i wchodzi się do niego przez wspomniane pomieszczenie gospodarcze (pełniące rolę kotłowni). Otwarta klatka schodowa zaczyna się w salonie, na granicy z hallem. Za nią, na tyłach domu, zlokalizowano spory pokój, posiadający prywatne wyjście do ogrodu. Pomieszczenie może zostać wykorzystane jako sypialnia małżeńska, ale też pokój gościnny lub biblioteka. Strefa nocna znalazła się na poddaszu. Dostępne z centralnego hallu pomieszczenia rozmieszczono pod połaciami i dbając przy tym o ich dobre doświetlenie. Wszystkie trzy wygodne sypialnie posiadają prywatne balkony w lukarnach. Obsługuje je duża, narożna łazienka. Nieco niżej, nad garażem, znajduje się strych. Dostępne ze spocznika duże pomieszczenie posiada parę okien połaciowych, dzięki którym można zaadaptować je jako salę rekreacyjną, suszarnię a nawet pokój gościnny. Arkadia jest dopracowana w każdym szczególe, uniwersalna i łatwa w dostosowaniu do potrzeb niemal każdego inwestora. Część nocną można podzielić między dwie kondygnacje, co pomoże podnieść komfort i swobodę codziennego życia. Pokój na parterze sprawdzi się jako sypialnia małżeńska albo pomieszczenie dla osób starszych, niezdolnych do codziennej wspinaczki po schodach. Duża, przedłużona o taras strefa dzienna będzie za to służyć jako miejsce integracji całej rodziny.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Arkadia - Rzut parteru

1 wiatrołap
3 m²
2 hall
6,9 m²
3 spiżarnia
1,8 m²
4 kuchnia + jadalnia
17,7 m²
5 pokój dzienny
27 m²
6 pokój
13 m²
7 łazienka
3,1 m²
8 pom. gospodarcze
5,5 m²
9 garaż jednostan.
21 m²
razem
99 m²

Rzut kondygnacji projektu Arkadia - Rzut poddasza

1 hall
7 m²
2 pokój
12,9 m²
3 pokój
13,7 m²
4 pokój
14,1 m²
5 łazienka
5 m²
6 strych
8,6 m²
razem
61,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Arkadia na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Arkadia
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

167 424 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

213 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
36 655 zł

stan surowy otwarty
106 995 zł

stan surowy zamknięty
23 774 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy/monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Arkadia

Zdjęcie profilowe Wiolusik
Wiolusik
Nasz wybór padł na projekt domu Arkadia WRP1118, ponieważ najbardziej spodobał mi się wizualnie. Chcieliśmy przede wszystkim dom z dachem czterospadowym. Zawsze o takim marzyłam, więc wybór był dla mnie oczywisty. Nasza budowa przebiegła bardzo sprawnie, wykonawcy nie mieli też problemu z odczytem projektu domu Arkadia WRP1118. Piec mamy na węgiel i jesteśmy bardzo zadowoleni z kosztów. Wprowadziliśmy kilka zmian do projektu. Podnieśliśmy ściankę kolankową, poszerzyliśmy i podpiwniczyliśmy garaż oraz powiększenie salonu o pokój, który znajdował się na parterze. Te modyfikacje bardzo nam ułatwiły całe funkcjonowanie, ponieważ brakowało nam pomieszczeń gospodarczych, a dzięki piwnicy problem się rozwiązał. Natomiast salon był dla nas koniecznością ze względu na dużą rodzinę. Nie chcieliśmy, aby doszło do sytuacji, że brakuje nam miejsca. Często odwiedzają nas goście i teraz mamy odpowiednią przestrzeń na ich przyjęcie. Układ pomieszczeń jest idealny, zwłaszcza po naszych przeróbkach. Dla mojej czteroosobowej rodziny jest dużo miejsca. Tym bardziej teraz, gdy dzieci są małe i zajmują na razie tylko jeden pokój. Teraz, gdy już mieszkamy, mogę stwierdzić, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Arkadia WRP1118 był strzałem w dziesiątkę i nie zamieniłabym go na inny. Gdybym miała wybierać drugi raz, to na pewno byłby to ten sam dom. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Arkadia

  – 0 głosów

Projekt domu Arkadia należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Arkadia

Projekt domu Arkadia III

Arkadia III

132,1 m²

Projekt domu Arkadia II

Arkadia II

130,7 m²

Projekty podobne do Arkadia WRP1118

Projekt domu BW-40 wariant -100

BW-40 wariant

127,5 m²

Projekt domu Koźmice 4

Koźmice 4

125,71 m²

Projekt domu BW-40 -100

BW-40

127,5 m²

Projekt domu BW-51 wariant 1 -100

BW-51 wariant 1

126,8 m²

Projekt domu Chmielniki m1

Chmielniki m1

138,02 m²

Projekt domu Kameralny

Kameralny

132,52 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych