Projekt domu Ariel II WRP1160

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
140 m²
Min. szer. działki
23,03 m
Wysokość budynku
9 m
Pow. zabudowy
153,1 m²
Kubatura
537,3 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
271,2 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Ariel II jest wariantem popularnego projektu Ariel. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Ariel II to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że oryginalnie się prezentuje. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Ariel II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ariel II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,9 m²
2 hall
9,3 m²
3 kuchnia
10,9 m²
4 spiżarnia
0,8 m²
5 jadalnia
10 m²
6 pokój dzienny
28,3 m²
7 pokój
14 m²
8 łazienka
3,3 m²
9 pom. gospodarcze
3,5 m²
10 garaż dwustan.
35,2 m²
razem
120,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Ariel II - Rzut poddasza

1 hall
4,3 m²
2 pokój
15,8 m²
3 pokój
14,1 m²
4 pokój
15,9 m²
5 łazienka
8,4 m²
razem
58,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ariel II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ariel II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

289 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Ariel II

Zdjęcie profilowe Artur774
Artur774

Wybrałem projekt domu Ariel II WRP1160, ponieważ jego wygląd zewnętrzny od razu wydał mi się atrakcyjny. Zależało mi na dwustanowiskowym garażu oraz dużej, otwartej części dziennej. Duże znaczenie miał też sam metraż i ilość pokoi. Gdy zobaczyłem rzuty pomieszczeń wiedziałem, że ten dom będzie w przyszłości wygodny dla naszej rodziny.

Projekt był kompletny i czytelny. Kierownik budowy, który robił nam adaptacje i wszystko nadzorował, nie miał z nim żadnych kłopotów. Mieliśmy natomiast nieco problemów z ekipą wykonawczą. Wyskoczyły nam dodatkowe koszty, ponieważ kominy systemowe zostały wadliwie wykonane i trzeba było to naprawić. Ze względu na skomplikowaną konstukcję więźby dachowej i wagę drewna były małe trudności z jej wzniesieniem. Na szczęście wszystko się udało. Dwuwarstwowe ściany naszego domu wykonane są z betonu komórkowego Suporex i ocieplone 15cm warstwą styropianu grafitowego. Strop zrobiłem całkowicie lany, zbrojony podwójną kratą. Moi murarze dodali przy nim belki i dodatkowe wzmocnienia. Największe koszta, które ponieśliśmy podczas budowy były związane z dachem. Więźba dachowa w projekcie domu Ariel II WRP1160 jest dość obszerna, a drewno dość drogie. Dodatkowo całość pokryliśmy dachówką ceramiczną, która również nie należy do tanich materiałów. Zaokrąglone schody wejściowe i taras bardzo ładnie wyglądają, jednak są znacznie droższe i bardziej skomplikowane w wykonaniu oraz późniejszym pokryciu ich np. płytkami gresowymi. Dziś chyba wykonałbym je bez zaokrągleń. Wszystko jest jednak kwestią gustu i zasobności portfela.

W mojej gminie jest wymóg, iż domy muszą mieć ogrzewanie gazowe albo ekologiczne, które musi spełniać określone warunki odnośnie paliwa stałego. Ze względu na dobrą możliwość podłączenia, zdecydowałem się na gaz ziemny. Na całym parterze (oprócz garażu) zastosowałem ogrzewanie podłogowe. Tego systemu użyłem również w łazience i pralni na poddaszu. W sypialniach mamy normalne grzejniki. Dodatkowo posiadamy w salonie kominek, którym też możemy ogrzać dom.

Bardzo zależało mi na dużej, otwartej części dziennej. Zlikwidowałem więc wszelkie, drzwi, podziały i ograniczenia na obszarze salonu, jadalni i kuchni. Naturalnie, zostawiłem tylko ścianę podtrzymującą w salonie, przy której stoi kominek. Podniosłem ściankę kolankową o 1,5 pustaka i dzięki temu wygospodarowałoem dodatkowe pomieszczenie nad garażem z wejściem od łazienki. Postanowiłem zaadaptować je na pralnię i pomieszczenie gospodarcze. Nad poddaszem zrobiłem sobie też mały stryszek. Można wejść do niego poprzez rozkładane schody.

Chcieliśmy, aby część dzienna była położona jak najbardziej na południe. Przy projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Ariel II WRP1160 było to możliwe. Nasz salon znajduje się po stronie południowo-wschodniej, a po południowo-zachodniej mamy jadalnię.

Na ten moment w domu mieszkam ja z żoną i naszym dzieckiem oraz moja mama. Myślimy z małżonką o jeszcze jednym dziecku i jestem pewny, że nawet gdy nasza rodzina się powiększy, będzie nam wszystkim komfortowo. Póki co, dzieci mogłyby spać w jednym pokoju, a gdy podrosną to zawsze można ulokować jedno w pokoju na dole.

Tym, którzy chcieliby wybudować ten dom, mogę poradzić, aby na etapie adaptacji zmniejszyli nieco konstrukcję dachu. Przy każdej budowie natomiast, trzeba bardzo racjonalnie podchodzić do wyboru ekipy. Realizację nowego domu mogę uznać za nasz ogromny sukces. Mimo nieprzyjemnych przygód z wykonawcami wszystko się udało i jesteśmy bardzo szczęśliwi. Projekt jest świetny i tym samym nasz dom również. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Ariel II

  – 0 głosów

Projekt domu Ariel II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ariel II

Projekt domu Ariel

Ariel

140 m²

Projekty podobne do Ariel II WRP1160

Projekt domu Emanuela II

Emanuela II

149,8 m²

Projekt domu Morfeusz II

Morfeusz II

150,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych