Projekt domu Aridela III WRP1298

Cena projektu: 2 772 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
144,4 m²
Min. szer. działki
18,77 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
119,2 m²
Kubatura
532,7 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
199,6 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Dom Aridela III został stworzony na wzór znanego projektu Aridela I. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, Jednak nie ma garażu. Projekt domu Aridela III to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Aridela III to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano toaletę na parterze oraz łazienkę na wyższej kondygnacji. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Aridela III - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
10,6 m²
3 kuchnia
8,7 m²
4 spiżarnia
1,8 m²
5 jadalnia
12,2 m²
6 pokój dzienny
25 m²
7 wc
1,7 m²
8 pokój
9,9 m²
9 pom. gospodarcze
4,6 m²
razem
78,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Aridela III - Rzut poddasza

1 hall
5,6 m²
2 łazienka
8,9 m²
3 pokój
17,4 m²
4 pokój
12,9 m²
5 garderoba
3,9 m²
6 pokój
16,9 m²
razem
65,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Aridela III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Aridela III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

178 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop żelbetowy/gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Aridela III

Zdjęcie profilowe zabollo
zabollo
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Aridela III WRP1298, ponieważ spełnia właściwie wszystkie kryteria, jakie założyliśmy sobie na samym początku. Między innymi, zależało nam na kominku w części dziennej oraz na tym, aby kuchnia nie graniczyła bezpośrednio z salonem. Oprócz tego interesowały nas duże wymiary tarasu znajdującego się z tyłu domu.

Inwestycja przebiegła sprawnie i udało nam się zakończyć ją w błyskawicznym czasie. Wszystko trwało niecały rok - pierwsze prace rozpoczęliśmy na początku marca, a już pod koniec listopada tego samego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona, aczkolwiek nietrafionym według nas pomysłem jest uwzględniona konstrukcja stropu. W oryginale, w połowie tworzy ją system Teriva, zaś pozostała część jest w całości lana betonem. Takie rozwiązanie jest jednak dosyć kosztowne, a dodatkowo generuje dwie różne wysokości stropu, co nie wygląda do końca estetycznie. Postanowiliśmy więc przeprojektować strop i na całej jego powierzchni zastosowaliśmy monolityczną, żelbetową konstrukcję, którą dodatkowo wzmocniliśmy. Takie rozwiązanie pozwoliło nam dodatkowo na rezygnację z widocznych w suficie podciągów i szczerze polecam je innym Inwestorom.

Ściany zostały wymurowane z gazobetonowych bloczków Solbet, zaś dach pokryliśmy dachówką cementową marki Braas. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego i można się nim sugerować. Koszty naszej inwestycji na tym etapie były bardzo zbliżone do podanej przez projektanta kwoty. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pompy ciepła, która dodatkowo w okresie letnim pełni rolę klimatyzatora. Łączne rachunki za jej zużycie w skali całego roku wynoszą ok. 2400 zł.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Aridela III WRP1298 od początku spełniał nasze oczekiwania. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować z wnęki na szafę w hallu, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do znajdującej się obok toalety. Dzięki temu udało nam się zmieścić w niej kabinę prysznicową i obecnie mamy w domu dwie, w pełni funkcjonalne łazienki. Oprócz tego nie wykonywaliśmy wyjścia na taras z salonu. Zajmowałoby ono miejsce na ścianie, a duże okno tarasowe w zupełności wystarcza. Cała reszta pozostała zgodna z oryginalną wersją i w dalszym ciągu wnętrze naszego domu w całości nam odpowiada. Wybór projektu domu Aridela III WRP1298 był świetnie przemyślany i jesteśmy zadowoleni z decyzji o jego realizacji. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Aridela III

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

zabollo 13.03.2017 11:46

zabollo 13.03.2017 11:47

Projekt domu Aridela III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Aridela III

Projekt domu Aridela II

Aridela II

145 m²

Projekt domu Aridela I

Aridela I

145 m²

Projekty podobne do Aridela III WRP1298

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 43

Projekt domu Ares 4 -200 3D

Ares 4

134,6 m²

Projekt domu Prosty 3D iDesigner

Prosty

137,81 m²

Projekt domu Diona -100 3D

Diona

145,42 m²

Projekt domu Dom przy Oliwkowej NH

Projekt domu Dom przy Oliwkowej H

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych