Projekt domu Aridela II WRP1297

Cena projektu: 3 003 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
145 m²
Min. szer. działki
23,77 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
162 m²
Kubatura
609,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
275 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Średniej wielkości dom jednorodzinny Aridela II wyposażony został w przestronne poddasze użytkowe oraz dwustanowiskowy garaż usytuowany w linii budynku. Dedykowany jest on rodzinie składającej się z 4-6 osób. Bryłę utrzymano w tradycyjnym stylu - zarówno część mieszkalną jak i przylegający do jej bocznej ściany garaż wieńczą prostopadłe do siebie dachy dwuspadowe. W narożu obydwu ścian szczytowych wydzielono wsparte na masywnym filarze podcienie, natomiast w środkowej części elewacji pojawiły się duże balkony. Bok budynku przecinają zlokalizowane w jednym pionie: wykusz, balkon i lukarna. Nieduża lukarna została zaprojektowana też w połaci nad garażem. Obiekt posiada jedną elewację pozbawioną okien - dzięki temu można wybudować go na granicy działki. Teren, na którym ma powstać budynek powinien być stosunkowo duży. Na parterze uwidacznia się tektonika bryły - położona wzdłuż tylnej i bocznej ściany strefa dzienna została podzielona na dwie części. Odjęcie z przyziemia dwóch podcieni w narożach stworzyło przylegające do głównej bryły skrzydło, w którym znalazła się półotwarta kuchnia ze spiżarnią i powiększona o wykusz jadalnia. W głębi domu otwiera się połączony z nimi pokój dzienny. Duży, częściowo zadaszony taras łączy się z obiema częściami. W jego narożu zamontowano dwustronny kominek, z którego można korzystać zarówno w domu jak i na dworze. Od strefy wejściowej oraz zgrupowanych wokół niej pomieszczeń technicznych i dodatkowych część dzienną oddzielają półotwarte, zabiegowe schody ze spocznikiem. Stanowiący przedłużenie wiatrołapu hall oddziela od kuchni ścianka działowa z dużymi wnękami po obu stronach (na lodówkę i szafę bądź regał). Dostępna jest z niego mała toaleta, przechodnie pomieszczenie gospodarcze pod górnym biegiem schodów (to z niego wchodzi się do garażu) oraz ustawny gabinet. Poddasze dedykowane jest strefie nocnej, na którą składają się trzy duże pokoje wyposażone we własne balkony. Dwa większe znalazły się przy ścianach szczytowych (jeden z nich posiada prywatną garderobę), za to trzeci ma dostęp do sporej lukarny. Obsługuje je wielka łazienka w pobliżu schodów. Z półpiętra dostępne jest dodatkowe pomieszczenie nad garażem - strych. Podwójne okna połaciowe i lukarna umożliwiają zaadaptowanie go na jeszcze jedną, ogromną sypialnię lub pokój rekreacyjny. Aridela wyposażona jest we wszystko, czego potrzebuje nawet spora rodzina. Duży, dostępny także z ogrodu garaż, liczne sypialnie i obszerna część dzienna zapewnią wszystkim mieszkańcom mnóstwo swobody. Dodatkowym plusem jest strych, o który można powiększyć, wedle uznania, strefę dzienną lub nocną. Dzięki licznym oknom wnętrze budynku jest jasne i przewiewne. Ukształtowanie bryły pozwoliło za to wydzielić funkcjonalne i atrakcyjne podcienia, które przy odpowiednim usytuowaniu domu pomoże połączyć wnętrze z posesją.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Aridela II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
10,6 m²
3 kuchnia
8,7 m²
4 spiżarnia
1,8 m²
5 jadalnia
12,2 m²
6 pokój dzienny
25 m²
7 wc
1,7 m²
8 pokój
9,9 m²
9 pom. gospodarcze
4,5 m²
10 garaż dwustan.
36 m²
razem
114,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Aridela II - Rzut poddasza

1 hall
5,6 m²
2 łazienka
9,6 m²
3 pokój
17,4 m²
4 pokój
12,9 m²
5 garderoba
3,9 m²
6 pokój
16,9 m²
7 strych
24,7 m²
razem
91 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Aridela II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Aridela II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

229 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Aridela II

Zdjęcie profilowe InwestorAridela
InwestorAridela

Zdecydowaliśmy się na projekt Aridela II WRP1297, ponieważ szczególnie przypadł nam do gustu pod względem wizualnym. Ozdobne elementy, kolumny i ciekawie zaprojektowane tarasy nadają bryle wyjątkowego uroku. Metraż domu jest odpowiedni, a ponadto architekt uwzględnił przy nim dwustanowiskowy garaż, na którym nam zależało. Wiedzieliśmy też, że po zastosowaniu kilku niewielkich zmian, wewnętrzny układ w całości spełni nasze oczekiwania. Całą realizację powierzyliśmy profesjonalnej firmie, która ze wszystkim poradziła sobie bez problemu. Inwestycja rozpoczęła się w maju 2013 r., a w sierpniu 2014 r. dom był już gotowy do zamieszkania. Postanowiliśmy zmienić nieco zalecaną technologię i do budowy użyliśmy częściowo innych materiałów niż zalecane. Oryginalny projekt przewidywał zrobienie stropu systemem Teriva, jednak my zdecydowaliśmy się na płytę żelbetową. Taka konstrukcja jest nie tylko solidniejsza, ale także tańsza w wykonaniu. Dodatkowo przy stropie Teriva istnieje duże prawdopodobieństwo, iż na ścianach w przyszłości pojawią się pęknięcia. Zalecane do postawienia ścian bloczki wapienno-piaskowe zamieniliśmy na Suporex o wymiarach 20x25x50 cm. Dach pokryliśmy blachodachówką z posypką marki Gerard Corona, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości 15 cm.

Wielkość i umiejscowienie kotłowni uwzględnionej w oryginalnym projekcie Aridela II WRP1297 świetnie sprawdziłoby się przy ogrzewaniu gazowym. My jednak zdecydowaliśmy się na palenie drewnem za pomocą tradycyjnego kotła. Z tego względu postanowiliśmy doprojektować podpiwniczenie budynku i na tej kondygnacji umieściliśmy piec. Pierwotną lokalizację kotłowni przeznaczyliśmy na powiększenie toalety na parterze. Dzięki temu, teraz mamy dużą i w pełni funkcjonalną łazienkę. W jej pobliżu znajduje się pokój gościnny, więc nocujący goście mają gdzie się umyć i nie muszą wchodzić na górę.

Świetnym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej, gdyż dzięki temu pomieszczenia na poddaszu zyskały na powierzchni. Aby bryła nie straciła swojego pierwotnego uroku, fachowcy wydłużyli krokwie. Przestrzeń nad garażem jest naprawdę spora i można zaaranżować ją na dwa dodatkowe pokoje. Z racji tego, iż nie potrzebowaliśmy aż tylu sypialni, zrobiliśmy jedną większą, a pozostałą powierzchnię półpiętra przeznaczyliśmy na pralnio-suszarnię. Zamiast garderoby w jednym z pokoi, zrobiliśmy prywatną łazienkę. Po podwyższeniu poddasza sypialnia stała się naprawdę duża, a w związku z tym mogliśmy wstawić do niej dużą szafę przesuwną na całej długości ścianki działowej.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Aridela II WRP1297 był naprawdę dobra decyzją. Wnętrze jest funkcjonalne, a budynek z zewnątrz rewelacyjnie się prezentuje. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe mawojcik
mawojcik

Wybierając projekt domu Aridela II WRP1297 zależało nam, aby kuchnia była połączona z jadalnią i salonem. Ważna również była ilość pokoi, ponieważ mamy czwórkę dzieci i chcieliśmy, żeby każde z nich miało swoją własną przestrzeń. Zwracaliśmy również uwagę na projekty z garażem dwustanowiskowym.

Oczywiście, nie ominęły nas problemy związane z wykonawcami. Jednak nie mieli żadnych zastrzeżeń związanych z projektem domu Aridela II WRP1297, był bardzo czytelny. Nasz dom jest również dobrze usytuowany na działce, gdyż salon jest na wschód, a kuchnia i gabinet na zachód. Wszystkie pomieszczenia są dobrze doświetlone w ciągu dnia. Piec mamy gazowy oraz tradycyjny na paliwo stałe. Sądzę, że przy takich piecach koszty eksploatacyjne będą korzystne.

W trakcie realizacji budowy, wprowadziliśmy kilka modyfikacji, a mianowicie częściowo podpiwniczyliśmy dom. Tam, gdzie była garderoba, przesunęliśmy ściankę i powstał dodatkowy pokój. Natomiast garderobę zrobiliśmy w pokoju, który jest w miejscu strychu.

Układ pomieszczeń jest dość funkcjonalny. Myślę, że nadaje się do rodzin z dziećmi, ponieważ dla osób starszych może być trochę kłopotliwy ze względu na dwa poziomy. Przy mojej rodzinie sprawdza się idealnie. Co prawda, myślałam, że salon będzie trochę większy jednak przy otwartej przestrzeni jest całkiem przestronny. Dzięki temu mamy miejsce na przyjmowanie gości.

Najbardziej jesteśmy zadowoleni z pomieszczenia nad garażem, ponieważ można je zagospodarować na różne sposoby, choćby ze względu na duży metraż. Jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to dobór wykonawców, bo to od nich tak naprawdę zależy, czy nasza budowa przebiegnie sprawnie. Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Aridela II WRP1297. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe RobertMarkowiak
RobertMarkowiak
Przy wyborze odpowiedniego projektu największe znaczenie miał dla mnie funkcjonalny układ pomieszczeń, który byłby dopasowany do wszystkich moich potrzeb. Od początku bardzo zależało mi na dużej i otwartej strefie dziennej, dlatego też zwracałem uwagę aby salon, jadalnia oraz kuchnia tworzyły wspólną całość. Dodatkowo interesował mnie kominek usytuowany w części wypoczynkowej oraz duże łazienki. Chciałem również, aby w bryle nowego domu znajdował się dwustanowiskowy garaż, a przestrzeń nad nim była możliwa do użytecznego zagospodarowania. Projekt Aridela II WRP1297 nie tylko spełniał wszystkie te wymagania, ale również odpowiadał mi w kwestii układu poddasza.

Inwestycja odbyła się sprawnie i w bardzo krótkim czasie. Pierwsze prace związane z wylaniem fundamentów miały miejsce pod koniec listopada 2014, a dokładnie rok później mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Podczas budowy nie natrafiliśmy na większe trudności, a fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej. Niełatwy do wykonania był jedynie niestandardowy strop, gdyż część jego konstrukcji jest tradycyjnie wylewana betonem, zaś na pozostałej jego powierzchni przewidziano system Teriva. Na szczęście ekipa potrafiła sobie z tym poradzić. Architekt adaptujący miał pewne obiekcje odnośnie więźby dachowej, aczkolwiek nie wynikały one z nieścisłości w projekcie. Powiedziano mi, iż w naszym rejonie (Wielkopolska) jej proporcje mogą nie być wystarczające na zastosowanie na niej dachówki, dlatego też zalecono mi użycie lżejszej blachodachówki. Osobiście uważam, iż konstrukcja dachu jest dosyć potężna nawet jak na pokrycie jej ceramiką, jednak aby uniknąć problemów z dostaniem pozwolenia na budowę, zmieniłem zalecany materiał.

Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Solbet, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą grafitowego styropianu. W całym domu zastosowałem system ogrzewania podłogowego, a w kotłowni zamontowałem uniwersalny piec na paliwo stałe, w którym głównie palimy ekogroszkiem. Na cały sezon grzewczy, łącznie z grzaniem wody użytkowej, zużywamy ok. 4 ton opału nabytego za kwotę ok. 2500 zł.

Oprócz funkcjonalnego wnętrza, przy wyborze projektu zwracałem również uwagę na koszty jego realizacji - zależało mi, aby nie pochłonęła ona zbyt wielu środków finansowych. Oszacowana kwota dotycząca projektu Aridela II WRP1297 na etapie stanu surowego zamkniętego wydała mi się stosunkowo niska i na szczęście okazała się być również realna. Uważam, że stosując materiały zalecane przez architekta można sugerować się kosztorysem.

Oryginalna kotłownia dobrze sprawdziłaby się przy ogrzewaniu gazowym, jednak w przypadku dużego pieca z podajnikiem jest ona nieco za mała. Z racji tego postanowiłem powiększyć ją, przyłączając do jej powierzchni niewykorzystaną pierwotnie przestrzeń pod klatką schodową. Z tego względu poleciłbym innym Inwestorom wykonanie schodów betonowych. Innych modyfikacji nie wprowadzałem i w dalszym ciągu nie widzę takiej potrzeby. Wnętrze jest funkcjonalne i moim zdaniem nie wymaga żadnych poprawek. Sądzę, że ewentualnie dobrym pomysłem byłoby większe zadaszenie tarasu ogrodowego. Myślałem nam tym, aczkolwiek czas naglił i nie miałem wtedy jeszcze konkretnej wizji tego rozwiązania. Uważam jednak, że jest to kwestia godna rozważenia.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Aridela II WRP1297 okazał się dla mnie strzałem w dziesiątkę. Uwzględnione przez architekta rozwiązania świetnie się sprawdzają, a nowy dom spełnia wszystkie moje oczekiwania. Powierzchnia nad garażem jest naprawdę przestronna, co pozwoliło mi na zaadaptowanie jej na część biurową. Prowadzę własną działalność gospodarczą, więc na takim pomieszczeniu od początku mi zależało. Część dzienna jest otwarta i posiada spore rozmiary, z czego jestem szczególnie zadowolony. Oprócz tego, bardzo podoba mi się rozwiązanie dotyczące głównego wejścia oraz wiatrołapu. Pokoje na poddaszu są ustawne i duże, co również mnie cieszy. Projekt Aridela II WRP1297 mogę śmiało polecić innym Inwestorom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Aridela II

  – 0 głosów

Projekt domu Aridela II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Aridela II

Projekt domu Aridela I Multi-Comfort

Projekt domu Aridela I

Aridela I

145 m²

Projekt domu Aridela III

Aridela III

144,4 m²

Projekty podobne do Aridela II WRP1297

Projekt domu Alion 2M -250 3D iDesigner

Alion 2M

136,79 m²

Projekt domu Galilea 2M -250 3D

Galilea 2M

153,83 m²

Projekt domu Noelia BIS 2M z wykuszem -250 3D

Projekt domu Puk 3 G2

Puk 3 G2

136,2 m²

Projekt domu Noelia 2M -250 3D

Noelia 2M

140,7 m²

Projekt domu Noelia Modern 2M -250 3D

Noelia Modern 2M

145,15 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych