Projekt domu Aridela I WRP1263

Cena projektu: 2 856 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
145 m²
Min. szer. działki
21,37 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
144,9 m²
Kubatura
556,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
241,3 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Aridela I jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Aridela I to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Aridela I nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Aridela I - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
10,6 m²
3 kuchnia
8,7 m²
4 spiżarnia
1,8 m²
5 jadalnia
12,2 m²
6 pokój dzienny
25 m²
7 wc
1,7 m²
8 pokój
9,9 m²
9 pom. gospodarcze
4,5 m²
10 garaż jednostan.
20,8 m²
razem
99,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Aridela I - Rzut poddasza

1 hall
5,6 m²
2 łazienka
9,6 m²
3 pokój
17,4 m²
4 pokój
12,9 m²
5 garderoba
3,9 m²
6 pokój
16,9 m²
7 strych
13,6 m²
razem
79,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Aridela I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Aridela I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

216 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Aridela I

Zdjęcie profilowe antyma
antyma

Projekt domu Aridela I WRP1263 bardzo nam się spodobał ze względu na ilość i wygląd balkonów. Cała bryła domu prezentuje się atrakcyjnie, a układ pomieszczeń jest funkcjonalny dla naszej rodziny.

Cieszę się, że nie mieliśmy problemów ani z samą budową, ani z czytelnością projektu. Ściany postawiliśmy z bloczków Ytong, a zamiast stropu Teriva zrobiliśmy strop lany betonowy. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę marki BRAAS. W domu ogrzewamy gazem ziemnym, gdyż jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie trzeba palić w piecu ani nic dorzucać- wystarczy włączyć i już jest ciepło. W salonie mamy też kominek z płaszczem wodnym, który świetnie sprawdza się w okresie jesiennym i wiosennym. Na początku, gdy nie było mocnej zimy grzaliśmy tylko kominkiem i to w zupełności wystarczało. W pomieszczeniach zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe.

W układzie pomieszczeń projektu domu Aridela I WRP1263 wprowadziliśmy drobne zmiany. Zrezygnowaliśmy z okien połaciowych w łazience i w przyległej do niej sypialni. Powiększyliśmy łazienkę na parterze kosztem wnęki na szafę w korytarzu. Podnieśliśmy ponad to ściankę kolankową. Strych nad garażem zaadaptowaliśmy na pokój. Jest on przestronny i dobrze doświetlony. Z racji tego, iż salon, jadalnia i kuchnia znajdują się po stronie południowej, w całym domu jest bardzo jasno i przyjemnie.

Na chwilę obecną mieszkamy w domu w 4 osoby. Sądzę, że bez problemów nasz syn mógłby zamieszkać jeszcze ze swoją dziewczyną i dzieckiem. Dom jest na tyle duży, że nie byłoby z tym kłopotów.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Aridela I WRP1263. Od czasu, gdy w nim zamieszkaliśmy, nie rzuciło nam się w oczy nic, co chcielibyśmy zmienić. Ten dom jest po prostu funkcjonalny. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Aridela I

  – 0 głosów

Projekt domu Aridela I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Aridela I

Projekt domu Aridela II

Aridela II

145 m²

Projekt domu Aridela III

Aridela III

144,4 m²

Projekty podobne do Aridela I WRP1263

Projekt domu Alion -300 3D

Alion

136,35 m²

Projekt domu Avanti -300

Avanti

139,7 m²

Projekt domu KA109 T

KA109 T

135,18 m²

Projekt domu Puk 3 -200 3D

Puk 3

131,04 m²

Projekt domu DomStudio 03 -300

DomStudio 03

131,62 m²

Projekt domu Owidiusz

Owidiusz

131,28 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych