Projekt domu Aridela I WRP1263

Cena projektu: 2 856 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
145 m²
Min. szer. działki
21,37 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
144,9 m²
Kubatura
556,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
241,3 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Aridela I jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Aridela I to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Aridela I nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Aridela I - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
10,6 m²
3 kuchnia
8,7 m²
4 spiżarnia
1,8 m²
5 jadalnia
12,2 m²
6 pokój dzienny
25 m²
7 wc
1,7 m²
8 pokój
9,9 m²
9 pom. gospodarcze
4,5 m²
10 garaż jednostan.
20,8 m²
razem
99,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Aridela I - Rzut poddasza

1 hall
5,6 m²
2 łazienka
9,6 m²
3 pokój
17,4 m²
4 pokój
12,9 m²
5 garderoba
3,9 m²
6 pokój
16,9 m²
7 strych
13,6 m²
razem
79,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Aridela I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Aridela I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

194 690 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

216 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
47 591 zł

stan surowy otwarty
123 782 zł

stan surowy zamknięty
23 317 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Aridela I

Zdjęcie profilowe antyma
antyma

Projekt domu Aridela I WRP1263 bardzo nam się spodobał ze względu na ilość i wygląd balkonów. Cała bryła domu prezentuje się atrakcyjnie, a układ pomieszczeń jest funkcjonalny dla naszej rodziny.

Cieszę się, że nie mieliśmy problemów ani z samą budową, ani z czytelnością projektu. Ściany postawiliśmy z bloczków Ytong, a zamiast stropu Teriva zrobiliśmy strop lany betonowy. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę marki BRAAS. W domu ogrzewamy gazem ziemnym, gdyż jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Nie trzeba palić w piecu ani nic dorzucać- wystarczy włączyć i już jest ciepło. W salonie mamy też kominek z płaszczem wodnym, który świetnie sprawdza się w okresie jesiennym i wiosennym. Na początku, gdy nie było mocnej zimy grzaliśmy tylko kominkiem i to w zupełności wystarczało. W pomieszczeniach zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe.

W układzie pomieszczeń projektu domu Aridela I WRP1263 wprowadziliśmy drobne zmiany. Zrezygnowaliśmy z okien połaciowych w łazience i w przyległej do niej sypialni. Powiększyliśmy łazienkę na parterze kosztem wnęki na szafę w korytarzu. Podnieśliśmy ponad to ściankę kolankową. Strych nad garażem zaadaptowaliśmy na pokój. Jest on przestronny i dobrze doświetlony. Z racji tego, iż salon, jadalnia i kuchnia znajdują się po stronie południowej, w całym domu jest bardzo jasno i przyjemnie.

Na chwilę obecną mieszkamy w domu w 4 osoby. Sądzę, że bez problemów nasz syn mógłby zamieszkać jeszcze ze swoją dziewczyną i dzieckiem. Dom jest na tyle duży, że nie byłoby z tym kłopotów.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Aridela I WRP1263. Od czasu, gdy w nim zamieszkaliśmy, nie rzuciło nam się w oczy nic, co chcielibyśmy zmienić. Ten dom jest po prostu funkcjonalny. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Aridela I

  – 0 głosów

Projekt domu Aridela I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Aridela I

Projekt domu Aridela II

Aridela II

145 m²

Projekt domu Aridela I Multi-Comfort

Projekt domu Aridela III

Aridela III

144,4 m²

Projekty podobne do Aridela I WRP1263

Projekt domu Avanti -216

Avanti

139,7 m²

Projekt domu Alion -200 3D

Alion

136,35 m²

Projekt domu DomStudio 03

DomStudio 03

131,62 m²

Projekt domu Puk 3 3D

Puk 3

131,04 m²

Projekt domu Galilea -100 3D

Galilea

153,83 m²

Projekt domu Owidiusz

Owidiusz

131,28 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych