Projekt domu Ariadna III WRP1224

Cena projektu: 2 730 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
135,2 m²
Min. szer. działki
18,77 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
119,2 m²
Kubatura
419,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
209,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Średniej wielkości Ariadna III jest domem jednorodzinnym, dedykowanym rodzinie liczącej od 4 do 6 osób. Równomiernie rozłożona, tradycyjna bryła może kojarzyć się z dworkiem. Parter oraz użytkowe poddasze przekrył dach kopertowy, w którym ze wszystkich stron zaprojektowano duże lukarny. Trzy z nich posiadają balkony, z których jeden został zlokalizowany na szczycie wykusza. Znajduje się on na bocznej, najbardziej rozrzeźbionej elewacji. Dwa głębokie podcienie wbijają się w naroża przy wejściu, a także po stronie ogrodu, tworząc odpowiednio: wygodną strefę wejściową i zewnętrzny kącik rekreacyjny. Gabaryty domu nie są przesadzone - zmieści się on nawet na średniej wielkości działce. Bardzo przestronna, pozostająca w kontakcie z otoczeniem strefa dzienna znalazła się na parterze. Pokój dzienny z jadalnią zlokalizowano wzdłuż tylnej ściany i nieznacznie rozdzielono przy pomocy wbijającego się we wnętrze naroża. Zamontowano w nim dwustronny, dostępny zarówno z wnętrza jak i zewnątrz kominek. Na obu graniczących z tarasem ścianach znalazły się drzwi balkonowe. Środkowy fragment pomieszczenia powiększono o przeszklony wykusz. Po stronie ulicy znalazła się duża, półotwarta kuchnia ze spiżarnią i dużą wnęką na lodówkę oraz szafy. Na styku obszernej części wspólnej i kameralnego hallu rozpoczynają się półotwarte schody, które wyznaczają granicę między pokojem dziennym a pomieszczeniami technicznymi i sanitarnymi. Pod ich górnym biegiem zlokalizowano pomieszczenie gospodarcze i niewielką toaletę w załomie hallu. Przednie, graniczące z wiatrołapem naroże przeznaczono na pokój, który może służyć jako sypialnia dla gości. Komunikacja została ukształtowana w taki sposób, że z jednej strony łączy wiatrołap bezpośrednio z częścią dzienną, a z drugiej tworzy półprywatną odnogę między pokojem a toaletą. Pojawiły się w nim także dwie duże wnęki na szafy. Strefa nocna znajduje się na poddaszu. Tworzą ją trzy duże, bardzo ustawne pokoje - każdy z dostępem do lukarny i balkonu. W narożu zlokalizowana jest spora, wygodna łazienka, która obsługuje wszystkie prywatne pomieszczenia. Największą zaletą Ariadny III jest jej przestronność. Otwarta część dzienna dosłownie łączy się z ogrodem. Dzięki zgromadzeniu wszystkich dodatkowych pomieszczeń w obszarze między schodami a wiatrołapem, można ją było całkowicie uwolnić. Duże podcienia z zewnętrznym kominkiem zachęcają do spędzania czasu w ogrodzie. Bardzo obszerne prywatne pokoje zapewnią komfort i swobodę każdemu z lokatorów. Dzięki licznym, równomiernie rozłożonym oknom, wnętrze domu będzie doświetlone przez cały dzień.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ariadna III - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
10,6 m²
3 spiżarnia
1,8 m²
4 kuchnia
8,6 m²
5 jadalnia
12,4 m²
6 pokój dzienny
25 m²
7 wc
1,7 m²
8 pokój
9,9 m²
9 pom. gospodarcze
4,5 m²
razem
78,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Ariadna III - Rzut poddasza

1 hall
6 m²
2 pokój
14,5 m²
3 pokój
13,1 m²
4 pokój
15,9 m²
5 łazienka
6,9 m²
razem
56,4 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ariadna III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ariadna III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

187 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Ariadna III

Zdjęcie profilowe anowi
anowi
Wybierając wymarzony projekt domu, dużą uwagę przywiązywałam do tego, aby przewidziany w nim układ pomieszczeń był nie tylko funkcjonalny, ale także odpowiadał nam w kwestii usytuowania naszej działki względem stron świata. Rozmieszczenie wnętrza uwzględnione w projekcie domu Ariadna III WRP1224 pod tym kątem wyjątkowo przypadło nam do gustu, a dodatkowo budynek bardzo spodobał się nam ze względu na atrakcyjnie prezentujące się okrągłe tarasy oraz ciekawą konstrukcję dachu.

Nasza realizacja odbyła się stosunkowo sprawnie. Co prawda podczas niej natrafiliśmy na drobne problemy, aczkolwiek nie miały one dużego wpływu na przebieg inwestycji. Warto zwrócić uwagę na obliczenia dotyczące wymiarów elementów tworzących więźbę dachową, gdyż współpracujący z nami fachowcy zauważyli w nich pewne nieścisłości. Dostrzegli oni również kilka nie do końca trafionych w projekcie rozwiązań, ale na szczęście nie było to nic, z czym wykonawcy nie potrafiliby sobie poradzić. Budowę zaczęliśmy 1 sierpnia 2014 r, a do nowego domu wprowadziliśmy się już w maju 2016 r. - wszystko trwało więc nieco ponad 1,5 roku. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Strop wykonaliśmy w monolitycznej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką marki Creaton. Sądzę, że architekt poprawnie oszacował kosztorys i myślę, że śmiało można sugerować się podaną kwotą.

Co prawda, projekt domu Ariadna III WRP1224 nie uwzględniał piwnicy, aczkolwiek my postanowiliśmy ją wykonać, a następnie wygospodarować w niej kotłownię. Tym samym musieliśmy zrobić schody prowadzące na tą kondygnację. Łazienkę na parterze powiększyliśmy, co pozwoliło nam na wstawienie w niej okna - trzeba przyznać, ze był to naprawdę dobry pomysł. W salonie pierwotnie znajdowały się dwa duże przeszklenia, jednak stwierdziliśmy iż taka ich ilość jest zbędna i zrezygnowaliśmy z jednego. Nie wykonywaliśmy również lukarny przy klatce schodowej, a nad schodami wstawiliśmy okno połaciowe, co pozwoliło nieco zredukować koszty inwestycji. Postanowiliśmy także nie robić komina wentylacyjnego przy kuchni - zamiast niego na dachu zamontowaliśmy małe kominki w formie tzw. „grzybka”. Takie rozwiązanie dobrze się prezentuje, ogranicza koszty i świetnie się sprawdza, a pokój na górze, w którym pierwotnie znajdował się komin, stał się bardziej ustawny.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Ariadna III WRP1224. Jedyne czego brakuje mi na chwilę obecną to garderoba, jednak niestety nie ma możliwości, aby ją wygospodarować. Innych zastrzeżeń nie mam, a cały nasz dom bardzo mi się podoba. Układ pomieszczeń został dobrze przemyślany i doskonale pasuje do usytuowania naszej działki. Tylni taras znajduje się po stronie zachodniej, zaś frontowy na południu. Przy takim rozmieszczeniu wszystkie pomieszczenia są odpowiednio oświetlone. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ariadna III

  – 0 głosów

Projekt domu Ariadna III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ariadna III

Projekt domu Ariadna I

Ariadna I

135,9 m²

Projekt domu Ariadna II

Ariadna II

135,9 m²

Projekty podobne do Ariadna III WRP1224

Projekt domu Dom przy Sielskiej 4 -350

Projekt domu Dom przy Sielskiej 3 -350

Projekt domu Wilga 2 -350 3D

Wilga 2

147,11 m²

Projekt domu Ares VI

Ares VI

132,8 m²

Projekt domu Wilga 2 MC -350

Wilga 2 MC

148,4 m²

Projekt domu Figiel -598

Figiel

138,68 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych