Projekt domu Ariadna II WRP1223

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
135,9 m²
Min. szer. działki
24,34 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
162 m²
Kubatura
589 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
277,8 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Ariadna II to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Ariadna II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Uwzględniona na dole toaleta świetnie sprawdzi się w trakcie odwiedzin gości, natomiast poddasze dysponuje komfortową, w pełni funkcjonalną łazienką. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ariadna II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
10,6 m²
3 spiżarnia
1,8 m²
4 kuchnia
8,6 m²
5 jadalnia
12,4 m²
6 pokój dzienny
25 m²
7 wc
1,7 m²
8 pokój
9,9 m²
9 pom. gospodarcze
4,5 m²
10 garaż dwustan.
36,3 m²
razem
115,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Ariadna II - Rzut poddasza

1 hall
6 m²
2 pokój
14,5 m²
3 pokój
13,1 m²
4 pokój
15,9 m²
5 łazienka
7,6 m²
6 strych
18,4 m²
razem
75,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ariadna II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ariadna II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

184 153 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

267 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
44 776 zł

stan surowy otwarty
114 471 zł

stan surowy zamknięty
24 906 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Ariadna II

Zdjęcie profilowe sybilla1985
sybilla1985
Na projekt domu Ariadna II WRP1223 zdecydowaliśmy się głównie ze względów wizualnych i estetycznych. Mnie oraz mojemu mężowi bardzo spodobał się wygląd zewnętrzny tego budynku i była to decydująca kwestia przy naszym wyborze. Postawienie naszego nowego domu odbyło się bez żadnych komplikacji i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Postanowiliśmy jednak wprowadzić do projektu kilka zmian. Zdecydowaliśmy się na usunięcie spiżarni, a jej kosztem powiększyliśmy kuchnię. Obok niej architekt przewidział szafy wnękowe, jednak zamiast nich postawiliśmy w tym miejscu jedną, prostą ścianę. Zrezygnowaliśmy z murowanego kominka na tarasie oraz mniejszych drzwi tarasowych, które miały znajdować się obok niego. Doszliśmy z mężem do wniosku, że nie są nam potrzebne dwa wyjścia na część ogrodową, a w dodatku salon stał się przez to bardziej ustawny. Dzięki temu zyskaliśmy więcej miejsca do postawienia mebli. Gdy budowaliśmy nasz dom nie wiedzieliśmy czy będziemy ogrzewać w nim gazem czy też paliwem stałym. Postanowiliśmy zrobić sobie możliwość zainstalowania pieca na ekogroszek i tym samym przenieśliśmy kotłownię na tył garażu, który przedłużyliśmy o metr. Powierzchnię, która pierwotnie była przeznaczona na pomieszczenie gospodarcze przyłączyliśmy do małej łazienki. Projekt domu Ariadna II WRP1223 przewidywał możliwość aranżacji przestrzeni nad garażem, więc postanowiliśmy to wykorzystać. Po powiększeniu garażu pomieszczenie nad nim wyszło bardzo duże, więc przedzieliliśmy je na dwa mniejsze. Zrobiliśmy w nich garderobę i pralnię. Komin wentylacyjny wykonaliśmy od stropu. Nasz dom usytuowany jest tak, iż wjazd do garażu mamy od północy, a salon znajduje się po stronie południowej. Dzięki takiemu położeniu budynku w części dziennej i w sypialniach na poddaszu mamy bardzo jasno. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ariadna II WRP1223 i śmiało możemy polecić go innym. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe rzesny
rzesny
Szukając odpowiedniego projektu musieliśmy zwracać uwagę na to, aby budynek dopasowany był do wymiarów naszej działki. Oprócz tego, mojej żonie zależało na balkonach uwzględnionych w jego bryle. Spośród domów odpowiadającym powyższym kryteriom najbardziej do gustu przypadł nam projekt Ariadna II WRP1223. Przewidziane w nim rozmieszczenie pomieszczeń wydało się na funkcjonalne i wiedzieliśmy, że po zastosowaniu niewielkich modyfikacji w układzie ścianek działowych, dopasujemy wnętrze do wszystkich naszych oczekiwań.

Nasza realizacja przebiegła bez żadnych problemów, a fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej. Projekt nabyliśmy pod koniec 2012 r. a już niedługo po tym mogliśmy rozpocząć pierwsze prace budowlane. Postawienie oraz wykończenie domu zajęło nam ok. 2,5 roku i już w 2016 r. mogliśmy w nim zamieszkać. Postanowiliśmy zmienić zalecaną przez architekta technologię budowy i ściany wymurowaliśmy w systemie trójwarstwowym. Od wewnątrz zastosowaliśmy tzw. cegłę kratówkę, zaś od zewnątrz klinkierową - pomiędzy obiema warstwami znajduje się styropian. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy blachodachówką. Co prawda nie analizowaliśmy szczegółowo kosztów Inwestycji, jednak myślę że na etapie stanu surowego zamkniętego można zmieścić się w kwocie oszacowanej w kosztorysie.

Do projektu Ariadna II WRP1223 wprowadziliśmy kilka zmian. Powiększyliśmy łazienkę na parterze poprzez przyłączenie do niej powierzchni wnęki przewidzianej w korytarzu, a dodatkowo zmniejszyliśmy nieco wymiary pokoju na tej kondygnacji na rzecz zrobienia wnęki na szafę w wiatrołapie. Oprócz tego, rezygnowaliśmy ze spiżarki zwiększając tym samym kuchnię. Układ pomieszczeń na poddaszu pozostał bez zmian, aczkolwiek teraz są one bardziej przestronne za sprawą podniesienia ścianki kolankowej o wysokość 30 cm. Taka modyfikacja spowodowała także, iż nie musieliśmy stawiać przy skosach dachu dodatkowych ścianek. Uważam, że był to naprawdę dobry pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ariadna II WRP122. Uwzględniony przez architekta układ pomieszczeń został dobrze przemyślany i cieszymy się, iż jedynie drobne poprawki wystarczyły, aby w pełni dopasować go do wszystkich potrzeb naszej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Inwestor546464
Inwestor546464
Podczas poszukiwań odpowiadającego mi projektu domu uwagę zwracałem przede wszystkim na uwzględniony w nim układ pomieszczeń. Zależało mi na tym, aby wnętrze było funkcjonalne i dopasowane do moich oczekiwań. Spośród wszystkich propozycji jakie obejrzałem, pod względem wewnętrznego rozkładu najbardziej do gustu przypadł mi projekt domu Ariadna II WRP1223 i finalnie zdecydowałem się na jego realizację.

Wszystkie prace związane z realizacją nowego domu przebiegły stosunkowo sprawnie, a cała inwestycja trwała ok. 3 lat. Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona, aczkolwiek uważam, że warto zwrócić w projekcie uwagę na konstrukcję więźby dachowej. Wykonujący ją fachowcy stwierdzili, że mogłaby zostać jednak lepiej rozwiązana i postanowili nanieść pewne zmiany w tworzących ją elementach. Oryginalnie krokwie tworzyły zarówno cienkie, jak i grubsze deski łączone ze sobą śrubami, co zdaniem fachowców nie było zbyt trafione. Uznali, że lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie jednolitego drewna, dzięki czemu więźba stanie się mocna i o wiele solidniejsza.

Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków MAX, a dach pokryliśmy blachodachówką. Zmieniliśmy zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i postanowiliśmy zrobić go w tradycyjnie lanej betonem, żelbetowej konstrukcji. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego został mocno przesadzony. Moim zdaniem realizując projekt domu Ariadna II WRP1223 śmiało można liczyć się ze znacznie mniejszymi kosztami. Myślę, że na tym etapie spokojnie można zmieścić się w kwocie 200 tys. zł.

Kotłownia w projekcie domu Ariadna II WRP1223 została przystosowana do ogrzewania gazowego, jednak ja zdecydowałem się na ogrzewanie domu przy pomocy pieca na paliwo stałe. Z tego względu postanowiłem zmniejszyć rozmiary garażu do jednostanowiskowego, a jego pozostałą powierzchnię przeznaczyłem na zrobienie dużej kotłowni oraz praktycznej pralni. Oryginalny metraż kotłowni zagospodarowałem na spiżarkę i jednocześnie zrezygnowałem z tej pierwotnie przewidzianej przy kuchni.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ariadna II WRP1223 okazał się słuszną decyzją. Przewidziany w nim układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany, a wprowadzenie w nim kilku drobnych zmian sprawiło, że nowy dom w całości spełnia wszystkie moje oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ariadna II

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Inwestor546464 22.02.2017 16:04

Projekt domu Ariadna II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ariadna II

Projekt domu Ariadna III

Ariadna III

135,2 m²

Projekt domu Ariadna I

Ariadna I

135,9 m²

Projekty podobne do Ariadna II WRP1223

Projekt domu Dandys 1 G2

Dandys 1 G2

146,22 m²

Projekt domu E-211

E-211

146,1 m²

Projekt domu Tyberiusz 2 3D iDesigner

Tyberiusz 2

148,13 m²

Projekt domu E-241

E-241

139,4 m²

Projekt domu Solon 2

Solon 2

131,2 m²

Projekt domu Aria II

Aria II

145,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych