Projekt domu Ares WRP1262

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
137,2 m²
Min. szer. działki
22,24 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
150,6 m²
Kubatura
537,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
254,4 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Ares to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Ares to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie przewidziano toaletę na parterze oraz łazienkę na wyższej kondygnacji. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ares - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,4 m²
2 hall
13,9 m²
3 spiżarnia
1,8 m²
4 kuchnia + jadalnia
20,4 m²
5 pokój dzienny
26,5 m²
6 wc
1,8 m²
7 pokój
9,9 m²
8 pom. gospodarcze
4,4 m²
9 garaż jednostan.
22,8 m²
razem
103,9 m²

Rzut kondygnacji projektu Ares - Rzut poddasza

1 hall
6,2 m²
2 łazienka
6,8 m²
3 pokój
13,3 m²
4 pokój
14,4 m²
5 pokój
15,4 m²
6 strych
9,1 m²
razem
65,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ares na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ares
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

228 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Ares

Gdy szukałem odpowiedniego projektu, największą uwagę zwracałem na walory wizualne budynku. Spośród tych, które oglądałem, najbardziej do gustu przypadł mi projekt Ares WRP1262. Jego zewnętrzna bryła świetnie się prezentuje, a ponadto wyjątkowo spodobały mi się ozdobne lukarny.

Wprowadziliśmy kilka zmian w zalecanej technologii budowy i zamiast stropu Teriva wykonaliśmy go w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Ytong 24 cm, a warstwę izolacyjną tworzy biały styropian o grubości 15 cm. Nie potrafię jednoznacznie ocenić kosztów ogrzewania w całym sezonie grzewczym, ponieważ palimy dwoma rodzajami paliwa. Posiadamy piec na pellet, aczkolwiek tego opału używamy podczas dużych mrozów. W zimie jedna tona pelletu wystarcza nam na ok. 1,5 miesiąca. Aby zwiększyć temperaturę wewnątrz domu w okresie wiosny i jesieni w kotle opalamy drewnem.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ares WRP1262 wprowadziliśmy kilka zmian. Postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarki, a jej kosztem powiększyliśmy kuchnię oraz wiatrołap. Dzięki temu, mogliśmy wstawić do niego przesuwną szafę na odzież wierzchnią. W części dziennej uwzględniono sporą ilość przeszkleń, dlatego zrezygnowałem z wyjścia na taras od strony jadalni. Łazienka na parterze była pierwotnie nieco za mała. Zdecydowałem się więc ją powiększyć, przyłączając do niej powierzchnię wnęki na szafę przewidzianą obok niej. Ponadto, wejście do tego pomieszczenia przeniosłem na ścianę na przeciwko wykuszu.

Metraż kotłowni dobrze sprawdzi się przy ogrzewaniu gazowym, jednak decydując się na piec na paliwo stałe może być ona trochę za mała. Co prawda, zamontowany przez nas kocioł jest niemal bezobsługowy, aczkolwiek mamy w niej niewiele miejsca na przechowywanie opału. Myślę, że aby rozwiązać ten kłopot, dobrym pomysłem w tym przypadku będzie powiększenie garażu. Sądzę, że warto zastanowić się również nad zmianą konstrukcji klatki schodowej. Zgodnie z wytycznymi zrobiliśmy lane schody obłożone drewnem, ale być może ażurowe lepiej by się prezentowały.

Zaletą projektu Ares WRP1262 jest z kolei duża, otwarta przestrzeń części dziennej. Układ poddasza został dobrze przemyślany, więc nie mieliśmy potrzeby, aby wprowadzać do niego jakiekolwiek zmiany. Póki co, mamy z żoną jedno dziecko, więc powierzchnia naszego domu jest dla nas w pełni satysfakcjonująca. Myślę, że taki metraż zadowoli nawet 5-osobową rodzinę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ares

  – 0 głosów

Projekt domu Ares należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ares

Projekt domu Ares IV

Ares IV

136,1 m²

Projekt domu Ares VI

Ares VI

132,8 m²

Projekt domu Ares II

Ares II

137,2 m²

Projekt domu Ares V

Ares V

136,1 m²

Projekt domu Ares III

Ares III

135,7 m²

Projekty podobne do Ares WRP1262

Projekt domu Dandys 1

Dandys 1

147,3 m²

Projekt domu Tyberiusz

Tyberiusz

140,1 m²

Projekt domu E-242

E-242

128,9 m²

Projekt domu Ariadna I

Ariadna I

135,9 m²

Projekt domu Solon

Solon

131,23 m²

Projekt domu Delos

Delos

135,49 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych