Projekt domu AR 163 KRL1022

Cena projektu: 1 390 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
99,23 m²
Min. szer. działki
14,94 m
Wysokość budynku
7,88 m
Pow. zabudowy
75,15 m²
Kąt nach. dachu
45°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu AR 163 odpowiedni do zrealizowania na wąską działkę, co jest szczególnie istotne, gdy nie można pozwolić sobie na budynek o dużych wymiarach. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt AR 163 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu AR 163 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,96 m²
2 hall + schody
6,23 m²
3 pokój dzienny
18,35 m²
4 kuchnia
6,3 m²
5 pokój
10,88 m²
6 korytarz
1,98 m²
7 łazienka
3,13 m²
8 kotłownia
4,82 m²
razem
55,65 m²

Rzut kondygnacji projektu AR 163 - Rzut poddasza

1 hall + schody
6,84 m² (6,84 m²)
2 pokój
13,04 m² (15,42 m²)
3 garderoba
2,26 m² (3,47 m²)
4 łazienka
4,61 m² (7,29 m²)
5 pokój
8,1 m² (10,36 m²)
6 pokój
8,73 m² (11,11 m²)
razem
43,58 m² (54,49 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu AR 163 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu AR 163
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe, lane na mokro. Ściany fundamentowe: betonowe, lane na mokro - alternatywnie bloczki betonowe. Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 25 cm + styropian 12 cm - alternatywnie YTONG, porotherm 44. Ściany wewnętrzne nośne: pustak 18 lub 20 cm - alternatywnie YTONG, porotherm. Ścianki działowe: pustak 12 cm lub z płyt gipsowo kartonowych (GK). Schody: żelbetowe lub o konstrukcji drewnianej. Strop: żelbetowy, lany na mokro - alternatywnie gęstożebrowy np. FERT. Więźba: drewniana. Pokrycie dachu: Dachówka ceramiczna - alternatywnie blacha, papa bitumiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ArchStudio

Opinie mieszkańców domu AR 163

Zdjęcie profilowe BJoanna1
BJoanna1
Uznaliśmy, że metraż podany w projekcie domu AR 163 KRL1022 będzie optymalny dla czteroosobowej rodziny. Poza tym, chcieliśmy, aby konstrukcja była prosta, co pozwoli całość zrealizować nie nadszarpując znacznie budżetu. Co więcej, prosta bryła domu to zawsze mniejsze koszty eksploatacyjne.

Od wylania fundamentów do momentu naszej przeprowadzki minęło 12 miesięcy i już od ponad trzech lat mieszkamy w naszym nowym domu. Większych zmian nie wprowadzaliśmy. Najważniejszą było zrobienie lekkich ażurowych schodów drewnianych zamiast lanych. Dzięki temu zyskaliśmy przestronny salon, którego ozdobą są właśnie schody. Powiększyliśmy też okno w salonie, a to w dodatkowym pokoju na dole przenieśliśmy na ścianę szczytową. Budynek został ocieplony 12cm styropianu oraz mamy piec gazowy. Jest to bezobsługowe rozwiązanie i nie za drogie. Dom jest raczej ekonomiczny (rachunki za gaz są takie same jak w 60m2 mieszkanie), a kotłownia jest całkiem czysta.

W domu mieszkamy w piątkę. I to całkiem wygodnie. Układ pomieszczeń w projekcie domu AR 163 KRL1022 jest bardzo dobrze przemyślany. W takich mniejszych domach ważne jest, żeby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Tu się to udało. Nie ma zbędnych pomieszczeń. Przeszkadza nam tylko jedno - słup w salonie. Podejrzewam, że przy lanych schodach był niezbędny, ale przy lekkich wydaje się niepotrzebny. Żałuję, że nie było kogoś, kto by nam o tym powiedział na etapie budowy. W domu jest bardzo jasno. Układ okien zapewnia świetne doświetlenie wnętrza. Pozbyliśmy się na szczęście okna nad klatką schodową, które jest bardzo złym pomysłem.

Choć wielu z nas narzeka, to ja jestem zadowolona ze swojego wyboru. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym AR 163 KRL1022 do nas pasuje. Gdyby nie ten słup, pewnie byłby idealny. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe askryb
askryb
Zdecydowaliśmy się na projekt domu AR 163 KRL1022, ponieważ nie był duży. Zwracaliśmy na to uwagę, aby była prosta bryła oraz dwuspadowy dach. Głównie chodziło nam o to, aby był niedrogi w realizacji.

Dom budowaliśmy systemem gospodarczym, więc tutaj nie było problemów z wykonawcami wszystko poszło zgodnie z naszym planem. Projekt domu AR 163 KRL1022 był czytelny, z czego też się bardzo cieszymy.

Zdecydowaliśmy się wprowadzić modyfikacje, jednak niewielkie. Było to połączenie dwóch pokoi na górze w jeden. Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ mamy piec na ekogroszek i musieliśmy przesunąć trochę komin. Z kosztów, jakie ponosimy przy użytkowaniu tego pieca jesteśmy zadowoleni. Żałuję, że nie powiększyliśmy salonu chociaż o 1 m, ponieważ teraz wydaje mi się, że jest zbyt mały i na parterze jest trochę ciasno.

Wejście jest od wschodu, od zachodu mamy salon i mały pokój na dole. Przy takim umieszczeniu domu na działce jest jasno w pomieszczeniach w ciągu dnia. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny. Na co dzień w domu mieszkają 2-3 osoby, więc miejsca jest wystarczająco. Nie możemy narzekać na wielkość sypialni.

Naszym sukcesem jest to, że udało nam się zrealizować ten projekt, bardzo jesteśmy szczęśliwi z tego powodu. Jestem zadowolona z wyboru projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym AR 163 KRL1022. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe andrzej2827
andrzej2827
Zdecydowałem się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym AR 163 KRL1022, ponieważ jego wymiary idealnie wpasowywały się w naszą wąską działkę. Dodatkowo nie zbyt duży metraż i prosta konstrukcja budynku sprawiły, iż dom wydał mi się niedrogi w realizacji, a na tym również mi zależało.

Ściany wymurowaliśmy przy użyciu bloczków z betonu komórkowego Solbet, a dach pokryliśmy blachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem. Ogrzewanie węglem czy drewnem nie wydało mi się do końca dobrym pomysłem, dlatego też zdecydowałem się na zamontowanie piecyka gazowego, który jest bardzo wygodny w obsłudze. Dom nie jest duży, więc takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze. Łącznie rachunki za 4 zimowe miesiące wyniosły nas ok. 1400 zł.

Warunki zabudowy obowiązujące na naszym terenie wymagają, iż główna kalenica musi być prostopadła do drogi. Z tego względu musieliśmy zmodyfikować konstrukcję dachu, a w związku z tym podnieśliśmy ściankę kolankowa do wysokości 5 pustaków. Okazało się, że ta zmiana wyszła nam na dobre, tym bardziej iż zdecydowaliśmy się jeszcze na wykonanie dwóch lukarn. Muszę przyznać, że teraz budynek prezentuje się znacznie lepiej.

Zrobienie lukarny nad drzwiami frontowymi sprawiło, iż uzyskaliśmy dodatkową powierzchnię na zrobienie pralni - wejść do niej można od strony łazienki na poddaszu. Dodatkowo pod nią powstał nieduży ganek. W niedługim czasie planuję go jeszcze zabudować, dzięki czemu uzyskamy drugi wiatrołap.

Zlokalizowanie komina w łazience na parterze nie wydało mi się do końca dobrym rozwiązaniem. Postanowiłem więc przenieść go do kotłowni i umieścić w ścianie nośnej. Budynek pokryty jest styropianem i tynkiem, więc z zewnątrz nie widać tego elementu. Kolejną zmianą była rezygnacja ze słupa przewidzianego w salonie oraz zabudowanie przestrzeni pod schodami - w tym miejscu powstało małe pomieszczenie gospodarcze.

Jestem zadowolony z wyboru projektu AR 163 KRL1022. Wewnętrzny układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Po modyfikacji konstrukcji dachu, budynek wygląda naprawdę dobrze - podoba się nie tylko nam, ale także odwiedzającym nas gościom, co również mnie cieszy. Jesteśmy 3-osobową rodziną i w nowym domu mieszka nam się bardzo wygodnie - myślę, że większy nie byłby potrzebny. Uważam, że taki metraż będzie satysfakcjonujący również dla czwórki domowników. Pozdrawiam.

Recenzje projektu AR 163

  – 0 głosów

Projekt domu AR 163 należy do kategorii

Projekty podobne do AR 163 KRL1022

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 -450

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 27 N -450

Projekt domu Dom Dla Ciebie 6 bez garażu [B]

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 34 long -450

Projekt domu Longinus Sto - murowana – beton komórkowy -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 59 -700

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych