Projekt domu Apoloniusz II WRP1401

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
131,7 m²
Min. szer. działki
23,82 m
Wysokość budynku
8,7 m
Pow. zabudowy
154 m²
Kubatura
633 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
270 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt Apoloniusz II to pokaźny dom z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem, dołączonym do bryły budynku. Z zewnątrz prezentuje się bardzo okazale, a klasy nadaje mu jasna elewacja, elegancko wykończona okładziną kamienną oraz symetryczna fasada. Z uwagi na obszerny garaż oraz gabaryty samego domu, budynek musi zostać usytuowany na dość szerokiej działce. Za wiatrołapem zaplanowano niewielki hall, a właściwie przejście, z miejscem na szafę oraz wejściem do toalety. Dalej rozciąga się obszerna strefa dzienna. Z lewej strony wchodzi się do kuchni, przechodzącej w jadalnię z wyjściem na taras. Naprzeciwko niej przewidziano schody na poddasze, pod którymi umieszczono spiżarnię. Stamtąd przechodzi się do obszernego garażu, mieszczącego dwa samochody, z wydzielonym pomieszczeniem gospodarczym. Posiada ono osobne wyjście do ogrodu, dzięki czemu może stać się miejscem składowania narzędzi ogrodowych. Obok spiżarni zaplanowano dodatkowy pokój. Za jadalnią znajduje się pokój dzienny, gdzie można urządzić przytulne miejsce do relaksu przy kominku. Pomieszczenie wychodzi na niewielki taras o finezyjnej formie, umieszczony częściowo w podcieniu, łączącym dom z ogrodem. Poddasze przeznaczono na łazienkę oraz trzy obszerne, ustawne sypialnie, z miejscem na szafy oraz prywatnymi balkonami. Powiększającej się rodzinie spodoba się możliwość zagospodarowania bardzo dużego strychu nad garażem. Największą zaletą domu Apoloniusz II jest przestronność jego wnętrz. Mieszkańcy mają do dyspozycji wielkie sypialnie, obszerny pokój dzienny oraz podwójny garaż, a do adaptacji pozostaje jeszcze pokaźny strych. Dzięki temu w domu z łatwością zamieszka duża, nawet sześcioosobowa rodzina.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Apoloniusz II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
8,5 m²
3 wc
1,7 m²
4 kuchnia
8,7 m²
5 jadalnia
13,5 m²
6 pokój dzienny
24,4 m²
7 spiżarnia
1,5 m²
8 pokój
9,4 m²
9 pom. gospodarcze
7,3 m²
10 garaż dwustan.
36,2 m²
razem
115,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Apoloniusz II - Rzut poddasza

1 hall
5,9 m²
2 pokój
14,4 m²
3 pokój
15,1 m²
4 pokój
18,6 m²
5 łazienka
5,8 m²
6 strych
30,5 m²
razem
90,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Apoloniusz II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Apoloniusz II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

259 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz płytkami elewacyjnymi. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Apoloniusz II

Zdjęcie profilowe Artur Matysiak
Artur Matysiak
Szukając projektu domu największą uwagę zwracałem na przewidziany w nim układ pomieszczeń. Finalnie zdecydowałem się na realizację projektu domu Apoloniusz II WRP1401, który pod tym kątem wydał mi się najbliższy naszym oczekiwaniom. Szczególnie spodobało mi się, iż architekt w bardzo funkcjonalny sposób wykorzystał powierzchnię górnej kondygnacji, aczkolwiek układ parteru także przypadł mi do gustu. Od początku zależało mi na tym, aby salon, jadalnia i kuchnia w nowym domu były ze sobą połączone, a otwarta część dzienna w projekcie Apoloniusz II WRP1401 jak najbardziej spełnia to kryterium.

Nasza budowa odbyła się bardzo sprawnie. Fachowcy doskonale poradzili sobie z całym procesem budowlanym, łącznie z wykonaniem piwnicy, którą postanowiliśmy doprojektować. Co prawda, murarze zauważyli że kilka rozwiązań ukazanych na rysunkach technicznych wymaga dopracowania, ale na szczęście z łatwością potrafili to skorygować. Inwestycja przebiegła w naprawdę krótkim czasie, gdyż łącznie z wykonaniem prac wykończeniowych trwała ok. 16 miesięcy. Budynek został postawiony przy użyciu bloczków Suporex, zaś dach pokryliśmy dachówką. Postanowiliśmy zmienić zalecaną konstrukcje stropu i wykonaliśmy go z gotowych, prefabrykowanych płyt stropowych - zrobienie go tą metodą zajęło fachowcom ok. 3 godzin. Uważam, że oszacowany przez architekta kosztorys dotyczący budowy na etapie stanu surowego zamkniętego został nieco przesadzony i myślę, że spokojnie można zmieścić się w mniejszej kwocie. Nam udało się to z łatwością, mimo iż pod całym domem wykonaliśmy podpiwniczenie.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Apoloniusz II WRP1401 od początku nam odpowiadał, a wprowadzenie w nim kilku drobnych zmian w całości dopasowało go do wszystkich naszych oczekiwań. Zrezygnowaliśmy z małej toalety na parterze, a kosztem jej powierzchni powiększyliśmy korytarz oraz kuchnię, która dzięki temu stała się ustawniejsza i bardziej przestronna. Z kolei w pełni funkcjonalną łazienkę z kabiną prysznicową zrobiliśmy w miejscu przewidzianego na dole pokoju. Muszę przyznać, że był to naprawdę doskonały pomysł i szczerze polecam go innym Inwestorom. W salonie zamiast standardowych okien wstawiliśmy duże balkonowe, a taras wykonałem na całej długości budynku i obecnie ma on aż 50 m². Dzięki temu, gdy nastanie lato będzie idealnym miejscem do spędzania czasu całą rodziną i organizowania przyjęć przy grillu. Oprócz tego dokonałem delikatnych przesunięć ścianek działowych na poddaszu. Pierwotnie między nimi a oknami było ok. 5 cm przestrzeni, jednak ja zwiększyłem ją do ok. 35-40 cm. Pozwoliło mi to na lepsze wykorzystanie powierzchni, gdyż w tych miejscach mogłem wstawić komody i lampy stojące. Dodatkowo, w pokoju przy łazience zrezygnowałem z okien połaciowych. Zamiast nich wstawiłem jedno standardowe w ścianie szczytowej.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Apoloniusz II WRP1401. Wprowadzone zmiany w całości dostosowały go do potrzeb naszej rodziny, jednak na chwilę obecną pomyślałbym również nad modyfikacją schodów. Zamiast zabiegowych, przyszłym Inwestorom polecam wykonać je w dwubiegowej konstrukcji ze spocznikiem. Układ pomieszczeń jest jak najbardziej w porządku i w całości nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Michał339
Michał339
Wybierając odpowiedni projektu domu mieliśmy ustalone już pewne kryteria. Przede wszystkim od początku zależało nam na dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle. Chcieliśmy także, aby na dole oprócz salonu znajdował się jeszcze jeden dodatkowy pokój. Spośród propozycji spełniających te wymagania, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Apoloniusz II WRP1401, który w całości bardzo przypadł nam do gustu.

Jestem zadowolony z przebiegu inwestycji. Prace postępowały sprawnie i po naszej myśli , a współpracujący z nami wykonawcy ze wszystkim poradzili sobie w bardzo korzystnym czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło w naszym przypadku zaledwie 1,5 roku. Projekt Apoloniusz II WRP1401 był pod względem konstrukcyjnym dobrze opracowany, ale warto zwrócić uwagę na dołączony do niego dokument dotyczący systemu wentylacji mechanicznej. Zawarte w nim wskazówki są poprawne, aczkolwiek obie dokumentacje nie dokońca się ze sobą zgrywają i w efekcie, chcąc zastosować taką instalacje musieliśmy wykuwać miejsca w ścianie. Decydując się więc na wykorzystanie projektu rekuperacji, warto na etapie adaptacji dopasować pewne kwestie, aby ułatwić sobie pracę i oszczędzić czas.

Ściany nośne zostały wymurowane przy użyciu ceramicznych pustaków Poroton marki Röben, zaś działowe wykonaliśmy z bloczków z betonu komórkowego. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką firmy Creaton. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys realizacji projektu Apoloniusz II WRP1401 do stanu surowego zamkniętego, jednak warto pamiętać o rozpiętości cen materiałów, która może być znaczaca w szczególności w przypadku pokrycia. W zależności od kształtu, koloru czy producenta ceny pokrycia dachówką ceramiczną mogą różnić się nawet o 10 tys.zł. Myślę jednak, że przy użyciu standardowych produktów zmieszczenie się w kwocie podanej w kosztorysie jest w pełni realne.

Projekt domu Apoloniusz II WRP1401 od początku wydał się nam świetnie przemyślany, jednak w celu dopasowania go do wszystkich naszych oczekiwań wprowadziliśmy w nim pewne zmiany. Musieliśmy nieco zwiększyć różnicę poziomów między garażem, a częścią mieszkalną, więc ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość dwóch pustaków. Oprócz tego zlikwidowaliśmy tylną lukarnę zostawiając tylko frontową. Świetnym pomysłem było lekkie powiększenie dolnej toalety kosztem kilku centymetrów ujętych z metrażu kuchni i korytarza. Dzięki temu mogliśmy zmieścić w niej kabinę prysznicową i obecnie na parterze mamy w pełni wyposażoną łazienkę. Z kolei na poddaszu, poprzez zmniejszenie dwóch większych pokoi udało nam się wygospodarować praktyczną garderobę w miejscu, gdzie pierwotnie miała znajdować się lukarna. Postanowiliśmy ponadto zrezygnować z drzwi tarasowych w salonie, aczkolwiek obecnie zostawiłbym to przejście, zmniejszając jednocześnie obecne wyjście na taras przy kuchni, do rozmiarów tradycyjnego okna.

Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, jednak przyszłym Inwestorom Apoloniusz II WRP1401 z pewnością poradziłbym rozważenie modyfikacji schodów z zabiegowych na bardziej wygodne w użytkowaniu. Chcieliśmy to zrobić, jednak okazało się że z racji zaniżenia garażu były z tym trudności i ostatecznie porzuciliśmy ten pomysł. Myślę jednak, że warto zrobić to już na etapie adaptacji. Dodatkowo poleciłbym lekkie poszerzenia wyłazu dachowego przy kominie.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Apoloniusz II WRP1401 okazał się dla nas trafioną decyzją. Rozmieszczenie wnętrza jest funkcjonalne, a kilka drobnych poprawek w całości dostosowało je do oczekiwań naszej rodziny.

Recenzje projektu Apoloniusz II

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Michał339 buduje ten dom  02.11.2017 09:19

Projekt domu Apoloniusz II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Apoloniusz II

Projekt domu Apoloniusz

Apoloniusz

131,7 m²

Projekty podobne do Apoloniusz II WRP1401

Projekt domu Jaskółka 7 z garażem 2-st. -500 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 6 z garażem 2-st. -500 3D iDesigner

Projekt domu Tamarillo 6 s2 -300

Tamarillo 6 s2

125 m²

Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 17 -401

Projekt domu Domidea 64 2G w2 -329

Domidea 64 2G w2

132,45 m²

Projekt domu BW-48 wariant 3

BW-48 wariant 3

139,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych