Projekt domu Apoloniusz WRP1357

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
131,7 m²
Min. szer. działki
21,72 m
Wysokość budynku
8,7 m
Pow. zabudowy
135,9 m²
Kubatura
549,1 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
241,9 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Apoloniusz to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Apoloniusz to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Uwzględniona na dole toaleta świetnie sprawdzi się w trakcie odwiedzin gości, natomiast poddasze dysponuje komfortową, w pełni funkcjonalną łazienką. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Apoloniusz nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Apoloniusz - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,2 m²
2 hall
8,5 m²
3 wc
1,6 m²
4 kuchnia
8,7 m²
5 jadalnia
13,5 m²
6 pokój dzienny
24,4 m²
7 spiżarnia
1,5 m²
8 pokój
9,4 m²
9 pom. gospodarcze
7,1 m²
10 garaż jednostan.
20,5 m²
razem
99,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Apoloniusz - Rzut poddasza

1 korytarz
5,9 m²
2 pokój
14,4 m²
3 pokój
15,1 m²
4 pokój
18,6 m²
5 łazienka
5,8 m²
6 strych
19,2 m²
razem
79 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Apoloniusz na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Apoloniusz
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

211 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Apoloniusz

Zdjęcie profilowe marcinl1316
marcinl1316
Zdecydowałem się na projekt Apoloniusz WRP1357, ponieważ przewidziane w nim rozwiązania odpowiadały kryteriom, które założyłem sobie na samym początku. Z tego względu wiedziałem, że nie będę musiał wprowadzać do niego wielu zmian. Chciałem, aby na parterze naszego domu oprócz typowej części dziennej znajdował się jeden dodatkowy pokój zlokalizowany od frontowej strony. Zależało mi również na garażu w bryle budynku oraz kotłowni z dala od części mieszkalnej. Dodatkowo architekt uwzględnił bezpośrednie wyjście z tego pomieszczenia na zewnątrz, co jest naprawdę praktycznym rozwiązaniem.

Budowa naszego domu odbyła się bardzo sprawnie. Jedyny problem, na który natrafiliśmy w trakcie był związany z dostawcą betonu, gdyż wylany na stropie materiał nie mógł zaschnąć. Na szczęście pozostałe prace przebiegły zgodnie z planem, a dokumentacja techniczna nie zawierała błędów. Od zakupu projektu, do zamieszkania w nowym domu minęły ok. 3 lata, jednak 0,5 roku zajęło nam załatwienie wszelkich formalności. Budowa z wykończeniami trwała więc ok. 2,5 roku.

Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków produkowanych przez PCB Plecewice - materiał jest tak samo dobry jakościowo jak Porotherm, a jednocześnie znacznie tańszy. Strop zgodnie z projektem wykonaliśmy systemem Teriva. Zamiast dachówki ceramicznej, na dachu zastosowałem modułową blachę firmy BUDMAT. Bryłę z zewnątrz pokryłem 15 cm warstwą grafitowego styropianu, zaś poddasze ociepliłem wełną mineralną - 20 cm między krokwie oraz 5 cm na ich zewnętrznej stronie.

Projektant poprawnie oszacował kosztorys postawienia budynku, a nawet uważam, że można zrobić to w jeszcze mniejszej kwocie. Z zatrudnioną przeze mnie firmą uzgodniłem, iż to ja będę zamawiał materiały, a ekipa zajmie się wyłącznie wykonawstwem. Czasem zdarza się, iż firma zawyża ceny dostarczanych produktów, a dzięki takiemu systemowi wszystkie koszta miałem pod kontrolą.

Projekt Apoloniusz WRP1357 przewiduje 3 balkony, jednak ze względu na wielkość naszej działki musieliśmy zrezygnować z tego przy ścianie szczytowej. Zmianą wynikającą już z mojego pomysłu było powiększenie rozmiarów kotłowni poprzez jej wydłużenie - wyrównując tym samym tylną ścianę budynku. Po zastosowanej modyfikacji, powierzchnia nad kotłownią i garażem również się powiększyła. Postanowiłem przedzielić ją na trzy części: w jednej z nich mamy garderobę, druga funkcjonuje jako pralnia, zaś trzecią przeznaczyłem na zrobienie siłowni.

Jedynym mankamentem, który zauważyłem w oryginalnym układzie, jest mała, niewykorzystana luka w łazience na poddaszu. Dobrym rozwiązaniem, aby ją zlikwidować, będzie przesunięcie ścianki między nią a pokojem obok. Dodatkowo, dzięki temu w sypialni powstanie praktyczna wnęka na szafę.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Apoloniusz WRP1357. Jego zakup był przemyślaną decyzją - spodobał mi się od samego początku i w tak jest w dalszym ciągu. Nasz nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Sławek3232
Sławek3232
Na projekt domu Apoloniusz WRP1357 zdecydowałem się przede wszystkim ze względu na przewidziany w nim układ pomieszczeń. Wnętrze wydało mi się wyjątkowo funkcjonalne z racji małej ilości ścianek działowych, gdyż takie rozwiązanie sprawia, że wszystkie pomieszczenia są odpowiednio ustawne. Powierzchnia na parterze jest bardzo przestronna, a na górze znajdują się cztery sporych rozmiarów pokoje, co w całości spełniało oczekiwania naszej rodziny.

Wszystkie prace przebiegły sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Myślę, że każdy Inwestor decydujący się na realizację projektu Apoloniusz WRP1357 według zawartych w nim zaleceń może spodziewać się tego samego. Dokumentacja techniczna została czytelnie sporządzona, a zawarte w niej rozwiązania konstrukcyjne były jak najbardziej poprawne. Bryła i więźba dachowa posiadają prostą formę, toteż budowa domu jest naprawdę łatwa.

Cała inwestycja łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęła nam niecałe 3 lata. Oczywiście taki dom można wybudować znacznie szybciej, ale nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. W trakcie pozostawiliśmy budynek „do odstania” bez rok. Fundamenty i mury muszą dobrze osiąść, beton odpowiednio wyschnąć, a strop swoje „przepracować”. Normalnym zjawiskiem jest to, iż w pierwszych miesiącach od postawienia domu gdzieniegdzie pojawiają się drobne pęknięcia czy szczeliny w ściankach działowych. Gdy wnętrze nie jest wykończone bardzo łatwo można to skorygować, co nie jest już takie proste po otynkowaniu i pomalowaniu. Wszystkim osobom, które nie muszą śpieszyć się z przeprowadzką, polecam więc pozostawienie budynku w stanie surowym na kilka miesięcy.

Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że szacowany przez architekta kosztorys jest naprawdę wiarygodny i śmiało można się nim sugerować. Myślę, że zatrudniając do całej realizacji profesjonalną firmę, na etapie stanu surowego zamkniętego można zmieścić się w kwocie ok. 110-120 tys. zł. Jeśli jednak ktoś potrafi i zdecyduje się na budowę metodą gospodarczą, z łatwością można zejść z kosztami poniżej 100 tys. zł.

Choć wnętrze domu bardzo nam odpowiada, to jedynym, nie do końca trafionym rozwiązaniem na jakie natknęliśmy się w projekcie domu Apoloniusz WRP1357 jest usytuowanie drzwi prowadzących z garażu do kotłowni. Blisko nich znajduje się komin, więc trudne byłoby zmieszczenie na tej ścianie pieca z podajnikiem, nie mówiąc już o dużym baniaku na wodę. Z tego względu przenieśliśmy wejście na drugą stronę ściany, a cały sprzęt mogliśmy z łatwością zamontować. Świetnym pomysłem było także wydłużenie toalety na parterze do dł. 1,70. Dzięki temu oprócz ubikacji i umywalki zmieściliśmy tam jeszcze kabinę prysznicową. Ściankę kolankową podnieśliśmy o wysokość jednego pustaka i tym samym musieliśmy nieco wydłużyć jętki tworzące więźbę. Takie rozwiązanie sprawiło, że przestrzeń na poddaszu bardzo wiele zyskała na przestronności, a dodatkowo nad nim stworzył się niesamowicie praktyczny, duży strych. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z dwóch balkonów oraz okien połaciowych w pomieszczeniu nad garażem - zamiast nich wstawiliśmy standardowe na ścianie szczytowej. Jeśli jednak ktoś planuje zaadaptować je na sypialnie, układ przeszkleń warto zostawić zgodnie z oryginałem.

Jestem naprawdę zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Apoloniusz WRP1357 . Jego techniczna strona jest fachowo opracowana, a nieskomplikowana konstrukcja budynku sprawia, że jego postawienie jest stosunkowo łatwe. Wnętrze nowego domu jest bardzo komfortowe i w całości spełnia nasze oczekiwania. Na górze mamy trzy przestronne pokoje i ogromną łazienkę, jednak największą zaletą projektu jest doskonale przemyślana powierzchnia parteru. Kuchnię, jadalnię i salon tworzą niejako trzy osobne pomieszczenia, co jest naprawdę praktycznie. Widoczny podział sprawia, że hałasy z kuchni nie są tak słyszalne w salonie, a dodatkowo gdy przyjmujemy w nim gości, proces przygotowania potraw jest poza zasięgiem ich wzroku. Jednocześnie wszystkie te pomieszczenia są na siebie otwarte, dzięki czemu komunikacja jest wygodna, a wnętrze niesamowicie przestronne. Projekt domu Apoloniusz WRP1357 podoba się nie tylko nam, ale również wszystkim odwiedzającym nas gościom. Z czystym sumieniem mogę polecić go innym Inwestorom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Apoloniusz

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Sławek3232 buduje ten dom  16.03.2017 09:19

Projekt domu Apoloniusz należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Apoloniusz

Projekt domu Apoloniusz II

Apoloniusz II

131,7 m²

Projekty podobne do Apoloniusz WRP1357

Projekt domu Kendra Mała -100 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Dom Dla Ciebie 1 z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Dom Dla Ciebie 7 z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Atreusz Mały

Atreusz Mały

126,5 m²

Projekt domu Sowa 10 z garażem -500 3D

Sowa 10 z garażem

139,7 m²

Projekt domu Trypolis 3 3D iDesigner

Trypolis 3

119,17 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych