Projekt domu Apollo WRP1343

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
143,1 m²
Min. szer. działki
23,52 m
Wysokość budynku
8,7 m
Pow. zabudowy
148,9 m²
Kubatura
573,2 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
253,4 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Apollo jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co daje możliwość na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Apollo to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, iż na każdej kondygnacji znajduje się w pełni funkcjonalna łazienka. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Apollo - Rzut parteru

1 wiatrołap
3 m²
2 hall
7,6 m²
3 spiżarnia
1,8 m²
4 kuchnia + jadalnia
21,4 m²
5 pokój dzienny
24,2 m²
6 pokój
10,7 m²
7 korytarz
6 m²
8 łazienka
3,5 m²
9 pom. gospodarcze
5,1 m²
10 garaż jednostan.
21,1 m²
razem
104,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Apollo - Rzut poddasza

1 korytarz
5,9 m²
2 pokój
14,4 m²
3 pokój
15,1 m²
4 pokój
18,6 m²
5 łazienka
5,8 m²
6 strych
18,5 m²
razem
78,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Apollo na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Apollo
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

222 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Apollo

Zdjęcie profilowe press18
press18

Szukałem projektu domu, w którym byłby uwzględniony pokój na parterze, abym nie musiał od razu wykańczać całego poddasza i w trakcie realizacji móc już użytkować dół. Projekt domu Apollo WRP1343 spełnia ten wymóg, a dodatkowo posiada kominek narożny, na którym także mi zależało.

Mój wykonawca mówił mi, iż w wielu projektach zdarzają się błędy albo nie ma w nich podanych niektórych wymiarów. Na szczęście w tym projekcie nic takiego nie miało miejsca. Wszystko było czytelne i nie mieliśmy w związku z tym żadnych problemów. Nasz dom wybudowaliśmy z bloczków Ytong i ociepliliśmy go 15cm warstwą styropianu, jak zalecał projektant. Zmieniłem nieco układy kanalizacyjne, gdyż wpuszczałem je już od fundamentów. Zrezygnowałem z komina z przodu domu i wstawiłem w tym miejscu kominki wentylacyjne. Dodałem kilka dodatkowych płatew do więźby dachowej i zmieniłem grubość krokwi. Ważną zmianą było podniesienie ścianki kolankowej, gdyż gdybym tego nie zrobił to pomieszczenia na poddaszu byłyby nieduże i mało ustawne.

Ze względu na to, iż mieszkam na wiosce zdecydowałem się ogrzewać dom piecem na wszystko tzw. „śmieciuchem”. Co prawda, kotłownia w projekcie Apollo WRP1343 przewidziana jest na ogrzewanie gazem, jednak póki co nie mamy możliwości jego podłączenia. W związku z przystosowaniem kotłowni do piecyka gazowego jest ona nieco mała. Na szczęście udało mi się zorganizować to tak, że wszystko się pomieściło.

Postanowiłem poszerzyć garaż o 1 metr na szerokości i tym samym pomieszczenie nad nim również stało się większe. Zrezygnowałem ze zrobienia zabudowy na szafę na środku części dziennej i zyskałem dzięki temu większą przestrzeń. Nie zrobiłem też tylnej lukarny, gdyż nie były mi potrzebne aż trzy balkony. Muszę jednak przyznać, że bez okien balkonowych jest w tym pokoju trochę za mało słońca, ponieważ dałem tam tylko jedno okno dachowe. We wnęce obok kotłowni zamiast szafy umieściłem bojler, do którego można dostać się od strony garażu. Budując ten dom warto zwrócić uwagę nad zmianą układu schodów, gdyż stopnie przy skręcie są dość wąskie.

Przy położeniu budynku na działce nie miałem za dużego wyboru. Obok stoi inny dom i gdybym postawił swój w inny sposób, źle by to wyglądało. Wejście do domu mam od strony zachodniej, a salon od wschodniej. Oświetlenie pomieszczeń jest wystarczające, a nawet zdecydowałem się na zmniejszenie okien w wykuszu i zrezygnowałem z jednych drzwi tarasowych.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Apollo WRP1343 był naprawdę dobrą decyzją. Duży metraż pozwala na urządzenie przyjęcia i zaproszenie większej liczby gości. Znajomi, którzy nas odwiedzają są pod wrażeniem ogromnej powierzchni. Wiele uroku naszemu domowi dodaje wykusz jadalniany. Wygląda świetnie i naprawdę dobrze się prezentuje. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe anetka79
anetka79
Gdy zaczynałam szukać odpowiedniego projektu miałam już jasno sprecyzowane kryteria, które musiał spełniać. Uwagę zwracałam głównie na przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń, ale wizualna strona budynku również miała dla mnie znaczenie. Projekt Apollo WRP1343 spełniał moje oczekiwania właściwie pod wszystkimi względami. Zaproponowane przez architekta rozmieszczenie pokoi jest dokładnie takie, jak zaplanowałam na samym początku. Rozwiązaniem, na którym szczególnie mi zależało była dodatkowa sypialnia na parterze oraz dolna łazienka znajdująca się w znacznej odległości od strefy wypoczynkowej. Budynek z zewnątrz również bardzo mi się spodobał ze względu na klasyczną, a jednocześnie ciekawą bryłę.

Współpracujący z nami fachowcy nie mieli żadnych zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Cała budowa odbyła się w naszym przypadku bez żadnych trudności i w bardzo szybkim czasie. Pierwsze prace zaczęliśmy w lutym, a już w grudniu tego samego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, dach pokryliśmy dachówką, zaś strop wykonaliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Przy zastosowaniu powyższych materiałów, cena naszej inwestycji była większa od oszacowanej, aczkolwiek nie były to kolosalne różnice. Myślę, że zawsze lepiej liczyć się z wyższymi kosztami, tym bardziej iż w trakcie budowy często zdarzają się sytuacje wiążące się z nieplanowanymi wydatkami.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Co prawda, w kotłowni zamontowaliśmy piecyk gazowy, jednak głównie służy nam on do grzania wody użytkowej. Koszty takiego rozwiązania wynoszą ok. 220 zł miesięcznie przy 4-osobowej rodzinie. Do ogrzania domu świetnie sprawdza się usytuowany w salonie kominek. Jest on w stanie odpowiednio podnieść temperaturę prawie we wszystkich pomieszczeniach, aczkolwiek muszę przyznać, że drewna zużywamy dosyć sporo.

Projekt Apollo WRP1343 przewiduje spiżarkę przy kuchni, jednak my postanowiliśmy z niej zrezygnować. Dodatkowo, nie wykonywaliśmy uwzględnionych w jej pobliżu wnęk na szafy. Co prawda takie schowki to praktyczne rozwiązanie, jednak mi bardziej zależało na większym korytarzu. Oprócz tego postanowiliśmy nie murować wolnostojących ścianek między salonem a jadalnią. Dzięki temu zyskaliśmy w całości otwartą i tym samym bardzo przestronna strefę dzienną. Układ poddasza od początku wyjątkowo przypadł mi do gustu, dlatego też nie czułam potrzeby, aby cokolwiek w nim zmieniać. Jedyną modyfikacją, którą wprowadziłabym w chwili obecnej byłaby rezygnacja z drzwi tarasowych przy wykuszu - w naszym przypadku są one po prostu zbędne. Myślę, że warto to rozważyć o ile brak przeszklenia nie przeszkodzi w odpowiednim oświetleniu jadalni - w tej kwestio należy wziąć pod uwagę usytuowanie budynku względem stron świata.

Do niedawna w domu mieszkaliśmy w czwórkę, jednak niedawno syn wyprowadził się do swojego mieszkania i w chwili obecnej metraż jest dla nas nieco za duży. Uważam, że powierzchnia domu i uwzględniona na niej liczba pokoi będzie w pełni satysfakcjonująca nawet dla 5-osobowej rodziny.

Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Apollo WRP1343. Na jego znalezienie poświęciłam sporo czasu, więc była to naprawdę przemyślana decyzja. Nowy dom w całości spełnia moje oczekiwania - jest dokładnie taki o jakim zawsze marzyłam. Bardzo cieszy mnie również wybór budynku z dwuspadowym dachem. Co prawda, kopertowe w moim odczuciu lepiej prezentują się z zewnątrz, aczkolwiek są one mało praktyczne w kwestii wnętrza. Dwuspadowa konstrukcja sprawia, iż skosy nie przeszkadzają, a na poddaszu mamy sporo przestrzeni. Sypialnie są duże, przestronne i bardzo ustawne. Projekt Apollo mogę szczerze polecić innym Inwestorom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Apollo

  – 0 głosów

Projekt domu Apollo należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Apollo

Projekt domu Apollo II

Apollo II

143,1 m²

Projekty podobne do Apollo WRP1343

Projekt domu Karmelita Mała -100 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Karmelita -100 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Alandra -200 3D

Alandra

131,43 m²

Projekt domu Torina -100 3D

Torina

133,63 m²

Projekt domu Karmelita Gold -100 3D

Karmelita Gold

143,45 m²

Projekt domu Kendra -100 3D

Kendra

135,79 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych