Projekt domu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe WRD1951

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
108,6 m²
Min. szer. działki
22,7 m
Wysokość budynku
7,15 m
Pow. zabudowy
165,6 m²
Kubatura
365 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
238,7 m²
Liczba pokoi
5 (2 + 3 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe jest alternatywą cieszącego się popularnością projektu Anita Dworek wersja A z poj. garażem. Projekt domu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. Strefa sypialniana składa się z pięciu pokoi, co jest doskonałą opcją dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Niewątpliwą zaletą projektu jest przewidziana w nim funkcjonalna garderoba. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe - Rzut parteru

1 wiatrołap
7 m²
2 garderoba
1,9 m²
3 kuchnia
11,3 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
30,4 m²
5 korytarz
5,9 m²
6 pokój
12,4 m²
7 pokój
12,3 m²
8 pokój
12,4 m²
9 łazienka
8,1 m²
10 wc
1,6 m²
11 pom. gospodarcze
5,3 m²
12 garaż jednostan.
17,4 m²
13 kotłownia
7,4 m²
razem
133,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe - Rzut poddasza

1 korytarz
5,3 m²
2 pokój
18,7 m²
3 łazienka
5,4 m²
4 pokój
21,2 m²
5 garderoba
2,2 m²
razem
52,8 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

175 640 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

221 637 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
50 672 zł

stan surowy otwarty
106 592 zł

stan surowy zamknięty
18 376 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24 cm + styropian 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki gazobetonowe 24 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva i drewniany. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe

Zdjęcie profilowe jurel
jurel
Przy wyborze odpowiedniego projektu najbardziej zależało nam na tym, aby wszystkie niezbędne do komfortowego życia pomieszczenia znajdowały się na jednej kondygnacji. Oglądnęliśmy wiele propozycji spełniających to kryterium, a spośród nich najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe WRD1951. Istotny wpływ na decyzje o jego wyborze miała również wielkość i lokalizacja kotłowni, gdyż wiedzieliśmy, że takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku ogrzewania paliwem stałym.

Budowa przebiegła po naszej myśli. Wszystkie prace udało się wykonać całkiem sprawnie, a dokumentacja techniczna była bardzo dobrze sporządzona. Jedyne moje spostrzeżenie odnośnie projektu dotyczy faktu, iż łazienki na obu poziomach nie znajdują się w jednym pionie, co wymagało zrobienia dwóch osobnych instalacji hydraulicznych, aczkolwiek patrząc na układ myślę, że nie dałoby się tego lepiej rozwiązać i w zasadzie fachowiec z łatwością sobie z tym poradził. Inwestycję rozpoczęliśmy 2 lata temu, a obecnie do jej całkowitego zakończenia zostały nam ostatnie drobne wykończenia.

Postawiliśmy na tradycyjną, dawniej najbardziej popularną technologię budowy. Ściany wymurowaliśmy z klasycznej palonej cegły, a strop wykonaliśmy z czerwonej cegły dziurawki wylewanej betonem. Dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, że realizując projekt domu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe WRD1951 można sugerować się podanym kosztorysem. Koszty naszej budowy na etapie stanu surowego zamkniętego były nawet sporo niższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Zapewne na ten fakt miało wpływ samodzielne wykonywanie części prac, a dodatkowo u nas w woj. podkarpackim fachowcy oferują korzystne stawki za robociznę.

Projekt domu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe WRD1951 od początku bardzo nam się spodobał, dlatego też układ pomieszczeń został wykonany w całości zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie lekko zmniejszyć przejście między kuchnią a salonem, a także przesunęliśmy wejście do kuchni z wiatrołapu bliżej głównych drzwi frontowych. Dobrym pomysłem było również wykorzystanie przestrzeni pod schodami. Pierwotnie była ona zamurowana, jednak my otworzyliśmy ją od strony małej garderoby przy wejściu, dzięki czemu uzyskaliśmy praktyczny schowek. Nieco większe zmiany wprowadziliśmy natomiast w zewnętrznym wyglądzie domu. Zamiast dwuspadowych ozdobnych daszków z przodu i tyłu domu, postanowiliśmy wydłużyć połacie dachu w tych miejscach robiąc je pod mniejszym kątem w stosunku do głównej konstrukcji. Tym samym od frontu i nad tarasem uzyskaliśmy jednospadowe zadaszenie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe WRD1951. Decyzja o jego zakupie okazała się dla nas doskonale trafiona. Wewnętrzny układ jest dokładnie taki jak chcieliśmy - prosty a zarazem bardzo funkcjonalny. Nowy dom spełnia nasze oczekiwanie i jest w całości dopasowany do potrzeb mojej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Urys123 buduje ten dom  26.01.2018 02:02

jurel buduje ten dom  26.04.2017 16:24

Projekt domu Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe należy do kategorii

Projekty podobne do Anita wersja A z pojedynczym garażem paliwo stałe WRD1951

Projekt domu Anita Dworek A garaż -100 3D

Projekt domu Mania B garaż -100

Mania B garaż

105 m²

Projekt domu Mania B PS -100

Mania B PS

99,1 m²

Projekt domu Madzia B garaż -100

Projekt domu Madzia BE -100

Madzia BE

98 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych