Projekt domu Aneta z garażem WRX1013

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
119,3 m²
Min. szer. działki
20,7 m
Wysokość budynku
6,7 m
Pow. zabudowy
191,6 m²
Kubatura
386 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
275 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Aneta jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Aneta to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon i jadalnia. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki, co jest dobrym rozwiązaniem przy większej liczbie domowników. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wewnętrzny układ przewiduje miejsce na garderobę, dzięki której utrzymanie porządku w pokojach stanie się o wiele łatwiejsze. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Aneta z garażem - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,81 m²
2 kuchnia
7,74 m²
3 jadalnia
9,34 m²
4 pokój dzienny
28,24 m²
5 pokój
11,61 m²
6 pokój
12,08 m²
7 łazienka
6,12 m²
8 pokój
11,29 m²
9 garderoba
5,45 m²
10 hall
6,71 m²
11 łazienka
2,57 m²
12 korytarz
5,57 m²
13 pom. gospodarcze
7,73 m²
14 garaż jednostan.
18,43 m²
razem
137,69 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Aneta z garażem na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Aneta z garażem

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

172 170 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe; ściany zewnętrzne: nośne-bloczki SILKA 24 cm + styropian; działowe: ściany wewnętrzne: nośne-bloczki SILKA 24 cm ściany działowe: bloczki z bet. komórkowego lub lekkie ścianki z płyt G-K; strop: żelbetowy, gęstożebrowy typu Teriva; elewacje: tynk strukturalny, płytki klinkierowe lub kamień cięty; pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Opinie mieszkańców domu Aneta z garażem

Zdjęcie profilowe Bartosz12345
Bartosz12345
Szukając projektu odpowiedniego dla mojej rodziny zwracałem uwagę na jego metraż oraz uwzględnioną w nim liczbę pokoi. Zależało mi również na tym, aby był to budynek parterowy. Zdecydowałem się więc na projekt domu Aneta WRX1013, gdyż spełniał moje oczekiwania w każdej z tych kwestii. Wszystkie prace związane z budową naszego nowego domu wykonała jedna firma, a cała realizacja przebiegła bez większych trudności. Do postawienia fundamentów fachowcy użyli bloczków betonowych. Murując ściany skorzystaliśmy z materiałów naszego regionalnego producenta i zastosowaliśmy do tego cegłę ceramiczną z Hadykówki. W naszym przypadku koszty budowy były bardzo zbliżone do tych oszacowanych w kosztorysie, więc moim zdaniem spokojnie można się nim sugerować. W tej kwestii ma jednak znaczenie umiejscowienie działki, gdyż w różnych częściach Polski firmy mają inne ceny i myślę, że np. w Warszawie taka inwestycja byłaby droższa. Nam na szczęście udało się zmieścić w planowanych budżecie. Zdecydowałem się na założenie pompy ciepła, a na całej powierzchni domu zastosowałem ogrzewanie podłogowe. Pompa sprawdza się bardzo dobrze, a rachunki z nią związane są na podobnym poziomie co opłaty przy korzystaniu z gazu. Co prawda, projekt domu Aneta WRX1013 jest budynkiem parterowym, aczkolwiek ja postanowiłem dodatkowo zaadaptować poddasze. W tym celu podniosłem ściankę kolankową o 2 pustaki, a powierzchnia użytkowa góry wynosi teraz ok. 80m2. Nie ma tam żadnych ścianek działowych, a cała przestrzeń górnej kondygnacji funkcjonuje jako duży pokój rekreacyjny. W związku z aranżacją strychu, zrezygnowałem całkowicie z garderoby, a w jej miejscu wykonaliśmy klatkę schodową. Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby przeniesienie głównego komina na ścianę dzielącą kotłownię z garażem. Jest on mało ustawny, a w moim przypadku właściwie niepotrzebny. Niestety nie zrobiłem tego i teraz trochę żałuję. Poszerzenie garażu o 1m również jest dobrym pomysłem, gdyż dla mnie jest on jednak nieco za mały. Mamy z żoną dwójkę dzieci, więc ilość pokoi w naszym domu jest dla nas idealna. Szukałem właśnie takiego rozwiązania, aby każdy z domowników miał swój własny kąt. Jesteśmy bardzo zadowoleni z salonu, który jest naprawdę przestronny. Uważam, że realizacja projektu domu parterowego Aneta WRX1013 była dobrą decyzją. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe thcmaly
thcmaly
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Aneta WRX1013, ponieważ byłem w stanie sam wykonać całą konstrukcję (dach dwuspadowy, który jest prosty do wykonania). Miał być to dom parterowy, metraż także mi odpowiadał. Garaż oraz duża kotłownia były dodatkowymi atutami. Budowa szła bardzo sprawnie, realizowałem dom systemem gospodarczym zajęło mi to jakieś 2,5 roku, konstrukcja jest bardzo prosta i przewidywalna. Dlatego łatwo było mi ją wykonać. Projekt domu Aneta WRX1013 był bardzo prosty do odczytu. Jeśli ktoś ma o tym trochę pojęcia, to bez żadnego kłopotu sobie z tym poradzi. Postanowiłem zamontować piec na ekogroszek, do tego ociepliłem cały dom trochę więcej niż było w projekcie i koszty eksploatacyjne nie są duże (za cały rok wynosi około 2,5 tys.). Sypialnia i taras jest od południa, kotłownia i łazienka od zachodu, salon, kuchnia i jadalnia są od strony zachodniej. Dzięki takiemu rozmieszczeniu domu na działce w pomieszczeniach jest jasno w ciągu dnia. Wprowadziłem kilka istotnych dla mnie zmian. Było to zrobienie drzwi zewnętrznych z kotłowni, nie ma ścianki działowej w kuchni oraz nie ma ścianki, która zaczyna garderobę. Jest duży przestrzenny korytarz- to efekt, na którym mi zależało. Innych zmian nie wprowadzałem. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny, bardzo nam odpowiada, że oddzielona jest część gościnna od części nocnej prywatnej. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc dom jest aktualnie jeszcze za duży. Jeden pokój mamy właściwie niewykorzystany. Najbardziej jestem zadowolony z łatwości wykonania projektu, prostoty i przestrzeni jaką zyskałem wprowadzając drobne modyfikacje. Mam również bardzo dużo miejsca na przyjmowanie gości. W salonie mamy duży stół, więc jak najbardziej się sprawdza. Oczywiście jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z garażem jednostanowiskowym Aneta WRX1013, dał mi to, na czym mi najbardziej zależało. Budując ten dom warto przemyśleć jego usytuowanie na działce (jeśli garaż będzie od strony zachodniej to śnieg zimą nie będzie zawiewał na podjazd). Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe plla
plla
Od początku priorytetem było dla nas to, aby wszystkie pomieszczenia w naszym nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji. Bardzo istotna była również kwestia dachu. Zależało nam, aby inwestycja była stosunkowo niedroga w realizacji, dlatego też szukaliśmy takiego o prostej, dwuspadowej konstrukcji bez żadnych ozdobników. Dodatkowo, interesował nas garaż uwzględniony w bryle budynku. Projekt Aneta WRX1013 spełnia wszystkie te warunki, a dodatkowo odpowiadał nam pod względem wewnętrznego układu. Rozwiązaniem, które szczególnie przypadło nam do gustu jest widoczny podział na strefę dzienną oraz nocną.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko przebiegło dosyć sprawnie. Od rozpoczęcia realizacji, do zakończenia wszelkich prac wykończeniowych minęło w naszym przypadku 2,5 roku. Ściany budynku powstały przy użyciu ceramicznych pustaków MAX, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Wydaje mi się, że przy użyciu takich materiałów można sugerować się kwotą oszacowaną w kosztorysie.

Nie potrzebowaliśmy wprowadzać modyfikacji do oryginalnej wersji projektu domu parterowego Aneta WRX1013. Jedyną kosmetyczną zmianą była rezygnacja z krótkiej ścianki między kuchnią a jadalnią. Na chwilę obecną myślę, że warto również zastanowić się nad innym rozwiązaniem dotyczącym barku w kuchni, który nieco ogranicza przestrzeń - gdy wszystkie krzesła przy jadalnianym stole są wysunięte, w tym miejscu robi się dosyć ciasno.

Poza tym jednym szczegółem, w nowym domu dostrzegam same plusy. Oddzielenie części dziennej od strefy sypialnianej zostało świetnie przemyślane. Jest to szczególnie praktycznie podczas wizyt gości, gdyż wychodząc z wiatrołapu wystarczy przejść przez hall, aby znaleźć się w salonie i nie ma potrzeby przemieszczania się przez strefę dostępną dla domowników. Rewelacyjnym pomysłem jest również ścianka między salonem a kuchnią. Przestrzeń części dziennej jest tym sposobem otwarta i przestronna a jednocześnie widać podział pomiędzy tymi pomieszczeniami. Wybór projektu Aneta WRX1013 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Grzegorz1013
Grzegorz1013
Podczas wyboru projektu naszego nowego domu, największą uwagę zwracałem na uwzględniony w nim układ pomieszczeń, który spełniałby oczekiwania mojej rodziny. Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Aneta WRX1013 wyjątkowo przypadło mi do gustu ze względu na swoją funkcjonalność, dlatego też zdecydowałem się na jego realizację. Szczególnie spodobało mi się w tej kwestii rozwiązanie dotyczące widocznego podziału części mieszkalnej na strefę dzienną oraz prywatną.

Nasza realizacja odbyła się sprawnie i bez jakichkolwiek problemów, a do strony technicznej projektu nie mam żadnych zastrzeżeń. Co prawda postanowiłem wprowadzić w nim kilka zmian, aczkolwiek wynikały one jedynie z moich indywidualnych preferencji. Fachowcy nie mieli uwag do dokumentacji - nie zgłaszali błędów konstrukcyjnych i ze wszystkim poradzili sobie bez trudności. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego domu minęło stosunkowo niewiele czasu. Wybudowanie budynku i wykonanie w nim wszelkich wewnętrznych wykończeń zajęło nam zaledwie rok. Z dokończeniem elewacji nieco jednak czekałem, aby mury mogły dobrze osiąść.

Postanowiliśmy zmienić nieco zalecaną technologię. Do postawienia ścian użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong, zaś strop wykonaliśmy z gotowych płyt stropowych tego samego producenta. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Jestem zadowolony z użytych materiałów, jednak trzeba przyznać, iż decydując się na ich użycie należy liczyć się z kosztami o ok. 50% wyższymi niż oszacował architekt odnośnie stanu surowego zamkniętego. Produkty Ytong są znacznie droższe od zalecanych silikatów czy stropu Teriva, aczkolwiek jednocześnie obniżają one koszty wykończeń i skracają czas ich trwania. Ściany wymurowane z tych bloczków są równe i gładkie, dzięki czemu nie wymagają użycia dużej ilości gładzi i nadmiernego tynkowania, a dodatkowo dobrze utrzymują ciepło. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca, w którym palimy ekogroszkiem. Póki co trudno ocenić mi faktyczne koszty tego rozwiązania, ponieważ zeszłej zimy nie mieliśmy jeszcze zewnętrznej izolacji, aczkolwiek mimo to przez cały rok zużyliśmy opał nabyty za kwotę ok. 3 tys. zł.

Do projektu domu parterowego Aneta WRX1013 wprowadziliśmy pewne zmiany. Zależało nam na jak najbardziej przestronnej strefie dziennej, dlatego też w tej części domu zrezygnowaliśmy ze wszystkich wewnętrznych ścianek otwierając tym samym kuchnię na salon. Dodatkowo postanowiliśmy nie wykonywać stropu nad tymi pomieszczeniami, dzięki czemu obecnie mają one wysokość 5,5 m. Nad sypialniami z kolei wykonaliśmy antresolę. Muszę przyznać, iż dzięki tej modyfikacji wnętrze naszego domu świetnie się prezentuje. Kolejna zmiana polegała na wydłużeniu garażu, a następnie wygospodarowaniu na jego powierzchni kotłowni. Jej oryginalny metraż przeznaczyliśmy na zrobienie typowego pomieszczenia gospodarczego. Oprócz tego, nieco powiększyłem małą łazienkę kosztem znajdującego się obok pokoju. Zamiast dwóch mniejszych przeszkleń w salonie, wstawiłem w nim jedno duże okno tarasowe.

Jestem zadowolony z wyboru projektu Aneta WRX1013. Nasz dom jest naprawdę funkcjonalny i myślę, że na chwilę obecną oprócz zmian które dokonałem, nic więcej bym w nim nie poprawiał. Zaplanowany przez architekta układ pomieszczeń został bardzo dobrze przemyślany i dostrzegam w nim jedynie plusy. Nowy dom w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Aneta z garażem

  – 0 głosów

Projekt domu Aneta z garażem należy do kategorii

Projekty podobne do Aneta z garażem WRX1013

Projekt domu Dom przy Pastelowej 18 D bis -350

Projekt domu Tercjusz -200

Tercjusz

108,03 m²

Projekt domu Nasturcja z garażem 1-st. [A] -200

Projekt domu Apollon II -300

Apollon II

123,99 m²

Projekt domu Bączek z garażem 1-st. [A] -200

Projekt domu Simon G1 -600

Simon G1

118,23 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych