Projekt domu Ambrozja Nowa WRP1489

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,4 m²
Min. szer. działki
22,05 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
131,8 m²
Kubatura
502 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
196,3 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Ambrozja Nowa jest wolnostojącym domem jednorodzinnym, który posiada powiększone o dodatkowy strych, obszerne poddasze użytkowe, garaż oraz taras. Ten średniej wielkości budynek dedykowany jest 4-ro lub (po adaptacji) nawet 6-cio osobowej rodzinie. Tradycyjną bryłę charakteryzuje podział na większą część mieszkalną i znajdujący się w linii budynku, kryty osobnym dachem garaż. Dwuspadowy dach posiada równoległą do drogi kalenicę oraz dwie lukarny pośrodku obydwu połaci. Na przeciwległej do garażu ścianie szczytowej znalazł się wykusz zwieńczony balkonem. Całe sąsiadujące z nim naroże cofnięto, tworząc niewielki podcień. Dom nadaje się na średnie i duże działki. Zbliżony do kwadratu plan parteru podzielono na strefy dedykowane różnym rodzajom użytkowania. Największą powierzchnię zajmuje zlokalizowane wzdłuż ściany szczytowej przestronne pomieszczenie, w skład którego wchodzi pokój dzienny, jadalnia i półotwarta kuchnia ze spiżarnią. W centrum znalazła się wolnostojąca ściana z kominkiem, która porządkuje wnętrze - oddziela je od hallu i znajdujących się za nim: spiżarni, wiatrołapu oraz łazienki. Na taras prowadzą przeszklone drzwi balkonowe, a dodatkowe wyjście na jego zadaszony fragment znajduje się tuż za wykuszem. Duża liczba okien gwarantuje dobre doświetlenie, a dzięki zacienieniu niektórych z nich, pomieszczenie nie będzie się zbytnio nagrzewać. Przeciwległy fragment parteru stanowi bufor między strefą dzienną a garażem. Od strony ogrodu znalazł się bardzo ustawny gabinet, do którego przylega otwarta na salon klatka schodowa. Pomiędzy hallem a garażem znajdują się: pomieszczenie gospodarcze z kotłownią, wnękę do magazynowania rzeczy i wspomnianą już, ogólnodostępną łazienkę. Część nocna zorganizowana jest na poddaszu. Trzy obszerne pokoje posiadają prywatne balkony i wygodne wnęki na szafy. Przy schodach zlokalizowano wspólną, sporą łazienkę. Dostępną z półpiętra salę można wykorzystać na strych lub dodatkową sypialnię. Wnętrze Ambrozji Nowej zostało podzielone w bardzo funkcjonalny, ale nieograniczający przestrzeni sposób. Strefa dzienna stanowi jedno pomieszczenie, w którym udało się nieinwazyjnie wyodrębnić mniejsze części. Odpowiednie operowanie elementami takimi jak wykusz, podcień czy balkon, pozwoliło zapobiec nagrzewaniu się wnętrza, jednocześnie zapewniając mu dobre doświetlenie. Bardzo wygodne prywatne poddasze umożliwia dostosowanie liczby sypialni do potrzeb rodziny. Budynek jest otwarty i jasny, a duży taras może służyć jako przedłużenie salonu. Dzięki zadaszonemu fragmentowi, można cieszyć się przebywaniem na dworze nawet w deszczowe lub upalne dni. Fakt, że garaż znalazł się w zlokalizowanej na uboczu, krytej osobnym dachem części, może minimalizować straty ciepła.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ambrozja Nowa - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,2 m²
2 hall
6,5 m²
3 spiżarnia
1,7 m²
4 kuchnia
9,9 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
33 m²
6 pokój
10,4 m²
7 łazienka
2,9 m²
8 pom. gospodarcze
6,7 m²
9 garaż jednostan.
20,8 m²
razem
95,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Ambrozja Nowa - Rzut poddasza

1 hall
6,4 m²
2 łazienka
6,2 m²
3 pokój
14,9 m²
4 pokój
16,6 m²
5 pokój
15 m²
6 strych
13,3 m²
razem
72,4 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ambrozja Nowa na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

175 442 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

210 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
37 661 zł

stan surowy otwarty
113 180 zł

stan surowy zamknięty
24 601 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Ambrozja Nowa

Zdjęcie profilowe Justyna_S1
Justyna_S1
Przy wyborze idealnego projektu domu, priorytetem był duży, przestronny salon oraz 3-4 ustawne sypialnie na górnej kondygnacji. Początkowo myśleliśmy nad realizacją jednego z projektów Juliusz ( https://www.extradom.pl/projekty-domow-juliusz ), aczkolwiek z racji tańszego w wykonaniu dachu, finalnie zdecydowaliśmy się na bardzo podobną propozycję tej samej pracowni - Ambrozja Nowa WRP1489. Przewidziane w nim wnętrze nie tylko spełniało nasze pierwotne wymagania, ale także wydało nam się niezwykle funkcjonalnie przemyślane. Dodatkowo, ukazany na rysunkach budynek bardzo przypadł nam do gustu pod względem wizualnym.

Realizacja przebiegła w naprawdę korzystnym czasie. Łącznie z wykończeniami zajęła nieco ponad 2 lata, mimo iż zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym. Zdecydowaną większość prac związanych z postawieniem nowego domu wykonałem samodzielnie po godzinach pracy, a przy części z nich pomagał mi sąsiad będący z zawodu budowlańcem. Wszystko udało nam się zakończyć sprawnie z czego jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że na etapie adaptacji postanowiłem jeszcze doprojektować piwnicę. Projekt domu Ambrozja Nowa WRP1489 został dobrze opracowany pod względem konstrukcyjnym, jednak okazało się, że więźbę dachową można zrobić w jeszcze łatwiejszy sposób niż sugerował architekt. Myślę, że warto zwrócić na to uwagę, gdyż lekka jej modyfikacja pozwoli na oszczędności w kwestii zakupu drewna.

Budynek został postawiony z bloczków z betonu komórkowego tzw. Suporex. Pierwszy strop, między piwnicą a parterem, wykonaliśmy w tradycyjnie lanej betonem, żelbetowej konstrukcji, zaś drugi nad parterem zrobiony jest ze stropowych płyt kanałowych. Dach pokryliśmy cementową dachówką marki Braas. Przyznam, że przy użyciu powyższych materiałów koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego były sporo wyższe niż oszacowane w kosztorysie - nieuwzględniona w projekcie piwnica pochłonęła ok. 20 tys. zł. Budynek w stanie „pod klucz” przy realizacji systemem gospodarczym wyniósł w naszym przypadku 350 tys. zł.

Projekt domu Ambrozja Nowa WRP1489 przewiduje oryginalnie podcień nad tarasem, aczkolwiek my postanowiliśmy przyłączyć go do metrażu mieszkalnego wyrównując boczną ścianę. W tym miejscu wstawiliśmy także dwa prostopadle ustawione do siebie okna tarasowe o wymiarach 180 x 230. Taras wykonaliśmy w narożnej formie i planujemy zadaszyć go w najbliższym czasie. Dodatkowo zrezygnowaliśmy ze spiżarki przy kuchni, a wiatrołap powiększyliśmy kosztem pierwotnej powierzchni łazienki. Małą ubikację wykonaliśmy zaś w miejscu pomieszczenia gospodarczego. Oprócz tego, aby schody były wygodniejsze w użytkowaniu, zamiast zabiegowych zrobiliśmy je w konstrukcji ze spocznikiem. Jedyną zmianą na poddaszu było lekkie przesunięcie ścianki działowej, tak aby komin znajdował się w drugim pokoju.

Odpowiedniego dla naszej rodziny projektu szukaliśmy naprawdę długo, gdyż łącznie zajęło nam to ponad rok. Przez ten czas przeglądnęliśmy ogrom różnych propozycji. Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ambrozja Nowa WRP1489 była więc bardzo dokładnie przemyślana i w dalszym ciągu jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ambrozja Nowa

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Raf130981 buduje ten dom  14.10.2018 20:00

Mirosław216 buduje ten dom  02.10.2017 09:05

Projekt domu Ambrozja Nowa należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ambrozja Nowa

Projekt domu Ambrozja Nowa II

Ambrozja Nowa II

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja I

Ambrozja I

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja III

Ambrozja III

134,8 m²

Projekt domu Ambrozja Nowa III

Ambrozja Nowa III

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja I Multi-Comfort

Projekt domu Ambrozja II

Ambrozja II

133,2 m²

Projekty podobne do Ambrozja Nowa WRP1489

Projekt domu Ajaks Bis 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Jaskółka 4 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Karmelita -100 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Karmelita Mała -100 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Alandra -200 3D

Alandra

131,43 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych