Projekt domu Ambrozja III WRP1109

Cena projektu: 2 667 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134,8 m²
Min. szer. działki
19,43 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
105,6 m²
Kubatura
389,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
173,4 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Ambrozja III został stworzony na wzór popularnego projektu Ambrozja I. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma większą powierzchnię, Jednak nie posiada garażu. Projekt domu Ambrozja III to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Ambrozja III to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. W kuchni znajduje się także stół, dzięki któremu poranne spotkania z rodziną staną się ważną częścią dnia dla każdego domownika. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ambrozja III - Rzut parteru

1 wiatrołap
3 m²
2 hall
6,9 m²
3 kuchnia + jadalnia
17,4 m²
4 spiżarnia
1,8 m²
5 pokój dzienny
24,3 m²
6 pokój
12,9 m²
7 łazienka
2,9 m²
8 pom. gospodarcze
5,1 m²
razem
74,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Ambrozja III - Rzut poddasza

1 korytarz
6,6 m²
2 pokój
14,4 m²
3 pokój
15,7 m²
4 pokój
16,7 m²
5 łazienka
7,1 m²
razem
60,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ambrozja III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ambrozja III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

182 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy/żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Ambrozja III

Kiedyś interesowała mnie budowa w systemie kanadyjskim, więc w tym czasie odwiedzałem różne inwestycje realizowane w tej technologi. Jedna z nich wyjątkowo przypadła mi do gustu, a swoim wyglądem i wewnętrznym układem bardzo przypominała projekt Ambrozja III WRP1109. Dlatego też, gdy postanowiłem wybudować własny dom, zdecydowałem się właśnie na niego. Co prawda, zastanawiałem się jeszcze nad innym, bardzo podobnym, jednak prosta, dwuspadowa konstrukcja Ambrozji zaważyła na mojej decyzji.

Do wymurowania ścian użyłem innych materiałów niż te sugerowane w wytycznych. Zamiast gazobetonowych bloczków użyłem pustaków ceramicznych Porotherm. Bryłę z zewnątrz ociepliłem styropianem o grubości 15 cm. Myślę, że jeśli ktoś zdecydowałby się na zatrudnienie firmy do zrealizowania inwestycji, koszty postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym byłyby zbliżone do kwoty oszacowanej przez architekta. Ja jednak dużo prac wykonałem we własnym zakresie, co pozwoliło mi na jej obniżenie. Wraz z dobrą ekipą budowlaną ten etap można zakończyć w 3 miesiące.

Projekt nie posiadał drastycznych błędów, aczkolwiek pojawiło się w nim kilka niedociągnięć. Fachowcy zauważyli, iż więźba dachowa (mimo, iż projektowana pod dachówkę ceramiczną) jest nieco przesadzona i spokojnie można zrobić ją w lżejszej konstrukcji i mniejszymi kosztami. Ponadto, kominy wentylacyjne w pokojach na poddaszu odstają od ściany, więc warto zastanowić się nad innym ich wykonaniem.

Kotłownia w projekcie Ambrozja III WRP1109 jest dostosowana do ogrzewania gazowego, jednak my zdecydowaliśmy się zamontować w niej piec na ekogroszek. Na początku myśleliśmy o postawieniu osobnego budynku gospodarczego, w którym zamontowalibyśmy kocioł, jednak takie rozwiązanie byłoby dość kosztowne. Zamiast tego postanowiliśmy zrezygnować w kotłowni z wejścia bezpośrednio z części mieszkalnej i zrobiliśmy je od zewnątrz. Dzięki temu mogliśmy powiększyć łazienkę kosztem korytarza między tymi pomieszczeniami. Pierwotnie była ona dosyć mała i wstawienie w niej kabiny prysznicowej byłoby problematyczne. Obecnie jest dłuższa i węższa, jednak myślę że dobrym pomysłem byłoby również poszerzenie jej kosztem 10 cm wiatrołapu.

Kolejną zmianą było powiększenie salonu, poprzez przyłączenie do niego powierzchni gabinetu. Dzięki temu teraz mamy dużą, otwartą i bardzo przestronną część dzienną. Projekt przewidywał zrobienie drewnianych lukarn, jednak ja postanowiłem je wymurować. Takie rozwiązanie wydaje mi się solidniejsze i jest mniej kosztowne. Aby zwiększyć przestronność pokoi na poddaszu, podniosłem ściankę kolankową o 50 cm. Powierzchnia sypialni zwiększyła się, a dzięki mocno wysuniętym połaciom, bryła nie straciła swojego pierwotnego uroku.

Dużą zaletą naszego domu jest to, iż pomieszczenia w nim są bardzo dobrze oświetlone. Najwięcej przeszkleń mamy po stronie południowej, zaś na północ wychodzi tylko jedno okno. Z tego względu, wnętrze jest bardzo słoneczne praktycznie przez cały dzień.

Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ambrozja III WRP1109 był dla nas trafioną decyzją. Uważam, iż jest on naprawdę funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem dla naszej 4-osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Ambrozja III

  – 0 głosów

Projekt domu Ambrozja III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ambrozja III

Projekt domu Ambrozja Nowa

Ambrozja Nowa

133,4 m²

Projekt domu Ambrozja Nowa II

Ambrozja Nowa II

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja I

Ambrozja I

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja Nowa III

Ambrozja Nowa III

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja I Multi-Comfort

Projekt domu Ambrozja II

Ambrozja II

133,2 m²

Projekty podobne do Ambrozja III WRP1109

Projekt domu Aosta II Termo 3D

Aosta II Termo

130,27 m²

Projekt domu Armanda -250 3D iDesigner

Armanda

133,85 m²

Projekt domu Amor Bis

Amor Bis

136,43 m²

Projekt domu Armanda BIS -250 3D

Armanda BIS

131,41 m²

Projekt domu APS 198 NEW

APS 198 NEW

134,2 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 19 -350

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych