Projekt domu Ambrozja II WRP1113

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,2 m²
Min. szer. działki
24,43 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
148,9 m²
Kubatura
548,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
247,1 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Ambrozja II jest opcją popularnego projektu Ambrozja I. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Ambrozja II jest przeznaczony na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Ambrozja II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ambrozja II - Rzut parteru

1 wiatrołap
3 m²
2 hall
6,9 m²
3 kuchnia + jadalnia
17,4 m²
4 spiżarnia
1,8 m²
5 pokój dzienny
24,3 m²
6 pokój
12,9 m²
7 łazienka
2,9 m²
8 pom. gospodarcze
5 m²
9 garaż dwustan.
36,2 m²
razem
110,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Ambrozja II - Rzut poddasza

1 hall
6,4 m²
2 pokój
14 m²
3 pokój
15,4 m²
4 pokój
16,4 m²
5 łazienka
6,8 m²
6 strych
22,1 m²
razem
81,1 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ambrozja II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ambrozja II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

230 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy/żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Ambrozja II

Zdjęcie profilowe Piotrek1113
Piotrek1113

Wybierając projekt, na początku wraz z moją żoną zwracaliśmy uwagę na walory wizualne budynku. Styl architektoniczny projektu Ambrozja II WRP1113 bardzo przypadł nam do gustu, jednak zanim podjęliśmy ostateczną decyzję oglądaliśmy wiele bardzo podobnych budynków. Właściwie różniły się od siebie jedynie układem pomieszczeń, a ten zaproponowany w Ambrozji II odpowiadał nam najbardziej.

Cała realizacja odbyła się zgodnie z planem, a podczas budowy nie nie natrafiliśmy na żadne przeszkody. Ściany naszego domu powstały przy użyciu pustaków Thermopor 30 cm marki Leier, a dach pokryliśmy dachówką firmy RuppCeramika. Budynek z zewnątrz został ocieplony 12 cm warstwą białego styropianu. Ogrzewamy ekogroszkiem, a za sobą mamy już sezon zimowy. Nie oszczędzaliśmy na opale, gdyż oprócz części mieszkalnej ogrzewaliśmy również garaż, strych, doprojektowaną piwnicę oraz wodę użytkową. Mimo to, w całym okresie grzewczym wydaliśmy na ekogroszek ok. 2400 zł. W lecie natomiast ciepłą wodę mamy dzięki zainstalowanym na dachu kolektorom słonecznym.

Nasz dom usytuowany jest na skośnej działce dlatego architekt adaptujący doprojektował nam piwnicę pod połową budynku. Dodatkowo podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak, aby górne pomieszczenia były wyższe i bardziej przestronne. Parter przewidziany w projekcie Ambrozja II WRP1113 całkowicie nam odpowiadał, jednak na poddaszu wprowadziliśmy pewne zmiany. Przestrzeń nad garażem podzieliliśmy na trzy części, w których powstała łazienka, pralnia oraz pomieszczenie strychowe, natomiast w miejscu planowo przewidzianej łazienki zrobiliśmy garderobę.

Ułożenie naszego domu względem stron świata jest dokładnie takie jak chcieliśmy (wersja lustrzana). Front mamy od południa, a salon i taras od północy, więc w lecie część wypoczynkowa się nie nagrzewa, co bardzo nas cieszy. Poranne słońce rozjaśnia nam jadalnię, a gdy w upalny dzień świeci z przodu domu, możemy siedzieć i wypoczywać na zacienionym tarasie.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ambrozja II WRP1113. Cieszę się również, iż udało nam się wprowadzić do niego własne, ciekawe rozwiązania. Na chwilę obecną nic nie przeszkadza mi w naszym nowym domu i uważam, iż jest on naprawdę funkcjonalny. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Ambrozja II

  – 0 głosów

Projekt domu Ambrozja II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ambrozja II

Projekt domu Ambrozja Nowa

Ambrozja Nowa

133,4 m²

Projekt domu Ambrozja Nowa III

Ambrozja Nowa III

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja Nowa II

Ambrozja Nowa II

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja I

Ambrozja I

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja III

Ambrozja III

134,8 m²

Projekty podobne do Ambrozja II WRP1113

Projekt domu Lisandra 2M -100 3D iDesigner

Lisandra 2M

122,9 m²

Projekt domu Ajaks Bis G2 -200 3D

Ajaks Bis G2

127,26 m²

Projekt domu Karmelita BIS 2M -100 3D

Karmelita BIS 2M

144,58 m²

Projekt domu Alandra 2M -200 3D iDesigner

Alandra 2M

131,98 m²

Projekt domu Torina BIS 2M -200 3D iDesigner

Torina BIS 2M

131,54 m²

Projekt domu Torina 2M -200 3D

Torina 2M

133,99 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych