Projekt domu Ambrozja I WRP1102

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,2 m²
Min. szer. działki
22,03 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
131,6 m²
Kubatura
491,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
220 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Ambrozja I zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Ambrozja I to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W projekcie przewidziano kuchnię otwartą. Takie rozwiązanie sprawia, że część dzienna jest bardzo przestronna. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Ambrozja I - Rzut parteru

1 wiatrołap
3 m²
2 hall
6,9 m²
3 kuchnia + jadalnia
17,4 m²
4 spiżarnia
1,8 m²
5 pokój dzienny
24,3 m²
6 pokój
12,9 m²
7 łazienka
2,9 m²
8 pom. gospodarcze
5 m²
9 garaż jednostan.
21 m²
razem
95,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Ambrozja I - Rzut poddasza

1 hall
6,4 m²
2 pokój
14 m²
3 pokój
15,4 m²
4 pokój
16,4 m²
5 łazienka
6,8 m²
6 strych
12,8 m²
razem
71,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Ambrozja I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Ambrozja I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

212 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika i okładziną klinkierową. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Ambrozja I

Zdjęcie profilowe Agnieszka1102
Agnieszka1102
Przed dokonaniem ostatecznego wyboru przeglądnęliśmy naprawdę wiele projektów. Na początku naszą uwagę przykuł Orion I, gdyż bardzo spodobał nam się jego wygląd zewnętrzny. Uznaliśmy, że ważniejszy jest jednak układ wewnętrzny, a rozwiązania zaproponowane w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Ambrozja I WRP1102 wyjątkowo przypadły nam do gustu. Budowa naszego nowego domu odbyła się bez problemów, aczkolwiek jej koszty w naszym przypadku były wyższe niż te oszacowane przez architekta. Duży wpływ na tą cenę miały użyte przez nas materiały, gdyż staraliśmy się nabywać tylko te wysokiej jakości. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków, a dach pokryliśmy dobrego gatunku dachówką. Dużą uwagę przywiązywaliśmy do tego, aby nasz dom był ciepły i ekonomiczny, dlatego zdecydowaliśmy się na ocieplenie bryły 15 cm styropianem grafitowym i wstawiliśmy energooszczędne, trzyszybowe okna. Jesteśmy dopiero przed pierwszą zimą w nowym domu, więc jeszcze nie jestem w stanie określić faktycznych kosztów ogrzewania, ale mam nadzieję że nasze założenia się sprawdzą. Postanowiliśmy wykonać częściowe podpiwniczenie budynku i do najniższej kondygnacji przenieśliśmy kotłownię. Dzięki temu jej pierwotną powierzchnię mogliśmy przeznaczyć na zrobienie pralni. Świetnym pomysłem było również podniesienie ścianki kolankowej, gdyż poddasze zyskało na przestronności. Na początku trochę obawiałam się tej zmiany - myślałam, że bryła straci na wyglądzie. Na szczęście forma budynku jest dokładnie taka jak chcieliśmy, tym bardziej że do projektu Ambrozja I WRP1102 wprowadziliśmy zmianę i od frontu dodaliśmy dwa filary, które tak bardzo spodobały nam się w Orionie I. Dodatkowo wstawione przez nas drzwi wejściowe mają boczne przeszklenia, takie jak zaproponowano w projekcie Ambrozja Nowa. Większe zmiany nie były potrzebne, aczkolwiek gdybym budowała nasz dom po raz drugi, zdecydowałabym się na poszerzenie garażu. Jego powierzchnia świetnie się sprawdza jako pomieszczenie do przechowywania wielu rzeczy, ale po wstawieniu auta jest tam jednak dosyć ciasno. Z racji tego w niedługim czasie planujemy budowę osobnego, wolnostojącego garażu. Usytuowanie naszego domu względem stron świata jest idealne i dokładnie takie na jakim nam zależało. Duże oszklenie w salonie wychodzi na południe, więc część dzienna jest doskonale naświetlona praktycznie przez cały dzień. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu Ambrozja I WRP1102, gdyż wszystkie uwzględnione w nim rozwiązania spełniły oczekiwania, które założyliśmy sobie na samym początku. Pomieszczenia są naprawdę przestronne i nie wyobrażam sobie, że mogłoby być inaczej.
Zdjęcie profilowe Jarek P.
Jarek P.
Szukając odpowiedniego projektu braliśmy pod uwagę nie tylko wygląd zewnętrzny budynku, ale także przewidziany w nim układ pomieszczeń. Równie ważna była dla nas powierzchnia użytkowa. Nie chcieliśmy zbyt dużego domu, ale jednocześnie musiał być on dopasowany do potrzeb naszej rodziny. Zależało nam także na dodatkowym pokoju na parterze. Wspólnie z żoną zdecydowaliśmy się na projekt Ambrozja I WRP1102, gdyż pod wszystkimi względami spełniał nasze oczekiwania. Ściany naszego domu powstały przy użyciu gazobetonowych bloczków 24 cm. Z zewnątrz ociepliliśmy je styropianem o grubości 12 cm, jednak teraz pewnie zastosowałbym warstwę 15 cm. Ta decyzja wynikła jednak z przyczyn niezależnych ode mnie. Gdy na plac budowy przybyli fachowcy zajmujący się dachem, ściana szczytowa nie była jeszcze ocieplona. Panowie stwierdzili, że trzeba zrobić to w pierwszej kolejności, gdyż przy późniejszym izolowaniu tego miejsca podbitka dachu mogłaby się pobrudzić. Pojechaliśmy więc do hurtowni, jednak w tym czasie dostępny był wyłącznie styropian 12 cm. Mimo to, dom jest ekonomiczny w użytkowaniu. Ogrzewamy za pomocą kotła na paliwo stałe i palimy w nim drewnem oraz ekogroszkiem. W czasie mroźnych zim na opał w ciągu roku wydajemy ok. 3200 zł., zaś przy bardziej sprzyjających okresach grzewczych, roczny koszt takiego rozwiązania wynosi ok. 2-2,5 tys. złotych. Gdy zakupiliśmy projekt Ambrozja I WRP1102 od razu poprosiliśmy o zgodę na wprowadzenie w nim kilku modyfikacji. Jedną z nich była zmiana lokalizacji wejścia do garażu i obecnie znajduje się ono po drugiej stronie schodów. Aby móc to zrobić nieco zmniejszyliśmy pokój na parterze. Zlikwidowaliśmy również drzwi prowadzące do kotłowni z korytarza, a jego powierzchnię przyłączyliśmy do łazienki. Obecnie więc do kotłowni można dostać się jedynie przechodząc przez garaż. Co więcej, zrezygnowaliśmy z bezpośredniego wyjścia z jadalni na zewnątrz oraz podnieśliśmy ściankę kolankową. Drzwi do spiżarki przenieśliśmy z pierwotnego miejsca na ścianę za kominkiem. Dzięki temu w kuchni uzyskaliśmy więcej przestrzeni na wstawienie szafek. Na chwilę obecną myślę, że dobrym pomysłem byłoby także pociągnięcie klatki schodowej wyżej, tak aby prowadziła ona na strych. Uważam, że takie rozwiązanie będzie praktyczniejsze niż wyłaz z wysuwanymi schodami, więc warto to rozważyć. W naszym domu mieszkamy w czwórkę, a jego powierzchnia w pełni nas satysfakcjonuje. Myślę, że 5-osobowej rodzinie również żyłoby się bardzo komfortowo. Dla uzyskania większej ilości pokoi można zaaranżować dodatkową sypialnię w pomieszczeniu nad garażem. Póki co, ta przestrzeń funkcjonuje u nas jako magazyn, ale docelowo planuję zrobić tam salę sportowo-rekreacyjną.

Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ambrozja I WRP1102 był dobrą decyzją. Jest funkcjonalny i nie mam co do niego większych zastrzeżeń, aczkolwiek uważam że salon mógłby być nieco większy. Ogólnie jednak jestem zadowolony ze swojego wyboru i mogę polecić go innym. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe mjasiek80
mjasiek80
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Ambrozja I WRP1102, ponieważ do gustu przypadła nam nieskomplikowana konstrukcja bryły oraz układ pomieszczeń wewnątrz domu. Od początku zależało nam na dodatkowym pokoju na parterze z przeznaczeniem na gabinet oraz na balkonach w sypialniach na poddaszu. Spodobało nam się również to, iż dolna łazienka znajduje się w znacznej odległości od kuchni i jadalni. Postawienie domu przebiegło dosyć sprawnie i podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne przeszkody. Ściany budynku zostały wymurowane z bloczków Suporex, a dach pokryliśmy blachodachówką. Wykonując poddasze zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej, dzięki czemu pokoje na górze są teraz bardzo przestronne. Do projektu domu Ambrozja I WRP1102 wprowadziłam zmianę, z której jestem naprawdę zadowolona. Oryginalne usytuowanie klatki schodowej nie do końca mi odpowiadało, ponieważ była ona schowana pomiędzy dwoma ścianami. Postanowiłam więc zmniejszyć nieco pokój na parterze i tym kosztem „otworzyć” schody na strefę wypoczynkową. Teraz są one widoczne z salonu i muszę przyznać, że znacznie lepiej się to prezentuje. Oprócz kwestii wizualnych, doszedł do tego aspekt praktyczny, ponieważ po zastosowanej zmianie udało nam się wygospodarować przy klatce schodowej wnękę na przechowywanie różnych, domowych sprzętów. Kolejna modyfikacja polegała na usunięciu wąskich drzwi tarasowych w jadalni. Dodatkowo zrezygnowaliśmy z prawie wszystkich okien połaciowych i zostawiliśmy tylko te w łazience. Z kolei w pomieszczeniu nad garażem wstawiliśmy normalne okno na ścianie szczytowej. Nasz dom ułożony jest na działce w ten sposób, iż wejście główne znajduje się po stronie południowej, a salon z tarasem wychodzi na zachód. Wszędzie jest jasno i brak okien dachowych nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Jedyny minus projektu to moim zdaniem zbyt mały wiatrołap. Z prawej strony od wejścia mamy praktyczną wnękę na szafę, jednak lewa strona nie daje już takich możliwości. Chciałam kupić i postawić w tym miejscu skrzynkę do siedzenia (np. do zakładania butów), ale niestety nie ma na to miejsca. Na parterze mamy sporo otwartej przestrzeni, a sypialnie na poddaszu są duże i komfortowe. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Ambrozja I WRP1102 i myślę, że na chwilę obecną więcej już byśmy w nim nie zmienili. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Ambrozja I

  – 0 głosów

Projekt domu Ambrozja I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Ambrozja I

Projekt domu Ambrozja Nowa

Ambrozja Nowa

133,4 m²

Projekt domu Ambrozja Nowa III

Ambrozja Nowa III

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja Nowa II

Ambrozja Nowa II

133,2 m²

Projekt domu Ambrozja III

Ambrozja III

134,8 m²

Projekt domu Ambrozja II

Ambrozja II

133,2 m²

Projekty podobne do Ambrozja I WRP1102

Projekt domu Ajaks Bis -200 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Karmelita Mała -200 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Karmelita -200 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Jaskółka 4 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Alandra -200 3D

Alandra

131,43 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych