Projekt domu Amazonka III WRP1381

Cena projektu: 2 667 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
128,6 m²
Min. szer. działki
18,5 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
100,8 m²
Kubatura
410,6 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
174,3 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Budynek Amazonka III został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Amazonka. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, Jednak nie posiada garażu. Projekt domu Amazonka III to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Amazonka III to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Amazonka III - Rzut parteru

1 wiatrołap
3 m²
2 hall
8 m²
3 spiżarnia
1,9 m²
4 kuchnia
9,6 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
33,6 m²
6 pokój
12,2 m²
7 łazienka
2,9 m²
8 pom. gospodarcze
5,4 m²
razem
76,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Amazonka III - Rzut poddasza

1 hall
6,5 m²
2 pokój
15,3 m²
3 pokój
11,3 m²
4 pokój
10,5 m²
5 garderoba
2,8 m²
6 łazienka
5,6 m²
razem
52 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Amazonka III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Amazonka III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

159 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Amazonka III

Zdjęcie profilowe T.S.
T.S.
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu największą uwagę przywiązywaliśmy do uwzględnionego wewnątrz układu pomieszczeń. Od początku mieliśmy w tej kwestii swoje wyobrażenia, jednak większość oglądanych przez nas propozycji wymagałaby wprowadzenia dużej ilości zmian, a tego chcieliśmy uniknąć. W końcu natrafiliśmy na projekt domu Amazonka III WRP1381, który pod względem rozmieszczenia spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Oprócz tego spodobało nam się zamknięcie klatki schodowej.

Inwestycja przebiegła całkiem sprawnie, a fachowcy bardzo dobrze poradzili sobie z powierzonymi pracami. Jedynym nie do końca łatwym w wykonaniu elementem był balkon - tworzące go stalowe pręty konstrukcyjne nieco wchodziły w przestrzeń stropową i wykonawcy musieli trochę się pogłowić, aby zrobić to w pełni estetycznie. Na szczęście współpracowaliśmy z doświadczonym kierownikiem, który ze wszystkim sobie poradził. Pozostałe etapy przebiegły pomyślnie. Przyszłym inwestorom projektu Amazonka III WRP1381 mogę jednak poradzić zastanowienie się nad innym rozwiązaniem odnośnie kominów wentylacyjnych. W całym domu są tylko dwa i obecnie zauważam, że przydałaby się większa ilość kanałów wentylacyjnych. Warto więc zwrócić na to uwagę już na etapie adaptacji.

Budowę udało nam się zakończyć w dosyć krótkim czasie. W pierwszym roku od rozpoczęcia prac postawiliśmy budynek i pokryliśmy dach, a w następnym ruszyliśmy z wykończeniami. Wszystko trwało więc ok. 2 lat. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego Solbet 24 cm, a na dachu zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną marki Braas. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji i można się nim sugerować. Koszty naszej realizacji na tym etapie były zbliżone do podanej w nim kwoty. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu, a dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek. Kupujemy opał wysokiej jakości, a ilości jego zużycia są naprawdę korzystne. Od września do połowy kwietnia spaliliśmy ok. 3 ton opału.

Układ wnętrza przewidziany w projekcie domu Amazonka III WRP1381 od początku nam odpowiadał. Postanowiliśmy jednak zamurować przejście z mieszkania do kotłowni, a wejście do niej wykonaliśmy bezpośrednio od zewnątrz. Powierzchnię spiżarki przyłączyliśmy do kuchni, która teraz jest wyjątkowo przestronna, a zamiast garderoby na poddaszu zrobiliśmy praktyczną pralnię z wejściem od strony korytarza.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amazonka III WRP1381. Jedyne co nieco mnie zaskoczyło to wystające w stropie podciągi nad salonem i spowodowany przez obecność schodów skos w pokoju na parterze, ale oprócz tych dwóch drobnostek nowy dom posiada dla mnie same plusy i w całości spełnia oczekiwania. Jesteśmy 4-osobową rodziną i na takim metrażu mieszka się nam w pełni komfortowo. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Amazonka III

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

T.S. buduje ten dom  04.05.2017 13:46

Projekt domu Amazonka III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Amazonka III

Projekt domu Amazonka

Amazonka

128,4 m²

Projekt domu Amazonka II

Amazonka II

128,4 m²

Projekty podobne do Amazonka III WRP1381

Projekt domu Armanda Mała -100 3D iDesigner

Armanda Mała

117,01 m²

Projekt domu Armanda -100 3D iDesigner

Armanda

133,85 m²

Projekt domu Armanda BIS -100 3D

Armanda BIS

131,41 m²

Projekt domu Amor Bis -200

Amor Bis

136,43 m²

Projekt domu Amor -200 3D iDesigner

Amor

117,31 m²

Projekt domu EKOPLANET 2B0G

EKOPLANET 2B0G

139,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych