Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
128,40 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
124,80 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura netto
514,40 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
222,10 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
40°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
8,40 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
21,02 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
17,52 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
gazowe
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.
Nowość
Projekt z budową
Zbuduj ten dom wygodnie, szybko i bezpiecznie
Gwarancję niezmiennego kosztu budowy
Kompleksowa budowa od A do Z
Gotowy dom nawet w 6 miesięcy
1
Wybór projektu domu
2
Dobór technologii i jednego wykonawcy
3
Budowa domu
Nowy aktualny
Szacunkowy koszt budowy
Stan surowy zamknięty
Koszt aktualny na I kwartał 2022
233 000 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
37 000 zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
162 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
34 000 zł
Projekt nawet za 1 zł
Weź kredyt hipoteczny z NOTUS Finanse i odbierz zwrot
Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która budowała dom latami, bo w trakcie budowy zabrakło jej pieniędzy. My chcemy, byś w swoim domu zamieszkał jak najszybciej. Dlatego podajemy Ci realne koszty.
Czy da się je obniżyć? Jasne. Wystarczy np. śledzić promocje na materiały budowlane.
Wolimy jednak pokazać Ci kosztorys uwzględniający ceny standardowe i zawsze aktualne, żebyś w trakcie budowy unikał stresu związanego z nieprzewidzianymi wydatkami.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
100% rabatu na Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią
642 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Parterowy dom jednorodzinny Amazonka wyposażony jest w poddasze użytkowe i przylegający do ściany szczytowej pojedynczy garaż. Tradycyjny w formie budynek, posiada dach dwuspadowy z lukarną i wykończenie z okładziny kamiennej. Przeciętne gabaryty zapewnią komfort 4-6-ścio osobowej rodzinie, a jednocześnie można go będzie postawić na średniej wielkości działce.
Zlokalizowana w parterze część dzienna uzupełniona jest o przylegające do strefy wejściowej pomieszczenia techniczne i sanitarne oraz spory gabinet. Duży pokój dzienny i jadalnia łączą się z półotwartą kuchnią w jedno pomieszczenie. Na jego obrzeżach stoi kominek z niewielką ścianką, przy której można ustawić regał lub szafki. Za nim znajduje się hall i zgrupowane od strony ulicy: wiatrołap, drobna łazienka i dostępna z kuchni spiżarnia. Przeszklone drzwi prowadzą z salonu na obszerny taras, częściowo zadaszony wydłużonym w tym miejscu okapem. Na przeciwległej ścianie szczytowej zlokalizowany jest garaż z wyjściem na ogród. Prowadzi do niego hall z wnęką na szafę i przechodnie pomieszczenie gospodarcze, w którym znajduje się piec grzewczy. Skręcające w lewo schody ze spocznikiem zlokalizowane są na styku hallu i pokoju dziennego. Trzy spore pokoje i wygodna, posiadająca okno łazienka, tworzą na poddaszu strefę nocną. Największa sypialnia ma własny balkon, natomiast najmniejszą uzupełnia jasna garderoba. Nad garażem zlokalizowano dodatkowe pomieszczenie - wyposażony po obu stronach w okna połaciowe strych, na którym można zorganizować np. suszarnię.
Amazonka to klasyczny, funkcjonalny dom na duże i średnie działki. Jego ogromną zaletę stanowi dostępny zarówno z wnętrza jak i posesji garaż i położone nad nim pomieszczenie, które można zaadaptować na różne sposoby. Plusem jest doświetlone poddasze - wszystkie zlokalizowane tam wnętrza mają dostęp do okien połaciowych.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu Amazonka
Dodał: aacc
Dodał: Mezix
Dodał: Mezix
Buduje mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Amazonka
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Amazonka
vasclear
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Amazonka WRP1356, który odpowiadał nam właściwie pod każdym względem. Przewidziany w nim metraż jest dopasowany do potrzeb naszej rodziny, a zewnętrzny wygląd budynku bardzo przypadł nam do gustu. Zaproponowany w domu układ pomieszczeń wydał się nam funkcjonalny i wiedzieliśmy, iż jedynie drobne poprawki w całości dopasują go do wszystkich naszych oczekiwań,Dom postawiłem własnymi siłami. Nie miałem w związku z tym żadnych problemów i wszystko udało mi się wykonać naprawdę sprawnie, mimo iż zdecydowałem się jeszcze na doprojektowanie piwnicy. Już po 20 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Dokumentacja techniczna nie zawierała błędów i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Do wymurowania ścian użyłem bloczków Ytong 24 cm, a bryłę z zewnątrz ociepliłem styropianem. Dach pokryłem dachówką Creaton Premium. Moim zdaniem, budując dom według projektu projektu domu Amazonka WRP1356 systemem gospodarczym przy dużym nakładzie własnej pracy spokojnie można zmieścić się w kwocie oszacowanej w kosztorysie. Chcąc jednak zatrudnić firmę należy liczyć się z wyższymi kosztami.Wprowadziliśmy się 22 października 2015 r. czyli już na początku sezonu grzewczego. Wtedy jednak budynek nie był jeszcze ocieplony, a przez całą pierwszą zimę system centralnego ogrzewania był w fazie regulacji. Z tego względu zeszły okres grzewczy nie jest jeszcze do końca miarodajny w kwestii kosztów, aczkolwiek mimo wszystko jestem zadowolony z ekonomiczności domu. Ogrzewamy go za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głownie palimy drewnem. Zeszłej zimy zużyliśmy ok 17-18 kubików tego opału, ale myślę że w następnym sezonie grzewczym będziemy potrzebować już tylko ok. 12 kubików.Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amazonka WRP1356 wprowadziłem kilka zmian. Z racji doprojektowania piwnicy to właśnie na tej kondygnacji zlokalizowałem kotłownię. Jej oryginalną powierzchnię połączyłem z łazienką i częścią korytarza, przenosząc w to miejsce gabinet. Metraż pierwotnego pokoju na dole przeznaczyłem zaś na zrobienie dużej, funkcjonalnej łazienki. Frontowa lukarna usytuowana jest po stronie południowej, a główna ściana szczytowa znajduje się w naszym przypadku od zachodu. Uznaliśmy więc, że uwzględnione na tych stronach okna w zupełności wystarczą ,aby oświetlić pokoje na poddaszu i tym samym postanowiliśmy zrezygnować ze wszystkich okien połaciowych. Aby doświetlić górną łazienkę wykonaliśmy przy niej dodatkową lukarnę. Nasze przypuszczenia okazały się słuszne, gdyż sypialnie są dobrze oświetlone. Nieco ciemniej jest jedynie w pomieszczeniu nad garażem, które wykorzystaliśmy na zrobienie garderoby, dlatego też w niedługim czasie mamy zamiar wstawić w tym miejscu okno dachowe.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Amazonka WRP1356. Kilka modyfikacji w zupełności wystarczyło, aby w całości dopasować go do naszych potrzeb. Wewnętrzny układ naszego domu jest funkcjonalny i oprócz wprowadzonych zmian nie dostrzegam w nim nic, co chciałbym jeszcze poprawić. Naszej rodzinie mieszka się w nim bardzo komfortowo. Pozdrawiam.
astaonam
Gdy zaczynaliśmy poszukiwania projektu domu nie mieliśmy ściśle sprecyzowanych wymagań, jakie musiałby spełniać. Przeglądaliśmy wiele różnych propozycji, aż w końcu natrafiliśmy na projekt domu Amazonka WRP1356, który po prostu „wpadł nam w oko”. Po przeanalizowaniu projektu stwierdziliśmy, iż dom w całości bardzo nam się podoba, a dodatkowo jego wymiary pasują do naszej działki, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.Na szczęście nasza inwestycja odbyła się całkowicie bezproblemowo. Fachowcy nie mieli żadnych zastrzeżeń do dokumentacji technicznej i wszystko udało się wykonać sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło w naszym przypadku ok. jednego roku. Uważam, że wyliczony przez architekta kosztorys został poprawnie oszacowany i realizując projekt domu Amazonka WRP1356 śmiało można sugerować się podaną kwotą.Za nami już druga zima od zamieszkania, jednak to głównie mój mąż zajmuje się paleniem w piecu, tak więc trudno ocenić mi faktyczne ilości zużytego opału. Moim zdaniem budynek jest całkiem ekonomiczny. Piec nie potrzebuje wiele czasu, aby odpowiednio nagrzać wszystkie pomieszczenia, a temperatura wewnątrz długo się utrzymuje.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Amazonka WRP1356 od początku bardzo przypadł nam do gustu, dlatego też postanowiliśmy zrealizować go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Uznaliśmy, że jakiekolwiek zmiany byłby w tym przypadku zbędne i w dalszym ciągu nie mam żadnych zastrzeżeń do naszego nowego domu. Spełnia on nasze oczekiwania i wszystko w nim jest dokładnie takie jak powinno być.W projekt domu Amazonka WRP1356 uwzględniono sporą ilość pokoi, dlatego myślę, że sprawdzi się on nawet w przypadku dosyć dużej rodziny. Póki co w nowym domu mieszkam wraz z mężem oraz naszym małym dzieckiem, dlatego też na razie powierzchnia parteru w zupełności nam wystarcza. Pozdrawiam.
vasclear
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Amazonka WRP1356, który odpowiadał nam właściwie pod każdym względem. Przewidziany w nim metraż jest dopasowany do potrzeb naszej rodziny, a zewnętrzny wygląd budynku bardzo przypadł nam do gustu. Zaproponowany w domu układ pomieszczeń wydał się nam funkcjonalny i wiedzieliśmy, iż jedynie drobne poprawki w całości dopasują go do wszystkich naszych oczekiwań,Dom postawiłem własnymi siłami. Nie miałem w związku z tym żadnych problemów i wszystko udało mi się wykonać naprawdę sprawnie, mimo iż zdecydowałem się jeszcze na doprojektowanie piwnicy. Już po 20 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Dokumentacja techniczna nie zawierała błędów i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Do wymurowania ścian użyłem bloczków Ytong 24 cm, a bryłę z zewnątrz ociepliłem styropianem. Dach pokryłem dachówką Creaton Premium. Moim zdaniem, budując dom według projektu projektu domu Amazonka WRP1356 systemem gospodarczym przy dużym nakładzie własnej pracy spokojnie można zmieścić się w kwocie oszacowanej w kosztorysie. Chcąc jednak zatrudnić firmę należy liczyć się z wyższymi kosztami.Wprowadziliśmy się 22 października 2015 r. czyli już na początku sezonu grzewczego. Wtedy jednak budynek nie był jeszcze ocieplony, a przez całą pierwszą zimę system centralnego ogrzewania był w fazie regulacji. Z tego względu zeszły okres grzewczy nie jest jeszcze do końca miarodajny w kwestii kosztów, aczkolwiek mimo wszystko jestem zadowolony z ekonomiczności domu. Ogrzewamy go za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głownie palimy drewnem. Zeszłej zimy zużyliśmy ok 17-18 kubików tego opału, ale myślę że w następnym sezonie grzewczym będziemy potrzebować już tylko ok. 12 kubików.Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amazonka WRP1356 wprowadziłem kilka zmian. Z racji doprojektowania piwnicy to właśnie na tej kondygnacji zlokalizowałem kotłownię. Jej oryginalną powierzchnię połączyłem z łazienką i częścią korytarza, przenosząc w to miejsce gabinet. Metraż pierwotnego pokoju na dole przeznaczyłem zaś na zrobienie dużej, funkcjonalnej łazienki. Frontowa lukarna usytuowana jest po stronie południowej, a główna ściana szczytowa znajduje się w naszym przypadku od zachodu. Uznaliśmy więc, że uwzględnione na tych stronach okna w zupełności wystarczą ,aby oświetlić pokoje na poddaszu i tym samym postanowiliśmy zrezygnować ze wszystkich okien połaciowych. Aby doświetlić górną łazienkę wykonaliśmy przy niej dodatkową lukarnę. Nasze przypuszczenia okazały się słuszne, gdyż sypialnie są dobrze oświetlone. Nieco ciemniej jest jedynie w pomieszczeniu nad garażem, które wykorzystaliśmy na zrobienie garderoby, dlatego też w niedługim czasie mamy zamiar wstawić w tym miejscu okno dachowe.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Amazonka WRP1356. Kilka modyfikacji w zupełności wystarczyło, aby w całości dopasować go do naszych potrzeb. Wewnętrzny układ naszego domu jest funkcjonalny i oprócz wprowadzonych zmian nie dostrzegam w nim nic, co chciałbym jeszcze poprawić. Naszej rodzinie mieszka się w nim bardzo komfortowo. Pozdrawiam.
astaonam
Gdy zaczynaliśmy poszukiwania projektu domu nie mieliśmy ściśle sprecyzowanych wymagań, jakie musiałby spełniać. Przeglądaliśmy wiele różnych propozycji, aż w końcu natrafiliśmy na projekt domu Amazonka WRP1356, który po prostu „wpadł nam w oko”. Po przeanalizowaniu projektu stwierdziliśmy, iż dom w całości bardzo nam się podoba, a dodatkowo jego wymiary pasują do naszej działki, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.Na szczęście nasza inwestycja odbyła się całkowicie bezproblemowo. Fachowcy nie mieli żadnych zastrzeżeń do dokumentacji technicznej i wszystko udało się wykonać sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło w naszym przypadku ok. jednego roku. Uważam, że wyliczony przez architekta kosztorys został poprawnie oszacowany i realizując projekt domu Amazonka WRP1356 śmiało można sugerować się podaną kwotą.Za nami już druga zima od zamieszkania, jednak to głównie mój mąż zajmuje się paleniem w piecu, tak więc trudno ocenić mi faktyczne ilości zużytego opału. Moim zdaniem budynek jest całkiem ekonomiczny. Piec nie potrzebuje wiele czasu, aby odpowiednio nagrzać wszystkie pomieszczenia, a temperatura wewnątrz długo się utrzymuje.Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Amazonka WRP1356 od początku bardzo przypadł nam do gustu, dlatego też postanowiliśmy zrealizować go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Uznaliśmy, że jakiekolwiek zmiany byłby w tym przypadku zbędne i w dalszym ciągu nie mam żadnych zastrzeżeń do naszego nowego domu. Spełnia on nasze oczekiwania i wszystko w nim jest dokładnie takie jak powinno być.W projekt domu Amazonka WRP1356 uwzględniono sporą ilość pokoi, dlatego myślę, że sprawdzi się on nawet w przypadku dosyć dużej rodziny. Póki co w nowym domu mieszkam wraz z mężem oraz naszym małym dzieckiem, dlatego też na razie powierzchnia parteru w zupełności nam wystarcza. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki