Projekt domu Amazonka WRP1356

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
128,4 m²
Min. szer. działki
21,02 m
Wysokość budynku
8,4 m
Pow. zabudowy
124,8 m²
Kubatura
514,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
222,1 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Parterowy dom jednorodzinny Amazonka wyposażony jest w poddasze użytkowe i przylegający do ściany szczytowej pojedynczy garaż. Tradycyjny w formie budynek, posiada dach dwuspadowy z lukarną i wykończenie z okładziny kamiennej. Przeciętne gabaryty zapewnią komfort 4-6-ścio osobowej rodzinie, a jednocześnie można go będzie postawić na średniej wielkości działce. Zlokalizowana w parterze część dzienna uzupełniona jest o przylegające do strefy wejściowej pomieszczenia techniczne i sanitarne oraz spory gabinet. Duży pokój dzienny i jadalnia łączą się z półotwartą kuchnią w jedno pomieszczenie. Na jego obrzeżach stoi kominek z niewielką ścianką, przy której można ustawić regał lub szafki. Za nim znajduje się hall i zgrupowane od strony ulicy: wiatrołap, drobna łazienka i dostępna z kuchni spiżarnia. Przeszklone drzwi prowadzą z salonu na obszerny taras, częściowo zadaszony wydłużonym w tym miejscu okapem. Na przeciwległej ścianie szczytowej zlokalizowany jest garaż z wyjściem na ogród. Prowadzi do niego hall z wnęką na szafę i przechodnie pomieszczenie gospodarcze, w którym znajduje się piec grzewczy. Skręcające w lewo schody ze spocznikiem zlokalizowane są na styku hallu i pokoju dziennego. Trzy spore pokoje i wygodna, posiadająca okno łazienka, tworzą na poddaszu strefę nocną. Największa sypialnia ma własny balkon, natomiast najmniejszą uzupełnia jasna garderoba. Nad garażem zlokalizowano dodatkowe pomieszczenie - wyposażony po obu stronach w okna połaciowe strych, na którym można zorganizować np. suszarnię. Amazonka to klasyczny, funkcjonalny dom na duże i średnie działki. Jego ogromną zaletę stanowi dostępny zarówno z wnętrza jak i posesji garaż i położone nad nim pomieszczenie, które można zaadaptować na różne sposoby. Plusem jest doświetlone poddasze - wszystkie zlokalizowane tam wnętrza mają dostęp do okien połaciowych.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Amazonka - Rzut parteru

1 wiatrołap
3 m²
2 hall
8 m²
3 spiżarnia
1,9 m²
4 kuchnia
9,6 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
33,6 m²
6 pokój
12,2 m²
7 łazienka
2,9 m²
8 pom. gospodarcze
5,3 m²
9 garaż jednostan.
20,9 m²
razem
97,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Amazonka - Rzut poddasza

1 hall
6,5 m²
2 pokój
15,2 m²
3 pokój
11,3 m²
4 pokój
10,5 m²
5 garderoba
2,8 m²
6 łazienka
5,6 m²
7 strych
13,1 m²
razem
65 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Amazonka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Amazonka
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

194 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Amazonka

Zdjęcie profilowe vasclear
vasclear
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Amazonka WRP1356, który odpowiadał nam właściwie pod każdym względem. Przewidziany w nim metraż jest dopasowany do potrzeb naszej rodziny, a zewnętrzny wygląd budynku bardzo przypadł nam do gustu. Zaproponowany w domu układ pomieszczeń wydał się nam funkcjonalny i wiedzieliśmy, iż jedynie drobne poprawki w całości dopasują go do wszystkich naszych oczekiwań,

Dom postawiłem własnymi siłami. Nie miałem w związku z tym żadnych problemów i wszystko udało mi się wykonać naprawdę sprawnie, mimo iż zdecydowałem się jeszcze na doprojektowanie piwnicy. Już po 20 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Dokumentacja techniczna nie zawierała błędów i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Do wymurowania ścian użyłem bloczków Ytong 24 cm, a bryłę z zewnątrz ociepliłem styropianem. Dach pokryłem dachówką Creaton Premium. Moim zdaniem, budując dom według projektu projektu domu Amazonka WRP1356 systemem gospodarczym przy dużym nakładzie własnej pracy spokojnie można zmieścić się w kwocie oszacowanej w kosztorysie. Chcąc jednak zatrudnić firmę należy liczyć się z wyższymi kosztami.

Wprowadziliśmy się 22 października 2015 r. czyli już na początku sezonu grzewczego. Wtedy jednak budynek nie był jeszcze ocieplony, a przez całą pierwszą zimę system centralnego ogrzewania był w fazie regulacji. Z tego względu zeszły okres grzewczy nie jest jeszcze do końca miarodajny w kwestii kosztów, aczkolwiek mimo wszystko jestem zadowolony z ekonomiczności domu. Ogrzewamy go za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym głownie palimy drewnem. Zeszłej zimy zużyliśmy ok 17-18 kubików tego opału, ale myślę że w następnym sezonie grzewczym będziemy potrzebować już tylko ok. 12 kubików.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amazonka WRP1356 wprowadziłem kilka zmian. Z racji doprojektowania piwnicy to właśnie na tej kondygnacji zlokalizowałem kotłownię. Jej oryginalną powierzchnię połączyłem z łazienką i częścią korytarza, przenosząc w to miejsce gabinet. Metraż pierwotnego pokoju na dole przeznaczyłem zaś na zrobienie dużej, funkcjonalnej łazienki. Frontowa lukarna usytuowana jest po stronie południowej, a główna ściana szczytowa znajduje się w naszym przypadku od zachodu. Uznaliśmy więc, że uwzględnione na tych stronach okna w zupełności wystarczą ,aby oświetlić pokoje na poddaszu i tym samym postanowiliśmy zrezygnować ze wszystkich okien połaciowych. Aby doświetlić górną łazienkę wykonaliśmy przy niej dodatkową lukarnę. Nasze przypuszczenia okazały się słuszne, gdyż sypialnie są dobrze oświetlone. Nieco ciemniej jest jedynie w pomieszczeniu nad garażem, które wykorzystaliśmy na zrobienie garderoby, dlatego też w niedługim czasie mamy zamiar wstawić w tym miejscu okno dachowe.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Amazonka WRP1356. Kilka modyfikacji w zupełności wystarczyło, aby w całości dopasować go do naszych potrzeb. Wewnętrzny układ naszego domu jest funkcjonalny i oprócz wprowadzonych zmian nie dostrzegam w nim nic, co chciałbym jeszcze poprawić. Naszej rodzinie mieszka się w nim bardzo komfortowo. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe astaonam
astaonam
Gdy zaczynaliśmy poszukiwania projektu domu nie mieliśmy ściśle sprecyzowanych wymagań, jakie musiałby spełniać. Przeglądaliśmy wiele różnych propozycji, aż w końcu natrafiliśmy na projekt domu Amazonka WRP1356, który po prostu „wpadł nam w oko”. Po przeanalizowaniu projektu stwierdziliśmy, iż dom w całości bardzo nam się podoba, a dodatkowo jego wymiary pasują do naszej działki, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Na szczęście nasza inwestycja odbyła się całkowicie bezproblemowo. Fachowcy nie mieli żadnych zastrzeżeń do dokumentacji technicznej i wszystko udało się wykonać sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło w naszym przypadku ok. jednego roku. Uważam, że wyliczony przez architekta kosztorys został poprawnie oszacowany i realizując projekt domu Amazonka WRP1356 śmiało można sugerować się podaną kwotą.

Za nami już druga zima od zamieszkania, jednak to głównie mój mąż zajmuje się paleniem w piecu, tak więc trudno ocenić mi faktyczne ilości zużytego opału. Moim zdaniem budynek jest całkiem ekonomiczny. Piec nie potrzebuje wiele czasu, aby odpowiednio nagrzać wszystkie pomieszczenia, a temperatura wewnątrz długo się utrzymuje.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Amazonka WRP1356 od początku bardzo przypadł nam do gustu, dlatego też postanowiliśmy zrealizować go w całości zgodnie z oryginalną wersją. Uznaliśmy, że jakiekolwiek zmiany byłby w tym przypadku zbędne i w dalszym ciągu nie mam żadnych zastrzeżeń do naszego nowego domu. Spełnia on nasze oczekiwania i wszystko w nim jest dokładnie takie jak powinno być.

W projekt domu Amazonka WRP1356 uwzględniono sporą ilość pokoi, dlatego myślę, że sprawdzi się on nawet w przypadku dosyć dużej rodziny. Póki co w nowym domu mieszkam wraz z mężem oraz naszym małym dzieckiem, dlatego też na razie powierzchnia parteru w zupełności nam wystarcza. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Amazonka

  – 0 głosów

Projekt domu Amazonka należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Amazonka

Projekt domu Amazonka II

Amazonka II

128,4 m²

Projekt domu Amazonka III

Amazonka III

128,6 m²

Projekty podobne do Amazonka WRP1356

Projekt domu Ajaks Bis -200 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Jaskółka 2 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Karmelita -100 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Kendra -100 3D

Kendra

135,79 m²

Projekt domu Karmelita Mała -100 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych