Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Wasze ulubione ❤️ projekty 🏠 teraz z rabatem do -20%🚀
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
128,20 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
131,10 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura netto
518,10 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
225,60 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
40°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
8,70 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
21,13 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
18,24 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
gazowe
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop mieszany. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.
Nowość
Projekt z budową
Zbuduj ten dom wygodnie, szybko i bezpiecznie
Gwarancję niezmiennego kosztu budowy
Kompleksowa budowa od A do Z
Gotowy dom nawet w 6 miesięcy
1
Wybór projektu domu
2
Dobór technologii i jednego wykonawcy
3
Budowa domu
Nowy aktualny
Szacunkowy koszt budowy
Stan surowy zamknięty
Koszt aktualny na I kwartał 2022
235 000 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
39 000 zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
162 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
34 000 zł
Projekt nawet za 1 zł
Weź kredyt hipoteczny z NOTUS Finanse i odbierz zwrot
Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która budowała dom latami, bo w trakcie budowy zabrakło jej pieniędzy. My chcemy, byś w swoim domu zamieszkał jak najszybciej. Dlatego podajemy Ci realne koszty.
Czy da się je obniżyć? Jasne. Wystarczy np. śledzić promocje na materiały budowlane.
Wolimy jednak pokazać Ci kosztorys uwzględniający ceny standardowe i zawsze aktualne, żebyś w trakcie budowy unikał stresu związanego z nieprzewidzianymi wydatkami.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
100% rabatu na Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią
641 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Amanda zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Amanda to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Amanda
pater00
Zakupiłem niedużą działkę w centrum miasta, dlatego też przy wyborze odpowiedniego projektu skupiłem się na tym, aby budynek był do niej jak najlepiej dopasowany. Gabaryty projektu domu domu Amanda WRP1426 idealnie mieściły się w jej wymiarach, a ponadto architekt uwzględnił w nim wszystkie rozwiązania, na jakich od początku nam zależało. Chcieliśmy, aby w centralnej części strefy dziennej znajdował się wolnostojący kominek, a także aby na parterze oprócz salonu zlokalizowany był jeszcze jeden dodatkowy pokój. Dużą uwagę przy wyborze zwracałem również na kształt dachu. Interesowała mnie nieskomplikowana, dwuspadowa konstrukcja, gdyż taka forma daje gwarancje, że wykonanie i pokrycie dachu będzie łatwe i stosunkowo niedrogie.Nasza budowa odbyła się bardzo sprawnie. Dokumentacja techniczna została dobrze opracowana i zawarto w niej przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, a fachowcy świetnie poradzili sobie z całą realizacją. Wszystko przebiegło w naprawdę krótkim czasie. Latem 2014 r. rozpoczęliśmy wykonywanie fundamentów, a zimą wstrzymaliśmy prace, aby mury zdążyły dobrze osiąść. Wiosną kolejnego roku ruszyliśmy z pozostałymi etapami i już w wakacje mogliśmy wprowadzić się do nowego, wykończonego domu. Cała inwestycja trwała więc 12 miesięcy.Muszę jednak przyznać, że koszty budowy były w naszym przypadku znacznie wyższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Być może, przy użyciu najtańszych materiałów można byłoby zmieścić się w sugerowanej kwocie, aczkolwiek uważam, że realizując projekt domu Amanda WRP1426 bezpieczniej jest wziąć pod uwagę wyższe koszty i skorzystać z produktów lepszych jakościowo. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Silka, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, na dachu zaś zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą grafitowego styropianu, a na całej powierzchni domu (zarówno na parterze, jak i poddaszu) zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. W najmroźniejszych zimowych miesiącach, podczas których temperatury dochodzą do -12 °C rachunki za zużycie gazu wynoszą ok. 450-500 zł/mies.W projekcie domu Amanda WRP1426 przewidziano funkcjonalny układ pomieszczeń, jednak chcąc dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań, postanowiliśmy wprowadzić w nim delikatne zmiany. Zrezygnowaliśmy z oryginalnej spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Dzięki temu mogliśmy zrobić w niej kuchenną wyspę oraz praktyczny barek, co doskonale się sprawdza. Zmieniliśmy metodę wykonania schodów i zamiast lanych zrobiliśmy je w drewnianej konstrukcji. Dodatkowo, przestrzeń pod nimi zaadaptowaliśmy na funkcjonalną spiżarnię z wejściem od strony pomieszczenia gospodarczego. Aby uzyskać na poddaszu więcej powierzchni do wykorzystania, postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową, co szczerze polecam innym Inwestorom. Oprócz tego, ze względów bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy w garażu z wyjścia na zewnątrz.Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie zastanowiłbym się nad powiększeniem salonu kosztem wnęki przewidzianej na taras. Myślę, że jest to godne rozważenia, aczkolwiek z drugiej strony zewnętrzne zadaszenie również się przydaje, więc warto po prostu dobrze przeanalizować tą kwestie. Strefę wypoczynkową można powiększyć również poprzez rezygnację z dolnego pokoju, jednak osobiście uważam, że sypialnia dla gości na parterze to bardzo dobrze rozwiązanie.Idealnego dla nas projektu domu szukaliśmy ok. 4 miesięcy. Przez ten czas na znalezienie odpowiedniego poświęciłem ok. 3-5 godzin dziennie i tym samym przeglądnąłem tysiące różnych propozycji. Analizowałem wiele rozwiązań, które w całości spełnią potrzeby naszej rodziny. Decyzja o zakupie projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amanda WRP1426 była więc bardzo skrupulatnie przemyślana i w dalszym ciągu nowy dom w pełni mnie satysfakcjonuje. Układ parteru jest dokładnie taki jak chcieliśmy od samego początku, a na górze mamy trzy duże i bardzo wygodne sypialnie. Strych nad garażem wykorzystaliśmy na zrobienie przestronnej garderoby, co było doskonałym pomysłem. Pozdrawiam.
pater00
Zakupiłem niedużą działkę w centrum miasta, dlatego też przy wyborze odpowiedniego projektu skupiłem się na tym, aby budynek był do niej jak najlepiej dopasowany. Gabaryty projektu domu domu Amanda WRP1426 idealnie mieściły się w jej wymiarach, a ponadto architekt uwzględnił w nim wszystkie rozwiązania, na jakich od początku nam zależało. Chcieliśmy, aby w centralnej części strefy dziennej znajdował się wolnostojący kominek, a także aby na parterze oprócz salonu zlokalizowany był jeszcze jeden dodatkowy pokój. Dużą uwagę przy wyborze zwracałem również na kształt dachu. Interesowała mnie nieskomplikowana, dwuspadowa konstrukcja, gdyż taka forma daje gwarancje, że wykonanie i pokrycie dachu będzie łatwe i stosunkowo niedrogie.Nasza budowa odbyła się bardzo sprawnie. Dokumentacja techniczna została dobrze opracowana i zawarto w niej przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, a fachowcy świetnie poradzili sobie z całą realizacją. Wszystko przebiegło w naprawdę krótkim czasie. Latem 2014 r. rozpoczęliśmy wykonywanie fundamentów, a zimą wstrzymaliśmy prace, aby mury zdążyły dobrze osiąść. Wiosną kolejnego roku ruszyliśmy z pozostałymi etapami i już w wakacje mogliśmy wprowadzić się do nowego, wykończonego domu. Cała inwestycja trwała więc 12 miesięcy.Muszę jednak przyznać, że koszty budowy były w naszym przypadku znacznie wyższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Być może, przy użyciu najtańszych materiałów można byłoby zmieścić się w sugerowanej kwocie, aczkolwiek uważam, że realizując projekt domu Amanda WRP1426 bezpieczniej jest wziąć pod uwagę wyższe koszty i skorzystać z produktów lepszych jakościowo. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Silka, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, na dachu zaś zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą grafitowego styropianu, a na całej powierzchni domu (zarówno na parterze, jak i poddaszu) zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. W najmroźniejszych zimowych miesiącach, podczas których temperatury dochodzą do -12 °C rachunki za zużycie gazu wynoszą ok. 450-500 zł/mies.W projekcie domu Amanda WRP1426 przewidziano funkcjonalny układ pomieszczeń, jednak chcąc dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań, postanowiliśmy wprowadzić w nim delikatne zmiany. Zrezygnowaliśmy z oryginalnej spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Dzięki temu mogliśmy zrobić w niej kuchenną wyspę oraz praktyczny barek, co doskonale się sprawdza. Zmieniliśmy metodę wykonania schodów i zamiast lanych zrobiliśmy je w drewnianej konstrukcji. Dodatkowo, przestrzeń pod nimi zaadaptowaliśmy na funkcjonalną spiżarnię z wejściem od strony pomieszczenia gospodarczego. Aby uzyskać na poddaszu więcej powierzchni do wykorzystania, postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową, co szczerze polecam innym Inwestorom. Oprócz tego, ze względów bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy w garażu z wyjścia na zewnątrz.Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie zastanowiłbym się nad powiększeniem salonu kosztem wnęki przewidzianej na taras. Myślę, że jest to godne rozważenia, aczkolwiek z drugiej strony zewnętrzne zadaszenie również się przydaje, więc warto po prostu dobrze przeanalizować tą kwestie. Strefę wypoczynkową można powiększyć również poprzez rezygnację z dolnego pokoju, jednak osobiście uważam, że sypialnia dla gości na parterze to bardzo dobrze rozwiązanie.Idealnego dla nas projektu domu szukaliśmy ok. 4 miesięcy. Przez ten czas na znalezienie odpowiedniego poświęciłem ok. 3-5 godzin dziennie i tym samym przeglądnąłem tysiące różnych propozycji. Analizowałem wiele rozwiązań, które w całości spełnią potrzeby naszej rodziny. Decyzja o zakupie projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amanda WRP1426 była więc bardzo skrupulatnie przemyślana i w dalszym ciągu nowy dom w pełni mnie satysfakcjonuje. Układ parteru jest dokładnie taki jak chcieliśmy od samego początku, a na górze mamy trzy duże i bardzo wygodne sypialnie. Strych nad garażem wykorzystaliśmy na zrobienie przestronnej garderoby, co było doskonałym pomysłem. Pozdrawiam.
pater00
Zakupiłem niedużą działkę w centrum miasta, dlatego też przy wyborze odpowiedniego projektu skupiłem się na tym, aby budynek był do niej jak najlepiej dopasowany. Gabaryty projektu domu domu Amanda WRP1426 idealnie mieściły się w jej wymiarach, a ponadto architekt uwzględnił w nim wszystkie rozwiązania, na jakich od początku nam zależało. Chcieliśmy, aby w centralnej części strefy dziennej znajdował się wolnostojący kominek, a także aby na parterze oprócz salonu zlokalizowany był jeszcze jeden dodatkowy pokój. Dużą uwagę przy wyborze zwracałem również na kształt dachu. Interesowała mnie nieskomplikowana, dwuspadowa konstrukcja, gdyż taka forma daje gwarancje, że wykonanie i pokrycie dachu będzie łatwe i stosunkowo niedrogie.Nasza budowa odbyła się bardzo sprawnie. Dokumentacja techniczna została dobrze opracowana i zawarto w niej przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, a fachowcy świetnie poradzili sobie z całą realizacją. Wszystko przebiegło w naprawdę krótkim czasie. Latem 2014 r. rozpoczęliśmy wykonywanie fundamentów, a zimą wstrzymaliśmy prace, aby mury zdążyły dobrze osiąść. Wiosną kolejnego roku ruszyliśmy z pozostałymi etapami i już w wakacje mogliśmy wprowadzić się do nowego, wykończonego domu. Cała inwestycja trwała więc 12 miesięcy.Muszę jednak przyznać, że koszty budowy były w naszym przypadku znacznie wyższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Być może, przy użyciu najtańszych materiałów można byłoby zmieścić się w sugerowanej kwocie, aczkolwiek uważam, że realizując projekt domu Amanda WRP1426 bezpieczniej jest wziąć pod uwagę wyższe koszty i skorzystać z produktów lepszych jakościowo. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Silka, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, na dachu zaś zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą grafitowego styropianu, a na całej powierzchni domu (zarówno na parterze, jak i poddaszu) zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. W najmroźniejszych zimowych miesiącach, podczas których temperatury dochodzą do -12 °C rachunki za zużycie gazu wynoszą ok. 450-500 zł/mies.W projekcie domu Amanda WRP1426 przewidziano funkcjonalny układ pomieszczeń, jednak chcąc dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań, postanowiliśmy wprowadzić w nim delikatne zmiany. Zrezygnowaliśmy z oryginalnej spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Dzięki temu mogliśmy zrobić w niej kuchenną wyspę oraz praktyczny barek, co doskonale się sprawdza. Zmieniliśmy metodę wykonania schodów i zamiast lanych zrobiliśmy je w drewnianej konstrukcji. Dodatkowo, przestrzeń pod nimi zaadaptowaliśmy na funkcjonalną spiżarnię z wejściem od strony pomieszczenia gospodarczego. Aby uzyskać na poddaszu więcej powierzchni do wykorzystania, postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową, co szczerze polecam innym Inwestorom. Oprócz tego, ze względów bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy w garażu z wyjścia na zewnątrz.Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie zastanowiłbym się nad powiększeniem salonu kosztem wnęki przewidzianej na taras. Myślę, że jest to godne rozważenia, aczkolwiek z drugiej strony zewnętrzne zadaszenie również się przydaje, więc warto po prostu dobrze przeanalizować tą kwestie. Strefę wypoczynkową można powiększyć również poprzez rezygnację z dolnego pokoju, jednak osobiście uważam, że sypialnia dla gości na parterze to bardzo dobrze rozwiązanie.Idealnego dla nas projektu domu szukaliśmy ok. 4 miesięcy. Przez ten czas na znalezienie odpowiedniego poświęciłem ok. 3-5 godzin dziennie i tym samym przeglądnąłem tysiące różnych propozycji. Analizowałem wiele rozwiązań, które w całości spełnią potrzeby naszej rodziny. Decyzja o zakupie projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amanda WRP1426 była więc bardzo skrupulatnie przemyślana i w dalszym ciągu nowy dom w pełni mnie satysfakcjonuje. Układ parteru jest dokładnie taki jak chcieliśmy od samego początku, a na górze mamy trzy duże i bardzo wygodne sypialnie. Strych nad garażem wykorzystaliśmy na zrobienie przestronnej garderoby, co było doskonałym pomysłem. Pozdrawiam.
pater00
Zakupiłem niedużą działkę w centrum miasta, dlatego też przy wyborze odpowiedniego projektu skupiłem się na tym, aby budynek był do niej jak najlepiej dopasowany. Gabaryty projektu domu domu Amanda WRP1426 idealnie mieściły się w jej wymiarach, a ponadto architekt uwzględnił w nim wszystkie rozwiązania, na jakich od początku nam zależało. Chcieliśmy, aby w centralnej części strefy dziennej znajdował się wolnostojący kominek, a także aby na parterze oprócz salonu zlokalizowany był jeszcze jeden dodatkowy pokój. Dużą uwagę przy wyborze zwracałem również na kształt dachu. Interesowała mnie nieskomplikowana, dwuspadowa konstrukcja, gdyż taka forma daje gwarancje, że wykonanie i pokrycie dachu będzie łatwe i stosunkowo niedrogie.Nasza budowa odbyła się bardzo sprawnie. Dokumentacja techniczna została dobrze opracowana i zawarto w niej przemyślane rozwiązania konstrukcyjne, a fachowcy świetnie poradzili sobie z całą realizacją. Wszystko przebiegło w naprawdę krótkim czasie. Latem 2014 r. rozpoczęliśmy wykonywanie fundamentów, a zimą wstrzymaliśmy prace, aby mury zdążyły dobrze osiąść. Wiosną kolejnego roku ruszyliśmy z pozostałymi etapami i już w wakacje mogliśmy wprowadzić się do nowego, wykończonego domu. Cała inwestycja trwała więc 12 miesięcy.Muszę jednak przyznać, że koszty budowy były w naszym przypadku znacznie wyższe w stosunku do oszacowanych przez architekta. Być może, przy użyciu najtańszych materiałów można byłoby zmieścić się w sugerowanej kwocie, aczkolwiek uważam, że realizując projekt domu Amanda WRP1426 bezpieczniej jest wziąć pod uwagę wyższe koszty i skorzystać z produktów lepszych jakościowo. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Silka, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, na dachu zaś zastosowaliśmy dachówkę ceramiczną. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą grafitowego styropianu, a na całej powierzchni domu (zarówno na parterze, jak i poddaszu) zainstalowaliśmy system ogrzewania podłogowego. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego. W najmroźniejszych zimowych miesiącach, podczas których temperatury dochodzą do -12 °C rachunki za zużycie gazu wynoszą ok. 450-500 zł/mies.W projekcie domu Amanda WRP1426 przewidziano funkcjonalny układ pomieszczeń, jednak chcąc dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań, postanowiliśmy wprowadzić w nim delikatne zmiany. Zrezygnowaliśmy z oryginalnej spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do kuchni. Dzięki temu mogliśmy zrobić w niej kuchenną wyspę oraz praktyczny barek, co doskonale się sprawdza. Zmieniliśmy metodę wykonania schodów i zamiast lanych zrobiliśmy je w drewnianej konstrukcji. Dodatkowo, przestrzeń pod nimi zaadaptowaliśmy na funkcjonalną spiżarnię z wejściem od strony pomieszczenia gospodarczego. Aby uzyskać na poddaszu więcej powierzchni do wykorzystania, postanowiliśmy podnieść ściankę kolankową, co szczerze polecam innym Inwestorom. Oprócz tego, ze względów bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy w garażu z wyjścia na zewnątrz.Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek obecnie zastanowiłbym się nad powiększeniem salonu kosztem wnęki przewidzianej na taras. Myślę, że jest to godne rozważenia, aczkolwiek z drugiej strony zewnętrzne zadaszenie również się przydaje, więc warto po prostu dobrze przeanalizować tą kwestie. Strefę wypoczynkową można powiększyć również poprzez rezygnację z dolnego pokoju, jednak osobiście uważam, że sypialnia dla gości na parterze to bardzo dobrze rozwiązanie.Idealnego dla nas projektu domu szukaliśmy ok. 4 miesięcy. Przez ten czas na znalezienie odpowiedniego poświęciłem ok. 3-5 godzin dziennie i tym samym przeglądnąłem tysiące różnych propozycji. Analizowałem wiele rozwiązań, które w całości spełnią potrzeby naszej rodziny. Decyzja o zakupie projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amanda WRP1426 była więc bardzo skrupulatnie przemyślana i w dalszym ciągu nowy dom w pełni mnie satysfakcjonuje. Układ parteru jest dokładnie taki jak chcieliśmy od samego początku, a na górze mamy trzy duże i bardzo wygodne sypialnie. Strych nad garażem wykorzystaliśmy na zrobienie przestronnej garderoby, co było doskonałym pomysłem. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki